ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#376 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by Ljakan »

krakatoa wrote:
Ljakan wrote:Ma kakav bh telekom, evo halo daje kad dopunis 5km za gigu gigu gratis, znaci dvije gige 20 dana trajanja.
Može davati i 100GB za pola marke kad je pokrivenost UMTS mrežom nula bodova. Nikad ti tu gigu potrošiti ne možeš na Eronetovoj 2.5G infrastrukturi.
Sto se Sarajeva tice ja tu slabu pokrivenost primjetio nisam,za druge gradove,sela neznam a sto se potrosnje tice meni je i giga previse jer ne gledam klipove,ne skidam filmove i ne radim stvari koje radim sa racunarom kuci.Mobilni internet mi sluzi da dzaba pricam na viber kad sam vani,pogledam postu,procitam vijesti,odigram kladionicu...
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#377 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by smartXL »

A nek bht ima extra pokrivenost 3G mreze a ogranicava brzinu na nekim paketima na 128kbps :lol: :lol: :lol: :lol:

Dosta studenata koristi haloo net i svi su prezadovoljni, valjda se treba vise njima vjerovat nego ovim pljuvacima po svemu sto nije sda-ovo, fuj
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#378 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by rovac13 »

Ovo je trenutna brzina na eronetu.......ista takva je i na halo........i tom brzinom moguce je potrosit 40,716 GB dnevno.....odnosno 1,221480 TB mjesecno
Image
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#379 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by krakatoa »

Hajde na Ilidzu, oko 8km od Sebilja pa izmjeri ;)
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#380 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by rovac13 »

Ja ne znam sta je ovo sa eronetom i sa halo signalima :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#381 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by krakatoa »

rovac13 wrote:Ja ne znam sta je ovo sa eronetom i sa halo signalima :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Image
Zaštekao se Rovac ispod bazne, nosač mu pravi hlad i mjeri li ga mjeri :D. Haj malo prošetaj pa izmjeri. Halo definitivno nema pokrivenost ko BHT i to je jasno svima al brate što je onaj IZI loš, to nema ni u pričama :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#382 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by Maharadza »

Ljakan wrote:
krakatoa wrote:
Ljakan wrote:Ma kakav bh telekom, evo halo daje kad dopunis 5km za gigu gigu gratis, znaci dvije gige 20 dana trajanja.
Može davati i 100GB za pola marke kad je pokrivenost UMTS mrežom nula bodova. Nikad ti tu gigu potrošiti ne možeš na Eronetovoj 2.5G infrastrukturi.
Sto se Sarajeva tice ja tu slabu pokrivenost primjetio nisam,za druge gradove,sela neznam a sto se potrosnje tice meni je i giga previse jer ne gledam klipove,ne skidam filmove i ne radim stvari koje radim sa racunarom kuci.Mobilni internet mi sluzi da dzaba pricam na viber kad sam vani,pogledam postu,procitam vijesti,odigram kladionicu...
Ma ljudi dragi stipu notmot-a/šaraf_osmicu, on se ionako samo klonira i brani mafiju...jer nOrOd znO! :oops:
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#383 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by krakatoa »

[quote="Maharadza"]
Ko mi kaze. Kralj kloniranja (xarfaxus, Esso_i_Ajla, xarfaxuss, xarfaxusss, ArrisModem,...). Bolje ti je tišu dok ti se nisam sjetio još nekog klona ;)
To te prošao mahmurluk od bajrama pa lagano počeo hejtersku kampanju?
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#384 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by Maharadza »

Estagfirullah, to što sam te provalio (kao da je teško btw :mrgreen: ) ne daje ti za pravo da me vrijeđaš i napadaš, ali iskreno ne iznenađuje kada je riječ o uhljebu i plaćeniku (konstatujem - ne vrijeđam, big difference), bilo da si ti u pitanju ili onaj halo/izi pacijent što je ovdje pljuvao, ista sorta ljudi...da nas Dragi Bog sačuva od takvih! :run:
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#385 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by krakatoa »

;)
Last edited by krakatoa on 20/07/2015 22:36, edited 1 time in total.
mehohem
Posts: 144
Joined: 30/11/2013 13:53

#386 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mehohem »

krakatoa wrote: Nikad ti tu gigu potrošiti ne možeš na Eronetovoj 2.5G infrastrukturi.
:zid: :zid: :zid: :zid: :zid:
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#387 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mirza_15 »

Eronet-ova mreza ne mora nuzno znaciti isto sto i Haloo mreza. Inace MVNO (mobini virtuelni mrezni operater) i MNO (mobilni mrezni operater) potpisuju ugovor gdje se definisu uslovi koristenja mreze. Sta se sve u tom ugovoru definise ne znam, ali i MNO i MVNO dijele isti spektar frekvencija koji je definisan dodjeljeno licencom (od strane RAK-a). U ugovoru ne moraju stajati sve bazne stanice, moze biti definisana dodjela samo jednog dijela spektra ili na neki drugi nacin definisan medjusobni rad MNO i MVNO na istim baznim stanicama i na istom frekvenstnom spektru. Naravno, haloo je cedo eroneta kao sto je i happy BHT-a, ali ne vjerujem da ima isti pristup tehnickim resursima kao i Eronet. Tako da to sto Haloo koristi istu infrastrukturu kao i Eronet ne znaci nuzno da je koristi jednako, odnosno pod istim uslovima.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#388 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by fortaleza »

krakatoa wrote:Zaštekao se Rovac ispod bazne, nosač mu pravi hlad i mjeri li ga mjeri :D. Haj malo prošetaj pa izmjeri.
Meni se čini da si ti onaj koji baca reklame za odeđenog operatera konstantnim miniranjem činjenica, ni kad ti nacrtaju nisi zadovoljan. :D

mirza_15 wrote:Eronet-ova mreza ne mora nuzno znaciti isto sto i Haloo mreza. Inace MVNO (mobini virtuelni mrezni operater) i MNO (mobilni mrezni operater) potpisuju ugovor gdje se definisu uslovi koristenja mreze. Sta se sve u tom ugovoru definise ne znam, ali i MNO i MVNO dijele isti spektar frekvencija koji je definisan dodjeljeno licencom (od strane RAK-a). U ugovoru ne moraju stajati sve bazne stanice, moze biti definisana dodjela samo jednog dijela spektra ili na neki drugi nacin definisan medjusobni rad MNO i MVNO na istim baznim stanicama i na istom frekvenstnom spektru. Naravno, haloo je cedo eroneta kao sto je i happy BHT-a, ali ne vjerujem da ima isti pristup tehnickim resursima kao i Eronet. Tako da to sto Haloo koristi istu infrastrukturu kao i Eronet ne znaci nuzno da je koristi jednako, odnosno pod istim uslovima.
Nisi u pravu, Haloo osim iste infrastrukture koristi i sve tehničke resurse i kapacitete mreže u potpunosti, provjereno. Posebno jer je orjentiran na dijelove gdje Eronet nije dominantan operater pa su resursi uglavnom neiskorišteni i nema nikakvog zagušenja mreže dok Haloo u Hercegovini gotovo da i nema korisnika pored Eroneta.

A ista tvrtka svakako pa je to i logično.
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#389 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by krakatoa »

A koliko ste vi sigurni da je haloo eronetov? Gledam propali IZI i Banjalučki Blicnet. Prvi koristi 067 mtel numeraciju a nije Mtel dok drugi koristi 060 BHT numeraciju a nije u BHT vlasnistvu. O Haloo se skoro nista ne zna pa ni o Happy na kraju krajeva. Znam da je 2011. godine bilo priče da je Haloo Finski operater al ni za to nema dokaza. Liči mi sve to na fiktivnu firmu. Ko je CEO? Gdje su ima šalteri? Mislim da svi nagađamo u vezi Haloo a niko tačno ne zna čiji je. Jedino što je sigurnno i što se zna je to da Logosoft pripada Telekomu Srbija a Blicnet i IZI Slovenija telekomu (067 i 060 36xxxxx).
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#390 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mirza_15 »

fortaleza wrote:
krakatoa wrote:Zaštekao se Rovac ispod bazne, nosač mu pravi hlad i mjeri li ga mjeri :D. Haj malo prošetaj pa izmjeri.
Meni se čini da si ti onaj koji baca reklame za odeđenog operatera konstantnim miniranjem činjenica, ni kad ti nacrtaju nisi zadovoljan. :D

mirza_15 wrote:Eronet-ova mreza ne mora nuzno znaciti isto sto i Haloo mreza. Inace MVNO (mobini virtuelni mrezni operater) i MNO (mobilni mrezni operater) potpisuju ugovor gdje se definisu uslovi koristenja mreze. Sta se sve u tom ugovoru definise ne znam, ali i MNO i MVNO dijele isti spektar frekvencija koji je definisan dodjeljeno licencom (od strane RAK-a). U ugovoru ne moraju stajati sve bazne stanice, moze biti definisana dodjela samo jednog dijela spektra ili na neki drugi nacin definisan medjusobni rad MNO i MVNO na istim baznim stanicama i na istom frekvenstnom spektru. Naravno, haloo je cedo eroneta kao sto je i happy BHT-a, ali ne vjerujem da ima isti pristup tehnickim resursima kao i Eronet. Tako da to sto Haloo koristi istu infrastrukturu kao i Eronet ne znaci nuzno da je koristi jednako, odnosno pod istim uslovima.
Nisi u pravu, Haloo osim iste infrastrukture koristi i sve tehničke resurse i kapacitete mreže u potpunosti, provjereno. Posebno jer je orjentiran na dijelove gdje Eronet nije dominantan operater pa su resursi uglavnom neiskorišteni i nema nikakvog zagušenja mreže dok Haloo u Hercegovini gotovo da i nema korisnika pored Eroneta.

A ista tvrtka svakako pa je to i logično.
Nisam ja nista tvrdio. Samo sam istakao da to sto neki virtuelni operater koristi neku mrezu ne znaci da je koristi pod istim uslovima kao mrezni operater u cijem je vlasnistvu ta mreza. Kod nas je specificna situacija kada su eronet/haloo i BHT/happy u pitanju pa je moguce da je tako kako ti kazes.

Inace, ideja sa virtuelnim operaterima je da ponude nize cijene usluga i da ciljaju odredjene skupine. Ne posjeduju mreznu opremu, nemaju troskove njene instalacije odrzavanja, prosirenja, nadogradnje.... Posto placaju koristenje mreze mreznom operatoru, a obicno za cilj imaju manje zahtjevne korisnike sa plicim dzepom koje mrezni operator svakako, u velikoj mjeri, ne bi pokupio koristi imaju i jedni i drugi. Kod nas je situacija malo specificna, odnosno, moze se reci samo igranje virtuelnih operatera jer su im vlasnici isti kao i mrezni operateri.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#391 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mirza_15 »

Uzmi jos u obzir cinjenicu da ste obojica na podrucju gdje je BHT dominantan i ima neuporedivo veci broj korisnika koji dijele istu mrezu. Ako se uzme i ova cinjenica u obzir tek tada shvatis razliku izmedju ova dva operatera kada je mreza u pitanju.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#392 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by fortaleza »

krakatoa wrote:A koliko ste vi sigurni da je haloo eronetov? Gledam propali IZI i Banjalučki Blicnet. Prvi koristi 067 mtel numeraciju a nije Mtel dok drugi koristi 060 BHT numeraciju a nije u BHT vlasnistvu. O Haloo se skoro nista ne zna pa ni o Happy na kraju krajeva. Znam da je 2011. godine bilo priče da je Haloo Finski operater al ni za to nema dokaza. Liči mi sve to na fiktivnu firmu. Ko je CEO? Gdje su ima šalteri? Mislim da svi nagađamo u vezi Haloo a niko tačno ne zna čiji je. Jedino što je sigurnno i što se zna je to da Logosoft pripada Telekomu Srbija a Blicnet i IZI Slovenija telekomu (067 i 060 36xxxxx).
IZI i Blicnet pripadaju slovenskim vlasnicima, IZI privatni, a Blicnet je u vlasništvu slovenskog telekoma, Haloo je Eronetov, Happy BHT-ov i to je to što se tiče virtualnih operatera.
mehohem
Posts: 144
Joined: 30/11/2013 13:53

#393 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mehohem »

Ja ne znam kako desifrovat ove zaludjenike bh telekoma.

-juce ste rekli dzaba na halo jeftine gige kad je brzina takva da nikad ne mozes skinut gigu
-danas pricate o ciji je net brzi
-a nedavno ste ubjedjivali cijeli forum kako brzina moja tv od 5mbps (stvarnih 4mbps)i sa 0,3mbps uploadom je prosjecnom korisniku sasvim dovoljna (U KUCI , ne na mobitelu)

Lud zbunjenog :? :? :?
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#394 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mirza_15 »

mehohem wrote:Ja ne znam kako desifrovat ove zaludjenike bh telekoma.

-juce ste rekli dzaba na halo jeftine gige kad je brzina takva da nikad ne mozes skinut gigu
-danas pricate o ciji je net brzi
-a nedavno ste ubjedjivali cijeli forum kako brzina moja tv od 5mbps (stvarnih 4mbps)i sa 0,3mbps uploadom je prosjecnom korisniku sasvim dovoljna (U KUCI , ne na mobitelu)

Lud zbunjenog :? :? :?
Kada bi ti jos znao individualizirati raspravu na forumu to bi bilo super. Ovako zvucis neozbiljno u najmanju ruku.
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#395 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by Alkos »

Ja stvarno ne kontam poentu ovog, i sličnih, topica. Valjda je cilj informisati ljude, reći im koje opcije imaju, koje opcije su povoljne, pa neka sami probaju i odluče šta im je potrebno. Neko hoće veću brzinu, neko hoće više MB, neko hoće da plaća više, neko manje... Sve je stvar želja i potreba.

Ovo mi više liči na raspravu uposlenika 3 telecoma, a ruku na srce, ni jedni, ni drugi, ni treci qrcu ne valjaju. :run:
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#396 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by rovac13 »

Alkos wrote:Ja stvarno ne kontam poentu ovog, i sličnih, topica. Valjda je cilj informisati ljude, reći im koje opcije imaju, koje opcije su povoljne, pa neka sami probaju i odluče šta im je potrebno. Neko hoće veću brzinu, neko hoće više MB, neko hoće da plaća više, neko manje... Sve je stvar želja i potreba.

Ovo mi više liči na raspravu uposlenika 3 telecoma, a ruku na srce, ni jedni, ni drugi, ni treci qrcu ne valjaju. :run:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#397 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by rovac13 »

Umjesto sto moramo svaki dan slusat kako bht ima najbolju mrezu a da ostali nista nevaljaju.......i kako je dzaba imat promet na drugim mrezama jer nema pokrivenosti......itd itd..........fino sebi svako instalira ovu aplikaciju i pogleda ima li koje mreze ........ako neke od mreza nema onda nju izbjegavati u vasem slucaju ......i kraj price o tome vise.

Image

U mom slucaju meni svejedno.....svi operateri su tu negdje......cak bht kao da zaostaje ali ne znatno.......da sam u centru grada vjerujem da bi brzina bila veca.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#398 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mirza_15 »

Jaka aplikacija. Bas nesto pouzdano. :lol:
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#399 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by rovac13 »

mirza_15 wrote:Jaka aplikacija. Bas nesto pouzdano. :lol:
Ti i saraf ste pouzdaniji :-)
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#400 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mirza_15 »

rovac13 wrote:
mirza_15 wrote:Jaka aplikacija. Bas nesto pouzdano. :lol:
Ti i saraf ste pouzdaniji :-)
Ko zna kako radi ova aplikacija i ko je imalo ozbiljan ne bi nikada koristio ovo kao argument. Dakle uzeo si opciju pokrivenosti koja se bazira na korisnicima koji imaju instaliranu ovu aplikaciju. Vidis te tacke po mapi? Jel zaista mislis da neki operater ima pokrivenost signalom samo u toj tacki? i tako bezbroj tacaka po karti BiH? Pouzdanije mi je kada ukljucim trazenje mreze u jednom mjestu koje broji 1500 stanovnika na magistranom putu i skontam da samo BHT ima 3G mrezu u tom mjestu, dok eronet i m:tel ne mogu ni 2G u kuci da uhvatim. To je moje iskustvo i vjerovatno svakoga ko se pomakao iz nekog veceg grada u federaciji. Ne treba mi neka glupa aplikacija, za koju odoka vodis da nije tacna, a koju koriste promotori eroneta i m:tela (znamo ko je prvi poceo da je koristi pa ga raja ismijala na ovoj istoj temi cini mi se) da skontam cija mreza je najbolja.
Post Reply