ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#301 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mirza_15 »

slomi se covjek pricajuci o nekim minutama, fol jeftinije, ovo ono, i jos kaze super obracunska jedinica. Kad ono 60+60. :lol: :lol: :lol: pa to srce kredit. I onda kaze uzmi zbog interneta. Neka hvala. Hvala Bogu pa je kod telecoma 10+10. I kod m:tela i kod eroneta je 60+10 ili u najboljem slucaju 60+1, a kod haloo 60+60. Bjezi ba. Ko je probao ovaj haloo brze,bolje pobjegao.
mehohem
Posts: 144
Joined: 30/11/2013 13:53

#302 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mehohem »

mirza_15 wrote:slomi se covjek pricajuci o nekim minutama, fol jeftinije, ovo ono, i jos kaze super obracunska jedinica. Kad ono 60+60. :lol: :lol: :lol: pa to srce kredit. I onda kaze uzmi zbog interneta. Neka hvala. Hvala Bogu pa je kod telecoma 10+10. I kod m:tela i kod eroneta je 60+10 ili u najboljem slucaju 60+1, a kod haloo 60+60. Bjezi ba. Ko je probao ovaj haloo brze,bolje pobjegao.
Sinko tebi je pomoc prijeko potrebna :kiss:
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#303 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by friskyoreo »

mirza_15 wrote:slomi se covjek pricajuci o nekim minutama, fol jeftinije, ovo ono, i jos kaze super obracunska jedinica. Kad ono 60+60. :lol: :lol: :lol: pa to srce kredit. I onda kaze uzmi zbog interneta. Neka hvala. Hvala Bogu pa je kod telecoma 10+10. I kod m:tela i kod eroneta je 60+10 ili u najboljem slucaju 60+1, a kod haloo 60+60. Bjezi ba. Ko je probao ovaj haloo brze,bolje pobjegao.
Tebi haman nikad dosta.
Ima ljudi koji za vecinu poziva ne koriste telefon na 15 sekundi. Nego kad nazovu, uljudno pozdrave se, pitaju sugovornika kako je i slicno, i onda predju na temu razgovora. Znam da je to tebi nepojmljivo, jer ocito ti fali odgoja.
E nama, kojima odgovara takva obracunska, logicno je da cemo izabrati haloo. Jer na Ultra, na tarifnoj opciji gdje je obracunska 60 sec, BHT naplacuje od 1. 7. uredno 0.20 prema svima. To je jos jedno u nizu "poboljsanja" usluga. :D
Dok je kod haloo besplatno u mrezi, naplati samo uspostavu poziva, a prema drugim mrezama je 0.18, znaci definitivno povoljnije.
I nemoj molim te da si se usudio pomenuti pokrivenost, broj korisnika i te ostale svoje mantre, jer stvarno mene je sramota zbog tebe.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#304 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by hipija »

Znaci pozivi prema najbrojevima u BHT koji su iznosili 0.07 of 1.jula iznose 0.20 feninga?
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#305 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mirza_15 »

Pa gdje ce biti jeftinije ako je 60+60 (na stranici pise samo da je obracunska jedinica 60 sec sto podrazumjeva 60+60). Cak i razgovori nesto duzi od minute su jeftiniji na ultri zbog obracunske jedinice. Znaci od 0 do 90 sec. razgovori su na haloo jeftiniji samo ako ttraju od 0,41 do 0,59 sec. A ako tebi prosjecan razgovor traje duze onda prepaid uopste nije za tebe.
User avatar
Qler
Posts: 23606
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#306 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by Qler »

Gledajuci ove moje racune i stanja, meni je obracunska jedinica jedna sekunda... nista to 10+10 i te komplikacije...
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#307 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by friskyoreo »

hipija wrote:Znaci pozivi prema najbrojevima u BHT koji su iznosili 0.07 of 1.jula iznose 0.20 feninga?
Ne, cijene za najbroj je 0.05 sa pdv-om. Ne znam koliko je kostalo prije.

Ispravka: TO je cijena za sms prema najbroju.
Poziv ovisno o tarifi, 0.14 na ultra i ultrasurf, a na ultraprica 0.20 plus uspostava poziva, prva minuta, poslije besplatno.
Last edited by friskyoreo on 19/06/2015 22:11, edited 1 time in total.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#308 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by friskyoreo »

mirza_15 wrote:Pa gdje ce biti jeftinije ako je 60+60 (na stranici pise samo da je obracunska jedinica 60 sec sto podrazumjeva 60+60). Cak i razgovori nesto duzi od minute su jeftiniji na ultri zbog obracunske jedinice. Znaci od 0 do 90 sec. razgovori su na haloo jeftiniji samo ako ttraju od 0,41 do 0,59 sec. A ako tebi prosjecan razgovor traje duze onda prepaid uopste nije za tebe.
Govorim o tarifnoj opciji ultra prica, gdje je obracunska identicna ovoj na haloo. Jedino tako se i mogu direktno porediti, i tu se jasno vidi koliko je haloo u prednosti. I da dodam, na ovo sve, ultra jos naplacuje i uspostavu poziva 0.07 na svaki moguci poziv. Znaci jos skuplje.
A o mobilnom internetu da i ne govorim. 2 GB za 10 km na haloo naspram 1 gb za 13 km na BHT. :lol: :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#309 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by channel10 »

Qler wrote:Gledajuci ove moje racune i stanja, meni je obracunska jedinica jedna sekunda... nista to 10+10 i te komplikacije...
Nemoguce. Ako si na BHT, onda su 10+10, na Mtelu 60+1, Eronetu vjerovatno isto ili u najgorem slucaju 60+10.
User avatar
Qler
Posts: 23606
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#310 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by Qler »

Image

Evo na brzinu dio listinga... kopirao u excell (sad skontao da sam mogao i screenshot stranice komotno napraviti ali jebi ga :) )
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#311 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mirza_15 »

friskyoreo wrote: Govorim o tarifnoj opciji ultra prica, gdje je obracunska identicna ovoj na haloo. Jedino tako se i mogu direktno porediti, i tu se jasno vidi koliko je haloo u prednosti. I da dodam, na ovo sve, ultra jos naplacuje i uspostavu poziva 0.07 na svaki moguci poziv. Znaci jos skuplje.
A o mobilnom internetu da i ne govorim. 2 GB za 10 km na haloo naspram 1 gb za 13 km na BHT. :lol: :lol:
Nije tacno! Nema uspostave poziva ni na jednom ultra paketu osim ultra fun. Dalje, ultra prica ima obracunsku jedinicu 60+1 dok haloo ima 60+60.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#312 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by channel10 »

Koji je ovo paket? Bio sam na midi 30 i obracunska je bila 10+10.

edit:I kod ovog obracuna nesto ne stima. Izgleda da je minuta 0,12KM, a recimo kod obracuna 2:57 naplacuju 0,38. Ima jos koja greska, ali ne da mi se pisati :)
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#313 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by friskyoreo »

mirza_15 wrote:
friskyoreo wrote: Govorim o tarifnoj opciji ultra prica, gdje je obracunska identicna ovoj na haloo. Jedino tako se i mogu direktno porediti, i tu se jasno vidi koliko je haloo u prednosti. I da dodam, na ovo sve, ultra jos naplacuje i uspostavu poziva 0.07 na svaki moguci poziv. Znaci jos skuplje.
A o mobilnom internetu da i ne govorim. 2 GB za 10 km na haloo naspram 1 gb za 13 km na BHT. :lol: :lol:
Nije tacno! Nema uspostave poziva ni na jednom ultra paketu osim ultra fun. Dalje, ultra prica ima obracunsku jedinicu 60+1 dok haloo ima 60+60.
Ajd ti malo prouci sta pise, dobro iscitaj, pa ces vidjeti, kao i uvijek da sam ja u pravu, a ti lupas nebuloze. Ima 60 sec obracunska na ultra prica, i ima naplata za uspostavu poziva

https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M512733101d7.html
User avatar
Qler
Posts: 23606
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#314 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by Qler »

Do mene :) zaboravio sam da smo presli u TopTim (do nedavno je bilo samo poslovni midi 30, sad je u sklopu toptim usluge)....
g_i_l_i_p_t_e_r
Posts: 94
Joined: 17/06/2015 12:53

#315 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by g_i_l_i_p_t_e_r »

friskyoreo wrote:
mirza_15 wrote:
friskyoreo wrote: Govorim o tarifnoj opciji ultra prica, gdje je obracunska identicna ovoj na haloo. Jedino tako se i mogu direktno porediti, i tu se jasno vidi koliko je haloo u prednosti. I da dodam, na ovo sve, ultra jos naplacuje i uspostavu poziva 0.07 na svaki moguci poziv. Znaci jos skuplje.
A o mobilnom internetu da i ne govorim. 2 GB za 10 km na haloo naspram 1 gb za 13 km na BHT. :lol: :lol:
Nije tacno! Nema uspostave poziva ni na jednom ultra paketu osim ultra fun. Dalje, ultra prica ima obracunsku jedinicu 60+1 dok haloo ima 60+60.
Ajd ti malo prouci sta pise, dobro iscitaj, pa ces vidjeti, kao i uvijek da sam ja u pravu, a ti lupas nebuloze. Ima 60 sec obracunska na ultra prica, i ima naplata za uspostavu poziva

https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M512733101d7.html
pa jel ovo degeni ustvari još povećavaju cijene od 1.7.
ili ja ne kontam
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#316 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by channel10 »

Qler wrote:Do mene :) zaboravio sam da smo presli u TopTim (do nedavno je bilo samo poslovni midi 30, sad je u sklopu toptim usluge)....
Moguce da je u tom paketu druga obracunska, ali na M paketima je 10+10. Sto se tice M paketa, bio sam nekih 4-5 godina na Midi 30 i smio bih se zakleti da je donedavno bila druga obracunska umjesto ove 10+10. Cini mi se da su bukvalno do u sekundu naplacivali, bez ikakvog zaokruzivanja na 10 sekundi, kao sto to rade zadnjih par mjeseci. Kako god, nisam vise njihov korisnik pa me nesto to vise ni ne interesuje.

Realno, padaju jako brzo. Mogli bi za godinu dvije da se sasvim "razvale", kad bubnu od tlo. Ako kazu da nisu toga svjesni, lazu ko kuj... Ali na kraju krajeva, njihov problem. Ja uvijek mogu birati gdje cu, ali oni to sigurno ne mogu. Zao mi naroda koji ce ostati bez posla zbog ove stoke iz SDA.
Last edited by channel10 on 19/06/2015 22:26, edited 1 time in total.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#317 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mirza_15 »

friskyoreo wrote: Ajd ti malo prouci sta pise, dobro iscitaj, pa ces vidjeti, kao i uvijek da sam ja u pravu, a ti lupas nebuloze. Ima 60 sec obracunska na ultra prica, i ima naplata za uspostavu poziva

https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M512733101d7.html
To jos uvijek nije aktuelna ponuda. Ja sam komentarisao aktuelnu. A ako se poredi obicna ultra sa haloo izadje onako kako sam napisao. Ali ti to po obicaju neces da poredis jer ti ne odgovara, pa kao da i ne postoji.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#318 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by channel10 »

NIje losa ova nova ponuda ultre, ali opet sami sebe ebu u vezi neta. Dali finu ponudu za razgovor, ali te onda oderu na netu. Koji moroni i onda se pitaju zasto propadaju :-)

edit:evo sad vidim da sma pogrijesio. Naplacuju uspostavu 0,07KM. Ma ja bi ove sto su donijeli odluku da izadju sa ovom ponudom odmah iza resetaka stavio na narednih desetak godina sa zabranom rada u bransi dozivotno.
Last edited by channel10 on 19/06/2015 22:32, edited 1 time in total.
g_i_l_i_p_t_e_r
Posts: 94
Joined: 17/06/2015 12:53

#319 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by g_i_l_i_p_t_e_r »

mirza_15 wrote:
friskyoreo wrote: Ajd ti malo prouci sta pise, dobro iscitaj, pa ces vidjeti, kao i uvijek da sam ja u pravu, a ti lupas nebuloze. Ima 60 sec obracunska na ultra prica, i ima naplata za uspostavu poziva

https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M512733101d7.html
To jos uvijek nije aktuelna ponuda. Ja sam komentarisao aktuelnu. A ako se poredi obicna ultra sa haloo izadje onako kako sam napisao. Ali ti to po obicaju neces da poredis jer ti ne odgovara, pa kao da i ne postoji.
Image

sjebali ih oni kojima se ti smiješ da su na 0,2 %

http://www.izimobil.ba/cjenovnik
Image
Last edited by g_i_l_i_p_t_e_r on 19/06/2015 22:36, edited 1 time in total.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#320 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by friskyoreo »

mirza_15 wrote:
friskyoreo wrote: Ajd ti malo prouci sta pise, dobro iscitaj, pa ces vidjeti, kao i uvijek da sam ja u pravu, a ti lupas nebuloze. Ima 60 sec obracunska na ultra prica, i ima naplata za uspostavu poziva

https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M512733101d7.html
To jos uvijek nije aktuelna ponuda. Ja sam komentarisao aktuelnu. A ako se poredi obicna ultra sa haloo izadje onako kako sam napisao. Ali ti to po obicaju neces da poredis jer ti ne odgovara, pa kao da i ne postoji.
Ja sam naveo u postu da je to ponuda koja vazi od 1.7. a onda si ti to nesto kao komentarisao. Samo sto ti ne zelis da citas.
Poredim dvije tarife koje su najslicnije. Ne mozes porediti tarifu gdje je obracunska jedinica 15 sec i obracunska jedinica 60 sec. Jer takva tarifa nekome odgovara, nekome ne, ovisno o potrosackim navikama. I to sam ti napisao ranije, ali ti i dalje ne zelis da citas. Pocinjem sumnjati da ti uopste ne znas da citas. Drugacije se ne moze opravdati tvoje ponasanje.
I ta ponuda nastupa za 10 dana i nije ogranicena na odredjeni period, nego postaje standardna ponuda BHT. Tako da se u ovom kontekstu, itekako moze smatrati aktuelnom ponudom.
I sto je najveca ironija od svega, dolazi mi danas poruka, oni to promovisu kao nesto dobro. :D
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#321 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mirza_15 »

Ja i dalje tvrdim da se razgovori sa obicne ultre vise isplate nego sa haloo zbog obracunske jedinice. To sto ti neces da poredis je do tebe.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#322 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by channel10 »

mirza_15 wrote:Ja i dalje tvrdim da se razgovori sa obicne ultre vise isplate nego sa haloo zbog obracunske jedinice. To sto ti neces da poredis je do tebe.
Jadni vi ako se poredite sa Haloo mrezom. Pa ebeni frend paket iz Mtela je ispred vas i sad BHT izlazi sa najnovijom ponudom koja treba da bude bolja od recimo Mtela, a oni opet daleko gori. Majke mi vas treba prodati, jer ocito da druge nema.
g_i_l_i_p_t_e_r
Posts: 94
Joined: 17/06/2015 12:53

#323 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by g_i_l_i_p_t_e_r »

mirza_15 wrote:Ja i dalje tvrdim da se razgovori sa obicne ultre vise isplate nego sa haloo zbog obracunske jedinice. To sto ti neces da poredis je do tebe.
šta si zavro na haloo

evo sjebali ih oni kojima se ti smiješ da su na 0,2 %

PLUS 200 min džaba unutar mreže bez naplate poziva, 200 SMS prema svima i 200 MB

ponuda spram koje ultra izgleda bijedno

http://www.izimobil.ba/cjenovnik
Image
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#324 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by mirza_15 »

Ne mogu da vjerujem. Ljudi izgubili 2/3 svojih korisnika. Hej 2/3 za godinu dana. Mora da su im korisnici pravo zadovoljni. I sada treba da ih uzmem u ozbiljno razmatranje, a ljudi bjeze sa te mreze u pravom smislu te rijeci. Ocekujem info da su se ugasili kako posluju.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#325 Re: ko je trenutno najpovoljniji sa mobilnim internetom ?

Post by channel10 »

mirza_15 wrote:Ne mogu da vjerujem. Ljudi izgubili 2/3 svojih korisnika. Hej 2/3 za godinu dana. Mora da su im korisnici pravo zadovoljni. I sada treba da ih uzmem u ozbiljno razmatranje, a ljudi bjeze sa te mreze u pravom smislu te rijeci. Ocekujem info da su se ugasili kako posluju.
Bolan i ne bio i vi cete se ugasiti kroz godinu dvije kako radite. Ne mogu da vjerujem da branis BHT bez obzira sto radis u njemu. Ako ne valja, onda ne valja i tacka.

Sad gledam u frend tarifi razgovori prema svim mrezama 0,17 + pdv, net 1gb 10KM sa pdv-om dok je na ultri 0,28KM (vjerovatno sa pdv-om), a giga neta unfuckable 800KM :-)
Last edited by channel10 on 19/06/2015 22:50, edited 2 times in total.
Post Reply