KO JE Rulof Diaz ????

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#26 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by breuer »

Black swan wrote:jaro
gledam prodaju kuća na ilidži i frajer na trećem katu ograđene i nedovršene slike se potpisao

koje ovaj lik

https://www.olx.ba/artikal/23298734/kuc ... za-pejton/
:roll: :roll: :roll:
nije neka arhitektura, al vidi se predan pristup zidanju, serklaži uredni, blokovi također, krov fino skrojen, balkoni čisto izliveni - 8/10 ukupni dojam

:D
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#28 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by tr_ba »

Po mojoj procjeni,ove skrabotine sara neko deriste,najjeftinijim sprejem,koji mozes kupiti u nekom baumarketu.Svaka ova skrabotina kosta 50-100km-ova.
Da ima volje ovaj umjetnik se moze za dva-tri dana naci.
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#29 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by Truba »

ja sam mislio da je rulof jedna osoba
a dijaz druga

šaranje je srednioškolska rabota

svi smo šarali

ko nastavlja da šara je ostao u tim godinama

međutim kako u gracu nema u tramvajima šaranja...
država regulira devijantna ponašanja :D
kazne i tako to
ocammog
Posts: 237
Joined: 20/01/2010 14:17

#30 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by ocammog »

Kad sam prvi put vidio ono Rulof, na prvu pomislih ima neko u ovom wannabe gradu ko je cuo za Vladavinu prava (Rule of Law)...ono sto cini razliku izmedju funkcionalnog i naizlged funkcionalnog drustva i ono sto je u nasoj miloj kasabi postoji uglavnom na papiru i za privilegovane ...
kad ono Rulof...a ne Rule of (Law)...lazna nada naivnim civilizovanim jedinkama koje su jos ostale ovdje gdje je mainstreamu kao onima koju su usli u Rim 476 godine...gdje nepismene ili u najboljem slucaju polupismene jedinke posjeduju po nekoliko poslovnih proetora u gradu...ugostiteljke objekte....itd.itd. a ne postoji odrziv dkaz da su to stekli prodajom visokotrazene robe ili znanja....nekom rat nekom brat....ali kako rekoh nasoj siroj masi vise lezi Rule of Diaz nego Rule of Law...selo moje vece o Pariza....
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#31 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by l33t »

vjerovatno ima orig. Rulof i nekoliko copy-cats likova ili likuša :D pa ne moze frajer sam citav grad potpisat :run:
Erice39
Posts: 141
Joined: 24/09/2018 01:35

#32 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by Erice39 »

PBR je grupa grafitera,takođe u Sarajevu postoje još neke grupe poput BTN,TV, itd da ne nabrajam a Rulof,Diaz,Looney itd su članovi tih grupa. Vi se čudite kako su se uspjeli toliko puta potpisati a ako malo bolje razmislite skontacete da oni djeluju u Sarajevu najmanje desetak godina. Tako da npr. svaki od njih mjesečno radi po jedan grafit to je na godišnjem nivou ogroman broj grafita i uzevši u obzir kako se to kod nas slabo čisti nije ni čudo što je cijeli grad išaran.Da se malo više povede računa da se njihovi radovi čiste tako bi vjerovatno i njima moral pao i ne bi imali motiva ulagati pare u nešto što će uskoro biti uništeno.
HelaS
Posts: 5661
Joined: 22/09/2018 13:21

#33 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by HelaS »

Kojoj "umjetničkoj" grupi pripada ovaj "umjetnik" :(

Image
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#34 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by So What! »

RULOF je Emin Hadzajlic zvani Cunami, sarajevski reper. Mislim ima ih jos s njim, ali on je kolovodja.

To se znalo ovako medju sarajevskom rajom nekom, gostovao kod Frenkia kao RULOF pod maskom i po glasu je ofirno bilo da je to on.

Zadnji puta je uhapsen za saranje tramvaja parkiranih kod americke ambasade, a policajac koji ga je privodio ni manje ni vise se snimao u autu s njim:

https://www.youtube.com/shorts/LtvGbpGFbkA

User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#35 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by Thorgerson »

HelaS wrote: 17/04/2023 23:51 Kojoj "umjetničkoj" grupi pripada ovaj "umjetnik" :(

Image
Pogledaj ti ovih klima uredjaja. Fuj. Jos radili fasadu. Pa jebemu da su ih barem u nekoj liniji poredali. Zgrada i centru centrova bode u oci.
hazimh780
Posts: 19
Joined: 10/11/2020 22:52

#36 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by hazimh780 »

Grof i Burke su novi Rulof :D
Post Reply