KO JE Rulof Diaz ????

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#1 KO JE Rulof Diaz ????

Post by rajv0sa »

Naslov sve govori, ko je taj hajvan :? . Citav grad je lik isaro, od Ilidze to tabije pronalaze se njegova kvazi djela. Napravio je stete bruku, i u normalnim zemljama bi propisno najebao.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by Havatar »

Bosanski Banksy
sith
Posts: 202
Joined: 14/08/2012 15:31

#3 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by sith »

Havatar wrote:Bosanski Banksy
Nemoj me nasmijavati, banksy je za njega institucija. Ima jos jedan grafit koji se pojavio, kao slovo A sto izgleda kao logo igre Assasins Creed, jednako grozan...
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#4 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by -LIBERO- »

Havatar wrote:Bosanski Banksy

Da je Banksy trebao bi biti osmisljeniji i drustveno angazovan u svom grafiterstvu. Ovaj, nas, je onako....crtacki raspolozen. A i mogu ti reci, obzirom da znam koliko love treba za jedan grafit, da je i materijalno potkovan. :D
User avatar
macmoodan
Posts: 346
Joined: 14/09/2013 14:27

#5 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by macmoodan »

Neki momčić iz Hrasnog čini mi se, a veću štetu napravi svaki opštinski službenik u jednom danu nego on :roll:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#6 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by muha_sa »

ne znam koliko je još citavih parkova u gradu ostalo a da se nije kakva zgradurina u njem napravila. parkinge oduzimaju pa uglavljuju zgrade koje ostaju vjek vjekova a grafit lako oprat il prefarbat.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#7 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by cyprus »

Neki dan sam razmišljo o sličnoj temi :-D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#8 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by zateznistub »

cyprus wrote:Neki dan sam razmišljo o sličnoj temi :-D
I ja neku noc, do neke dobi, razmisljajuci koje on ne mogoh zaspat...
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#9 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by cyprus »

zateznistub wrote:
cyprus wrote:Neki dan sam razmišljo o sličnoj temi :-D
I ja neku noc, do neke dobi, razmisljajuci koje on ne mogoh zaspat...
Znam kako ti je :mrgreen:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#10 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by zateznistub »

cyprus wrote:
zateznistub wrote:
cyprus wrote:Neki dan sam razmišljo o sličnoj temi :-D
I ja neku noc, do neke dobi, razmisljajuci koje on ne mogoh zaspat...
Znam kako ti je :mrgreen:
Tegoba brate... :mrgreen:
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#11 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by anonimnaosoba »

-LIBERO- wrote:
Havatar wrote:Bosanski Banksy

Da je Banksy trebao bi biti osmisljeniji i drustveno angazovan u svom grafiterstvu. Ovaj, nas, je onako....crtacki raspolozen. A i mogu ti reci, obzirom da znam koliko love treba za jedan grafit, da je i materijalno potkovan. :D
Čitao sam o tome prije par godina u nekom časopisu (sad se ne mogu sjetiti kojem :D ) gdje je intervjuisan jedan od momaka koji radi grafite i kaže da je za jedan grafit potrebno najmanje 150-200 KM, kol'ko ovaj ima grafita po gradu, Bog sami zna :D
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#12 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by johntra »

Kemin mali...
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#13 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by yoda82 »

anonimnaosoba wrote:
-LIBERO- wrote:
Havatar wrote:Bosanski Banksy

Da je Banksy trebao bi biti osmisljeniji i drustveno angazovan u svom grafiterstvu. Ovaj, nas, je onako....crtacki raspolozen. A i mogu ti reci, obzirom da znam koliko love treba za jedan grafit, da je i materijalno potkovan. :D
Čitao sam o tome prije par godina u nekom časopisu (sad se ne mogu sjetiti kojem :D ) gdje je intervjuisan jedan od momaka koji radi grafite i kaže da je za jedan grafit potrebno najmanje 150-200 KM, kol'ko ovaj ima grafita po gradu, Bog sami zna :D
Niđe veze. Cijena grafita naravno zavisi od njegove veličine, kao i od materijala koji se koristi. Ovi grafiti kod nas uglavnom nisu toliko veliki, a najčešće se podloga prekreči (a nekad ni to), a poslije crta sprejevima koji i nisu tako skupi.....
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#14 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by anonimnaosoba »

Znam kol'ko se kreću cijene sprejeva, no kažem ti šta sam čitao, ne bavim se tim, pa me toliko i ne interesuje i koliko tačno sve to košta nije ni bitno...
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#16 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by Edin H. »

johntra wrote:Kemin mali...
Od ONOG Moketa? :shock:
CapitalCity
Posts: 38
Joined: 05/12/2013 05:46

#17 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by CapitalCity »

rajv0sa wrote:Naslov sve govori, ko je taj hajvan :? . Citav grad je lik isaro, od Ilidze to tabije pronalaze se njegova kvazi djela. Napravio je stete bruku, i u normalnim zemljama bi propisno najebao.
To su grafit writeri,imaju grafite cak u Londonu, ima ih vise u ekipi:Rulof,Diaz,Domer.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#18 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by johntra »

Edin H. wrote:
johntra wrote:Kemin mali...
Od ONOG Moketa? :shock:
Upravo!
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#19 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by alphonse kauders »

E, a za šta stoji ono "PBR" - ima i tih grafita po gradu tona?
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#20 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by ins »

Po "kvaliteti" njihovog rada, lokacijama koje biraju i motivima koje rade, ocito se radi o grupi najvecih glupana u istoriji ovog grada, a mora se reci da to nije lako u ovako zestokoj konkurenciji. Koliko glup moras biti da ne skontas da u gradu u kojem svako ko pozeli moze kupiti lak sprej i isarati zid, bez ikakve prijetnje kaznom, uopste nije "prejako" to raditi?

A s obzirom na iskazanu kreativnost, siguran sam da cemo ih jednog dana gledati kao vijecnike u opcinskim vijecima ili predsjednike UO neke agencije za istrazivanje ruda na srednjim dubinama...

Jad i cemer, k'o i grad po kojem crtaju... :run:
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#21 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by starii »

ins wrote:Po "kvaliteti" njihovog rada, lokacijama koje biraju i motivima koje rade, ocito se radi o grupi najvecih glupana u istoriji ovog grada, a mora se reci da to nije lako u ovako zestokoj konkurenciji. Koliko glup moras biti da ne skontas da u gradu u kojem svako ko pozeli moze kupiti lak sprej i isarati zid, bez ikakve prijetnje kaznom, uopste nije "prejako" to raditi?

A s obzirom na iskazanu kreativnost, siguran sam da cemo ih jednog dana gledati kao vijecnike u opcinskim vijecima ili predsjednike UO neke agencije za istrazivanje ruda na srednjim dubinama...

Jad i cemer, k'o i grad po kojem crtaju... :run:
tako je kad bosnjaku das sprej u ruke....mislim da je najveci problem u ovoj drzavi neobrazovanost ljudi jer da ima pameti ne bi grad isarao...
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#22 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by Dioda »

'naci, nije jedan lik nego vise njih :-) nakon sto su se tuspasili na svim raspolozivim zgradama u kantonu, tuspasili su se i markerom u tramvaju :lol:
ne je*e lijep nego uporan :D
alenthekiller
Posts: 737
Joined: 29/08/2011 11:42

#23 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by alenthekiller »

alphonse kauders wrote:E, a za šta stoji ono "PBR" - ima i tih grafita po gradu tona?
Hodao sam po gradu, i vidio malim slovima ispisano, to znaci PlayBoy Rabbits :D Oni ti kradu sprejOve, ima ih svuda i unistavaju grad bukvalno svrljotinama. Dok jedan debeli lik zvani UNIS i NEMO uljepsavaju razne lokacije po Sarajevo pa i preko granice :D
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#24 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by smijesni_ste »

Možda mali OFF, ali vidjeh danas da je neko upropastio onaj grafit iza Treće gimnazije posvećen djevojci koja je preminula od melanoma....fuj :( :(
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: KO JE Rulof Diaz ????

Post by Truba »

jaro
gledam prodaju kuća na ilidži i frajer na trećem katu ograđene i nedovršene slike se potpisao

koje ovaj lik

https://www.olx.ba/artikal/23298734/kuc ... za-pejton/
:roll: :roll: :roll:
Post Reply