Knjižare.... ko je najkvalitetniji?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Najkvalitetnija knjižara kod nas je:

Sejtarija
1
3%
Buybook
12
32%
Zoro
2
5%
Interliber
2
5%
Šahinpašić
11
29%
Svjetlost
2
5%
nijedna od navedenih
8
21%
 
Total votes: 38

User avatar
Orhanowski
Posts: 1132
Joined: 29/08/2006 22:20

#26

Post by Orhanowski »

Lisac wrote: zadnjih otprilike 2 godine tamo redovno ordinira kvaziknjizhevnoumjetnichka wannabe elita koja sa podozrenjem premjeri svakoga ko nije dio kruga a usudi se popiti kafu ili ne daj bozhe sok :D bez da se ochituje o nedostatcima dramske kompozicije izgubljene u bespuchima populistichke knjizhevnosti :D
Hm... :-? Likovi koji piju u kafanici iza uglavnom su ok raja Image (ovaj mi lici na Faruka Borica). A to sto svakog ko udje u kafanu premjere je sasvim normalno kad uzmes u obzir da je kafana mala i da su svi ti likovi koji tu sjede polupijani ili skroz pijani.
Po meni, Buybooku je osoblje bilo i jeste problem, jerbo Goran i Damir vise vole vidjet konobaricu sa velikim sisama nego konobaricu koja ima male sise a ljubazna je sa gostima i zna napravit kapucino.
A jos gora stvar je to da sve prodavacice i konobarice nakon samo nekoliko hefti rada u Buybooku pokusavaju da se iz rumenih i stidnih provincijalki preobraze u super sveznajuce mlade djevojke kojima se smijesi raskosna karijera u nekom od casopisa za alternativnu knjizevnost :roll:
Najbolji Buybookov period je bio 1999 - 2001, dok su u knjizari radili Haris, Farah, Nirmana i Edo, a u kafani radile Lana i Suada. Jedino tada je usluga bila na nivou, izbor knjiga i pica bio najbolji u gradu, a bogami i u drzavi, i jedino tada si na jednom mjestu mogao kupit knjigu, popit vino, a onda besplatno dobit kafu, masline sa sirom i Dane na citanje :) Kako se nekad lijepo zivjelo. Avaj, gdje su sad oni dani kad se sve moglo... :D


I da, Buybook je po meni jos uvijek najbolja i najkvalitetnija knjizara u gradu. Jos kad sad srede podrum :) Da da, Buybook je dobio podrum koji se nalazi ispod knjizare i sad ce tu napraviti cd shop. I naravno, jos jednu kafanicu (uz cd shop) :)
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#27

Post by repeater »

interliber. zao mi je samo sto sam je kasno otkrio. jedino ovdje sam uspio naci vise od dvije knjige i.lovrenovica. bogata knjizara i niko te ne gnjavi.
buybook ja overrated.
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#28

Post by Svemirski_Jebach »

kazu otvara se barnes & noble u sarajevu :D
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#29

Post by repeater »

Svemirski_Jebach wrote:kazu otvara se barnes & noble u sarajevu :D
da. tik uz starbucks. :D
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#30

Post by Hierarchia »

Orhanowski wrote:
Lisac wrote: zadnjih otprilike 2 godine tamo redovno ordinira kvaziknjizhevnoumjetnichka wannabe elita koja sa podozrenjem premjeri svakoga ko nije dio kruga a usudi se popiti kafu ili ne daj bozhe sok :D bez da se ochituje o nedostatcima dramske kompozicije izgubljene u bespuchima populistichke knjizhevnosti :D
Hm... :-? Likovi koji piju u kafanici iza uglavnom su ok raja Image (ovaj mi lici na Faruka Borica). A to sto svakog ko udje u kafanu premjere je sasvim normalno kad uzmes u obzir da je kafana mala i da su svi ti likovi koji tu sjede polupijani ili skroz pijani.
Po meni, Buybooku je osoblje bilo i jeste problem, jerbo Goran i Damir vise vole vidjet konobaricu sa velikim sisama nego konobaricu koja ima male sise a ljubazna je sa gostima i zna napravit kapucino.
A jos gora stvar je to da sve prodavacice i konobarice nakon samo nekoliko hefti rada u Buybooku pokusavaju da se iz rumenih i stidnih provincijalki preobraze u super sveznajuce mlade djevojke kojima se smijesi raskosna karijera u nekom od casopisa za alternativnu knjizevnost :roll:
Najbolji Buybookov period je bio 1999 - 2001, dok su u knjizari radili Haris, Farah, Nirmana i Edo, a u kafani radile Lana i Suada. Jedino tada je usluga bila na nivou, izbor knjiga i pica bio najbolji u gradu, a bogami i u drzavi, i jedino tada si na jednom mjestu mogao kupit knjigu, popit vino, a onda besplatno dobit kafu, masline sa sirom i Dane na citanje :) Kako se nekad lijepo zivjelo. Avaj, gdje su sad oni dani kad se sve moglo... :D


I da, Buybook je po meni jos uvijek najbolja i najkvalitetnija knjizara u gradu. Jos kad sad srede podrum :) Da da, Buybook je dobio podrum koji se nalazi ispod knjizare i sad ce tu napraviti cd shop. I naravno, jos jednu kafanicu (uz cd shop) :)
Da, bio je to lijep period. Tada sam jedino i posjecivala Buybook redovno, ugodjaj je zaista bio na nivou. E, sad ne znam do cega je bilo - odsustva konkurencije, moje zanesenosti i odusevljenja, naivnosti...
Meni se posebno svidjalo to sto su ljudi nekako spontano komunicirali, vodile su se rasprave (na koje sad gledam pomalo sa podsmijehom) i uvijek se mogao cuti ubjedjivački glas gospodina Kazaza :D , vidjeti Goran ili Damir, procaskati sa Farukom Šehićem (mislim da samo nije noćio tu, ali nisam ni u to sigurna).

Buybook je sada definitivno overrated, kao sto neko rece, jer su se pojavile konkurentske izdavacke kuce koje su ga bacile u sjenu. Mislim da jedino u Mostaru jos drzi primat. Svi ovi fazoni kojim pokusavaju da se vrate na stare staze slave cine mi se bezuspjesnim. S druge strane, ne veže me nista emotivno za Buybook, kao sto tebe ocito veže. Mislim da su zasluzili to sto imaju, lako je bilo biti glavni, kad nemas konkurenciju.

Zaboravili smo Interliber, mislim da je po kvalitetu i izboru naslova daleko ispred.
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#31

Post by Hierarchia »

Šahinpašić:

Image

Image
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#32

Post by Hierarchia »

Polica u Buybooku (najzanimljivija, moram dodati :D).

Image
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#33

Post by pitt »

half.com :D
User avatar
black
Posts: 17151
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#34

Post by black »

Lisac wrote:
...a i malo sam muhanata... :D

muhanata si ti malo vishe ili ti vid ochinji lagano popushta :D svjetla ima dovoljno a ni stolica ne fali, znam vrlo dobro jer odem tamo pochesto prepisati kakav recept iz kuhara ili potrazhiti neku meni stranu rijech koju pronadjem ovdje na forumu, dosta ih ima shto ih pochesto ne razumijem :D

ja bih rekao da je buybook vremenom postao uobrazhen i umishljen a o kafanici iza ne bih troshio rijechi. no ipak hocu :D zadnjih otprilike 2 godine tamo redovno ordinira kvaziknjizhevnoumjetnichka wannabe elita koja sa podozrenjem premjeri svakoga ko nije dio kruga a usudi se popiti kafu ili ne daj bozhe sok :D bez da se ochituje o nedostatcima dramske kompozicije izgubljene u bespuchima populistichke knjizhevnosti :D
u karabitu je (pozhelite li pogledati knjige) malo bolja situacija kada je usluzhnost u pitanju no nekog prevelikog poznavanja "materije" ipak nedostaje. no u karabitu ipak preferiram kafu, vino i atmosferu :D
shahin je u zadnje vrijeme uznapredovao a sejtarija je, i pored chinjenice da su izdali najbolji historijsko-turistichki vodic o sarajevu ikada napravljen, onako knjizhara za osnovne shkole i doobrazovanje buducih samoproglashenih boshnjachkih intelektualaca :D
jedini paznje vrijedan post..posebno boldirano :D Lisac :thumbup:
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#35

Post by Hierarchia »

black wrote:
Lisac wrote:
...a i malo sam muhanata... :D

muhanata si ti malo vishe ili ti vid ochinji lagano popushta :D svjetla ima dovoljno a ni stolica ne fali, znam vrlo dobro jer odem tamo pochesto prepisati kakav recept iz kuhara ili potrazhiti neku meni stranu rijech koju pronadjem ovdje na forumu, dosta ih ima shto ih pochesto ne razumijem :D

ja bih rekao da je buybook vremenom postao uobrazhen i umishljen a o kafanici iza ne bih troshio rijechi. no ipak hocu :D zadnjih otprilike 2 godine tamo redovno ordinira kvaziknjizhevnoumjetnichka wannabe elita koja sa podozrenjem premjeri svakoga ko nije dio kruga a usudi se popiti kafu ili ne daj bozhe sok :D bez da se ochituje o nedostatcima dramske kompozicije izgubljene u bespuchima populistichke knjizhevnosti :D
u karabitu je (pozhelite li pogledati knjige) malo bolja situacija kada je usluzhnost u pitanju no nekog prevelikog poznavanja "materije" ipak nedostaje. no u karabitu ipak preferiram kafu, vino i atmosferu :D
shahin je u zadnje vrijeme uznapredovao a sejtarija je, i pored chinjenice da su izdali najbolji historijsko-turistichki vodic o sarajevu ikada napravljen, onako knjizhara za osnovne shkole i doobrazovanje buducih samoproglashenih boshnjachkih intelektualaca :D
jedini paznje vrijedan post..posebno boldirano :D Lisac :thumbup:
Ne bih se baš oduševila ovim pasusom, mislim da onaj ko ovo tvrdi očigledno ima neke lične antipatije prema toj grupi ljudi. Ako je već primijetio to, zašto nije rekao ko su ti ljudi? Meni taj pojam "kvaziknjiževna wannabe elita" ništa ne govori. Jesu li to mladi ili stari ljudi? Pisci, kritičari, dokoličari?

Ja se sjećam galerije likova koji su tamo sjedili danima, ali je to bilo neko prošlo vrijeme. Lisac govori o periodu unazad 2 godine, a ako su to isti ti ljudi, onda to traje od prije. :roll: :roll: :roll: :roll:
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#36

Post by _sa_ »

vecu kolicinu knjiga - uglavnom kupujem na sajmu knjiga.
sto se tice pojedinacnih kupovina, uzimam knjige u prvoj knjizari u kojoj nadjem ono sto trazim.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#37

Post by basta sljezove boje »

volim ici u knjizare u kojima mozes provesti cijeli dan, zaboraviti po sta si dosao i kupiti nesto o cemu nisi mogao ni sanjati. Isto tako volim kad je osoblje diskretno i ne gnjavi dok se ne obratis. U Engleskoj idem u WH Smith (http://www.whsmith.co.uk/whs/go.asp?men ... /index.htm), u Njemackoj u Osiander (http://www.osiander.de/home.cfm?session=JNKZVA2568115), a u Hrvatskoj u Profil u Zagrebu u Bogovicevoj (http://www.megastore.profil.hr/).
U sarajevskim knjizarama se zadrzavam vrlo kratko i nije mi uopce merak posjecivati ih. U Karabitu je izbor ogranicen, Sejtarija i Svjetlost na Titovoj su prave socijalisticke knjizare u kojima ne mozes doci do knjiga ili su nabacane po pultovima, Buybook je premali i sve je nabacano kao u turskim i pakistanskim prodavaonicama po Njemackoj i Engleskoj. Sahinpasic mi lici na zagrebacki Algoritam i najbolja mi je sarajevska knjizara. Fazon K & K (knjiga i kava) obicno furaju pisci koji drze knjizare, pa tako imamo u Zagrebu na Jurisicevoj Milcecov K & K, a u Sarajevu Buybook i Karabit. Malo sam konzervativna, pa vise volim da knjizara mirise na stampariju nego na kafu
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#38

Post by rikardoreis »

Hierarchia wrote:
Orhanowski wrote:
Lisac wrote: zadnjih otprilike 2 godine tamo redovno ordinira kvaziknjizhevnoumjetnichka wannabe elita koja sa podozrenjem premjeri svakoga ko nije dio kruga a usudi se popiti kafu ili ne daj bozhe sok :D bez da se ochituje o nedostatcima dramske kompozicije izgubljene u bespuchima populistichke knjizhevnosti :D
Hm... :-? Likovi koji piju u kafanici iza uglavnom su ok raja Image (ovaj mi lici na Faruka Borica). A to sto svakog ko udje u kafanu premjere je sasvim normalno kad uzmes u obzir da je kafana mala i da su svi ti likovi koji tu sjede polupijani ili skroz pijani.
Po meni, Buybooku je osoblje bilo i jeste problem, jerbo Goran i Damir vise vole vidjet konobaricu sa velikim sisama nego konobaricu koja ima male sise a ljubazna je sa gostima i zna napravit kapucino.
A jos gora stvar je to da sve prodavacice i konobarice nakon samo nekoliko hefti rada u Buybooku pokusavaju da se iz rumenih i stidnih provincijalki preobraze u super sveznajuce mlade djevojke kojima se smijesi raskosna karijera u nekom od casopisa za alternativnu knjizevnost :roll:
Najbolji Buybookov period je bio 1999 - 2001, dok su u knjizari radili Haris, Farah, Nirmana i Edo, a u kafani radile Lana i Suada. Jedino tada je usluga bila na nivou, izbor knjiga i pica bio najbolji u gradu, a bogami i u drzavi, i jedino tada si na jednom mjestu mogao kupit knjigu, popit vino, a onda besplatno dobit kafu, masline sa sirom i Dane na citanje :) Kako se nekad lijepo zivjelo. Avaj, gdje su sad oni dani kad se sve moglo... :D


I da, Buybook je po meni jos uvijek najbolja i najkvalitetnija knjizara u gradu. Jos kad sad srede podrum :) Da da, Buybook je dobio podrum koji se nalazi ispod knjizare i sad ce tu napraviti cd shop. I naravno, jos jednu kafanicu (uz cd shop) :)
Da, bio je to lijep period. Tada sam jedino i posjecivala Buybook redovno, ugodjaj je zaista bio na nivou. E, sad ne znam do cega je bilo - odsustva konkurencije, moje zanesenosti i odusevljenja, naivnosti...
Meni se posebno svidjalo to sto su ljudi nekako spontano komunicirali, vodile su se rasprave (na koje sad gledam pomalo sa podsmijehom) i uvijek se mogao cuti ubjedjivački glas gospodina Kazaza :D , vidjeti Goran ili Damir, procaskati sa Farukom Šehićem (mislim da samo nije noćio tu, ali nisam ni u to sigurna).

Buybook je sada definitivno overrated, kao sto neko rece, jer su se pojavile konkurentske izdavacke kuce koje su ga bacile u sjenu. Mislim da jedino u Mostaru jos drzi primat. Svi ovi fazoni kojim pokusavaju da se vrate na stare staze slave cine mi se bezuspjesnim. S druge strane, ne veže me nista emotivno za Buybook, kao sto tebe ocito veže. Mislim da su zasluzili to sto imaju, lako je bilo biti glavni, kad nemas konkurenciju.

Zaboravili smo Interliber, mislim da je po kvalitetu i izboru naslova daleko ispred.

u mostaru drze primat zato sto nema druge konkurencije...kad udjem da razgledam, boga molim da ne trefim na sefa knjizare koji je izuzetno nametljiv - pridje ti cim uprati da si uzeo neku knjigu i narednih pola sata moras slusati pricu o tom naslovu, pa sve do zadnjeg koncerta kojeg je pogledao na DVD :-)
usput je otjeran jedini prodavac koji je znao raditi, valjda zato sto se mijesao u svoj posao.

kao sto neko rece, volim svrljat i na miru gledati naslove, to mi je jedna vrsta ceifa...
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#39

Post by basta sljezove boje »

... a ja od sve raje u Buybooku uvijek naletim na Jasnu Ornelu Bery? :-)
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#40

Post by Hierarchia »

InfraRedRidinghood wrote:A, Zoro? :D :D
Gdje je to? :D
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#41

Post by Lisac »

ja bih se izvinio :D i hierarchi(bez j)i i orhanowskom :D shto sam se opet sapleo o tashtinu iako nije vakat vasharu :D
istina radi se o antipatiji no ona nije lichna ona je bezlichna :D i dijeljena sa josh pokojim obichnm, prosjechnim, neknjizhevnichkim i neumjetnichkim stvorom koji zna zalutati u buybook.
vrlo rado bih bio i precizniji kada su objekti moje antipatije u pitanju (chitaj imena) ali nisam bash najupuceniji u sarajevski 'kulturnoumjetnichkodrushtveni' zhivot :Da i sjechanje (neki bi rekli i pamet) mi je nazhalost prekratko da bi ga nemilice troshio :D uglavnom radi se listom o 'mladjim' likovima od kojih sam prepoznao par njih koji su ostvarili zavidne uloge u serijama domace produkcije tipa "sex i selo" i o par josh neostvarenih :D
da me ne bi pogreshno shvatili, znao sam ja tamo zateci i malo starije chike koji nemaju problem sa vlastitom velichinom i koje je bilo zabavno slushati (prislushkivati) :D
(polu)pijanstvo nije opravdanje za papanluk, pogotovu ne stremili se k umjetnichkim visinama :D
orhanowski nemoj se truditi da me prepoznash :D jer kao shto rekoh, nisam ja 'od te fele' (kulturne i produhovljene) :D ja uglavnom chitam lakshe shtivo :D ali samo kad nema neshto dobro na televiziji :D
User avatar
Orhanowski
Posts: 1132
Joined: 29/08/2006 22:20

#42

Post by Orhanowski »

Lisac wrote: orhanowski nemoj se truditi da me prepoznash :D jer kao shto rekoh, nisam ja 'od te fele' (kulturne i produhovljene) :D ja uglavnom chitam lakshe shtivo :D ali samo kad nema neshto dobro na televiziji :D
Sad ispade da sam ja nekakav Piri Mugan Image, produhovljeni Saman koji, kad hoce, sve vidi i sve zna. Ne moras me upozoravati jer ja bih jedino Hierarchiu volio prepoznati, al to je gotovo nemoguce. Jer da bih je prepoznao ona bi morala uci u BuyBook i glasno reci: Evo me, ja sam Hierarchia! :D

A ako je papanluk da se jedan novinar ili knjizevnik napije i sa normalnim ljudima se normalno razgovara onda - :roll:
Nisi valjda ocekivao da ces u BuyBooku sresti knjizevnike, novinare, fotografe, slikare, jednom rijecju - intelektualce - kako se raspravljaju o bitnim stvarima, a iz njih izlaze metafore i recenice da covjek zazali sto nisu zapisane :-) Bude i takvih momenata u BuyBooku, al to samo kad dodje veliki mislilac, nas najnoviji i ponajbolji filozof Senadin Musabegovic ili Nermina Omerbegovic koja je jako inspirativna :D

U BuyBooku ces prije vidjeti ovakvu i slicne situacije: Enver Kazaz nasrce na Admirala Mahica, Admiral govori
Image i pokusava da pobjegne al Ivan Lovrenovic mu, pjanom, postavlja nogu, a onda je Kazaz bio neumoljivImage.

Ili kad je Abdulah Sidran dosao i pitao konobaricu: Znas li ti ko sam ja? Zn-as-li-ti-ko-sam-ja? Ja sam...Ja sam...najveci alkoholicar u gradu! Onda sjeo, narucio duplu lozu i gajbu pive. Faruk i Oskar ga pitali sta ce mu gajba pive, a Sidran odgovorio: Visoka mi stolica, pa da stavim ispod nogu. :D

P.S. Gledam fotke koje je Hi. postavila i cini mi se da je Sahinpasic veci od BuyBooka i da je nekako preglednije. Nisam nikad bio, bas cu otic da vidim.
Last edited by Orhanowski on 02/04/2007 18:17, edited 1 time in total.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#43

Post by basta sljezove boje »

definitivno "najbolja knjizara u Gradu" je bila redakcija Dana na Skenderiji dok su prodavali knjige. Apsolutno sve knjige iz edicije su im bile prvoklasne, od Baste sljezove boje preko Konstantina Kavafija prvi put na "jezicima naroda", pa do Bazduljevih kritika koje bi mi jako uljepsale zivot da su postojale u vrijeme kad sam isla u Gimnaziju. Ljudi koji tamo rade su vrhunski ljubazni, knjige odlicne i jeftine, steta sto nisu nastavili s knjigama :(
User avatar
Orhanowski
Posts: 1132
Joined: 29/08/2006 22:20

#44

Post by Orhanowski »

basta sljezove boje wrote:definitivno "najbolja knjizara u Gradu" je bila redakcija Dana na Skenderiji dok su prodavali knjige. Apsolutno sve knjige iz edicije su im bile prvoklasne, od Baste sljezove boje preko Konstantina Kavafija prvi put na "jezicima naroda", pa do Bazduljevih kritika koje bi mi jako uljepsale zivot da su postojale u vrijeme kad sam isla u Gimnaziju. Ljudi koji tamo rade su vrhunski ljubazni, knjige odlicne i jeftine, steta sto nisu nastavili s knjigama :(
Prvi put na jezicima naroda :roll:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#45

Post by amrica »

Sajmovi su zakon, i zbog cijena i zbog izbora. Ponekad je malo guzva, ali mora se malo pretrpjeti. Na sajmovima ima sve sto ima u sarajevskom knjizarama i jos more drugih izdavackih kuca. Srecom sam davno zavrsila skolu pa mi latinica i cirilica isto, malo muhanata na ekavski, ali najvise na fonetsko prevodjenje imena, napr Šarl ili Čarls umjesto Charles. Ali kad se porede cijene iste knjige nekog hrvatskog izdavaca i srpskog, cijena 5 puta manja je dovoljan razlog da zazmirim.
Inace. antikvarnice se nekad bile najbolje, ali u ovo zadnje vrijeme me odbija "ljubaznost" uposlenika. Kad sa vrata pita sta ti treba? Pa pusti me da sama kopam po knjigama, to je najveci merak.
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#46

Post by Svemirski_Jebach »

ma nabijem ja svu tu elitu na neku stvar kao i kvazipisce sto imaju 8 maraka u dzepu, i sve njih skupa koji ce se sutra iz sopstvene bijede prodati za hiljadu i po maraka...
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#47

Post by Pearl »

@Hia... a gdje je stolica na slikama iz Sahinpasica ? :D:D
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#48

Post by basta sljezove boje »

malo je nezgodno reci nekome da ides u bajbuk :D

bajbuk (bajbok) = cuza, rest, przun, corka, buhara, prdekana, buksa, haps, ...
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#49

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 14:54, edited 1 time in total.
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#50

Post by Svemirski_Jebach »

Nancy Drew wrote:
Svemirski_Jebach wrote:ma nabijem ja svu tu elitu na neku stvar kao i kvazipisce sto imaju 8 maraka u dzepu, i sve njih skupa koji ce se sutra iz sopstvene bijede prodati za hiljadu i po maraka...
Pričamo o Bosni (i Hercegovini).... a od nečeg se ipak mora živjeti :roll: .
pa i mnogi pisci po svijetu su bili bijeda...al se ne prodase za milju :roll:
Post Reply