Klix Studio

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
Ja_Ja
Posts: 2639
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#126 Re: Klix Studio

Post by Ja_Ja »

“Apropo” Emela. Majku mu ne moze ni jedna emisija da prodje da ne ispali “apropo”. Nije valjda rijecnik toliko limitiran da smo spali na samo jednu “softiciranu” rijec. :)

Veoma losi intervjui sa Komsicem i Kasumovicem. Ja bih rekao amaterski. Toliko puno toga se ti ljudi mogu pitati i propitati da je ovo bilo veoma lose. Puno bolji intervju sa Mehmedovicem.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58831
Joined: 03/08/2010 19:04

#127 Re: Klix Studio

Post by kakavdanakneiskustvu »

User avatar
karanana
Posts: 47288
Joined: 26/02/2004 00:00

#128 Re: Klix Studio

Post by karanana »

relativno interesantna tema i prica ovih surogat roditelja o usvajanju djece i hraniteljstvu i tako to...
slusam jos, nisam siguran da bas cijelu pricu potpuno razumijem ali eto......

pregledo sam i jos dosta upitnika iznad glave. ali....
meni se cini da su ovo dvoje ljudi fini i da 1000% zele najbolje djeci i imaju volju i zelju i mogucnost da uzmu dijete i usvoje ga za stalno.
ali....oni su roditelji-hranitelji. to znaci da oni "cuvaju" dijete dok sud ili centar ne odluce da uzmu nazad dijete i dodijele ga ili roditeljima ili nekim trecim usvojiteljima.
sud/centar dosao i rekao: vratite curicu, mi smo ustanovili da je majka sada sposobna i zeli dijete nazad. ne znam sta hraniteljska porodica ima da komentarise i govori je li sud ili centar u pravu ili ne? ja znam, mozda se za 5 dana od vracanje djeteta desi nesreca i majka ili otac ne daj boze ubiju to dijete i onda je neko kriv sto je dijete vratio nekompetentnim roditeljima, ali uz duzno postovanje, ovaj par nema pravo da odlucuje o tome u trenutku kad sud/centar kaze vratite dijete.
ja ovom paru zelim sve najbolje i zelim im da sto prije usvoje dijete, bilo ovu curicu ili neko drugo i sigurno ce se to dijete neko usreciti kad/ako ga usvoji ovaj par, ali sa ovim slucajem o kojem su oni dosli da pricaju, ja mislim da nisu u pravu (kad je u pitanju pravo) i da su njihova ocekivanja previsoka i da im je neko slago o tome da mogu preskociti neke stvari kad je usvajanje u pitanju tako sto ce biti hranitelji. a mogu se sloziti s njima subjektivno da je ovom trenutnom djetetu koje je kod njih i dalje bolje kod njih.

ovi ljudi zasluzuju da budu na listi za usvajanje i da usvoje dijete, ali zajebana je to stvar, znam po jednom slucaju. ako se ne varam, cak i kad je usvajanje formalno, cak i tad prirodna majka ima mislim godinu dana da kaze da hoce svoje dijete nazad. eh sad zamislite tu traumu i za nove roditelje i za dijete koje ide tamo vamo.

emela, javi se i komentarisi ako mislis da moj post nije realan i objektivan iako subjetivno kako sam vise puta reko, ovi ljudi izgledaju kao odlicni kandidati za usvajanje djeteta. ili, mozda jos bolje, posalji mi poruku pa mozemo na pice i da pricamo o ovome. I jel se meni ucinilo ili je bijeli grudnjak malo virkao u ovoj emisiji?
Post Reply