KK Bosna 2009/2010

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
red01
Posts: 311
Joined: 27/05/2009 08:51

#1 KK Bosna 2009/2010

Post by red01 »

Obzirom da za 15-tak dana počinju pripreme KK Bosne da otvorimo novi topic.
u novu sezonu Bosna kreće sa :
PG* Jovanović, Pašalić, Čamdžić
SG*Šehović, Češković, Majstorić, Anđelić
SF*Vučurović,Đurasović B,???
PF*Ivanović, Hajrić,Avdić,Suljagić
C* Zimić, Bajić, Mahalbašić,Klinac

Otišli Đorđević, Ikonić, Rakić.

Trener ostao Isti, VV.

Po meni sastav koji je jako dobar, uz naznaku da moramo pod hitno dovesti jaku 3, jer smo na toj poziciji jako loši u odnosu na većinu NLB Ligaša.
Šansu konačno dati našim mladim igraćima, prevashodno Čamdžiću , Majstoriću , Klincu i Anđeliću.
kao primjer kako treba da se radi navodim izjavu Repeše:
"Želim zajedno Bogdanovića, Zubčića i Delaša."
"Nadamo se svi skupa da će u svojim klubovima pronaći minutažu koju imaju u reprezentaciji jer to je prvi preduvjet da bi se razvijali dalje i da bi sutra postali seniorski reprezentativci i da ih na istom mjestu dočekujemo kao seniorske reprezentativce", tvrdi Repeša koji je još jednom ponovio ono što često ponavlja otkako se družimo s njim i pratimo ga kao izbornika hrvatske reprezentacije: "Malo smo država s malom bazom i nemamo pravo propustiti niti jednog talenta. Ako nekom treba dati priliku i deset puta, ali nemamo pravo na grešku. Talenta imamo, tehnologiju imamo, a rezultati protiv velikih reprezentacija pokazuju da se radi."

Napominjem da je Split cijelu prošlu sezonu forsirao Delaša, da je Zadar dao šansu Prostranu i da je svoje minute u Ciboni imao i Zubčić.
Kaku su šansu imali naši TALENTI Čamdžić, Majstorić i Klinac?
Napominjem da svaki od njih bio bolji ili u rangu Halilovića iz Dite na EP juniora prošle sezone, a u prošloj sezoni nisu odigrali DOSLOVCE NI JEDNU MINUTU U DRESU KK Bosne. Svoj kvalitet su pokazali dobrim igrama u Slaviji kojoj su bili posuđeni na dva mjeseca Klinac i Čamdžić , a Majstorić zbog povrede ili nekog razloga nije ni bio posuđen.
Kao što je Repeša rekao nitko neće postati igrač SJEDEĆI NA KLUPI I SAMO IGRANJE JAKIH MEČEVA, u vom slučaju Čamdžića, majstorića, Klinca, Mahalbašića, U DRESU KK BOSNE I AKO TREBA ISTRPITI I NJIHOVE POGREŠKE U POČETKU ĆE DOVESTI DO TOGA DA KONAČNO BOSNA IMA BAZU IZ KOJE ĆE CRPITI KVALITETNE IGRAČE ZA PRVI TIM.

Mislim da se slažemo, dosta nam je više Rakića, Gajića, Burella koji uzimaju minute našim talentima, a bez ikakve kvalitete za NLB Ligu.
Također, dosta mi je i igrača tipa Đorđevića koji dođu na UGOVOR OD JEDNE GODINE DOBIJU SIGURNU MINUTAŽU OD 30-tak minuta, NABIJU STATISTIKU I ODU U OLIMPIJU, ILI IGRAČA KAO OVČINA ZBOG KOJIH U KONAČNICI IZGUBIMO TITULU OD Lištice.
Srečković
Posts: 7
Joined: 15/07/2009 00:46

#2 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by Srečković »

kako da budemo jaki kao nekada kada sadašnji treneri nisu u stanju da nađu dan vremena mjesečno
da pogledaju naše mlade nade koji propadaju po dvorištima i igralištima a dovodimo neke crne uvozne igraće
koji nebi prošli ni u našem školskom dvorištu.
U dvorištu imamo novog Kinđeta kojem treneri obećavaju više od godinu dana da će ga pozvati na probu, i lažu.
Iz poštovanja prema njegovom talentu sada tražim VEZU da mali dođe da ga pogledaju.
Za dve godine će njemu dolaziti stranci da ga gledaju i odmah vode.
A kad pogledam neke naše utakmice pola ih na pola prekinem gledati zbog jada. Navikao sam na zlatne dečke.....
A ima ih svuda po našim dvorištima.... Ali nema Tanjevića da ih otkriju i ušminkaju
red01
Posts: 311
Joined: 27/05/2009 08:51

#3 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by red01 »

danas počinju pripreme KK Bosne.
Počinju sa slijedećim kadrom: Muhamed Pašalić, Suad Šehović, Matija Ćešković, Eldin Čamdžić (bekovi), Božo Đurasović, Kemal Avdić, Nikola Vučurović (krila), Seid Hajrić, Ivan Ivanović, Aldin Klinc, Goran Bajić, Emir Zimić i Amar Suljagić (centri).
na pripremama repki su Jovanović(BiH) i Mahalbašić(AUT).
Na probu dolazi Gregor Mali Slovenac koji je prije igrao za Olimpiju.
Koliko vidim Majstorić nije na spisku, izgleda da je prestao sa treningom, bar su takve informacije stizale iz štampe i sa foruma.
Sa prvim timom počeće i trojac juniora Anđelić, Demić i Buza.

Vidim da na drugom forumu se spominje i Šved Christopher Czerapowicz kao moguće pojačanje, spominjući ga kao našeg igrača, valjda bosanac ili u najgorem slučaju ex-yu korijena. Očigledno da @bosna ima problema sa pameću :-) :-) :-D , makar je jasno da je Christopher Czerapowicz porijeklom POLJAK, al' kad malo bolje promislim :idea: :idea: @bosna je u pravu ima kod nas prezimena POLJAK, tako da mu je sve oprošteno .... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7354
Joined: 19/03/2004 18:31

#4 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by Altsa »

za mene je misteri da je Avdic ostao u ekipi. proslo prvenstvo nije pokazao nista.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#5 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by Mahalac »

Mene Arse vise interesuje kakav je taj "Poljak" igrac nego sta je @bosna :roll: pisao o njegovom pedigreu. Zaista bi bilo dobro da pocnemo sezonu vjerujuci u bolji rezultat i mnogo bolju posjetu i organizaciju iste u Skenderiji.
Glede i u svezi s tim :D bilo bi dobro da i ti malo spustis loptu i nastavis tamo gdje si stao..zajedno s nama.

... :bih:
red01
Posts: 311
Joined: 27/05/2009 08:51

#6 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by red01 »

Mahalac wrote:Mene Arse vise interesuje kakav je taj "Poljak" igrac nego sta je @bosna :roll: pisao o njegovom pedigreu. Zaista bi bilo dobro da pocnemo sezonu vjerujuci u bolji rezultat i mnogo bolju posjetu i organizaciju iste u Skenderiji.
Glede i u svezi s tim :D bilo bi dobro da i ti malo spustis loptu i nastavis tamo gdje si stao..zajedno s nama.

... :bih:
"Poljak"-BOSANAC :lol: :lol: :lol: je dobar i prošle ili pretprošle godine nas je rasturio na U16 EP-a, tako da su ga naši dooobro upoznali.

Što se tiče "wild card" za forum sportsport ba hvala lijepa, nijesam lud da se prepirem sa kompleksašom @kk bosna i sličnim, tamo bih poslije par postova zasigurno dobio TRAJNI BAN, stoga mi budite pozdravljeni , ovdje je puno zanimljivije.....
zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#7 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by zlatanko »

Gotov je novi Bosnin fan site i forum, pa ako ima zainteresovanih za rasprave o voljenom klubu nek mi se jave na pp. Pozdrav
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#8 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by Zux »

zlatanko wrote:Gotov je novi Bosnin fan site i forum, pa ako ima zainteresovanih za rasprave o voljenom klubu nek mi se jave na pp. Pozdrav
Link?

Bosni treba backup play, inace cemo opet imati problema sa premorenosti prve jedinice, Jovanovica u ovom slucaju. Mozda bi dobro doslo rijesenje tipa combo beka koji bi mogao kvalitetno odigrati na 1 i 2, jer Ceskovic je taraba od igraca, Sehovic i Jovanovic nece moci sve sami na bekovskim pozicijama.
User avatar
IH!
Posts: 38
Joined: 01/12/2008 00:20

#9 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by IH! »

Zux wrote:
zlatanko wrote:Gotov je novi Bosnin fan site i forum, pa ako ima zainteresovanih za rasprave o voljenom klubu nek mi se jave na pp. Pozdrav
Link?

Bosni treba backup play, inace cemo opet imati problema sa premorenosti prve jedinice, Jovanovica u ovom slucaju. Mozda bi dobro doslo rijesenje tipa combo beka koji bi mogao kvalitetno odigrati na 1 i 2, jer Ceskovic je taraba od igraca, Sehovic i Jovanovic nece moci sve sami na bekovskim pozicijama.
Pokrenuli su sajt par momaka zbog ljubavi prema klubu,i zbog cinjenice da sam klub ima ocajnu promociju i jos ocajniji marketing i odnose sa javnoscu.
Sajt za sve navijace Bosne

http://www.kkbosna.info
zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#10 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by zlatanko »

Hvala IH! :-)
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#11 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by Zux »

zlatanko wrote:Hvala IH! :-)
Stranica super izgleda, svaka cast. Imate li ikakve veze sa ovim forumom http://kkbosna.forumotion.com/forum.htm ili je ovo novi projekat? Sve u svemu pohvale i nadam se da ce se odrzati ovaj site.
zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#12 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by zlatanko »

Ovo je sasvim novi projekat, ali postoje "odredjene" jake veze sa tim forumom. Hvala na pohvalama i dobro dosao ;-)

p.s. naravno da ce se sajt odrzati 8-)
User avatar
IH!
Posts: 38
Joined: 01/12/2008 00:20

#13 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by IH! »

BOSNA - POLITEHNICE 86:60


U zatvorenom trening susretu Studenti su nadigrali Politehnicu sa visokih 86:60, a pobjeda bi vjerovatno bila i uvjerljivija da drugu polovinu zadnjeg perioda trener Vukoičić nije na parket poslao najmlađe igrače.

Zadar je istu ovu ekipu iz Ukrajine savladao prije dva dana sa 88:83.

http://www.kkbosna.info
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#14 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by Mahalac »

Kolko citam danas u Skenderiju ove sezone samo u "kratkim pantolicama", kkbosni noga....ma super, definitivno nista ne propustamo slucaju, nema smiraja dok sve al bas sve ne ode u 3PM-e:shock: Valjda to genetika unas sta li?
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#15 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by Zux »

Mahalac wrote:Kolko citam danas u Skenderiju ove sezone samo u "kratkim pantolicama", kkbosni noga....ma super, definitivno nista ne propustamo slucaju, nema smiraja dok sve al bas sve ne ode u 3PM-e:shock: Valjda to genetika unas sta li?
Ha? :-) Kako noga otkud to? To bi bas bio vrhunac svih bljuvotina, da Bosna ne igra u Skenderiji
User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#16 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by mgogic »

Smijesno!Zalosno!Idiotski!3 u 1!Ako je nas najbolji klub,koji ce ove sezone da vjerovatno veliku rolu odigra u NLB ligi(ponajvise zahvaljujuci VV) primoran da igra u nekim prcvarama od dvorana,ili jos gore,da ide u drugi grad(HEEEEJ,DRUGI GRAD!!!!!!!) da igra,to je grozno!A jos je groznije sto navijaci tog kluba skrstenih ruku sjede i nistga ne rade po tom pitanju!Pa makar neki mirni protest sa mogucnosti pretvaranja u malo jaci incident,peticija,nesto!!!Kad dolaze iz Zenice navijaci,onda je OK sranje praviti,a kad bivseg Evropskog sampiona jebu ko zna kakvi seljaci i dzidzani sto godinama ruse kosarku u BiH,onda cemo ovako da tastaturama se razracunamo sa njim :x Ja nisam navijac Bosne,ali ako ikakvi prosvjedi ili slicno bude odrzano,iako sam u sred ispitnih rokova i iz Zivinica sam,dolazim u SA odmah!!!!!
zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#17 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by zlatanko »

Suad Dzindo nas je otjerao iz Skenderije. Vjerovatno cemo igrati u Zetri.Ta prica o nasem igranju u Zenici bas i nije realna. Vise na kkbosna.info.
User avatar
IH!
Posts: 38
Joined: 01/12/2008 00:20

#18 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by IH! »

Najava turnira u Madzarskoj,i raspored utakmica na turniru,gdje ucestvuje i nasa Bosna :thumbup:

Prvi clanak u nizu http://kkbosna.info/cms/
User avatar
IH!
Posts: 38
Joined: 01/12/2008 00:20

#19 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by IH! »

Prvi poraz Bosne na pripremama.

Vise na http://www.kkbosna.info
zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#20 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by zlatanko »

nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#21 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by nera18 »

Jel imate kakvih informacija sto se tice godisnjih karata za ovu sezonu, zvala sam ih par puta, nemaju konkretne informacije,stalno me skidaju s dnevnog reda uz napomenu da ipak pokusam pozvati iduce sedmice :-)
User avatar
Edin H.
Posts: 47092
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#22 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by Edin H. »

Sto igramo sa ovim Turcima, je'l nako?

Gubimo 54 - 52 na kraju trece cetvrtine :x
User avatar
Edin H.
Posts: 47092
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#23 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by Edin H. »

Pa koliko puta treba da nam daju sansu da se vratimo u utakmicu i nista :roll:
cikular
Posts: 389
Joined: 03/08/2009 13:06

#24 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by cikular »

Edin H. wrote:Sto igramo sa ovim Turcima, je'l nako?

Gubimo 54 - 52 na kraju trece cetvrtine :x
Jest, nako.

Lijepo je gledati ovaj gospodski sport.
Parket je rega, ali bi trebalo nesto nacrtat na centru.
Mozda nesto u fazonu Miami Heata.
Igru necu komentarisat jer je prijateljski susret.

:thumbup:
User avatar
IH!
Posts: 38
Joined: 01/12/2008 00:20

#25 Re: KK Bosna 2009/2010

Post by IH! »

Feliks Kojadinovic u Bosni????

Vise procitajte na index stranici http://kkbosna.info/cms/ ,il' na FORUMU stranice.
Locked