KJKP Rad

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

NediM17
Posts: 21919
Joined: 05/11/2009 11:49

#101 Re: KJKP Rad

Post by NediM17 »

vjeshalica wrote: 11/02/2022 10:27
gigatech wrote: 11/02/2022 09:36 planiram da rušim jedan dio zida u stanu i da mijenjam ploćice.. stare bih izbacio

da li je u redu da ostavim pored kontejnera ili ima neko pravilo sa odlaganjem građevinskog otpada.
ovo ne bi bilo sve odjednom, u toku sedmice bih to iznio
Mi kad smo radili renoviranje kupatila, majstori su odvukli u kamionetu to na otpad.Takav je dogovor bio. Imas varijantu da skupis sve i upitas RAD koliko im je odvoz toga ili da odvuces sam u nekoj svojoj reziji sa adekvatnim vozilom, al ne bacaj pored kontejnera niti u kontejnere jer tom materijalu tu mjesto nije.
Majstori su to trehnuli iza prve krivine.
Eno tamo iza Hece u bivsem Standardu i Zori katastrofa od kabastog otpada.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17457
Joined: 31/03/2019 14:56

#102 Re: KJKP Rad

Post by vjeshalica »

Vukli na Zabrdje jer im je kuca blizu
bumerangss
Posts: 4536
Joined: 12/01/2015 16:47

#103 Re: KJKP Rad

Post by bumerangss »

Moj komšija je izgradio garažu u brdu a da bi je ukopao morao je iskopati šleper zemlje a to je kopkao cijelo ljeto po malo, kaže rekreacije radi i sam naveće nosio u dvije kante od polikolora i istresao u kontejnere :D
NediM17
Posts: 21919
Joined: 05/11/2009 11:49

#104 Re: KJKP Rad

Post by NediM17 »

Ja sam prosle godine u Visokom platio dva puta kontejner za odvoz kabastog otpada, 85 KM jedna tura.
Dovezu ti kontejner, ostave u avliji par dana i dodju po njega.
Prvi put proljetos kad sam cistio podrum i garazu (ustvari djeca pobacala sve sto sam ja teskom mukom kroz decenije navuk'o :mrgreen:) i drugi put jesenas gradjevinski otpad od renoviranja stana u prizemlju kuce.
User avatar
Truba
Posts: 82552
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#105 Re: KJKP Rad

Post by Truba »

kad firma ima odvoz uzmem
50 km
ali što ćeš kad ti penzići rade moraš pomoći :mrgreen:
User avatar
holowey
Posts: 8482
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#106 Re: KJKP Rad

Post by holowey »

renovirao stan, vrece sa sutom snio u podrum, sacekao odvoz kabastog otpada i "besplatno" se rijesio sute...
User avatar
sime_cipol
Posts: 16820
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#107 Re: KJKP Rad

Post by sime_cipol »

Zvao ja za odvoz starog namjestaja. RAD za maksuz dolazak trazi 120 KM.
Zvao nekog sto to odvozi "besplatno" kombijem kaze 80 KM.
Nadjem Rome, poklanjam garnituru, samo mi je nosite iz kuce. Daj 50 KM.
Na kraju se malo raspitam, ima li neko kome treba, neka porodica, nadjem ljude. Platim cak i covjeka sa kombijem da im to odvuce na adresu i rijesim se.
Sada sa pocetrkom proljeca ide akcija RADa sa odvozom kabastog otpada, pa mozes sacekati malo kao i kolega iznad uraditi i dzaba odvuku.
User avatar
Truba
Posts: 82552
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#108 Re: KJKP Rad

Post by Truba »

Na piku ide namjestaj...ko halva
Smece stavi za 50 ode
Svrsavaju ljudi na takvu kupovinu
Fetis nit su sirotinja nit im treba
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#109 Re: KJKP Rad

Post by ljubicasti limun »

Ima li neko broj nekog za odvoz namjestaja? Hitno!
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#110 Re: KJKP Rad

Post by Van Halen »

Da li je moguce da se smece odvozi ujutro u pola 8 kad svi krenu na posao i uvijek naprave haos i guzvu,nervozu. U evropi je normalno da se smece odvozi noću kad je najmanja guzva.
Melisa84
Posts: 217
Joined: 14/09/2010 13:21

#111 Re: KJKP Rad

Post by Melisa84 »

Van Halen wrote: 01/03/2022 19:32 Da li je moguce da se smece odvozi ujutro u pola 8 kad svi krenu na posao i uvijek naprave haos i guzvu,nervozu. U evropi je normalno da se smece odvozi noću kad je najmanja guzva.
A sta bi ti? Kada da odvoze smeće?
Ljudi rade ko ni jedna firma u KS.
Svakog dana mimo Sarajeva, treba uzeti u obzir da RAD odvozi otpad sa Bjelašnice, i svih sela u OpćinamaTrnovo, Ilijaš, Hadžići i Vogošća. Min. 100 km da odu do Sinanovića i odvezu otpad do deponije u Smiljevićima. Zadnji put cijene usluga za odvoz otpada podignute 1997. g. kada je litar dizela bio 1KM. Danas je cijena dizela blizu 3KM. Od 1100 uposlenih, 150 radi u administraciji, sve ostalo su radnici na terenu (vozaci, radnici na prikupljanju otpada, asfaltiranju saobraćajnica, rušenju bespravno izgrađenih objekata, parking inkasanti, imsl.).
I kada počnu kritike kako RAD ne radi.. Dobro je da ikako radi obzirom koliko naplaćuju cijene svojih usluga..
Svi imaju za skupe mobitele, pretplate, kablovsku, internet, za šta nije mrsko platiti stotine KM, a ne plaća se odvoz otpada, koji se odvozi skoro pa i džaba..
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#112 Re: KJKP Rad

Post by Van Halen »

Melisa84 wrote: 01/03/2022 19:44
Van Halen wrote: 01/03/2022 19:32 Da li je moguce da se smece odvozi ujutro u pola 8 kad svi krenu na posao i uvijek naprave haos i guzvu,nervozu. U evropi je normalno da se smece odvozi noću kad je najmanja guzva.
A sta bi ti? Kada da odvoze smeće?
Ljudi rade ko ni jedna firma u KS.
Svakog dana mimo Sarajeva, treba uzeti u obzir da RAD odvozi otpad sa Bjelašnice, i svih sela u OpćinamaTrnovo, Ilijaš, Hadžići i Vogošća. Min. 100 km da odu do Sinanovića i odvezu otpad do deponije u Smiljevićima. Zadnji put cijene usluga za odvoz otpada podignute 1997. g. kada je litar dizela bio 1KM. Danas je cijena dizela blizu 3KM. Od 1100 uposlenih, 150 radi u administraciji, sve ostalo su radnici na terenu (vozaci, radnici na prikupljanju otpada, asfaltiranju saobraćajnica, rušenju bespravno izgrađenih objekata, parking inkasanti, imsl.).
I kada počnu kritike kako RAD ne radi.. Dobro je da ikako radi obzirom koliko naplaćuju cijene svojih usluga..
Svi imaju za skupe mobitele, pretplate, kablovsku, internet, za šta nije mrsko platiti stotine KM, a ne plaća se odvoz otpada, koji se odvozi skoro pa i džaba..
Ja placam odvoz smeca redovno pa valjda imam i pravo da komentarišem. Ko ne placa nek se uredi da se moze tuziti,pogotovo jer svaki stan posebno potpisuje ugovor sa RADom. Ono sto kazem mislim da ima smisla,odvoz smeca u nocnim satima u trecoj smjeni se svuda u evropi radi,pogotovo ako imaju toliko uposlenih koliko navodis. A sto se tice cijena,neka dignu kad svi dizu
El_comadante
Posts: 8046
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#113 Re: KJKP Rad

Post by El_comadante »

nevalja kad odvoze ujutro, raja ide na posao, nevalja poslije podne, raja dolazi sa posla, nevalja navecer, raji smeta jer spava... uvijek se nego ljuti i buni jer mu smeta.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6330
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#114 Re: KJKP Rad

Post by agnostic_front »

Kod mene vala uvijek u nocnim satima.
Dimu1927
Posts: 4061
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#115 Re: KJKP Rad

Post by Dimu1927 »

trebaju imati jedno 1000 kamiona mozda i vise i da odjednom svo smece pokupe. isto ko sto i policajaca mora biti na svakom cosku 24h itd itd

samo ko ce to platiti ? onda bi bilo imamo puno uhljeba na budzetu
Melisa84
Posts: 217
Joined: 14/09/2010 13:21

#116 Re: KJKP Rad

Post by Melisa84 »

Već 20-tak dana gledam javašluk Vodovoda i kanalizacije kod bivše firme ŽGP.
Nesto su kopali oko cijevi, zatrpali rupu i sada neprekidno teče čista voda već 20 dana.
Bitno je da im je Ministar Enver Hadžiahmetović, koji im je prethodno bio direktor povećao bodove, uz već podignute plate! Fuj! :twisted:

Btw, o čemu je to VIK zaslužniji od RAD-a, da imaju do 30% veće plate, a nikada nisu pozitivno poslovali, tj. na desetine miliona KM duguju KS, a da ne pricam kakvu su stetu građanima napravili kroz visegodisnje redukcije vode.
Još gore, pomenuti ministar bez stida kaže za RAD da im nema ništa od podizanja cijena usluga za odvoz smeća jer, kao, RAD prikazuje da posluje pozitivno!
Znači, RAD treba da prikazuje negativno poslovanje i da parkira svoja već zastarijela vozila, koja se i onako često kvare, kako bi ovaj imao sluha i odobrio prijeko potrebno povećanje cijena??? Wtf???
Ukoliko do povećanja cijena ne dođe brzo, RAD će, zbog ogromnih troškova, završiti poput GRAS-a, što je u konačnici možda i cilj ili je mozda nekome u interesu da se cijene ne dizu, kako ne bi novcano opteretili nekoga ko ima više nekretnina i poslovnih prostora?

Svakog dana mimo Sarajeva, treba uzeti u obzir da RAD odvozi otpad sa Bjelašnice, i svih sela u Općinama Trnovo, Ilijaš, Hadžići i Vogošća.
Min. 120 km treba da se ode do Sinanovića i odveze otpad do deponije u Smiljevićima.
Ima li iko predstavu koliku povrsinu pokriva RAD u KS?
Zadnji put cijene usluga za odvoz otpada podignute 1997. g. kada je litar dizela bio 1KM. Danas je cijena dizela blizu 3KM.
Od 1100 uposlenih, 150 radi u administraciji, sve ostalo su radnici na terenu (vozaci, radnici na prikupljanju otpada, asfaltiranju saobraćajnica, rušenju bespravno izgrađenih objekata, parking inkasanti, imsl.).
I kada počnu kritike kako RAD ne radi, te "uhljebi" i sl.?!
Naravno, grad nije 100% čist, i treba da se bolje radi, reciklira otpad, ali na čistoću grada dosta utiče i sama svijest i odgoj građana KS..

Firma RAD SUPER radi obzirom na to koliko je zapostavljena od VKS, a koja je vlasnik iste.

Još nešto, mnogo građana ne plaća usluge odvoza smeća (mizerija), ali zato se uvijek nađu novci za skupa auta, mobitele, kablovsku, internet.. :roll:
Post Reply