Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#6401 Re: Kineski mobiteli

Post by Dinostula »

rimac wrote:
Dzontra_Volta wrote:Znači Leagoo M8 najbolji izbor od ova tri?
Leagoo M8 kupio s Gearbest. Nakon pet dana mikrofon prestao raditi, nakon 10 dana touch screen. Gearbest traži da pošaljem njima na servis i platim poštarinu. Ovdje košta popravak 90 KM. smeće od telefona i izbjegavati.
Slazem se karina od telefona znaci od prvog dana od kad sam ga uzeo nesto je jebavalo na njemu.
Prvi dan se ugasio na 54% baterije,nakon mjesec pokupio Triada trojanac jer valjda uz telefon dodje i gratis malicioznih app pun krc.
I slag na tortu je touch screen koji je otkazao na dijelu izmedju dugmeta za gasenje i volume +/-
Ono sto kinez napravi to uzeti benzinom i zapaliti.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6402 Re: Kineski mobiteli

Post by diablobih »

Nisu svi kinezi isti...
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#6403 Re: Kineski mobiteli

Post by purgatorio »

diablobih wrote:Nisu svi kinezi isti...
Meizu/Xiaomi/Oppo/Vivo/Huawei/ZTE su dobri, ostali su većinom smeće.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#6404 Re: Kineski mobiteli

Post by ja71 »

Dinostula wrote: Ono sto kinez napravi to uzeti benzinom i zapaliti.
Image
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6405 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

Lenovo koji je kupio Motorolu je isto Kinez a nije ni blizu smeće, imaš OnePlus koji je vrh (uloženo dobiveno, a ko god je imao OP3/T zna o čemu pričam), nove Nokie su ti Kinezi a ne izgledaju loše (vrijeme će reći ali ja garantujem da nisu smeće).
LeEco je jaka marka a Kinez je a ima dosta i manjih firmi koji prave solidne smartfone kao Elephone i UMI recimo (nisu ni blizu ovih premium ali cijena sve govori).
A to što neko kupi kung-fu kopiju kopije za 100KM pa očekuje čuda e jbg.
Imao sam nekada davno Xperiu Mini i stalno problemi, pa Xperiu Arc gdje sam odustao od Sony ali sada da ja kažem da je Sony smeće i da svaki treba posuti bezninom daleko od toga.
Kupi Samsung J1 mini za 150-200KM pa reci da je Samsung smeće il i LG k4 pa onda isto reci a onda vidi šta jedan Xiaomi nudi u tom cjenovnom rangu pa o5 razmisli ko je u stvari smećar :lol:
Da vas jebo Kinezi više i to pljuvanje bez ijednog realnog argumenta.

p.s.
Bravo za ajfafon :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6406 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

avaks wrote:Lenovo koji je kupio Motorolu je isto Kinez a nije ni blizu smeće, imaš OnePlus koji je vrh (uloženo dobiveno, a ko god je imao OP3/T zna o čemu pričam), nove Nokie su ti Kinezi a ne izgledaju loše (vrijeme će reći ali ja garantujem da nisu smeće).
LeEco je jaka marka a Kinez je a ima dosta i manjih firmi koji prave solidne smartfone kao Elephone i UMI recimo (nisu ni blizu ovih premium ali cijena sve govori).
A to što neko kupi kung-fu kopiju kopije za 100KM pa očekuje čuda e jbg.
Imao sam nekada davno Xperiu Mini i stalno problemi, pa Xperiu Arc gdje sam odustao od Sony ali sada da ja kažem da je Sony smeće i da svaki treba posuti bezninom daleko od toga.
Kupi Samsung J1 mini za 150-200KM pa reci da je Samsung smeće il i LG k4 pa onda isto reci a onda vidi šta jedan Xiaomi nudi u tom cjenovnom rangu pa o5 razmisli ko je u stvari smećar :lol:
Da vas jebo Kinezi više i to pljuvanje bez ijednog realnog argumenta.

p.s.
Bravo za ajfafon :lol:
Ja sam neki dan kupio Mi5 Prime .... iiii Boga mi , mnogo bolji nego sam ocekivao. Al haj opet, realno , cijena sve određuje . 480KM nije malo ...
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6407 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

Za tu lovu možeš kupit Samsung j5 ili a3 2017, Xperiu M2 ili XA a realno taj Mi5 je svemirski brod za njih...
Znači analogijom Samsung i Sony su smeće i treba ih posuti benzinom :lol: :run:

Klikni za usporedbu:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... 7950#prime,*,*
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6408 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Pa jeste , prijatelj mi za te pare nudio a3 2017.
A razmisljao sam da uzmem a5 2017 . Ali polovan sa pravom garancijom 550km .
Ali malo sam skontao, kupujem osobi koja dugo telefon nosa tako da prodaja nije bitna... A tu je razlika , jer Samsung ces vazda lakse prodati
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6409 Re: Kineski mobiteli

Post by spree »

Nasi ljudi su generalno nepovjerljivi, a ima i dosta do toga da se hvale sa brandom telefona. Kineza ima prejakih i naravno da xiaomi nije jedini kvalitetan, posto vidim da je dosta ljudi navalilo na xiaomi. Ja za ispod 400 uzeo prejak telefon i evo koristim ga preko 6 mjeseci. Nikakvih problema. Za tu cifru dobio sd820, 4gb rama, 2k 5,7 incni ekran, 21mpix kameru, metal unibody, qc 3,0, itd. Za tu cifru i previše realno. Samo treba skontati sta kome treba i procitati kakvu recenziju.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6410 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

spree wrote:Nasi ljudi su generalno nepovjerljivi, a ima i dosta do toga da se hvale sa brandom telefona. Kineza ima prejakih i naravno da xiaomi nije jedini kvalitetan, posto vidim da je dosta ljudi navalilo na xiaomi. Ja za ispod 400 uzeo prejak telefon i evo koristim ga preko 6 mjeseci. Nikakvih problema. Za tu cifru dobio sd820, 4gb rama, 2k 5,7 incni ekran, 21mpix kameru, metal unibody, qc 3,0, itd. Za tu cifru i previše realno. Samo treba skontati sta kome treba i procitati kakvu recenziju.
koji ?
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6411 Re: Kineski mobiteli

Post by spree »

skafiskafsnjak wrote:
spree wrote:Nasi ljudi su generalno nepovjerljivi, a ima i dosta do toga da se hvale sa brandom telefona. Kineza ima prejakih i naravno da xiaomi nije jedini kvalitetan, posto vidim da je dosta ljudi navalilo na xiaomi. Ja za ispod 400 uzeo prejak telefon i evo koristim ga preko 6 mjeseci. Nikakvih problema. Za tu cifru dobio sd820, 4gb rama, 2k 5,7 incni ekran, 21mpix kameru, metal unibody, qc 3,0, itd. Za tu cifru i previše realno. Samo treba skontati sta kome treba i procitati kakvu recenziju.
koji ?
Leeco le max 2
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#6412 Re: Kineski mobiteli

Post by Dinostula »

Ne znam kvalitet drugih telefona niti me zanima znam vlastito iskustvo sa Leagoo M8:

Nedostaci telefona:

1) Ko ne voli torbice i slicna sranja ovaj telefon ne uzimati ni pod razno. Dijagonala 5.7" je vise mana nego prednost
2) Slusalica jako losa i slabo se cuje ocigledno ovaj telefon nije namjenjen za neke posebne razgovore
3) Zagrijavanje je kao termoakumulaciona pec ko ima ovaj telefon za njega nema zime a pricati preko Vibera duze od 5 min je cista agonija.
4) Touch screen ako ne krepa u 3 dana krepace sigurno nesto u narednih 6 mejseci ko sto je kod mene
5) Uz telefon dobijate pun krc malicioznih app koje ce praviti probleme i siguno navuci Trijada trojan chunmei calculator gdje se mozes ubiti ali obrisati ne mozes

Konacan sud - Ko je imao ovaj telefon ni pakao mu nece tesko pasti :run:
Last edited by Dinostula on 22/09/2017 12:42, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6413 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Dinostula wrote:Ne znam kvalitet drugih telefona niti me zanima znam vlastito iskustvo sa Leagoo M8:
Kupi neki Xiaomi, bices zadovoljan :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#6414 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

Uz ove gore nabrojane kvalitetne ''kineze'', ja bih dodao i Coolpad, koji nije razvikan, ali u Kini jako popularan brend. Koristio sam Coolpad F1, eno ga još živ, mama ga koristi bez ikakvih problema, skoro mu je 3 godine. Al' zato bježati od Doogee, Umi, Elephone... kao da ih u garažama sklapaju bez ikakve provjere kvalitete proizvoda.
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#6415 Re: Kineski mobiteli

Post by dugonja »

zavisi i ko ih prodaje ovdje
uni epert kao kvalitetan diler i serviser zastupa npr.oukitel i intex, te nekakav sad i allCall tako da čim ih prodaje i daje garanciju s njima nema problema
https://ue.ba/search.php?SubCatID=79
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6416 Re: Kineski mobiteli

Post by mk ultra »

Carine li ove sa gerabesta kad se kupuje... ako ide na carinu ne isplati se

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp ... tml?wid=11
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6417 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

mk ultra wrote:Carine li ove sa gerabesta kad se kupuje... ako ide na carinu ne isplati se

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp ... tml?wid=11
Nema veze sta i odakle kupujes, bitna je cijena :D sve preko 50km se carini ... jedino ako imas srece(ili stele), pa da prodje i ne ocarine
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6418 Re: Kineski mobiteli

Post by mk ultra »

skafiskafsnjak wrote:
mk ultra wrote:Carine li ove sa gerabesta kad se kupuje... ako ide na carinu ne isplati se

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp ... tml?wid=11
Nema veze sta i odakle kupujes, bitna je cijena :D sve preko 50km se carini ... jedino ako imas srece(ili stele), pa da prodje i ne ocarine
znam to
al zna nekad doći paket bez fakture, pa proleti :mrgreen: :mrgreen:

sad sa ovim cijenama preskupo carine izađe...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6419 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

mah to se potrefilo, da prodje bez carine ... Vjerovatno odokativno misle da nesto nije vrijedno pa prodje
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6420 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

Dinostula wrote:Ne znam kvalitet drugih telefona niti me zanima znam vlastito iskustvo sa Leagoo M8:
Ali na osnovu Leagoo marke ti tvrdiš da su Kinezi smeće, odnosno na osnovu telefona od 150KM i Ž marke generalizuješ :run:
A to što ti se dešava ne sumnjam vala. Za te novce ne možeš niti jedan kupiti da će ti biti aman zaman osim možda Nokia 3310 ovaj novi :mrgreen:

Po meni donja granica ako hoćeš iole normalan smartfon:
https://www.olx.ba/artikal/26870040/xia ... lack-crni/
https://www.olx.ba/artikal/24171974/mot ... amera-nov/

Ni na njima nemaš nekog multitaskinga ali barem će razgovori biti ok i neće ti se pregrijavati dok koristiš viber.
A sve ono od 50-60-70$ (što je kod nas 150KM) se ne isplati kupovati.

pozz

p.s.
Evo šta dobiješ od Samsunga u tom cjenovnom rangu prika pa ti laguje i dok dođeš do aplikacije a ne još i da je pokreneš :mrgreen:
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#6421 Re: Kineski mobiteli

Post by ja71 »

mk ultra wrote:Carine li ove sa gerabesta kad se kupuje... ako ide na carinu ne isplati se

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp ... tml?wid=11
Ja sam skoro u Njemackoj sa Gearbesta porucio OnePlus 5 .
usteda je bila 95 EUR u odnosu da sam ga kupio u Njemackoj.
Bitno je da OBAVEZNO izaberes opciju "Priority Line" da bi izbjegao carinu.
mana Gearbesta je sto sam cekao 2 sedmice da mi to stigne iz Kine.

Na Gearbestu mozes kao "Destination Country" izabrati i Bosnu.
Jedino sto me cudi je da tu hoce 36 EUR za postarinu. Za Njemacku je postarina besplatna.

E sad da li ce to i u Bosnu stici bez carine ako uzmes opciju "priority line", ne znam.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#6422 Re: Kineski mobiteli

Post by Dinostula »

avaks wrote:
Dinostula wrote:Ne znam kvalitet drugih telefona niti me zanima znam vlastito iskustvo sa Leagoo M8:
Ali na osnovu Leagoo marke ti tvrdiš da su Kinezi smeće, odnosno na osnovu telefona od 150KM i Ž marke generalizuješ :run:
A to što ti se dešava ne sumnjam vala. Za te novce ne možeš niti jedan kupiti da će ti biti aman zaman osim možda Nokia 3310 ovaj novi :mrgreen:
Telefon nije bio 150KM kad sam ga uzeo nego 220KM sto ne znaci da mora izgoriti nakon pola godine. :D
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#6423 Re: Kineski mobiteli

Post by fortaleza »

Šta mislite o Uhans Note 4? Telefon za 100 dolara sa 3 GB rama, 32 GB rom i čisti stock android 7.0.

Kobajagi kopija Xiaomijevog Note-a :D
citroen xm
Posts: 18119
Joined: 17/04/2012 22:57

#6424 Re: Kineski mobiteli

Post by citroen xm »

JA sam kupio Coolpad Torino nekada u maju. Za sada sam vrlo zadovoljan, a imam i 2 godine prave garancije za neku smiješnu cijenu. Na telefonu ništa nije vrhunsko, ali sve vrlo dobro funkcioniše. Čak je na moje iznenađenje i kamera poprilično solidna, čak i kada se prebace slike na kom ili TV. Ne kao na Samsungu, ali odradi korektno posao. A kada sam ga kupio prvi put sam čuo za taj brend. :D



Napominjem da nisam neki ultra zahtjevan korisnik, da me ne bi napali ljudi sa višestruko skupljim uređajima. :D Čekao sam P10 lite zbog pozitivnog iskustva sa dva Huawei telefona, ali mi dosadiilo čekanje da stigne. :roll:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6425 Re: Kineski mobiteli

Post by diablobih »

irac300 wrote:Uz ove gore nabrojane kvalitetne ''kineze'', ja bih dodao i Coolpad, koji nije razvikan, ali u Kini jako popularan brend. Koristio sam Coolpad F1, eno ga još živ, mama ga koristi bez ikakvih problema, skoro mu je 3 godine. Al' zato bježati od Doogee, Umi, Elephone... kao da ih u garažama sklapaju bez ikakve provjere kvalitete proizvoda.
Umi je bas fina marka, nemoj njih svrstavati u ove...
Post Reply