Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6326 Re: Kineski mobiteli

Post by VladaFBiH »

permanentan wrote:Je li neko zainteresovan za odlicno ocuvan mi5 3/32GB u bijeloj boji? Koristen 6 mjeseci, sa kaljenim staklom i u silikonskoj masci, bez najmanjeg traga koristenja.
cijena?
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#6327 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6328 Re: Kineski mobiteli

Post by Tesla Edison »

Smiješni telefoni sa smiješnim cijenama. Neka nama kineza.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#6329 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

TESLA_EDISON wrote:
Smiješni telefoni sa smiješnim cijenama. Neka nama kineza.
onaj J7 10 eura jeftiniji od OP3 :lol:

skuplji od npr ovog
http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-M ... 72732.html
:lol:
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#6330 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

E ovo je čisti dokaz da kad kupuješ SAMSUNGA plaćaš doslovno IME i njegove reklame.
Kao sto ste i rekli: ""Neka nam kineza"" , ali kineza kao XIAOMI, OP, MEIZU, za iste novce brutalan mobitel se može kupiti :thumbup:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6331 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

Prošle sedmice sam trljao Huawei P10 i mogu ti reći da po kvaliteti izrade ako nije bolji od mog S7 nije ni gori tako da slobodno u taj koš možeš ubaciti i ove skuplje Huawei telefone. Napredovali su strašno u zadnjih 3-4 godine :thumbup:
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#6332 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

Naravno HUAWEI je dobar također, samo sto su cijenom malo jači ako hoces dobar uredaj sa dobrim specifikacijama, jer malo koji HUAWEI mozes kupiti npr u cjenovnom rangu kao XIAOMI, npr do 350KM mozes uzeti redmi note4 sa 3GB RAM, malo koji HUAWEI ima u toj cjeni
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#6333 Re: Kineski mobiteli

Post by odokativan »

geekmanijak wrote:E ovo je čisti dokaz da kad kupuješ SAMSUNGA plaćaš doslovno IME i njegove reklame.
Kao sto ste i rekli: ""Neka nam kineza"" , ali kineza kao XIAOMI, OP, MEIZU, za iste novce brutalan mobitel se može kupiti :thumbup:
uz Lenovo to je kinseka krema
ali ni ostalim ne fali ništa
sve ono što se može naći i kod Švabe na tržištu i što je toliko zaslužilo da o njima piše i Švabo na svom site-u vrijedno je pažnje
https://www.chinahandys.net/

Image
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6334 Re: Kineski mobiteli

Post by Tesla Edison »

Kupiš J7, platiš ga kao neki Meizu ili Opo flagship i onda se desi problem sa mrežom, memorijom, baterijom,...
Poslije slušaš isprike Samsunga i obećanja da će u sljedećem telefonu primijeniti naučeno.

Kinez 4ever. ;)
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#6335 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

geekmanijak wrote:Naravno HUAWEI je dobar također, samo sto su cijenom malo jači ako hoces dobar uredaj sa dobrim specifikacijama, jer malo koji HUAWEI mozes kupiti npr u cjenovnom rangu kao XIAOMI, npr do 350KM mozes uzeti redmi note4 sa 3GB RAM, malo koji HUAWEI ima u toj cjeni
pa mene ce izaci 400 redmi note 4 sa sd625 4/64, e haj da vidim ove razvikane marke da daju nesto tako za te pare :-)
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#6336 Re: Kineski mobiteli

Post by pirpa »

Xiaomi Redmi 4X (Maj-2017) 186 KM-----------VS-----------Samsung Galaxy J3 (Jun-2017) 430 KM

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... *,europe,*

8-)
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6337 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

kloniran wrote:
geekmanijak wrote:Naravno HUAWEI je dobar također, samo sto su cijenom malo jači ako hoces dobar uredaj sa dobrim specifikacijama, jer malo koji HUAWEI mozes kupiti npr u cjenovnom rangu kao XIAOMI, npr do 350KM mozes uzeti redmi note4 sa 3GB RAM, malo koji HUAWEI ima u toj cjeni
pa mene ce izaci 400 redmi note 4 sa sd625 4/64, e haj da vidim ove razvikane marke da daju nesto tako za te pare :-)

I onda ces da mjauces kad ti sta vrisne, garancija ostala u Shenzenu. :D
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#6338 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

konektovan wrote:
kloniran wrote:
geekmanijak wrote:Naravno HUAWEI je dobar također, samo sto su cijenom malo jači ako hoces dobar uredaj sa dobrim specifikacijama, jer malo koji HUAWEI mozes kupiti npr u cjenovnom rangu kao XIAOMI, npr do 350KM mozes uzeti redmi note4 sa 3GB RAM, malo koji HUAWEI ima u toj cjeni
pa mene ce izaci 400 redmi note 4 sa sd625 4/64, e haj da vidim ove razvikane marke da daju nesto tako za te pare :-)

I onda ces da mjauces kad ti sta vrisne, garancija ostala u Shenzenu. :D
pa kad rikne kupim jos jedan za onaj ostatak para 8-)
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#6339 Re: Kineski mobiteli

Post by odokativan »

što se ne bi mogo popravit

daju 2 godine garancije !!

šteta samo što je Xiaomi izbor skroz slab
http://mobitel-shop.com/index.php?id_ca ... r=category

Image
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#6340 Re: Kineski mobiteli

Post by pirpa »

kloniran wrote:
pa kad rikne kupim jos jedan za onaj ostatak para 8-)
:lol: :thumbup:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#6341 Re: Kineski mobiteli

Post by Rugafet »

konektovan wrote: I onda ces da mjauces kad ti sta vrisne, garancija ostala u Shenzenu. :D
A samsung kao ne moze da vrisne.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#6342 Re: Kineski mobiteli

Post by pirpa »

Samsungu kad nesto rikne, rikne odmah i pola prosjecne plate . :mrgreen:
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#6343 Re: Kineski mobiteli

Post by odokativan »

jedina prednost samsunga je servis i dijelovi na svakom koraku ko nekad za golfa dvojku
kinezi još slabi sa servisnom podrškom ali s obzirom na jaku ekspanziju za očekivat je i tu vrlo brzo promjenu, čak za neke brendove koje prodaju ugledne trgovačke kuće poput uni-experta i domoda postoji odlična servisna podrška
drug mi kod Oukitela u uni expertu bez problema zamjenio displej
Xiaomija nažalost niko da počne prodavat i servisirat neki od ovih uglednih prodavaca mobitela
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6344 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

Rugafet wrote:
konektovan wrote: I onda ces da mjauces kad ti sta vrisne, garancija ostala u Shenzenu. :D
A samsung kao ne moze da vrisne.
Moze da vrisne, niko to nije rekao, ali zato odes na pijacu i nadjes gotovo sve za samsung, a za servis se ne brines :wink:
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#6345 Re: Kineski mobiteli

Post by pirpa »

konektovan wrote:
Moze da vrisne, niko to nije rekao, ali zato odes na pijacu i nadjes gotovo sve za samsung, a za servis se ne brines :wink:
e jbg sad i ti...cuj na pijaci djelovi za novije samsungove telefone...nemoj lagati sebe :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6346 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

pirpa wrote:
konektovan wrote:
Moze da vrisne, niko to nije rekao, ali zato odes na pijacu i nadjes gotovo sve za samsung, a za servis se ne brines :wink:
e jbg sad i ti...cuj na pijaci djelovi za novije samsungove telefone...nemoj lagati sebe :mrgreen:
Nempj biti bukvalac, ali priznaj da je samsung po pitanju podrske u svakom smislu neprikosnoven.
Znam ja da je i precjenjen, i to stoji, ali dosta raje se vodi ovim gore, nece da rizikuje bas zbog mogucih problema.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#6347 Re: Kineski mobiteli

Post by pirpa »

Priznajem da je Samsung TITO i razumijem te, slazem se :mrgreen: al i vremena su se promjenila sto se tice kineski telefona..

npr, ja trenutno cekam da mi stigne Redmi 4x i za taj telefon ja trenutno sad mogu naruciti orginal displej i digitizer za 30 USD... a haj ti nadji za neki noviji samsungov telefon makar digitizer za 30 USD....+ + + Xiaomi ne zaostaje toliko mnogo sa kvalitetom naspram Samsunga 8-)
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6348 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

pirpa wrote:Priznajem da je Samsung TITO i razumijem te, slazem se :mrgreen: al i vremena su se promjenila sto se tice kineski telefona..

npr, ja trenutno cekam da mi stigne Redmi 4x i za taj telefon ja trenutno sad mogu naruciti orginal displej i digitizer za 30 USD... a haj ti nadji za neki noviji samsungov telefon makar digitizer za 30 USD....+ + + Xiaomi ne zaostaje toliko mnogo sa kvalitetom naspram Samsunga 8-)
Ne pricam ja o kvaliteti, nije to poenta mog pisanja. Cak sta vise, Kinezi su vec odavno napravili napredak u tom smjeru, online prodaja je dovela do nizih cijena, nema marketinga, mogu da se bore i sa velikim, ali opet, i na ebayu mozes naci za odredjene samsung modele lcd za 20-30 $, ali ako ti treba hitno servis, ebay, alibaba, ne piju vode.
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#6349 Re: Kineski mobiteli

Post by odokativan »

a pije li vide što za cijenu jednog usranog samsunga ja imam tri kineza pa iako koji rikne, a bogami me evo jedan sluša bez problema 2 godine, drugi godinu i treći najnoviji pola godine imam dva rezerve!!!
semsasuljakovic
Posts: 2000
Joined: 02/08/2015 21:30

#6350 Re: Kineski mobiteli

Post by semsasuljakovic »

Ja se sa svojim Xiaomi Redmi 3, dok mi je bio u džepu, dobrano zabio u ivicu stola napravljenog od pločica.. Sreća udario sam zadnjom stranom telefona, udubio se metal fino se vidi, al telefonu ništa :D

Samo da su ovim kinezima malo bolje kamere, ne bi im bilo premca. Platiš 3 stoje i peri deri. A da ne govorim koliko mi je puta ispao, nikad mu ništa. Nit imam masku nit zaštitnu foliju, nema ni packe na displeju
Post Reply