Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3751 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

uskoro opet idu one promocije od 50% off...ogranicen broj i u ograniceno vrijeme ali eto...primamljive ponude
http://www.efox-shop.com/Promotions/umi ... n=st151013

neko je ovdje pisao da je uspio jamiti telefon preko ove promocije...pa eto,isplati se ucestvovati :D
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#3752 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

Joj kakvih sam ja imao problema s ovom stranicom jos dok su vracali pare za carinu i pdv :-) nikad vise od njih ni za DZ :D
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#3753 Re: Kineski mobiteli

Post by derion »

Dobio sam prije dvije sedmice Meizu M2 Note i mogu reći da je mašina odlična. Platio sam samo 160 USD i to u EU magacinu (Gearbest).

Ekran je odličan (403 ppi), veličina 5,5 inča. Android 5.1, Meizu koristi Flyme 4.5 UI na koji se treba naviknuti, ali je sasvim solidan i brz. Ažuriranja (OTA) su za sada česta, cca. jednom u 40-ak dana.

Kamera je solidna, pogotovo kada ima dosta svjetlosti.

Baterija (3100 mAh) je izvrsna i mogu koristiti telefon preko 6 sati sa upaljenim ekranom (screen-on-time), a ponekad i 7-8 sati. Usporede radi, moj Samsung S III je imao oko 4 sata, kao i većina telefona tog ranga.

Ovisno o kojoj se verziji radi, treba telefon malo počistiti od kineskih aplikacija, ali to nije nikakav problem. To se radi o kineskim softverskim verzijama (imaju u imenu U i A - npr. 4.5.3A i 4.5.3U) Internacionalna verzija (I) nema kineskih aplikacija, ali su ažuriranja slabije frekvencije, a i telefon je skuplji. Moj telefon ima A verziju (kinesku).

Evo primjer jedne fotke (nije bilo previše svjetlosti):

Image
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#3754 Re: Kineski mobiteli

Post by neki »

derion wrote:Dobio sam prije dvije sedmice Meizu M2 Note i mogu reći da je mašina odlična. Platio sam samo 160 USD i to u EU magacinu (Gearbest).
Koliko si ukupno platio porez, carinu i ostale takse našoj dragoj državi?
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#3755 Re: Kineski mobiteli

Post by derion »

neki wrote:
derion wrote:Dobio sam prije dvije sedmice Meizu M2 Note i mogu reći da je mašina odlična. Platio sam samo 160 USD i to u EU magacinu (Gearbest).
Koliko si ukupno platio porez, carinu i ostale takse našoj dragoj državi?
Nažalost, ne živim trenutno u domovini, nego u Skandinaviji, pa nisam ništa više platio od tih 160 USD. A rado bih platio porez u BiH. :)

Evo još jedne, vanjske.

Image
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3756 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

MEIZU M2 NOTE je odlican telefon, imam ga ja, dali je kod tebe INTERNATIONAL verzija?
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#3757 Re: Kineski mobiteli

Post by Sarajevski-Seljak »

Kakava su ikustva sa ovim Dodgee iz Mobilmanije ?

Kontam uzeti rodici za rodjendan, i to jedan od ova dva:

https://mobilmania.ba/proizvod/doogee-y100-x-nova/

https://mobilmania.ba/proizvod/doogee-iron-bone-dg750/
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#3758 Re: Kineski mobiteli

Post by derion »

geekmanijak wrote:MEIZU M2 NOTE je odlican telefon, imam ga ja, dali je kod tebe INTERNATIONAL verzija?
Nije, imam 4.5.4A. Oba imaju prednosti i manjkavosti. Tvoja prednost je da se lakše možeš prebaciti na moju verziju, nego ja na tvoju "I" verziju, te da imaš više jezika i nemaš kineske aplikacije.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3759 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

neki wrote:
derion wrote:Dobio sam prije dvije sedmice Meizu M2 Note i mogu reći da je mašina odlična. Platio sam samo 160 USD i to u EU magacinu (Gearbest).
Koliko si ukupno platio porez, carinu i ostale takse našoj dragoj državi?
Računaj oko 30% na ovu cijenu. PDV je 17%, carina 11% + pregled i njihove takse s tim da dokažeš da je bila ta cijena odnosno izvod s banke i paypala.
Ako ti naša gospoda zaračuna po svojim tarifama onda te nigdje nema :D
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3760 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

derion wrote:
geekmanijak wrote:MEIZU M2 NOTE je odlican telefon, imam ga ja, dali je kod tebe INTERNATIONAL verzija?
Nije, imam 4.5.4A. Oba imaju prednosti i manjkavosti. Tvoja prednost je da se lakše možeš prebaciti na moju verziju, nego ja na tvoju "I" verziju, te da imaš više jezika i nemaš kineske aplikacije.
Da razlika je i u pakiranju, jer frend mi ima kinesku verziju, kod mene je orginal zdini punjac MEIZU, dok je kod njega nastavak na onaj kineski, pa onda imam redovan UPDATE, nemam niti jednog kineskog slova, pogotovo kad drzim duze HOME tipku za ono glasovno biranje, ima dosta razlike, a najbitnija je sto imam update, jer na kineskoj bi trebalo svako malo raditi flashanje ROM-a koje bas nije jednostavno.
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3761 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

Sarajevski-Seljak wrote:Kakava su ikustva sa ovim Dodgee iz Mobilmanije ?

Kontam uzeti rodici za rodjendan, i to jedan od ova dva:

https://mobilmania.ba/proizvod/doogee-y100-x-nova/

https://mobilmania.ba/proizvod/doogee-iron-bone-dg750/
Oba imaju stariji CPU 6582, 1GB RAM je danas na štucanju, kamere su im orginal 5MP a softwerski na 8MP, ja bi radije uzeo MEIZU M2 mini, znaci 5 inca, HD ekran, 2GB RAM, novi 64 bitni procesor, 4G; mozes ga naci za oko 300km, a razlika spram ova dva gore je nebo i zemlja, neusporedivo
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3762 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

geekmanijak wrote:
derion wrote:
geekmanijak wrote:MEIZU M2 NOTE je odlican telefon, imam ga ja, dali je kod tebe INTERNATIONAL verzija?
Nije, imam 4.5.4A. Oba imaju prednosti i manjkavosti. Tvoja prednost je da se lakše možeš prebaciti na moju verziju, nego ja na tvoju "I" verziju, te da imaš više jezika i nemaš kineske aplikacije.
Da razlika je i u pakiranju, jer frend mi ima kinesku verziju, kod mene je orginal zdini punjac MEIZU, dok je kod njega nastavak na onaj kineski, pa onda imam redovan UPDATE, nemam niti jednog kineskog slova, pogotovo kad drzim duze HOME tipku za ono glasovno biranje, ima dosta razlike, a najbitnija je sto imam update, jer na kineskoj bi trebalo svako malo raditi flashanje ROM-a koje bas nije jednostavno.
A, zbog čega bi na kineskoj trebalo stalno raditi flashanje roma? Jel to misliš da se prebaci Kineska na Internacionalnu verziju pa da stalno ručno flasha novi update kao novi rom?
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#3763 Re: Kineski mobiteli

Post by Sarajevski-Seljak »

geekmanijak wrote:
Sarajevski-Seljak wrote:Kakava su ikustva sa ovim Dodgee iz Mobilmanije ?

Kontam uzeti rodici za rodjendan, i to jedan od ova dva:

https://mobilmania.ba/proizvod/doogee-y100-x-nova/

https://mobilmania.ba/proizvod/doogee-iron-bone-dg750/
Oba imaju stariji CPU 6582, 1GB RAM je danas na štucanju, kamere su im orginal 5MP a softwerski na 8MP, ja bi radije uzeo MEIZU M2 mini, znaci 5 inca, HD ekran, 2GB RAM, novi 64 bitni procesor, 4G; mozes ga naci za oko 300km, a razlika spram ova dva gore je nebo i zemlja, neusporedivo
http://www.olx.ba/artikal/19257054/doog ... d-5-1-5mp/


A sta kazes na ovaj ?

A djevojcica je u pitanju, koristi Galaxy Ace 1, tako da nije pretjerano zahtjevan korisnik :mrgreen:


Njenom burazu sam neki dan dao S5, ali on je malo stariji....
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3764 Re: Kineski mobiteli

Post by JoseMujica »

Sarajevski-Seljak wrote:Kakava su ikustva sa ovim Dodgee iz Mobilmanije ?

Kontam uzeti rodici za rodjendan, i to jedan od ova dva:

https://mobilmania.ba/proizvod/doogee-y100-x-nova/

https://mobilmania.ba/proizvod/doogee-iron-bone-dg750/

ja imam Doogee Titan 2 DG700 i extra sam zadovoljan njime...prije njega sam imao Doogee Latte DG 450 i isto mi je super telefon bio

A sada su ti već izašli telefoni sa novim procesorima i više rama i cijene im se kreću između 100 i 150 usd na kineskim online shopovima
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3765 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

@Sarajevski-Seljak - Šta god da uzmeš ukoliko krajnji korisnik nije zahtjevan služiti će svrsi. Sada, kada uzmemo u obzir koji je uređaj do sada koristila čak i ako odeš na varijantu sa MT6582 biti će to veliki upgrade :wink: . Ali, kada sve uzmemo u obzir po meni je najbolji izbor X5 Pro :wink:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3766 Re: Kineski mobiteli

Post by JoseMujica »

da se ispravim ovaj X5 Pro košta 80 usd na gearbest-u
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3767 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »


A, zbog čega bi na kineskoj trebalo stalno raditi flashanje roma? Jel to misliš da se prebaci Kineska na Internacionalnu verziju pa da stalno ručno flasha novi update kao novi rom?
A pitanje je: zasto kupiti kinesku verziju MEIZU M2 note kad postoji INTERNATIONAL, koja je malo skuplja, pa ja bi dao odmah 30KM vise samo da negledam ona kineska slova i aplikacije. " I " verzija ROMA uopce nemoze na kinesku verziju, vec samo postoje " A " verzije a to uopce nije isto kao " I " verzija, samo je ubacen MULTILANGUAGE
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3768 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

@geekmanijak - Mislim da sam negdje pročitao da može I na A verziju uz par preinaka na romu, ali, kao što sam ranije napisao, svaki update bi se morao ručno raditi, znači flashati novi rom. Inače, ja imam kinesku verziju Meizu uređaja, nigdje osim na kineskim app (koje sam odmah deinstalirao) nisam primijetio ta kineska slova koja spominješ. Razlika između dva roma je u weather widgetu i u par kozmetičkih stvari. A, ja sam isključio da se pali voice asistant nakon dugog pritiska fizičke tipke i tako da ni tu nemam problema sa tim kineskim slovima. Inače, kada je razlika u cijenu u pitanju, za nas koji smo u BiH razlika između internacionalne i kineske verzije nije u tih 30 KM, ista je mnogo veća, po onome što ja vidim razlika je u 70€ :wink: .
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3769 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

SONY_91 wrote:@geekmanijak - Mislim da sam negdje pročitao da može I na A verziju uz par preinaka na romu, ali, kao što sam ranije napisao, svaki update bi se morao ručno raditi, znači flashati novi rom. Inače, ja imam kinesku verziju Meizu uređaja, nigdje osim na kineskim app (koje sam odmah deinstalirao) nisam primijetio ta kineska slova koja spominješ. Razlika između dva roma je u weather widgetu i u par kozmetičkih stvari. A, ja sam isključio da se pali voice asistant nakon dugog pritiska fizičke tipke i tako da ni tu nemam problema sa tim kineskim slovima. Inače, kada je razlika u cijenu u pitanju, za nas koji smo u BiH razlika između internacionalne i kineske verzije nije u tih 30 KM, ista je mnogo veća, po onome što ja vidim razlika je u 70€ :wink: .
Dobro SONY necu opet raspravljati stobom i tvom znanju, jer vec smo jednom raspravljali, pa si tvrdio da se COOLPAD proizvodi u http://kingbonwewholesale.en.hisupplier.com/ , tako da suvisno je raspravljati. a logicno gledajuci ako je to sve isto international i kineska verzija, neznam onda zasto MEIZU ne prodaje sve pod isto,lakse ce im biti zbog svega i pakiranja i ostalog. nemoj se ljutiti, razumjem ja , ako prodajes na PIK-u tu kinesku verziju, ne brini kupit ce je ljudi. :)
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3770 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

geekmanijak wrote:Dobro SONY necu opet raspravljati stobom i tvom znanju, jer vec smo jednom raspravljali, pa si tvrdio da se COOLPAD proizvodi u http://kingbonwewholesale.en.hisupplier.com/ , tako da suvisno je raspravljati. a logicno gledajuci ako je to sve isto international i kineska verzija, neznam onda zasto MEIZU ne prodaje sve pod isto,lakse ce im biti zbog svega i pakiranja i ostalog. nemoj se ljutiti, razumjem ja , ako prodajes na PIK-u tu kinesku verziju, ne brini kupit ce je ljudi. :)
Veoma jednostavno, ne prodaju ih pod isto jer je jedan uređaj namijenjen jednom tržištu a drugi drugom, znaš i sam ;-) . Jer, zbog čega da ubacuju gapps korisnicima u Kini kada im je blokiran Google services :D , njima treba drugi app store i tako dalje da ne nabrajam sada. Ja sam samo rekao da je problem sa kineskim slovima lako otklonjiv, a, razlike su samo kozmetičke i zbog toga i tih par slova ne isplati se davati dodatnih 70€. Sada, da smo u EU mogli bismo kupiti povoljnije internacionalnu verziju, ali, pošto nismo onda je kineska prihvatljivija varijanta. A, što se prodaje tiče, odustao sam ja od 'šverca' jer ne mogu biti konkurentan više, ali, dok je 'išlo' žalio se nisam :D .
realnoo2
Posts: 165
Joined: 25/04/2015 00:45

#3771 Re: Kineski mobiteli

Post by realnoo2 »

Pozz ljudi! :D
Mislio sam si kupiti ovaj fon: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_234307.html
Pa da vas pitam da li imate iskustva i kakva su vam ista sa ovom online trgovinom i koliko je to sve sigurno?
Također me zanima šta mislite o samom uređaju i koliko bi me izašla još carina i porez?
Pozdravčić :D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3772 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

Realno ima Paypal i relativno si siguran, znači ako bude kakvih caka pare dobiješ na račun u roku od 2 dana.
Koliko vidim ovo ti je promo cijena pa ako si planirao za ove pare da kupuješ naruči što prije.
Carina ti je 11%, PDV 17%, pregled 3,5KM, taksa 10KM ili nešto malo više, ja računam oko 30% na tu cijenu da će izaći sve ukupne dadžbine, znači još nekih 40ak dolara.
Za ove pare smiješno dobar telefon.
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#3773 Re: Kineski mobiteli

Post by derion »

realnoo2 wrote:Pozz ljudi! :D
Mislio sam si kupiti ovaj fon: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_234307.html
Pa da vas pitam da li imate iskustva i kakva su vam ista sa ovom online trgovinom i koliko je to sve sigurno?
Također me zanima šta mislite o samom uređaju i koliko bi me izašla još carina i porez?
Pozdravčić :D
Ja sam kupio moj Meizu M2 Note prije par sedmica kod Gearbest-a (britanska trgovina) i nisam imao nikakvih problema. Dobio telefon za 3-4 dana.
realnoo2
Posts: 165
Joined: 25/04/2015 00:45

#3774 Re: Kineski mobiteli

Post by realnoo2 »

Hvala Vam na odgovorima, telefon je plaćen i naručen, pa ćemo vidjeti kako ce se dalje situacija odvijati. :)
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3775 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

realnoo2 wrote:Pozz ljudi! :D
Mislio sam si kupiti ovaj fon: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_234307.html
Pa da vas pitam da li imate iskustva i kakva su vam ista sa ovom online trgovinom i koliko je to sve sigurno?
Također me zanima šta mislite o samom uređaju i koliko bi me izašla još carina i porez?
Pozdravčić :D
Ovako na prvu, možda baterija jedina slaba tacka. :thumbup:

Kad stigne, molio bih za utiske. :mrgreen: :thumbup:
Post Reply