Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3526 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3527 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

kloniran wrote:evo neki šajniz u pretprodaji

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_152602.html
Kopija XIAOMI NOTE 4G
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3528 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

geekmanijak wrote:
kloniran wrote:evo neki šajniz u pretprodaji

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_152602.html
Kopija XIAOMI NOTE 4G
Dokle je to doslo,da kinezi kopiraju kineze?! :lol:
User avatar
le piaf
Posts: 420
Joined: 13/12/2006 23:25
Location: sarajevo

#3529 Re: Kineski mobiteli

Post by le piaf »

am333 wrote:Evo da se i ja ubavim u temu. Naručio Jiayu s3 preko pandawilla.

Nije mi prvi kinez tako da i nema nekih nepoznanica.

Jedini zajeb naručim ga taman pred njihovu novu godinu preko singapoura, tako da je tracking katastrofa

15-02-2015 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article

26-02-2015 Despatched to overseas (Country code: BA)


To je sve što se tiče praćenja, e sad još iščekivanje koliko će me carina oplesti.

Pandawill ima povrat carine i poreza , ali nema nažalost za bosnu
Je li stigao Jiayu? Kako te sluzi, da li si zadovoljan i na kojoj stranici si ga uzeo?
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3530 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

konektovan wrote:
geekmanijak wrote:
kloniran wrote:evo neki šajniz u pretprodaji

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_152602.html
Kopija XIAOMI NOTE 4G
Dokle je to doslo,da kinezi kopiraju kineze?! :lol:
hebi ga moraju ljudi od neceg da zive :mrgreen:
nisu mu lose karakteristike za ovu cijenu

edit: dolar 1.87, definitivno oodustajem od kineza za sada :cry:
am333
Posts: 6
Joined: 14/08/2014 09:18

#3531 Re: Kineski mobiteli

Post by am333 »

Evo da se javim vezano za jiayu s3....došao je pošle sedmice.
telefon sve u svemu dobar...pogotovo za te pare...jedino mi je problem nisam znao da će mi ovoliko trebati za prelaz sa 5 na 5.5 incha. kvalitetom plastike i svega ostalog je tu sa zopom koji sam imao prije. maltretiranje telefona ja sad standardno...uvjke nešto isprobavam, pa me je iznenadilo kad sam vidio 30% baterije a punjena prije 1 dan i 9 sati. Taj dan nisam visio na njemu po pitanju igara , ali nikad nije bio ugašen, sa upaljenim 3g i wifi.

Ako nekoga zanima nešto slobodno nek upita
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3532 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

am333 wrote:Evo da se javim vezano za jiayu s3....došao je pošle sedmice.
telefon sve u svemu dobar...pogotovo za te pare...jedino mi je problem nisam znao da će mi ovoliko trebati za prelaz sa 5 na 5.5 incha. kvalitetom plastike i svega ostalog je tu sa zopom koji sam imao prije. maltretiranje telefona ja sad standardno...uvjke nešto isprobavam, pa me je iznenadilo kad sam vidio 30% baterije a punjena prije 1 dan i 9 sati. Taj dan nisam visio na njemu po pitanju igara , ali nikad nije bio ugašen, sa upaljenim 3g i wifi.

Ako nekoga zanima nešto slobodno nek upita
i ja ga kontao sebi uzeti al poskupio preko 50 maraka u zadnjih 10 dana :cry:

je li kod tebe sa 2 ili 3 gige rama

i nabaci koju sliku da vidimo kakva je kamera :D
User avatar
le piaf
Posts: 420
Joined: 13/12/2006 23:25
Location: sarajevo

#3533 Re: Kineski mobiteli

Post by le piaf »

am333 wrote:Evo da se javim vezano za jiayu s3....došao je pošle sedmice.
telefon sve u svemu dobar...pogotovo za te pare...jedino mi je problem nisam znao da će mi ovoliko trebati za prelaz sa 5 na 5.5 incha. kvalitetom plastike i svega ostalog je tu sa zopom koji sam imao prije. maltretiranje telefona ja sad standardno...uvjke nešto isprobavam, pa me je iznenadilo kad sam vidio 30% baterije a punjena prije 1 dan i 9 sati. Taj dan nisam visio na njemu po pitanju igara , ali nikad nije bio ugašen, sa upaljenim 3g i wifi.

Ako nekoga zanima nešto slobodno nek upita
je li preko to2com ili neka druga straniica?
am333
Posts: 6
Joined: 14/08/2014 09:18

#3534 Re: Kineski mobiteli

Post by am333 »

preko pandawilla sam narucio. drugo i ja gledam kako je ovaj dolar krenuo izace 500 maraka jos malo. kamera je vise nego solidna. uzeo sam varijantu od 2 gige, a navodno , tako sam barem negdje procitao, da ima bugova dosta na 3gb rama, ono za sta ja koristim telefon i 2 mi je previse . za sliku rado bi postavio al ne znam kako
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#3535 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

Da li neko zna da li e fox i sad vraca carinu?
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3536 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

waynezmaj wrote:Da li neko zna da li e fox i sad vraca carinu?
Mislim da nevraća, u početku su vraćali pa su onda ukinuli to
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#3537 Re: Kineski mobiteli

Post by beobasket »

Čitao sam malo ovu temu, našao par zanimljivih stvarčica ali opet imam potrebu da postavim pitanje.
Budžet mi je do možda nekih 170$. Ne mislim koristiti mob za igrice a htio bih solidnu kameru, da bez problema pokrećem viber, snapchat, messenger itd... i da nije veći od 5" pa ako može preporuka. :D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3538 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

Možda da sačekaš jer je dolar otišao u nebesa, skoro pa kao euro jbt pa te i Kinezi izađu dosta skuplje nego su bili (i nameti će samim time biti veći a i na to moraš da obratiš pažnju).
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3539 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

avaks wrote:Možda da sačekaš jer je dolar otišao u nebesa, skoro pa kao euro jbt pa te i Kinezi izađu dosta skuplje nego su bili (i nameti će samim time biti veći a i na to moraš da obratiš pažnju).
Ako planira da kupuje onda neka kupi što prije, jer, prema najavama, niko ne spominje pad dolara, nego samo njegov daljnji rast :wink:
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#3540 Re: Kineski mobiteli

Post by beobasket »

Hvala na savjetu :thumbup:
Možda da mi preporučite neki mobitel iz mog prvog posta ovdje pa da eventualno sačekam ili pratim cijenu, jer ja baš nisam upućen u kineze, ono što sam malo čitao na ovoj temi je sve. :D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3541 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

Postavlja se pitanje koliko se onda nama i isplati naručivati, jedino ako sreće bude pa ne ode na carinu (ipak je to dodatnih 30% na ukupnu cijenu).
Uglavnom OT pogledaj Xiaomi Redmi kako se kreću cijene, mislim da je solidan za pare, može se Redmi Note 4G naći ako se ne varam, onda Elephone 6000, Elephone P3000S možda Cubot X9 sve je to tu negdje, proguglaj još vidi oko cijena.
Sretno!
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3542 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

beobasket wrote:Hvala na savjetu :thumbup:
Možda da mi preporučite neki mobitel iz mog prvog posta ovdje pa da eventualno sačekam ili pratim cijenu, jer ja baš nisam upućen u kineze, ono što sam malo čitao na ovoj temi je sve. :D
Elephone P6000
ZOPO ZP530
Kingzone N3 Plus
iNew V3 Plus
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3543 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

beobasket wrote:Čitao sam malo ovu temu, našao par zanimljivih stvarčica ali opet imam potrebu da postavim pitanje.
Budžet mi je do možda nekih 170$. Ne mislim koristiti mob za igrice a htio bih solidnu kameru, da bez problema pokrećem viber, snapchat, messenger itd... i da nije veći od 5" pa ako može preporuka. :D

https://www.fastcardtech.com/elephone-p9-plus.html
:-D
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3544 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

kloniran wrote:
beobasket wrote:Čitao sam malo ovu temu, našao par zanimljivih stvarčica ali opet imam potrebu da postavim pitanje.
Budžet mi je do možda nekih 170$. Ne mislim koristiti mob za igrice a htio bih solidnu kameru, da bez problema pokrećem viber, snapchat, messenger itd... i da nije veći od 5" pa ako može preporuka. :D

https://www.fastcardtech.com/elephone-p9-plus.html
:-D
Mogli su staviti 4GB RAM :-) , mozda bi i povjerovali, koje su budale ovi FASTCARDTECH majko draga :-x
Ovo je stari model ELEPHONE sa 2GB RAM, i ovi budalasi iz Fastcardtech stave 3GB i jos popust od 28% hahaha
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#3545 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

ljudi jel sa aliexpres nema nikakve druge dostave osim dhl?? hocu da narucim za Umi silikonski onaj okvir, zastitu koja kosta 8 dolara. medjutim shiping je 90 dolara...
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3546 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Kontaktiraj prodavca pa ga pitaj moze li obicnom postom. Vidi kako salje za HR, pa ako tamo salje obicnom postom, onda ga pitaj da i tebi na isti nacin posalje. Ako odobri to, On ce ti reci da kliknes kupi ili naruci. Uglavnom jedno od toga, pa ce on promijeniti postarinu i onda tek platis.
Tako je meni bilo sa patikama, umjesto 90 dolara platio 6$ postarinu
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3547 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

geekmanijak wrote:
kloniran wrote:
beobasket wrote:Čitao sam malo ovu temu, našao par zanimljivih stvarčica ali opet imam potrebu da postavim pitanje.
Budžet mi je do možda nekih 170$. Ne mislim koristiti mob za igrice a htio bih solidnu kameru, da bez problema pokrećem viber, snapchat, messenger itd... i da nije veći od 5" pa ako može preporuka. :D

https://www.fastcardtech.com/elephone-p9-plus.html
:-D
Mogli su staviti 4GB RAM :-) , mozda bi i povjerovali, koje su budale ovi FASTCARDTECH majko draga :-x
Ovo je stari model ELEPHONE sa 2GB RAM, i ovi budalasi iz Fastcardtech stave 3GB i jos popust od 28% hahaha
moguce je utrpati u 6592 3 GB rama, al mene kopka sto nigdje na netu nema nista o ovom modelu, ni na elephone stranici :-)
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3548 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

[/quote]moguce je utrpati u 6592 3 GB rama, al mene kopka sto nigdje na netu nema nista o ovom modelu, ni na elephone stranici :-)[/quote]

Da moguće je, ali do sada jos nismo vidjeli niti jedan 6592 sa 3GB RAM, znaci ovo je stari ELEPHONE model P9 water, koji ima 2GB RAM i koji ima uzasnu bateriju, kameru, GPS i ostalo. i onda se FASTCARDTECH napravi pametan i stavi P9 PLUS koji ima 3GB RAM , i instalira ANTUTU benchmark koji je poznat po vrlo lakom hakovanju podataka. Znaci ovaj mobitel garantiram nema 3GB RAM, niti je na OFFICIAL ELEPHONE we stranici izasao.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3549 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

Izasla valencia 2
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3550 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

bordo gandalf wrote:Izasla valencia 2
Stiže i nasljednik UMI Zero-a ;)
Post Reply