Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40550
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3501 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

mufa1 wrote:Dobro, onda je ovo ubjedljivo najbolji kinez...

Image
Pa zar nije?! Lenovo je to sklep'o. :mrgreen:
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3502 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

Amer996 wrote:pozz svim clanovima molim vase prijedloge
1.doogee dg310
2.ledio x
3.thl t6 pro

meni je nekako thl najbolji samo mu je baterija mana
THL definitivno, da baterija je malo slabija ali mobitel je odlicno optimiziran, vidio sam po netu SOT izbaciva od 3:30h-4h ( primjera radi Galaxy S5 SOT ima do 4h)

2. Dg310 quad core, kamera užas ( stvarna 2MP interpolirana na 5MP ) , ekran loš za 5 inca 854x480 i 3G nema 900mhz frekvenciju

3. Ledio X od 2LOOK čistokrvi generički kinez kopije galaxy S4 - isto quad core, ekran 960x540 slabije od THL, kamera sigurno stvarnih 5MP ( interpolirana na 8MP) i sigurno nema 3G frekvenciju na 900Mhz kao niti ostali njihovi mobiteli, a baterija kao 2000mah a sigurno je manja od deklariranih 2000mah ( opće poznato da genericki kinezi stvaljaju lazne specifikacije pogotovo baterije)

Znači definitvno THL T6 PRO best buy mobitel u tom cjenovnom rangu.
Amer996
Posts: 617
Joined: 11/11/2014 18:44

#3503 Re: Kineski mobiteli

Post by Amer996 »

geekmanijak wrote:
Amer996 wrote:pozz svim clanovima molim vase prijedloge
1.doogee dg310
2.ledio x
3.thl t6 pro

meni je nekako thl najbolji samo mu je baterija mana
THL definitivno, da baterija je malo slabija ali mobitel je odlicno optimiziran, vidio sam po netu SOT izbaciva od 3:30h-4h ( primjera radi Galaxy S5 SOT ima do 4h)

2. Dg310 quad core, kamera užas ( stvarna 2MP interpolirana na 5MP ) , ekran loš za 5 inca 854x480 i 3G nema 900mhz frekvenciju

3. Ledio X od 2LOOK čistokrvi generički kinez kopije galaxy S4 - isto quad core, ekran 960x540 slabije od THL, kamera sigurno stvarnih 5MP ( interpolirana na 8MP) i sigurno nema 3G frekvenciju na 900Mhz kao niti ostali njihovi mobiteli, a baterija kao 2000mah a sigurno je manja od deklariranih 2000mah ( opće poznato da genericki kinezi stvaljaju lazne specifikacije pogotovo baterije)

Znači definitvno THL T6 PRO best buy mobitel u tom cjenovnom rangu.

hvala puno :D
am333
Posts: 6
Joined: 14/08/2014 09:18

#3504 Re: Kineski mobiteli

Post by am333 »

Evo da se i ja ubavim u temu. Naručio Jiayu s3 preko pandawilla.

Nije mi prvi kinez tako da i nema nekih nepoznanica.

Jedini zajeb naručim ga taman pred njihovu novu godinu preko singapoura, tako da je tracking katastrofa

15-02-2015 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article

26-02-2015 Despatched to overseas (Country code: BA)


To je sve što se tiče praćenja, e sad još iščekivanje koliko će me carina oplesti.

Pandawill ima povrat carine i poreza , ali nema nažalost za bosnu
sava84
Posts: 41
Joined: 05/10/2013 08:20

#3505 Re: Kineski mobiteli

Post by sava84 »

To je normalno, iduca informacija ce biti kad stigne u Sarajevo. SG post ne daje detaljnije informacije, kod NL posta npr ima i info kad stigne u Holandiju, pa odatle u BiH
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#3506 Re: Kineski mobiteli

Post by Maharadza »

Kompanija Xiaomi otvara online prodavnicu u Evropi
http://www.klix.ba/clanak/150305014

Odlično, povećava se konkurencija, samo još da i Finci iduće godine izbace Nokia flagship na androidu i ludilo može početi. :thumbup:
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#3507 Re: Kineski mobiteli

Post by mufa1 »

Jebem ga ja maharadza, pročita li ti taj članak bar što postavi....
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#3508 Re: Kineski mobiteli

Post by Maharadza »

mufa1 wrote:Jebem ga ja maharadza, pročita li ti taj članak bar što postavi....
My bad, samo naslov ugledao pa od veselja kontao da će logično telefone prodavati! Mada ne sumnjam da će oni otkriti način da i to urade, kinezi su to brate! :mrgreen:
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#3509 Re: Kineski mobiteli

Post by mufa1 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

Mada, xiaomi mi i nije nesto naročito privlačan, em mi smrde na iphone, pogotovo UI, em iskreno nisu vise ni jeftini toliko..
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3510 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

mufa1 wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

Mada, xiaomi mi i nije nesto naročito privlačan, em mi smrde na iphone, pogotovo UI, em iskreno nisu vise ni jeftini toliko..
XIAOMI je velika kompanija, a to samo govori njihova vrijednost kompanije. da njihov MIUI je spoj izmedu iphone IOS i android OS-a , znači pokupili su najbolje i od jednih i drugih. pa uvijek imaš jeftine modele XIAOMI tipa NOTE 4G, pa REDMi 2 pogotovo sad kad izade verzija sa 2GB RAM, da činjenica je da njihov novi XIAOMI MI NOTE je preskup ali u njemu su ugrađene skupe kompenente i vrhunska kvaliteta izrade a što je najvažnije čvrsta i sigurna software podrška.
nedimrib1
Posts: 72
Joined: 25/11/2013 17:11

#3511 Re: Kineski mobiteli

Post by nedimrib1 »

Pozdrav drustvo :)
Da li je ko od vas narucivao sa aliexpress-a, ukoliko jeste kakva su iskustva ?
Vidim ima dosta stvarcica kao na ebay-u, a nesto mi se vise ne narucuje sa ebay-a, dosta mi stvari kasni u zadnja 3-4 mjeseca, a par stvarcica mi nikad nije ni doslo :shock: :-?
am333
Posts: 6
Joined: 14/08/2014 09:18

#3512 Re: Kineski mobiteli

Post by am333 »

nedimrib1 wrote:Pozdrav drustvo :)
Da li je ko od vas narucivao sa aliexpress-a, ukoliko jeste kakva su iskustva ?
Vidim ima dosta stvarcica kao na ebay-u, a nesto mi se vise ne narucuje sa ebay-a, dosta mi stvari kasni u zadnja 3-4 mjeseca, a par stvarcica mi nikad nije ni doslo :shock: :-?
Ja jesam naručio telefon prije godinu i po dana i sve je bilo savršeno uredu. Problem Aliexpressa je isti kao i ebay, imaš dobre prodavače a imaš i one loše.

Update, moj telefon je na carini od juče, tako da se nadam da će doći iduće sedmice pa ako koga zanima eventualno Jiayu S3 , moći ću mu prenijeti svoj dojam

06.03.2015 07:38:00 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Evidentiranje carinskih podataka o pošiljci - UVOZ
bosniamaj
Posts: 251
Joined: 23/06/2005 21:47

#3513 Re: Kineski mobiteli

Post by bosniamaj »

Pozdrav raja.
Vidim da je dosta vas ovdje prilično upoznato sa ovim telefonima, pa tražim vaše stručno mišljenje :-D

Trenutno koristim Nexus 5 sa Cynogenmod 12 (Android 5.0.2), te imam neku SE Xperiu staru, jer imam dva broja. Usrkletio sam se već sa dva telefona i rado bih ponovo neki fin telefon sa 2 SIM slota...

Imao sam kratki Lenovo S860 Chinese ROM, i bio je OK, ali me nervirao manjak RAM-a...

Tražim neki Dual SIM telefon, tako da sam gledao ove kineske jer ih oni najviše nude.
Gledao sam Meizu i Xiaomi najviše, te Asus Zenfone 5.
Ovaj Meizu MX4Pro i Xiaomi Mi4 su mi prejaki, i zaljubio sam se u njih gledajući ih na netu, ali nisu dual, u svakom slučaju.

Ono što tražim je da nije lošeg kvaliteta, i da ima 2/3 GB RAM-a.

:sax:
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3514 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

bosniamaj wrote:Pozdrav raja.
Vidim da je dosta vas ovdje prilično upoznato sa ovim telefonima, pa tražim vaše stručno mišljenje :-D

Trenutno koristim Nexus 5 sa Cynogenmod 12 (Android 5.0.2), te imam neku SE Xperiu staru, jer imam dva broja. Usrkletio sam se već sa dva telefona i rado bih ponovo neki fin telefon sa 2 SIM slota...

Imao sam kratki Lenovo S860 Chinese ROM, i bio je OK, ali me nervirao manjak RAM-a...

Tražim neki Dual SIM telefon, tako da sam gledao ove kineske jer ih oni najviše nude.
Gledao sam Meizu i Xiaomi najviše, te Asus Zenfone 5.
Ovaj Meizu MX4Pro i Xiaomi Mi4 su mi prejaki, i zaljubio sam se u njih gledajući ih na netu, ali nisu dual, u svakom slučaju.

Ono što tražim je da nije lošeg kvaliteta, i da ima 2/3 GB RAM-a.

:sax:
Pa, ukoliko mora biti Dual Sim i ukoliko ti cijena nije problem onda kupi Xiaomi Mi Note. A, u rangu oko 200 USD pogledaj Lenovo X2 :wink:
User avatar
HAL9000
Posts: 281
Joined: 29/10/2006 01:33

#3515 Re: Kineski mobiteli

Post by HAL9000 »

bosniamaj wrote:Pozdrav raja...
...Tražim neki Dual SIM telefon, tako da sam gledao ove kineske jer ih oni najviše nude.
Gledao sam Meizu i Xiaomi najviše, te Asus Zenfone 5.
Ovaj Meizu MX4Pro i Xiaomi Mi4 su mi prejaki, i zaljubio sam se u njih gledajući ih na netu, ali nisu dual, u svakom slučaju.
Ono što tražim je da nije lošeg kvaliteta, i da ima 2/3 GB RAM-a.
Ja sam prije nekih 3 mjeseca bio u slicnoj dilemi i odabrao sam Zte Nubia Z7 MAX i nisam se pokajao. Odusevljen sam telefonom, super baterija, 32GB ROM+SD kartica, 2 sim kartice, infrared, odlican cipset, super kamera sa zanimljivim modovima, podrska za OTG, FM radio, fenomenalan zvuk na slusalicama itd. Odlicno zaokruzen telefon. Ako ti je prevelik 5.5 inca ekran vrlo je slican, a i jeftiniji manji "brat" Nubia Z7 Mini.
Cak sam razmisljao napraviti neki manji review i postaviti ga, jer sam fakat zasad veoma zadovoljan kupovinom. Podrska za romove je super.
Zvanicni lolipop update stize vrlo brzo, iako vec ima romova sa 5.0.2 androidom.
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3516 Re: Kineski mobiteli

Post by vicious »

HAL9000 wrote:
bosniamaj wrote:Pozdrav raja...
...Tražim neki Dual SIM telefon, tako da sam gledao ove kineske jer ih oni najviše nude.
Gledao sam Meizu i Xiaomi najviše, te Asus Zenfone 5.
Ovaj Meizu MX4Pro i Xiaomi Mi4 su mi prejaki, i zaljubio sam se u njih gledajući ih na netu, ali nisu dual, u svakom slučaju.
Ono što tražim je da nije lošeg kvaliteta, i da ima 2/3 GB RAM-a.
Ja sam prije nekih 3 mjeseca bio u slicnoj dilemi i odabrao sam Zte Nubia Z7 MAX i nisam se pokajao. Odusevljen sam telefonom, super baterija, 32GB ROM+SD kartica, 2 sim kartice, infrared, odlican cipset, super kamera sa zanimljivim modovima, podrska za OTG, FM radio, fenomenalan zvuk na slusalicama itd. Odlicno zaokruzen telefon. Ako ti je prevelik 5.5 inca ekran vrlo je slican, a i jeftiniji manji "brat" Nubia Z7 Mini.
Cak sam razmisljao napraviti neki manji review i postaviti ga, jer sam fakat zasad veoma zadovoljan kupovinom. Podrska za romove je super.
Zvanicni lolipop update stize vrlo brzo, iako vec ima romova sa 5.0.2 androidom.
Zvuči super, gdje si uzeo i koja je cijena?
User avatar
HAL9000
Posts: 281
Joined: 29/10/2006 01:33

#3517 Re: Kineski mobiteli

Post by HAL9000 »

vicious wrote: Zvuči super, gdje si uzeo i koja je cijena?
http://www.to2c.com/99-zte-nubia-z7-max ... -32gb.html

Ja sam ga tu narucio, sve stiglo uredno, za nekih 20-ak dana.
Eh, i da napomenem, 3g radi na obje kartice, ne istovremeno naravno, ali podrzava oba utora i apsolutno sve nase frekvencije bez problema.
bosniamaj
Posts: 251
Joined: 23/06/2005 21:47

#3518 Re: Kineski mobiteli

Post by bosniamaj »

HAL9000 wrote:
bosniamaj wrote:Pozdrav raja...
...Tražim neki Dual SIM telefon, tako da sam gledao ove kineske jer ih oni najviše nude.
Gledao sam Meizu i Xiaomi najviše, te Asus Zenfone 5.
Ovaj Meizu MX4Pro i Xiaomi Mi4 su mi prejaki, i zaljubio sam se u njih gledajući ih na netu, ali nisu dual, u svakom slučaju.
Ono što tražim je da nije lošeg kvaliteta, i da ima 2/3 GB RAM-a.
Ja sam prije nekih 3 mjeseca bio u slicnoj dilemi i odabrao sam Zte Nubia Z7 MAX i nisam se pokajao. Odusevljen sam telefonom, super baterija, 32GB ROM+SD kartica, 2 sim kartice, infrared, odlican cipset, super kamera sa zanimljivim modovima, podrska za OTG, FM radio, fenomenalan zvuk na slusalicama itd. Odlicno zaokruzen telefon. Ako ti je prevelik 5.5 inca ekran vrlo je slican, a i jeftiniji manji "brat" Nubia Z7 Mini.
Cak sam razmisljao napraviti neki manji review i postaviti ga, jer sam fakat zasad veoma zadovoljan kupovinom. Podrska za romove je super.
Zvanicni lolipop update stize vrlo brzo, iako vec ima romova sa 5.0.2 androidom.
Super izgleda, fakat :)
Nisam njeg ni razmatrao, nisam naletio na njeg.
Malo je povelik 5.5, ali s druge strane, ovaj mini od 5.0 ima dosta slabiju bateriju, šteta...

Šta mislite onda, između ovog Maxa i Meizu M1 Note (oba su 5.5 ekran)?
djetezla
Posts: 29
Joined: 11/01/2015 17:40

#3519 Re: Kineski mobiteli

Post by djetezla »

jel se nekom desilo da mu je TN istekao a da mu je nekad kasnije dosla posiljka? na dvije posiljke mi javlja da su u njemackoj ali da je TN istekao. :?
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#3520 Re: Kineski mobiteli

Post by taureg71 »

Nije kineski ali jeste indijski Lava mobilni, je li neko imao iskustva>??? konkretno model ispod oko 130 USD kosta

http://www.mysmartprice.com/mobile/lava-iris-x8-msp5859
User avatar
HAL9000
Posts: 281
Joined: 29/10/2006 01:33

#3521 Re: Kineski mobiteli

Post by HAL9000 »

bosniamaj wrote: Šta mislite onda, između ovog Maxa i Meizu M1 Note (oba su 5.5 ekran)?
Moguce je da sam pristran, ali Max je u bas svakom aspektu superiorniji, doduse jeste i skuplji. I ono sto ja jos mogu dodati za Max je da su updatei vrlo cesti, a lolipop beta je vec izasao. U svakom slucaju sta god da odlucis neces se zeznuti, jer su dobri telefoni.
bosniamaj
Posts: 251
Joined: 23/06/2005 21:47

#3522 Re: Kineski mobiteli

Post by bosniamaj »

HAL9000 wrote:
bosniamaj wrote: Šta mislite onda, između ovog Maxa i Meizu M1 Note (oba su 5.5 ekran)?
Moguce je da sam pristran, ali Max je u bas svakom aspektu superiorniji, doduse jeste i skuplji. I ono sto ja jos mogu dodati za Max je da su updatei vrlo cesti, a lolipop beta je vec izasao. U svakom slucaju sta god da odlucis neces se zeznuti, jer su dobri telefoni.
Super, hvala puno na pomoći. Baš se teško odlučit pa je dobro ako ima neko već sa iskustvom :bih:
I ja bih prije Nubiu, čim sam je vidio :)

Još nešto samo, vidim da je ovaj Meizu plastični. Kakav je materijal kod Nubie, kakav je u ruci?
Kod ovog Nexusa 5, koji trenutno koristim, mi se sviđa materijal, super je u ruci, nema opasnosti da isklizne iz ruke i sl. :)
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3523 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

@bosniamaj - Nemoj samo puno odugovlačiti sa izborom jer je dolar u konstantnom 'rastu' :wink: :D
User avatar
HAL9000
Posts: 281
Joined: 29/10/2006 01:33

#3524 Re: Kineski mobiteli

Post by HAL9000 »

bosniamaj wrote: Još nešto samo, vidim da je ovaj Meizu plastični. Kakav je materijal kod Nubie, kakav je u ruci?
Kod ovog Nexusa 5, koji trenutno koristim, mi se sviđa materijal, super je u ruci, nema opasnosti da isklizne iz ruke i sl. :)
Pa u principu je plastika, ali poklopac baterije je nesto drugacije plastike i obrade, kao da je gumiran, pa odlicno lezi u ruci, ne klize i otporan je na grebanje.
bosniamaj
Posts: 251
Joined: 23/06/2005 21:47

#3525 Re: Kineski mobiteli

Post by bosniamaj »

HAL9000 wrote:
bosniamaj wrote: Još nešto samo, vidim da je ovaj Meizu plastični. Kakav je materijal kod Nubie, kakav je u ruci?
Kod ovog Nexusa 5, koji trenutno koristim, mi se sviđa materijal, super je u ruci, nema opasnosti da isklizne iz ruke i sl. :)
Pa u principu je plastika, ali poklopac baterije je nesto drugacije plastike i obrade, kao da je gumiran, pa odlicno lezi u ruci, ne klize i otporan je na grebanje.
Ok. Hvala još jednom :)

@SONY_91: I ja to nešto kontam :D
Post Reply