Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3426 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

kloniran wrote:jednom rijecju zvijer :shock:

https://www.fastcardtech.com/Meizu-MX5- ... Phone.html

Ovo je po mom ukusu. :mrgreen: Ja cu se definitivno okrenuti kineskim telefonima u buducnosti. Koristim trenutno sony z,al' je kanta zesca,zaista. Kod mene je jos uvijek samo zato sto sam dao dobru cifru za njega,al' u buduce samo China.
User avatar
SONY_91
Posts: 1839
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3427 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

Lenovo X2 sutra uz kupon (2015PWSPRING) na pandawill.com košta samo 194.99 USD. Po meni ovaj telefon spada u top tri kada je telefon oko 200 USD u pitanju. Da ima malo bolju bateriju bio bi bez problema No.1. I, još jednom da naglasim, "po meni" :D
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#3428 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

Sta mislite kakav je onaj novi iOcean Rock.. Pravo mi s svidja, ima li ko kakava iskustva ili eli sta citao.. Moj slonko je erfektan stvarno odlican telefon, jedino ga malo jebe baterija (slaba za moj potrebe)
User avatar
korisnik.1
Posts: 615
Joined: 13/03/2012 18:57

#3429 Re: Kineski mobiteli

Post by korisnik.1 »

Pretpostavljam da neko od vas ima iskustva sa Redmi Note 4g verzijom, pa ako nije problem da se javi, malo iskustva preporuke i to :-D
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#3430 Re: Kineski mobiteli

Post by valjuga »

korisnik.1 wrote:Pretpostavljam da neko od vas ima iskustva sa Redmi Note 4g verzijom, pa ako nije problem da se javi, malo iskustva preporuke i to :-D
Imam ja kupio sam ga bliskoj osobi kao poklon (Hustel šop 330KM preko PIK-a).Mobitel za 10 ja sam se oduševio i nisam mu zamjerku našao. :thumbup:
User avatar
kloniran
Posts: 12184
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3431 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

User avatar
korisnik.1
Posts: 615
Joined: 13/03/2012 18:57

#3432 Re: Kineski mobiteli

Post by korisnik.1 »

valjuga wrote:
korisnik.1 wrote:Pretpostavljam da neko od vas ima iskustva sa Redmi Note 4g verzijom, pa ako nije problem da se javi, malo iskustva preporuke i to :-D
Imam ja kupio sam ga bliskoj osobi kao poklon (Hustel šop 330KM preko PIK-a).Mobitel za 10 ja sam se oduševio i nisam mu zamjerku našao. :thumbup:
Hajde pisacu ti na PP, zanimaju me još neke informacije. :bih:
User avatar
kosturx
Posts: 69
Joined: 30/01/2014 14:11

#3433 Re: Kineski mobiteli

Post by kosturx »

imal iko nekog iskustva sa ovim leagoo, ovaj lead 1 djeluje primamljivo

Image
User avatar
SONY_91
Posts: 1839
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3434 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

kosturx wrote:imal iko nekog iskustva sa ovim leagoo, ovaj lead 1 djeluje primamljivo
Pa, ako tražiš baš 5.5 inča onda je primamljiva ponuda. Ali, za te pare je bolja varijanta THL T6 Pro sa boljim CPU i GPU-om. Jedino što je manji displej, 5 inča :wink:
User avatar
kosturx
Posts: 69
Joined: 30/01/2014 14:11

#3435 Re: Kineski mobiteli

Post by kosturx »

SONY_91 wrote:
kosturx wrote:imal iko nekog iskustva sa ovim leagoo, ovaj lead 1 djeluje primamljivo
Pa, ako tražiš baš 5.5 inča onda je primamljiva ponuda. Ali, za te pare je bolja varijanta THL T6 Pro sa boljim CPU i GPU-om. Jedino što je manji displej, 5 inča :wink:
ma ne trazim ali nebi isao ispod 5inca svakako... nego je jos jedan plus sto ovi daju 1godinu garancije sto nije losa stvar.
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3436 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

kosturx wrote:
SONY_91 wrote:
kosturx wrote:imal iko nekog iskustva sa ovim leagoo, ovaj lead 1 djeluje primamljivo
Pa, ako tražiš baš 5.5 inča onda je primamljiva ponuda. Ali, za te pare je bolja varijanta THL T6 Pro sa boljim CPU i GPU-om. Jedino što je manji displej, 5 inča :wink:
ma ne trazim ali nebi isao ispod 5inca svakako... nego je jos jedan plus sto ovi daju 1godinu garancije sto nije losa stvar.
Da mogu misliti garancije kod UNIVERZALNO.COM , isto kao za premium brandove, prvo ga pod mikroskop preberu dali ima ikakvo mikro oštećenje i onda vrate nazad i kazu fizičko oštećenje ( ovo sam čuo od prijatelja koji je imao njihov uređaj- radilo se o SAMSUNG brandu)
User avatar
kloniran
Posts: 12184
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3437 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

kosturx wrote:imal iko nekog iskustva sa ovim leagoo, ovaj lead 1 djeluje primamljivo

Image
dobar, al bolje naruci od kineza
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3438 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

zasto bi narucio od kineza, kad ima kod nas za istu cjenu , i plus toga ne treba čekati da u Kini završi Nova godina, i poslije toga jos mjesec dana dok mu dođe, i onda jos sa našim carinicima imati posla
znaci trenutno u Kini LEAD 1 je 115 USD= 200KM i na to 10% carine i 17 PDV i 10KM takse = 267KM, isto kao kod UNIVERZALNO
Ovdje bar imas neku garanciju, kakva je takva je ( iako sam cuo da kod njih ta garancija je kao da je i nema - bar za PREMIUM brand)
Moj savjet je traži FISKALNI RAČUN, tako ako i pametuju možeš imas neko pokriće sa kojima ih možeš tužiti ili bar im reći da ćeš ih tužiti
User avatar
kloniran
Posts: 12184
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3439 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

zasto bi kupovao kod nekog ko daje garanciju a trazi dlaku u jajetu da je ponisti

ovako imas sanse da prođeš bez carine, pa ti ostanu fine pare :wink:

ko ne riskira ne profitira
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3440 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

Na prste jedne ruke se danas mogu nabrojati oni koje je carina zaobišla. To zlatno doba je prošlo. Prije će na kladionici dobiti, nego carinu izbjeći. U svakom slučaju, kada već telefon ima na našem tržištu, a cijena je više manje u bocu kao kada naručiš iz Kine, uvijek je bolja opcija kupiti kod nas.
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3441 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

Iskreno ja sam narucio iz Kine masu telefona kad još ljudi nisu znali šta je neki kineski brand , i znam da je tada skoro pa sve prolazilo bez carine, a evo zadnjih par mjeseci sto sam god narucio pa i stavio na drugo ime , na sve je obračunat PDV i carina.
A ovo sam rekao da je bolje kupiti tu jer sad jos traje njihova Nova godina, godina JARCA, i dok to zavrsi, pa dok prikupe sve narudzbe dok posalju taman ce doći do 01.Maja . i plus toga ovaj dolar je skočio abnormalno tako da ću i ja biti među prvima da kupim nešto kod nas, čim rjesim XIaomi Note 4g
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#3442 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

Kakmo mogu znati gdje je moja posiljka ako ono imam na TN, gdje se ona gubi, na carini, posta ili neko treci? Znaci dosla je jos u decembru u sarajevo, a ja je jos nisam primio... Volio nih ako neko zna sta reci za pomoc, osim da zovem 1312, sa onom njihovom u centru mogu pricao sam 20 minuta i na kraju opet ne znam gdje je jbt...
http://imgur.com/aal7gU0
User avatar
kloniran
Posts: 12184
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3443 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

waynezmaj wrote:Kakmo mogu znati gdje je moja posiljka ako ono imam na TN, gdje se ona gubi, na carini, posta ili neko treci? Znaci dosla je jos u decembru u sarajevo, a ja je jos nisam primio... Volio nih ako neko zna sta reci za pomoc, osim da zovem 1312, sa onom njihovom u centru mogu pricao sam 20 minuta i na kraju opet ne znam gdje je jbt...
http://imgur.com/aal7gU0
jesi gledao na posta.ba?
User avatar
Mirzareli
Posts: 1019
Joined: 18/03/2013 20:34

#3444 Re: Kineski mobiteli

Post by Mirzareli »

Vasa iskustva i pretpostvke za telefon huawei G6 ?
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#3445 Re: Kineski mobiteli

Post by emmir1 »

Ako kupim neki telefon ili tablet u Kini, da li će sa odgovara za ovaj naš standard.

Da li moram tražiti neku evropsku verziju ili je moguće podešavanje.

I šta bi preporučili.

Idem ako Bog da uskoro u Kinu pa da se ne zeznem pri kupovini
User avatar
kosturx
Posts: 69
Joined: 30/01/2014 14:11

#3446 Re: Kineski mobiteli

Post by kosturx »

nebitno je sad naruciti iz kine ili univerzalno radi neke "siće" da se ne peglam mene cisto interesuje jel neko imao iskustva s ovim LEAGOO ili konkretno LEAD 1 mislim po pitanju kvaliteta i dal je ono utisak bas kineski jer nisam imao dodira s ovim ni slicnim?!

hvala
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3447 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

kosturx wrote:nebitno je sad naruciti iz kine ili univerzalno radi neke "siće" da se ne peglam mene cisto interesuje jel neko imao iskustva s ovim LEAGOO ili konkretno LEAD 1 mislim po pitanju kvaliteta i dal je ono utisak bas kineski jer nisam imao dodira s ovim ni slicnim?!

hvala
Lead 1 je OK telefon, ali kao što je SONY_91 već rekao puno bolja kupnja je THL T6 PRO jer imas noviji , jači i bolji hardware u istoj cjeni. Pored toga T6 PRO je 5 inca , frekvencija 900/2100 MHZ dok je LEAGOO USA frekvencija 850/2100 ( znaci koristi samo 2100MHZ u urbanim područijima), i THL je puno jača i stabilnija kompanija ( imaju preko 400 prodavaonica u Kini ) dok je LEAGOO novonastali brand
User avatar
SONY_91
Posts: 1839
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3448 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

I, THL možeš i od mene kupiti :wink: :D . Mada, možeš i jeftinije proći ako kupiš od Hercegovaca :wink:
User avatar
kloniran
Posts: 12184
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3449 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

geekmanijak wrote:
kosturx wrote:nebitno je sad naruciti iz kine ili univerzalno radi neke "siće" da se ne peglam mene cisto interesuje jel neko imao iskustva s ovim LEAGOO ili konkretno LEAD 1 mislim po pitanju kvaliteta i dal je ono utisak bas kineski jer nisam imao dodira s ovim ni slicnim?!

hvala
Lead 1 je OK telefon, ali kao što je SONY_91 već rekao puno bolja kupnja je THL T6 PRO jer imas noviji , jači i bolji hardware u istoj cjeni. Pored toga T6 PRO je 5 inca , frekvencija 900/2100 MHZ dok je LEAGOO USA frekvencija 850/2100 ( znaci koristi samo 2100MHZ u urbanim područijima), i THL je puno jača i stabilnija kompanija ( imaju preko 400 prodavaonica u Kini ) dok je LEAGOO novonastali brand
i ako ovako nastave bice respektabilan brend, thl ima prednost jer je leagoo fakat prevelik, al je ostalo ok, gps super funkcionise.
ja ako bih birao ipak bih uzeo thl samo zbog displeja, a ostale karakteristike su zanemarive jer ionako je 1 giga rama, tako da se ni thl-ov procesor ne moze u potpunosti iskoristiti.

ali ako vec ides na tu klasu telefona onda baci jos 20$ i uzmi
http://www.pandawill.com/xiaomi-redmi-2 ... 96909.html
:D
ili
https://www.fastcardtech.com/Leagoo-Eli ... Phone.html
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3450 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

Ture octa core?! Hebem mu misa,pa ne znaju kinezi ni engleski napisati kako treba. :mrgreen:
Post Reply