KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#676 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger »

amar1994 wrote:e jbga vala Ado :-) :lol: :lol: , ja je uposte ne racunam jer nema svoj razvoj i motore , po meni nikakva firma al eto :thumbup:

A KIA-a ima?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#677 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by amar1994 »

hladan.preminger wrote:
amar1994 wrote:e jbga vala Ado :-) :lol: :lol: , ja je uposte ne racunam jer nema svoj razvoj i motore , po meni nikakva firma al eto :thumbup:

A KIA-a ima?
Kia dodje skuplji brend Hyundaia , naravno da ima :thumbup:

tj. imaju skupa
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#678 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger »

amar1994 wrote:
hladan.preminger wrote:
amar1994 wrote:e jbga vala Ado :-) :lol: :lol: , ja je uposte ne racunam jer nema svoj razvoj i motore , po meni nikakva firma al eto :thumbup:

A KIA-a ima?
Kia dodje skuplji brend Hyundaia , naravno da ima :thumbup:

tj. imaju skupa

A sta razvija KIA, u njoj je sve Hyundai-evo, kao što je u Skodi VW-ovo.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#679 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

amar1994 wrote:e jbga vala Ado :-) :lol: :lol: , ja je uposte ne racunam jer nema svoj razvoj i motore , po meni nikakva firma al eto :thumbup:

ko god mi kaze da je bolja od nekog koreanca ili japanca , bombom cu da ga gadjam :D :run:

Image
Ja ne bih mogao od sramote da iz Austrije dotjeram Skodu u Bosnu... :-)
Prvo bi mi majka rekla,pa sine zar nije bilo neko drugo auto,kako komsinicama da se pohvalim da mi sin vozi Skodu... :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#680 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by amar1994 »

hladan.preminger wrote:
amar1994 wrote:
hladan.preminger wrote:

A KIA-a ima?
Kia dodje skuplji brend Hyundaia , naravno da ima :thumbup:

tj. imaju skupa

A sta razvija KIA, u njoj je sve Hyundai-evo, kao što je u Skodi VW-ovo.
pa pitaju se za nesto koliko ja znam , inace Hyundai ima 33% vlasnistva , dok VW ima 70% ako ne i 100% vlasnistvo i skoda se nista ne pita tu :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#681 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by amar1994 »

Nadzornik wrote:
amar1994 wrote:e jbga vala Ado :-) :lol: :lol: , ja je uposte ne racunam jer nema svoj razvoj i motore , po meni nikakva firma al eto :thumbup:

ko god mi kaze da je bolja od nekog koreanca ili japanca , bombom cu da ga gadjam :D :run:

Image
Ja ne bih mogao od sramote da iz Austrije dotjeram Skodu u Bosnu... :-)
Prvo bi mi majka rekla,pa sine zar nije bilo neko drugo auto,kako komsinicama da se pohvalim da mi sin vozi Skodu... :lol:
Ma nema to veze , ok su to auta za cijenu , ali ih ne cijenim ko kompaniju :thumbup:

Sto se tice Bosne , bolje ces proci sa SKodom nego li sa ovim azijatima , jerbo je to VW mehanika i tehnika :D :D 8-)
citroen xm
Posts: 18120
Joined: 17/04/2012 22:57

#682 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by citroen xm »

Škoda je poatala šampion precjenjenosti i ružnoće.

Pežo nije ni izlagao, a ono što je Citroen izložio je vrlo dobro u svojoj klasi. Na žalost novog C5 nema u skorije vrijeme pa ni nečega većeg.

KIA i Hyundai nisu loši, ali dok god budu ovako jadno kopirali druge, biće druga klasa. O kakvom prestizanju Japanaca pričamo? Uozbiljite se malo, odrasli ste ljudi.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#683 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

amar1994 wrote:
Sto se tice Bosne , bolje ces proci sa SKodom nego li sa ovim azijatima , jerbo je to VW mehanika i tehnika :D :D 8-)
Grohotom se smijem ovim gore specijalcima.... :lol: :lol: :lol:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#684 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by ado-šampion »

Pa realno Skoda svuda u Evropi danas ima bolji imidz od Azijata, ne samo u Bosni.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#685 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by amar1994 »

Najvise ljudi pljuju po Japancima , sto li Boze , mozda sam im ja ogadio :lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#686 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Pa realno Skoda svuda u Evropi danas ima bolji imidz od Azijata, ne samo u Bosni.
pa normala , znaju ljudi sta je ispod , a dobiju jeftinije , jedva cekam da poptpisu sporazum EU i JAP , pa kad ne bude carine klinac cega imat prednost u cijeni :D

a + servisa ima na svakom cosku , ta stavka i ne znanje servisa najvise koliko sam upucen jebe Japance ;-)
Last edited by amar1994 on 20/09/2017 14:46, edited 1 time in total.
citroen xm
Posts: 18120
Joined: 17/04/2012 22:57

#687 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by citroen xm »

Nadzornik wrote:
Ja ne bih mogao od sramote da iz Austrije dotjeram Skodu u Bosnu... :-)
Prvo bi mi majka rekla,pa sine zar nije bilo neko drugo auto,kako komsinicama da se pohvalim da mi sin vozi Skodu... :lol:
Pa si izabrao KIU i ljubi ga majka ponosnog, sada i ona ima čime da se pohvali komšijama, sin uspio u životu. Mogu misliti kada na kafi komšinici Zulmi počne pričati o 7 godina garancije, sva se istopi.

De odvadi malo momčino.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#688 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

citroen xm wrote:
Nadzornik wrote:
Ja ne bih mogao od sramote da iz Austrije dotjeram Skodu u Bosnu... :-)
Prvo bi mi majka rekla,pa sine zar nije bilo neko drugo auto,kako komsinicama da se pohvalim da mi sin vozi Skodu... :lol:
Pa si izabrao KIU i ljubi ga majka ponosnog, sada i ona ima čime da se pohvali komšijama, sin uspio u životu. Mogu misliti kada na kafi komšinici Zulmi počne pričati o 7 godina garancije, sva se istopi.

De odvadi malo momčino.
Zaboravljate da je Kia zaposlila i Petera Srejera( Sef dizajner Audija) i Albert Birmana(Sefa BMW M-Sport).. 8)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#689 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:Škoda je poatala šampion precjenjenosti i ružnoće.

Pežo nije ni izlagao, a ono što je Citroen izložio je vrlo dobro u svojoj klasi. Na žalost novog C5 nema u skorije vrijeme pa ni nečega većeg.
apsolutno :thumbup:

od cega mi je C3 odlican i zanimljiv autic , a nije skup :)

https://www.olx.ba/artikal/26717798/sko ... -limuzina/

7750 :lol:
Last edited by amar1994 on 20/09/2017 14:51, edited 1 time in total.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#690 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by ado-šampion »

amar1994 wrote:
ado-šampion wrote:Pa realno Skoda svuda u Evropi danas ima bolji imidz od Azijata, ne samo u Bosni.
pa normala , znaju ljudi sta je ispod , a dobiju jeftinije , jedva cekam da poptpisu sporazum EU i JAP , pa kad ne bude carine klinac cega imat prednost u cijeni :D

a + servisa ima na svakom cosku , ta stavka i ne znanje servisa najvise koliko sam upucen jebe Japance ;-)
Japance jebe sto za svoju cijenu ne nude dovoljno dobar paket. Sjeo sam u Lexus CT200h, vjeruj ono je sramota za sta traze 26 k pocetnu cijenu. Nije ni cudo sto se ne prodaju.
citroen xm
Posts: 18120
Joined: 17/04/2012 22:57

#691 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by citroen xm »

Nadzornik wrote:
Zaboravljate da je Kia zaposlila i Petera Srejera( Sef dizajner Audija) i Albert Birmana(Sefa BMW M-Sport).. 8)
Dokle ćemo ići sa iščitavanjem wikipedije i kakve to veze ima? Mogu dovesti i pokojnog Ferdinanda Poršea, ne mijenja previše.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#692 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:
amar1994 wrote:
ado-šampion wrote:Pa realno Skoda svuda u Evropi danas ima bolji imidz od Azijata, ne samo u Bosni.
pa normala , znaju ljudi sta je ispod , a dobiju jeftinije , jedva cekam da poptpisu sporazum EU i JAP , pa kad ne bude carine klinac cega imat prednost u cijeni :D

a + servisa ima na svakom cosku , ta stavka i ne znanje servisa najvise koliko sam upucen jebe Japance ;-)
Japance jebe sto za svoju cijenu ne nude dovoljno dobar paket. Sjeo sam u Lexus CT200h, vjeruj ono je sramota za sta traze 26 k pocetnu cijenu. Nije ni cudo sto se ne prodaju.
Zna se na sta cilja leksus , taj auto je sranje realno :D

Al realno koliko EU proizvodjaci traze za hibride i opremu(kriminalci najveci realno) , proguglaj malo , al nas sta je problem , nisu ih imali do nedavno :lol: . CT200h se pojavio 2011 i tada bio avion , sad je i meni ruzan :D
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#693 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

ado-šampion wrote: Japance jebe sto za svoju cijenu ne nude dovoljno dobar paket. Sjeo sam u Lexus CT200h, vjeruj ono je sramota za sta traze 26 k pocetnu cijenu. Nije ni cudo sto se ne prodaju.
Sampione,ti samo sjedas u auta,auta treba provozati a ja sam ih za ovih svojih 40- i kusur godina mnoga poderao i
govorim iz licnog izkustva.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#694 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by ado-šampion »

Slabo si ti sta poderao ako ti je Sportage vrh. :D Ali veliki si komedijas nema sta. :D
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#695 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

citroen xm wrote:
Nadzornik wrote:
Zaboravljate da je Kia zaposlila i Petera Srejera( Sef dizajner Audija) i Albert Birmana(Sefa BMW M-Sport).. 8)
Dokle ćemo ići sa iščitavanjem wikipedije i kakve to veze ima? Mogu dovesti i pokojnog Ferdinanda Poršea, ne mijenja previše.
Mjenja,kako da ne,zar mislis da bih ja tek tako kupio novu KIA Sportage i platio je 34 hiljade evra.
Za te pare sam mogao mnoga auta kupiti kako polovna tako i nova.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#696 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

ado-šampion wrote:Slabo si ti sta poderao ako ti je Sportage vrh. :D Ali veliki si komedijas nema sta. :D
Kad sam ja rekao da je Sportage vrh,ja samo tvrdim da je odlicno auto i za tu cijenu sigurno nisam mogao uzeti bolje auto.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#697 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

Jedino mi je zao sto nisam mogao da kupim Sportage GT ali je cijena zaista paprena ali da vrijedi svaki evro vrijedi.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#698 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

ado-šampion wrote:Pa realno Skoda svuda u Evropi danas ima bolji imidz od Azijata, ne samo u Bosni.
Realno su Cehinje mnogo bolje od onih malih kosookih Azijatkinja... :-D
Bar tako tvrde mada ja jos nisam probao Azijatkinju... :D
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#699 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by colt »

Nadzornik wrote:Poznajem ljude koji rade u Mercedesu,kazu da ljudi kada odlaze u penziju dobijaju novo auto srednje klase kao poklon od firme.
Mislim da je i u drugim auto koncernima u njemackoj slicna situacija.
Porsche recimo svake godine djeli ukupnu zaradu tj. visak sa svojim radnicima pocevsi od cistacice koja dobije (ove godine u aprilu)
5.200 eura pa na dalje sve do menadzera.
Blizu si, al pogrešno si čuo. Ne dobiju na poklon u Mercedesu, nego dobiju nov auto koji ga svake godine mijenjaju za nov. Dakle auto nije njihov, ali ga koriste i mijenjaju ga svake godine za neki novi (srednje klase). Kad mene amidža zaradio penziju u Mercedesu i ima takvu privilegiju
User avatar
Optimist
Posts: 13655
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#700 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Optimist »

colt wrote:
Nadzornik wrote:Poznajem ljude koji rade u Mercedesu,kazu da ljudi kada odlaze u penziju dobijaju novo auto srednje klase kao poklon od firme.
Mislim da je i u drugim auto koncernima u njemackoj slicna situacija.
Porsche recimo svake godine djeli ukupnu zaradu tj. visak sa svojim radnicima pocevsi od cistacice koja dobije (ove godine u aprilu)
5.200 eura pa na dalje sve do menadzera.
Blizu si, al pogrešno si čuo. Ne dobiju na poklon u Mercedesu, nego dobiju nov auto koji ga svake godine mijenjaju za nov. Dakle auto nije njihov, ali ga koriste i mijenjaju ga svake godine za neki novi (srednje klase). Kad mene amidža zaradio penziju u Mercedesu i ima takvu privilegiju
Da se i ja nadovezem, ne dobiju bas nov auto, vec npr testni koji su vozali novinari. I onda kao sto si rekao za neko izvjesno vrijeme zamijeni za drugo.
Post Reply