Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1 Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by bach »

U Gradačcu sam u tokom svojih 30 i nešto godina života bio samo jednom. I to 2011. Bavim se marketingom te sam tada, i samo na kratko boravio u fabrici Dukat u Gradačcu. Nisam čak ni vozio, bio je neki kombi organizirani prijevoz.

Na Gradačac sam potpuno zaboravio. Ništa me ne veže za taj grad. Nema tamo prijatelja, poslovnih partnera niti tamo idem niti planiram da me put tamo odvede.

Ipak, danas mi je policija iz tog istog Gradačca u kojem nisam nogom kročio već pune dvije i po godine, poslala "čestitku", u vidi kazna tza nepropisno parkiranje???????????????????????

Gospodin Policajac iz PS Gradačac je uredno zabilježio da asam dana 09.01. 2013 parkirao svoje PMV marke Toyota u ulici Josipa Štadlera , kod "pekare", iako je u ulici postavljen znak "zabrane parkiranja i zaustavljanja". Sve to plus kazna od 40 KM.

Nije meni do 40 KM. Moraju i policajc od nečega zaraditi plate. Naravno ne preko mog novčanika.

Stvar je pomalo blesava. Dobio sam kaznu za nešto što nisam uradio i što nisam mogao uraditi. U Gradačciu u pomenuto vrijeme, na pomenuto mjestu ni ja ni moje auto nismo bili. Napominjem: Auto nisam nikom posuđivao, niti to inače radim.

Kako je ovo moguće? Mada znamo da je u ovoj državi sve moguće...

1. Da li je ovo neka nova vrsta policijske muljaže, izmišjena kako bi se policijki budžei puni ovakava besprizoran i nezakonit način? Da li je moguće da je policajac ušao u "sistem" i iz obijesti pronašao mene te mi napisao kaznu.

2. Da li je moguće da neko negdje ima lažne tablice popu mojih ( recimo da mu ih haver - limar napravi)

3. Da li moguće da je ovo sve greška?

4. Da li imate sličnih iskustava sa policijom i kaznama iz mjesta u kojima niste bili

LP

forumash bach
Peryton_
Posts: 998
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#2 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by Peryton_ »

Ja mislim da bi to mogla biti greska.
Mada to bi trebala da bude jedna opaka slucajnost da policajac zapise pogresno broj tablica i da je i model auta isti.
Razmotri jos jednom mogucnost da je mozda neko od ukucana posudio tvoje auto a da ti nisi znao za to ( desava se cesce nego sto i sami mislimo).

Primjer iz mog zivota.Dosla kazna za prebrzu voznju ( one kamerice sto slikavaju :D ) iz SARAJEVA.Ja iz Tuzle, nit sam kad isao u Sarajevo s autom nit je meni sta jasno.Helem, nakon raznoraznih peripetija brat priznao da je isao u Sarajevo
"svojim poslom" :D
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#3 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by punta »

ja u takvoj situaciji nazvo bi stanicu u gradaccu i objasnio im ili trazio drota koji je napravio prijavu
je li na prijavi pise koji drot je napravio nalog ?

sta te briga bio si u gradaccu a da to i ne znas + bio si a goriva kapi nisi potrosio
steta sto bar nisi dobio iz pariza

da nisi mjesecar :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ovo je tvoj polazak u gradacac
Image
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#4 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by bach »

Peryton_ wrote:Ja mislim da bi to mogla biti greska.
Mada to bi trebala da bude jedna opaka slucajnost da policajac zapise pogresno broj tablica i da je i model auta isti.
Razmotri jos jednom mogucnost da je mozda neko od ukucana posudio tvoje auto a da ti nisi znao za to ( desava se cesce nego sto i sami mislimo).

Primjer iz mog zivota.Dosla kazna za prebrzu voznju ( one kamerice sto slikavaju :D ) iz SARAJEVA.Ja iz Tuzle, nit sam kad isao u Sarajevo s autom nit je meni sta jasno.Helem, nakon raznoraznih peripetija brat priznao da je isao u Sarajevo
"svojim poslom" :D
Otac je invalid koji za volan nije sjeo od 1992. Mama nema vozačku. Nema nikakve šanse da su ukućani. Apsolutno.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#5 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by bach »

punta wrote:ja u takvoj situaciji nazvo bi stanicu u gradaccu i objasnio im ili trazio drota koji je napravio prijavu
je li na prijavi pise koji drot je napravio nalog ?

sta te briga bio si u gradaccu a da to i ne znas + bio si a goriva kapi nisi potrosio
steta sto bar nisi dobio iz pariza

da nisi mjesecar :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ovo je tvoj polazak u gradacac
Image
Ima ime policajaca na prekršajnom nalogu. Zanimljivo, čovjek sa šapkom na glavi :dance: :dance: , u rubriku "broj vozačke dozvole" je upisao moj broj lične karte???
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#6 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by goran16v »

Ja direkno nemam iskustvo ali znam za slucaj kad je covjek dobio obavjest da ga je kamera uhvatila u Bihacu, a covjek nikad u Bihacu bio nije. Ispostavilo se da je problem bio u ocitanju tablica, da su nove tablice koje su pocinjale sa slovom "O" ocitane kao stare koje pocinju sa brojem "0" i da uopste nisu gledali auto sa snimka nego iz CIPS-a izvukli podatak o autu. Da nije i kod tebe neki slucaj slucaj?
Na dnu Prekrajnog naloga imas pouku o pravnom lijeku kako da obavjestis nadlezni organ da ne prihvatas krivicu i da trazis sudsko odlucivanje. Mislim da Nalog potpisan na mjestu gdje ne prihvatas odgovornost i trazis sudsko odlucivanje moras poslati Sudu za prekrsaje u Gradaccu u roku od 8 dana od dana primitka Naloga. Ako hoces da zaganjas i das izjavu da nisi bio u Gradaccu iskoristi tu opciju.
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#7 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by punta »

a ne bi bilo lose da opises svoj događaj nek i avaz objavi sramotu drotova
pokusaj i na ovaj klix i tako nemaju nista da objave jedva ce docekat

a mozda pomognes ljudima ako se nekom slicno desi
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#8 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by bach »

goran16v wrote:Ja direkno nemam iskustvo ali znam za slucaj kad je covjek dobio obavjest da ga je kamera uhvatila u Bihacu, a covjek nikad u Bihacu bio nije. Ispostavilo se da je problem bio u ocitanju tablica, da su nove tablice koje su pocinjale sa slovom "O" ocitane kao stare koje pocinju sa brojem "0" i da uopste nisu gledali auto sa snimka nego iz CIPS-a izvukli podatak o autu. Da nije i kod tebe neki slucaj slucaj?
Na dnu Prekrajnog naloga imas pouku o pravnom lijeku kako da obavjestis nadlezni organ da ne prihvatas krivicu i da trazis sudsko odlucivanje. Mislim da Nalog potpisan na mjestu gdje ne prihvatas odgovornost i trazis sudsko odlucivanje moras poslati Sudu za prekrsaje u Gradaccu u roku od 8 dana od dana primitka Naloga. Ako hoces da zaganjas i das izjavu da nisi bio u Gradaccu iskoristi tu opciju.
Je li policajac morao uslikati "moj auto" kojeg tamo naravno nije bilo ni u ludilu? Inače imam sreću da vozim relativno "egzotičan auto" za bh ceste, Toyoru Camry kakvih možda u cijeloj BiH nema više od 20. Prethodni vlasnik je na gepek postavio karakterističan spojler. Nema mnogo takvih auta ne cestama. ni toyota camry ni njih sa takvim spojlerom.

Ljepota posjedovanja "egzotičnog "auta...
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#9 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by punta »

da li uopste postoji ulica josipa stadlera
da to nije greska u nalogu a ti mozda u Sarajevu parkiro
parkiras li kod muzicke akademije to je sad josipa stadlera nekadasnja svetozara markovica

ima li neko iz gradacca da nam kaze postoji li ta ulica
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#10 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by bach »

punta wrote:da li uopste postoji ulica josipa stadlera
da to nije greska u nalogu a ti mozda u Sarajevu parkiro
parkiras li kod muzicke akademije to je sad josipa stadlera nekadasnja svetozara markovica
Pardon, slabo čitam drotovski švrakopis

Ulica je Josipa Šibera. Kod pekare, samo da se zna. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#11 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by goran16v »

bach wrote: Je li policajac morao uslikati "moj auto" kojeg tamo naravno nije bilo ni u ludilu? Inače imam sreću da vozim relativno "egzotičan auto" za bh ceste, Toyoru Camry kakvih možda u cijeloj BiH nema više od 20. Prethodni vlasnik je na gepek postavio karakterističan spojler. Nema mnogo takvih auta ne cestama. ni toyota camry ni njih sa takvim spojlerom.

Ljepota posjedovanja "egzotičnog "auta...
Policajac ne mora slikati auto za pisanje kazne za parkiranje. Malo je cudno da je kazna tj prekrsajni nalog za parkiranje stigao postom, a da nije ostavljen za brisac ili licno urucen kako je inace praksa. Moguce je da je policajac na licu mjesa samo upisao reg.br. a ne nalog, a kasnije dok je iz CIPS-a na osnovu reg. br. izvlacio podatke i vlasniku i vozilu za pisanje naloga pogrjesio broj i nasao tebe i tvoj auto.
User avatar
kinzekonze
Posts: 845
Joined: 05/02/2013 23:23
Location: MOJ GRAD MOJ KLUB

#12 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by kinzekonze »

A da mozda nisi auto prodao nekad nekom i taj ga nikad nije prebacio na sebe. Momak napravio faul, a ti plati kaznu.
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#13 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by punta »

vlasnik pekare
kajdomcaj alji

on je kljuc tvoje prijave
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#14 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by bach »

kinzekonze wrote:A da mozda nisi auto prodao nekad nekom i taj ga nikad nije prebacio na sebe. Momak napravio faul, a ti plati kaznu.
Auto je moje od augusta 2010. Registrovano je na moje ime. Imam onu potvrdu o vlasništvu.
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#15 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by spacek »

...
Last edited by spacek on 23/04/2016 12:56, edited 1 time in total.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#16 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by bach »

punta wrote:vlasnik pekare
kajdomcaj alji

on je kljuc tvoje prijave
hahahahah

ali fakat

http://www.ekapija.com/website/bih/comp ... E-GRADA-AC
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#17 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by bach »

spacek wrote:Druze, hajde samo jednu stvar da rijesimo:
Da li ti tablice imaju broj 0 ili slovo O?
Nemaju ni jedno ni drugo.
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#18 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by punta »

bach wrote:
spacek wrote:Druze, hajde samo jednu stvar da rijesimo:
Da li ti tablice imaju broj 0 ili slovo O?
Nemaju ni jedno ni drugo.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pogledaj stare tablice da li su imale
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#19 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by bach »

punta wrote:
bach wrote:
spacek wrote:Druze, hajde samo jednu stvar da rijesimo:
Da li ti tablice imaju broj 0 ili slovo O?
Nemaju ni jedno ni drugo.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pogledaj stare tablice da li su imale
Kakve veze imaju stare tablice? U prekršajnom nalogu stoje sadašanje tablice.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#20 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by vjesticanametli »

bach wrote:
punta wrote:vlasnik pekare
kajdomcaj alji

on je kljuc tvoje prijave
hahahahah

ali fakat

http://www.ekapija.com/website/bih/comp ... E-GRADA-AC
to je kod bolnice i svi tu zaustavljaju a ne znam da su ikada ikoga pisali i kaznjavali zato..........veca je mogucnost da te zapisu kod robne kuce
elem provjeri def. da nisu pogrijesili ili da je stvarno bezze piskaranje s obzirom da u svojim redovima imaju kriminalce, od koji su neki skoro uhapseni, ne bi me cudilo da i na taj nacin muljaju
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#21 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by bach »

vjesticanametli wrote:
bach wrote:
punta wrote:vlasnik pekare
kajdomcaj alji

on je kljuc tvoje prijave
hahahahah

ali fakat

http://www.ekapija.com/website/bih/comp ... E-GRADA-AC
to je kod bolnice i svi tu zaustavljaju a ne znam da su ikada ikoga pisali i kaznjavali zato..........veca je mogucnost da te zapisu kod robne kuce
elem provjeri def. da nisu pogrijesili ili da je stvarno bezze piskaranje s obzirom da u svojim redovima imaju kriminalce, od koji su neki skoro uhapseni, ne bi me cudilo da i na taj nacin muljaju
Kažem ti, u Grdačsu sam bioi jednom i to prije dvije i po godine. Nemam baš nikakvog pojma o tome ni gdje je pekara, ni gdje je robna kuća ni gdje je bolnica u Gradačcu. Nakon što sam jednom tamo bio, nikakva me želja nije povukla da tamo ponovo odem...

Znam da policija voli da mulja, ne samo u Gradačcu? A je li stvarno tamošnja policija posebno korumpirana? Čisto da znam. s kim imam posla
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#22 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by lajkujMe »

Najvjerovatnije greska u ocitavanju broja tablica drot zamjenio 0 sa O ili Obrnuto zali se na to nemoj placati kaznu dzabe.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#23 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by un1ted »

.
User avatar
slucajni prolaznik
Posts: 376
Joined: 18/12/2012 21:07

#24 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by slucajni prolaznik »

Prekrsajni nalog ti je ispostavljen i uredno urucen. Od tog dana teku ti prebrzih 8 dana roka za prigovor, odnosno za tvoj odgovor: ili priznanje odgovornosti, ili da sudskim odlucivanjem ustanovis odgovornost. Na tebi je... ili ces trositi vrijeme na forumskim diskusijama, ili ces potpisati Nalog, kupiti 10 KM takse i poslati je nazad u PS Gradacac, uz postansku povratnicu... :oops:


Usput, na podnosioca prijave pada teret dokazivanja prekrsaja iz Prijave.
Last edited by slucajni prolaznik on 18/03/2013 23:09, edited 2 times in total.
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#25 Re: Kazna za saob. prekršaj u gradu kojem uopšte nisam bio

Post by punta »

evo severine daj joj broj tablica provjerice je li auto bio tamo :lol: :lol: :lol:
Post Reply