Kazna - radar

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#176 Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by supercali »

taureg71 wrote:
Leon16v wrote:Nama kako god nikad iz guzice u glavu nece doci.

Maloprije od Petrol pumpe na Stupu vozim prema gradu, idem preko ogranicenja i ja, 75 na sat, proleti pored mene Skoda Fabia jedno 90, ako nije i 100, za njom isto tako golf 2 i ibiza zuta.
Dok nas ne opale po dzepu nikad se necemo opametit, a ni tad.
ujeee pa nije 150 islo

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Na grobnik pa platis pa vozis koliko ti auto moze ici
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#177 Re: Kazna - radar

Post by taureg71 »

sine moje auto. ima cijelih 130 KS.. naprosto se gusi ako ide ko raspali Yugo... 75*na sat je ok brzina ako nije pravac i isprekidana linija... pa kako misli da ga pretekne sa 76 na sat???

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#178 Re: Kazna - radar

Post by amar1994 »

Strasna snaga :D
Samo preko ogranicenja [emoji106] [emoji41]
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#179 Re: Kazna - radar

Post by muha_sa »

najbolja vaspitna metoda je klepit po novcaniku :thumbup:
Jah eto Švede nešto bolje od nas --- malo trasu :-) al kod njih nema privilegovanih vec bujrum platit ako napraviš prekršaj--opale po ušima da ti se život zgadi :lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#180 Re: Kazna - radar

Post by supercali »

taureg71 wrote:sine moje auto. ima cijelih 130 KS.. naprosto se gusi ako ide ko raspali Yugo... 75*na sat je ok brzina ako nije pravac i isprekidana linija... pa kako misli da ga pretekne sa 76 na sat???

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Sine ostavi kuci kome si naucio
Jah eto puca od snage klipovi iskacu kroz haubu koliko ima snage samo trazi da ga vozis preko 100
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#181 Re: Kazna - radar

Post by seoBIH »

Ja se nadam da frajer trola. Ako ne trola onda je na nekim jakim tabletama. Ako nije i to, onda je bas otisao...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#182 Re: Kazna - radar

Post by kakavdanakneiskustvu »

Throttle wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
supercali wrote:Pa citas li ti zadnjih dana
Oduzeli su jedno 20-30 auta sigurno

u zenici ih sedmicno bar 2-3 oduzmu
Kako ide procedura za vracanje auta, vidim jucer onaj mat crni Mercedes S klase parkiran kod Verdija, a njega su klepili kad je ona akcija bila mozda prije mjesec-mjesec i po, bilo je i na tvu i bas on na snimku, vozi u pratnji do PS Centar od Tena

koliko znam,plate se kazne i obrati se sudu,sve je do suda
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#183 Re: Kazna - radar

Post by kakavdanakneiskustvu »

Leon16v wrote:Nama kako god nikad iz guzice u glavu nece doci.

Maloprije od Petrol pumpe na Stupu vozim prema gradu, idem preko ogranicenja i ja, 75 na sat, proleti pored mene Skoda Fabia jedno 90, ako nije i 100, za njom isto tako golf 2 i ibiza zuta.
Dok nas ne opale po dzepu nikad se necemo opametit, a ni tad.

samo po dzepu,i oduzimati vozila svima koji non stop prave prekrsaje i ne placaju ih
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#184 Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by taureg71 »

supercali wrote:
taureg71 wrote:sine moje auto. ima cijelih 130 KS.. naprosto se gusi ako ide ko raspali Yugo... 75*na sat je ok brzina ako nije pravac i isprekidana linija... pa kako misli da ga pretekne sa 76 na sat???

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Sine ostavi kuci kome si naucio
Jah eto puca od snage klipovi iskacu kroz haubu koliko ima snage samo trazi da ga vozis preko 100
jok neko 42 na sat cu... a za mnom kolona ko voz se uvatila... elem, ko hoce nek blica,,ko nece nek kuka kad plati kaznu, tesko da vozite bas po propisu 100% puta

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#185 Re: Kazna - radar

Post by KB9 »

amar1994 wrote:Strasna snaga :D
Samo preko ogranicenja [emoji106] [emoji41]
stariji ljudi bi rekli "ide ko huke" :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#186 Re: Kazna - radar

Post by amar1994 »

KB9 wrote:
amar1994 wrote:Strasna snaga :D
Samo preko ogranicenja [emoji106] [emoji41]
stariji ljudi bi rekli "ide ko huke" :lol:
:lol: :lol: :lol:

e cuj gusi se auto , imal trece majstore , druge, prve :mrgreen: :mrgreen:
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#187 Re: Kazna - radar

Post by taureg71 »

ma Fica i Yugo, izglasat da se samo oni voze, sva druga auta odmah oduzimat

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#188 Re: Kazna - radar

Post by condy »

Počinje par nepar...sutra je par a u ponedjeljak nepar.... :lol:

Ma isto će biti u zraku, kako kažu lebdeće čestice, a na cesti parnih brojeva, a murija će nekog naljepit :)
Leon16v
Posts: 5788
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#189 Re: Kazna - radar

Post by Leon16v »

condy wrote:Počinje par nepar...sutra je par a u ponedjeljak nepar.... :lol:

Ma isto će biti u zraku, kako kažu lebdeće čestice, a na cesti parnih brojeva, a murija će nekog naljepit :)
Sutra nepar vozi :-D
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#190 Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by belfy »

taureg71 wrote:
supercali wrote:
taureg71 wrote:sine moje auto. ima cijelih 130 KS.. naprosto se gusi ako ide ko raspali Yugo... 75*na sat je ok brzina ako nije pravac i isprekidana linija... pa kako misli da ga pretekne sa 76 na sat???

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Sine ostavi kuci kome si naucio
Jah eto puca od snage klipovi iskacu kroz haubu koliko ima snage samo trazi da ga vozis preko 100
jok neko 42 na sat cu... a za mnom kolona ko voz se uvatila... elem, ko hoce nek blica,,ko nece nek kuka kad plati kaznu, tesko da vozite bas po propisu 100% puta

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
niko ne vozi 100% po propisima. samo je bezveze plakati ako te uhvate. budes covjek - kazes: "jesam, jebiga..." i platis kaznu... ako si imao dobar razlog za prekrsaj nece ti biti zao ni kazne...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#191 Re: Kazna - radar

Post by condy »

Leon16v wrote:
condy wrote:Počinje par nepar...sutra je par a u ponedjeljak nepar.... :lol:

Ma isto će biti u zraku, kako kažu lebdeće čestice, a na cesti parnih brojeva, a murija će nekog naljepit :)
Sutra nepar vozi :-D
Ja upravu si...vidis odmah sam se mogao nasukati :D
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#192 Re: Kazna - radar

Post by Krokodajl »

trebaju čipirati auta, čim prekoračiš ograničenje dolazi kazna, vozili bi 50 svi :D :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#193 Re: Kazna - radar

Post by condy »

Image

:D :D
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#194 Re: RE: Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by taureg71 »

belfy wrote:
taureg71 wrote:
supercali wrote: Sine ostavi kuci kome si naucio
Jah eto puca od snage klipovi iskacu kroz haubu koliko ima snage samo trazi da ga vozis preko 100
jok neko 42 na sat cu... a za mnom kolona ko voz se uvatila... elem, ko hoce nek blica,,ko nece nek kuka kad plati kaznu, tesko da vozite bas po propisu 100% puta

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
niko ne vozi 100% po propisima. samo je bezveze plakati ako te uhvate. budes covjek - kazes: "jesam, jebiga..." i platis kaznu... ako si imao dobar razlog za prekrsaj nece ti biti zao ni kazne...
ne radi se o tome... kroz grad me nikad uhvatili nisu, nikaaaad, uvijek postujem.. ali kad me kerovi uhvate u vukojebini sa 72 na cas a 2 kuce bukvalno i pravac gdje se pretice i jos se izvinjavaju... postavljaju radare cesto na dzukelskim mjestima, o tome se radi... postujem policiju zaista, ali ima ljudi kretenskih ogranicenja a nidje znaka za prestanak istog

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#195 Re: RE: Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by belfy »

taureg71 wrote:
belfy wrote: niko ne vozi 100% po propisima. samo je bezveze plakati ako te uhvate. budes covjek - kazes: "jesam, jebiga..." i platis kaznu... ako si imao dobar razlog za prekrsaj nece ti biti zao ni kazne...
ne radi se o tome... kroz grad me nikad uhvatili nisu, nikaaaad, uvijek postujem.. ali kad me kerovi uhvate u vukojebini sa 72 na cas a 2 kuce bukvalno i pravac gdje se pretice i jos se izvinjavaju... postavljaju radare cesto na dzukelskim mjestima, o tome se radi... postujem policiju zaista, ali ima ljudi kretenskih ogranicenja a nidje znaka za prestanak istog

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
tebi smeta gdje postavljaju radare? pa postavljaju ih tamo gdje znaju da ce vozaci kao ti naletiti. to ne govori da su oni dzukele, nego nesto sasvim drugo. a reci da policiju postujes, a prije toga ih nazivas kerovima je malo...cudno (u najmanju ruku). da li i roditelje tako postujes? da li su te i oni kaznjavali kada uradis nesto sto ti kazu da ne smijes? ne budi dijete.

i, da, ima ogranicenja koja su mozda preniska, ali tamo se jos uvijek tim istim putem voze golfovi jedinice, dvojke i traktori. ako nema prestanka znaka, onda znas sta to znaci. ako to imas zelju prekrsiti ili imas potrebu da negdje stignes prije, onda je red da taj cejf budes spreman i platiti. budi covjek jebote...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4373
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#196 Re: Kazna - radar

Post by Romeo 80 »

Ma najebat će opet običan čovjek zbog nekog mizernog prekoračenja u nekoj vukojebini, gdje se bez ikakvog rizika može voziti i duplo većom brzinom od maksimalno dopuštene. Naravno, u dobroj forumskoj maniri, mnogi se prave svecima i moralnim vertikalama. Niko ne prekoračuje ograničenje po RS-u od 30 km/h i svi voze ko bubice.

Naravno, kad te policija uhvati da voziš strašnom brzinom od 58 km/h na prilazu naplatnim kućicama na autoputu i odvali ti kaznu od 500 KM, jer je postavljeno nebulozno ograničenje od 40 km/h ti ćeš to sa smješkom platiti. Koja gomila gluposti!

Sigurnost u saobraćaju ne narušavaju oni koji voze do 80 km/h na otvorenoj cesti, već manijaci za volanom koji voze troduplo preko ograničenja ili čak i više. Ulijeću u makazice i ne poštuju nikakve norme civilizovanog ponašanja. Ne, problem je neko ko će voziti na pravcu sa tri napuštene kuće u brdu sa strane 75 na sat :-)
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#197 Re: RE: Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by Edin H. »

belfy wrote:
taureg71 wrote:
belfy wrote: niko ne vozi 100% po propisima. samo je bezveze plakati ako te uhvate. budes covjek - kazes: "jesam, jebiga..." i platis kaznu... ako si imao dobar razlog za prekrsaj nece ti biti zao ni kazne...
ne radi se o tome... kroz grad me nikad uhvatili nisu, nikaaaad, uvijek postujem.. ali kad me kerovi uhvate u vukojebini sa 72 na cas a 2 kuce bukvalno i pravac gdje se pretice i jos se izvinjavaju... postavljaju radare cesto na dzukelskim mjestima, o tome se radi... postujem policiju zaista, ali ima ljudi kretenskih ogranicenja a nidje znaka za prestanak istog

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
tebi smeta gdje postavljaju radare? pa postavljaju ih tamo gdje znaju da ce vozaci kao ti naletiti. to ne govori da su oni dzukele, nego nesto sasvim drugo. a reci da policiju postujes, a prije toga ih nazivas kerovima je malo...cudno (u najmanju ruku). da li i roditelje tako postujes? da li su te i oni kaznjavali kada uradis nesto sto ti kazu da ne smijes? ne budi dijete.

i, da, ima ogranicenja koja su mozda preniska, ali tamo se jos uvijek tim istim putem voze golfovi jedinice, dvojke i traktori. ako nema prestanka znaka, onda znas sta to znaci. ako to imas zelju prekrsiti ili Imas potrebu da negdje stignes prije, onda je red da taj cejf budes spreman i platiti. budi covjek jebote...
Poenta radara je prevencija, a ne punjenje budzeta.

Radar bi se samo smjeo postavljati na mjestim gdje su se desile teske saobracajne nerece zbog prekoracenja brzine, a ne na nekom pravcu gdj je ogranicenje brzine besmisleno nisko.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#198 Re: Kazna - radar

Post by MAN-lion's coach »

Romeo 80 wrote:Ma najebat će opet običan čovjek zbog nekog mizernog prekoračenja u nekoj vukojebini, gdje se bez ikakvog rizika može voziti i duplo većom brzinom od maksimalno dopuštene. Naravno, u dobroj forumskoj maniri, mnogi se prave svecima i moralnim vertikalama. Niko ne prekoračuje ograničenje po RS-u od 30 km/h i svi voze ko bubice.

Naravno, kad te policija uhvati da voziš strašnom brzinom od 58 km/h na prilazu naplatnim kućicama na autoputu i odvali ti kaznu od 500 KM, jer je postavljeno nebulozno ograničenje od 40 km/h ti ćeš to sa smješkom platiti. Koja gomila gluposti!

Sigurnost u saobraćaju ne narušavaju oni koji voze do 80 km/h na otvorenoj cesti, već manijaci za volanom koji voze troduplo preko ograničenja ili čak i više. Ulijeću u makazice i ne poštuju nikakve norme civilizovanog ponašanja. Ne, problem je neko ko će voziti na pravcu sa tri napuštene kuće u brdu sa strane 75 na sat :-)
Neko može biti dovoljna budala da te ubije na pravcu gdje su tri napuštene kuće.
Ali... ti si izgleda nekako previše siguran da se to neće desiti.
Dok se ne desi.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#199 Re: RE: Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by MAN-lion's coach »

Edin H. wrote:
Radar bi se samo smjeo postavljati na mjestim gdje su se desile teske saobracajne nerece zbog prekoracenja brzine, a ne na nekom pravcu gdj je ogranicenje brzine besmisleno nisko.
Nije jedini faktor prekoračenje brzine kad su u pitanju fatalni udesi.
Ostale faktore neće radar zabilježiti.
Šta sa njima? ;)
User avatar
Romeo 80
Posts: 4373
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#200 Re: Kazna - radar

Post by Romeo 80 »

MAN-lion's coach wrote:
Romeo 80 wrote:Ma najebat će opet običan čovjek zbog nekog mizernog prekoračenja u nekoj vukojebini, gdje se bez ikakvog rizika može voziti i duplo većom brzinom od maksimalno dopuštene. Naravno, u dobroj forumskoj maniri, mnogi se prave svecima i moralnim vertikalama. Niko ne prekoračuje ograničenje po RS-u od 30 km/h i svi voze ko bubice.

Naravno, kad te policija uhvati da voziš strašnom brzinom od 58 km/h na prilazu naplatnim kućicama na autoputu i odvali ti kaznu od 500 KM, jer je postavljeno nebulozno ograničenje od 40 km/h ti ćeš to sa smješkom platiti. Koja gomila gluposti!

Sigurnost u saobraćaju ne narušavaju oni koji voze do 80 km/h na otvorenoj cesti, već manijaci za volanom koji voze troduplo preko ograničenja ili čak i više. Ulijeću u makazice i ne poštuju nikakve norme civilizovanog ponašanja. Ne, problem je neko ko će voziti na pravcu sa tri napuštene kuće u brdu sa strane 75 na sat :-)
Neko može biti dovoljna budala da te ubije na pravcu gdje su tri napuštene kuće.
Ali... ti si izgleda nekako previše siguran da se to neće desiti.
Dok se ne desi.
Naravno. Samo takvima ni radar ne pomaze. I sta cemo sad? Ograniciti brzinu kretanja na 20 km/h? Ne trudi se drzati mi lekcije o voznji. Imam i previse vozackog staza bez i jednog incidenta. Znam vrlo dobro o cemu govorim i na kakva se stupidna saobracajna rjesenja referisem kad je ova tema u pitanju. I niko me ne moze uvjeriti da je opasnije voziti otvorenom cestom i na pravcu 70 na sat nego u gradu 60 na sat (sto je dozvoljeno)...
Post Reply