Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#26 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by LiP again »

Fauja Singh wrote:Mislim da od Centra za srce sto je otvorio dr. Mirsad Kacila nema bolje.
http://centarzasrce.com/bs/naslovna/
https://avaz.ba/vijesti/bih/357253/u-bi ... ar-za-srce
Nalazi se u sklopu bolnice dr. Abdulah Nakas.
Hvala. :-D
emmir1
Posts: 4497
Joined: 07/06/2013 15:28

#27 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by emmir1 »

LiP again wrote:
emmir1 wrote:


Čudno da se za takav pritisak uvodi terapija.

Po nekim parametrima to nije ni povišen pritisak.

Kakve su ti masnoče i koliko kg imaš viška?

I meni su 30 te godine, bio mi nekad davno 140 sa 90 ali imao i mnoooogo kg.

Smršao, sada mi zadnja 3 mjerenja gornji od 115 do 120, donji od 75 do 80.

Nisam nikada pio tablete.

Malo čaja od gloga, dzumbira malo ljute paprike u hranu
Krvna slika i ekg su uredni, malo masna jetra i imam mozda 15ak kg viska (98 kg na 184 visine), a prepisana mi je dijeta, uz pola te tabletice. :)
U principu se pravo lose hranim i fizicka aktivnost je 0, pa zbog svega navedenog mi je bitno i drugo misljenje, da ne pijem nesto sto mi mozda nije neophodno. :D


Malo smanji hranu i pojačaj aktivnost

I bit će to dobro
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#28 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by Zux »

starii wrote:
Zux wrote:
LiP again wrote:Hvala na linku, procitao sam ranije i upoznat sam sa nekim osnovnim informacijama, no da bi se odbacio uzrok kao nepoznat moraju se uraditi sve pretrage, a i uvijek volim cuti drugi misljenje, nevezano samo za ovaj konkretan problem, nego inace. :D
Tako da bi mi sugestija u pogledu doktora/poliklinike bila vise nego korisna.
Vedad Mujacic, njegova ordinacija je na Dobrinji.
ovaj se bavi namještanjem želuca...idi kod altawila, kardiocenter ili nekog u klinickom...
Covjek je kardiolog 100%, i to dobar. Za namještanje želuca ne znam...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#29 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by DaffyDuck »

starii wrote:
Zux wrote:
LiP again wrote:Hvala na linku, procitao sam ranije i upoznat sam sa nekim osnovnim informacijama, no da bi se odbacio uzrok kao nepoznat moraju se uraditi sve pretrage, a i uvijek volim cuti drugi misljenje, nevezano samo za ovaj konkretan problem, nego inace. :D
Tako da bi mi sugestija u pogledu doktora/poliklinike bila vise nego korisna.
Vedad Mujacic, njegova ordinacija je na Dobrinji.
ovaj se bavi namještanjem želuca...idi kod altawila, kardiocenter ili nekog u klinickom...
Ovog izbjegavati u sirokom luku, mladog covjeka sa porodicnom historijom infarkta je doveo do smrti pricom to ti je od zeludca a dolazio kod njega zbog bolova u prsima.
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#30 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by LiP again »

^^

Hvala na feedbacku, otisao sam kod doktora Mujacica i utisci su vise nego dobri... Poseban akcenat na genetiku (da li je ko od porodice imao slicne probleme) i postupao je u skladu sa odgovorima, tako da ga licno mogu preporuciti svakome.
Sjajan odnos, ljubazan, detaljan, te mi je potvrdio ono sto je prethodni doktor ustanovio, uz puno vise dodatnih informacija.
Ne znam kakva su druga iskustva, nigdje nisu jednolicna, ali sto se mene tice :thumbup:
User avatar
oldtajmer
Posts: 5059
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#31 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by oldtajmer »

npr. ja ne bih tog mujacica preporucio nikome(ali eto to je samo moje iskustvo),stari bio prije izvjesnog vremena na konsultacijama,primio ga bukvalno u hodu,bez pregleda bilo kakvih snimaka postavi mu nekakvu dijagnozu koja nema veze sa vezom,neljubaznost na nivou i sl.,uglavnom bolje da je pare dao u narodnu kuhinju,mada ne kazem da nije strucan i ne zna svoj posao,iznosim samo svoje vidjenje
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#32 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by DaffyDuck »

LiP again wrote:^^

Hvala na feedbacku, otisao sam kod doktora Mujacica i utisci su vise nego dobri... Poseban akcenat na genetiku (da li je ko od porodice imao slicne probleme) i postupao je u skladu sa odgovorima, tako da ga licno mogu preporuciti svakome.
Sjajan odnos, ljubazan, detaljan, te mi je potvrdio ono sto je prethodni doktor ustanovio, uz puno vise dodatnih informacija.
Ne znam kakva su druga iskustva, nigdje nisu jednolicna, ali sto se mene tice :thumbup:
Nadam se da se dobro trznuo, jer vrlo dobro zna sta je ucinio. Slucaj na koji sam se ja osvrtala se dogodio ove godine.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#33 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by Altsa »

emmir1 wrote:
LiP again wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ima i Kardiocentar Kranjčevićevoj, vode ga Dr. Čaluk i Delić, cijene su OK i mislim nešto manje nego kod Dr. Al-Tawil-a. Stvar je u tome što po meni jedna privatna poliklinika ne može kvalitetno pokriti sva polja, od kardio do uho-grlo-nosa...nema šanse.
Evo malo da azuriram temu... :D Treba mi tacna i precizna dijagnostika, odnosno drugo misljenje... imam blago povisen pritisak (prosjek je 130/90), 30te godine, te su odlucili da mi daju neku terapiju (dijeta i pola tablete dnevno), no misljenja sam da su tablete posljednje "utociste" i volio bih da se doktor vise posveti uzroku povisenog pritiska (ovako je samo propisana terapija, bez neke "dublje" analize), da uradi dodatne analize ako su potrebne, pa ako je pola tablete dnevno rjesenje onda je ok.
Tako da mi treba savjet oko kvalitetnog kardiologa i poliklinike u Sarajevu (osim Al Tawila)? Da li je Kardiocentar dobar, da ne trazim dalje? :-D

Zivi bili. :D


Čudno da se za takav pritisak uvodi terapija.

Po nekim parametrima to nije ni povišen pritisak.

Kakve su ti masnoče i koliko kg imaš viška?

I meni su 30 te godine, bio mi nekad davno 140 sa 90 ali imao i mnoooogo kg.

Smršao, sada mi zadnja 3 mjerenja gornji od 115 do 120, donji od 75 do 80.

Nisam nikada pio tablete.

Malo čaja od gloga, dzumbira malo ljute paprike u hranu
Vec tri godine se pristisak 120/80 ne smatra kao normalan. Granica je podignuta na 140/90.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/godin ... da/n63jtjc
User avatar
ElRe
Posts: 10853
Joined: 12/12/2011 11:28

#34 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by ElRe »

Iskustva sa dr Nabilom?
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#35 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by nlt »

Edin Begic
Radi u Sanasi, neko iskustva ili preporuku za nekog drugog?
User avatar
ElRe
Posts: 10853
Joined: 12/12/2011 11:28

#36 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by ElRe »

nlt wrote: 07/04/2023 11:36 Edin Begic
Radi u Sanasi, neko iskustva ili preporuku za nekog drugog?
Kardiocentar Sarajevo :thumbup:
Dr Jasmin Čaluk
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#37 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by starii »

ElRe wrote: 07/04/2023 11:37
nlt wrote: 07/04/2023 11:36 Edin Begic
Radi u Sanasi, neko iskustva ili preporuku za nekog drugog?
Kardiocentar Sarajevo :thumbup:
Dr Jasmin Čaluk
Begić je specijalizant, idi u Kardiocentar ili Cardioteam.
User avatar
ElRe
Posts: 10853
Joined: 12/12/2011 11:28

#38 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by ElRe »

Dobar je i dr Nabil, ali startni pregled kod njega košta 600 KM (svi mogući lab nalazi, holter, EKG, UV).
User avatar
oldtajmer
Posts: 5059
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#39 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by oldtajmer »

ElRe wrote: 07/04/2023 11:37
nlt wrote: 07/04/2023 11:36 Edin Begic
Radi u Sanasi, neko iskustva ili preporuku za nekog drugog?
Kardiocentar Sarajevo :thumbup:
Dr Jasmin Čaluk
cuo sam i ja da mnogo hvale tog doktora
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#40 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by nlt »

ElRe wrote: 07/04/2023 11:41 Dobar je i dr Nabil, ali startni pregled kod njega košta 600 KM (svi mogući lab nalazi, holter, EKG, UV).
Dobar, ali stvarno skupo
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#41 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by nikeze »

LiP again wrote: 29/11/2018 22:10
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ima i Kardiocentar Kranjčevićevoj, vode ga Dr. Čaluk i Delić, cijene su OK i mislim nešto manje nego kod Dr. Al-Tawil-a. Stvar je u tome što po meni jedna privatna poliklinika ne može kvalitetno pokriti sva polja, od kardio do uho-grlo-nosa...nema šanse.
Evo malo da azuriram temu... :D Treba mi tacna i precizna dijagnostika, odnosno drugo misljenje... imam blago povisen pritisak (prosjek je 130/90), 30te godine, te su odlucili da mi daju neku terapiju (dijeta i pola tablete dnevno), no misljenja sam da su tablete posljednje "utociste" i volio bih da se doktor vise posveti uzroku povisenog pritiska (ovako je samo propisana terapija, bez neke "dublje" analize), da uradi dodatne analize ako su potrebne, pa ako je pola tablete dnevno rjesenje onda je ok.
Tako da mi treba savjet oko kvalitetnog kardiologa i poliklinike u Sarajevu (osim Al Tawila)? Da li je Kardiocentar dobar, da ne trazim dalje? :-D

Zivi bili. :D
130/90 nije ništa, svaki kilogram koji skineš smanjuje krvni pritisak za jedan podiok. Ako imaš 10 kg viška, skineš i dovedeš pritisak u normalu.
Kupi Našu so u Bingu i soli, ima 30 % kalijum hlorida i pritisak će ti pasti a i ACE inhibitori nisu nikakvo zlo, piju ih ljudi 30 godina i štite i krvne sudove i bubrege i smanjuju šećer u krvi , ali to je za one preko 45, ali ako se mora piti zašto da ne.
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#42 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by Reisova »

Hajmo malo da revidiramo temu. Ko su nam na listi top kardiolozi?
kokolina
Posts: 219
Joined: 03/12/2006 15:55
Location: mostar

#43 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by kokolina »

Kažu u Mostaru Darko i Ivica Markota na Brijegu a Nadja u Južnom
Darko radi i privatno u Čitluk a Ivica u Endoplus u Mostaru
User avatar
pici
Posts: 43597
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#44 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by pici »

https://kardiocentar.ba/

:thumbup: Preporuka. Odličan kardiolog, meni anurizmu aorte otkrio u deset sekundi pregleda, dao terapiju i upute za mrsanje.
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#45 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by forumskivojnik »

pici wrote: 19/12/2023 20:36 https://kardiocentar.ba/

:thumbup: Preporuka. Odličan kardiolog, meni anurizmu aorte otkrio u deset sekundi pregleda, dao terapiju i upute za mrsanje.
Kojeg dijela aorte, koliko je prosirenje veliko i kako cesto ces ici na kontrole da provjeravaju da li se i kako se brzo siri?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32186
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#46 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by Bobi »

ja brišem i prekinite oboje sad odmah!
corei3
Posts: 718
Joined: 22/05/2014 09:42

#47 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by corei3 »

Lijecim se kod tawila, kaze srce ko kod bebe, pritisak 130/90, dao bisocor, reko umaram se, ne mogu trenirati,ziga me sa krajnje lijeve strane, poslije obicne fizicke aktivnosti danima umoran, obavio sve kardio testove, sve ok. Sa bisocorom bolje podnosim treninge,bez nikako. Daaavno jednom lezao u bolnici radi druge stvari, i neka doktorica u sklopu nalaza uradila ekg i zabrinuto me pogledala, pitala pratim li srce i sl. reko rekli su mi da je sve ok, i ona je to upisala u nalaz.
I sad imam nelagodu u krajnjoj lijevoj strani,kao slabost nekakvu,puls 45-50 rest.
Kome otici u sarajevu,sem tawila znaci. Hvala
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#48 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by banjaluka078 »

Kad mi kažu "kao kod bebe" ili "dobro je ovo" i daju terapiju, ja mijenjam doktora. Ili je jedno ili drugo. 130/90 nije optimalno. Puls je nizak. Promijeni kardiologa, uradi test pod opterećenjem obavezno, ako možeš priuštiti i holter-ekg ili na uputnicu negdje.

Dok to ganjaš, isključi druge moguće razloge, štitnu i anemiju.

Članu porodice je nedavno fizički napor bio baš problem, jedan sprat stepenica je pravio lupanja i zamor i gubitak daha, a sa srcem sve OK. Kad je isključen problem sa štitnom i urađeni prošireni nalazi, pored "osnove krvna slike" urađeno željezo i feritin, došlo se do pravog razloga - praznih depoa i riješeno je tromjesečnom terapijom željezom.

A "žiganje" će ti biti od problema s kičmom.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#49 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by Bloo »

banjaluka078 wrote: 03/03/2024 17:22 Kad mi kažu "kao kod bebe" ili "dobro je ovo" i daju terapiju, ja mijenjam doktora. Ili je jedno ili drugo. 130/90 nije optimalno. Puls je nizak. Promijeni kardiologa, uradi test pod opterećenjem obavezno, ako možeš priuštiti i holter-ekg ili na uputnicu negdje.

Dok to ganjaš, isključi druge moguće razloge, štitnu i anemiju.

Članu porodice je nedavno fizički napor bio baš problem, jedan sprat stepenica je pravio lupanja i zamor i gubitak daha, a sa srcem sve OK. Kad je isključen problem sa štitnom i urađeni prošireni nalazi, pored "osnove krvna slike" urađeno željezo i feritin, došlo se do pravog razloga - praznih depoa i riješeno je tromjesečnom terapijom željezom.

A "žiganje" će ti biti od problema s kičmom.
koji željezom? ako smijem upitati?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#50 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by banjaluka078 »

Bloo wrote: 03/03/2024 17:28
koji željezom? ako smijem upitati?
Prvo Tothema ampule, pa Sideral Forte. Ali to po savjetu hematologa, ne treba čačkati na svoju ruku.
Post Reply