Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
JelkicaZG1990
Posts: 3
Joined: 22/05/2023 21:40

#951 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by JelkicaZG1990 »

Dozer wrote: 26/04/2024 09:22
nivla wrote: 25/04/2024 21:51 ako iskljucimo da je neko thc ulje pomijesao sa necim, ima i ona d aproces proizvodnje rs thc ulja nije standardiziran da ae proizvodi u kucnoj radinosti, pa nije uvijek isti rezultat
pekmez od sljiva pravis pa nije isti u svakoj tegli
Doticna osoba je ocito vrlo neinformisana o svemu tome, i to je OK, ali bi se ipak trebala malo suzdrzati od davanja kojekakvih kvalifikacija o svemu tome jer je ocito da ne zna puno, tacnije skoro pa nista.

Rezultat koncentrata THC-a u ulju uveliko zavisi od sorte biljke, kolicine biljke, otapala koje se koristi, temperature i trajanja procesa. Neko ce iz sorte s recimo 25% THC-a uspjeti izvuci mozda i 90% (iako je ovo meni oduvijek bio nategnut procenat), a neko nece uspjeti ni 30%.
Koliko ja znam, doticna osoba u HR to ne proizvodi, nego nabavlja iz Ceske. Mozda je istina, mozda nije, ali i nebitno je. Ono sto jeste bitno je cinjenica da to jeste THC ulje, a ne nesto deseto. I to je potvrdjeno i kroz analizu koju je uradila kolegica iznad.

Sljedeca stvar, bitna za razumijevanje mehanizma djelovanja THC-a, jeste da se shvati da molekule tetrahidrokanabidola-9 ne napadaju direktno celije karcinoma, nego se vezu za receptore u nasem mozgu, a koji su zaduzeni za nas imunosni sistem. Tim povezivanjem THC reaktivira nase receptore koji onda restartuju nas imunosni sistem, nakon cega on pocinje prepoznavati celije karcinoma kao neprijatelje, sto do tog momenta nije bio slucaj.
Kao sto se zna, celije karcinoma su zapravo nase vlastite celije koje su mutirale. Nakon tog "prepoznavanja" imunosni sistem pocinje reagovati prema ovim celijama kao sto reaguje na bilo koju drugu bakterijsku ili virusnu infekciju - napada ih i onemogucava im hranjenje, cime ih dovodi do odumiranja i nestanka.
Takodje, kolicina receptora u mozgu nije neogranicena, pa je samom tom cinjenicom jasno da koncentracija molekula THC-a i nema neku preveliku ulogu, jer ako je njih npr. 90, a receptora 40, 50 molekula THC-a se nema gdje spojiti. Naravno, bolje je sto ih je vise jer se tako na neki nacin osigurava potpunije spajanje, tj. djelovanje. Ali mislim da je jasno da tu nema nikakvih garancija.

E sad, iz iskustava je ocito da se kod nekoga to povezivanje THC-a i receptora desi, kod nekoga ne, kod nekoga djelimicno. Kod nekoga je stanje iz X faktora mozda vec otislo predaleko i vise nema dovoljno vremena za cijeli proces. Neko mozda ima previse godina, neko preslab organizam, neko ne moze da razvije toleranciju na THC, itd.itd.itd.
Hocu da kazem da je bezbroj faktora koji uticu na sve, a kao sto vec rekoh - THC nije carobni stapic, pa ma koliko mi zeljeli i nadali se da jeste.

I kako ima bezbroj slucajeva u kojima THC nije pomogao, nazalost, i opet zbog XY faktora, tako isto ima i bezbroj slucajeva i svjedocanstava ljudi kojima jeste pomogao. Otvori se YT i lagano. Naci cete stotine svjedocanstava.
Bok Dozer. Nisam rekla niti da THC nije učinkovit niti da djeluje kod svih jednako. Nekome će pomoći pa makar za bolove, spavanje i apetit ako ne za sam karcinom. Sve što ste napisali iznad za djelovanje se otprilike slažem.
Ono na šta je upozoravam je dotična gospođa iz Rijeke koja se hvali da ima uzorak sa iznimno visokim postotkom THCa pa samim time ima i takvu cijenu i nemojte molim Vas nečije zdravlje i budućnost uspoređivati sa kućnom marmeladom. Ulje od 41% thca se može dosta povoljnije nabaviti, a to znate i sami. To šta je "spasiteljica" iz Rijeke meni prodala je razrjeđeno kokosovim uljem. Uigrana muljaža od strane njezinog supruga i nje. To se da zaključiti po paničnom pozivu nakon moje poruke za analizu. Kako li je baš tada shvatila da je zamjenila bočice? Iako, dok smo bili u stanu sam pitala zašto je rijeđe (jer znam po SVIM natpisima sa interneta da mora bitu guuusto), gospođa je brzo odgovorila zbog temperature u stanu. Druge bočice su bile nešto totalno drugačije. Koliko ljudi je tako nasjelo? Vama nije prevara ako se nešto orginalno i koncentrirano razrjeđuje? Svaka čast onda.
Tamo sam upućena od strane Vas i kao što sam rekla, da li ste skupa u tome ili zaista niste znali da prodaje ulje od 40% znate samo Vi.
Ne treba biti čovjek puno educiran da shvati da nije isto da li se konzumira ulje od 40% ili 80%.
Nisam protiv THCa ali protiv zarađivanja na tuđoj boli jesam.
Mojoj mami nije pomoglo, daj Bože da nečijoj pomogne ali ne želim da netko gubi vrijeme i novce davajući razrjeđeni pripravak.
User avatar
Dozer
Posts: 28452
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#952 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Kako sam vec rekao - nemam dodir sa svim tim, ukljucujuci i bilo kakvu zaradu
Tqkodje, ne zlim.pravdati bilo koga, ali znam da je dosta ljudi pitalo da li je moguce praviti cepice za analnu upotrebu, jer puno ljudi ne moze da savlada THC oralno upravo jer je prejak, tj. prejak koncentrat.

Takodje znam da se cepici prave tako sto se dodaje kokosovo ulje, a zatim zamrzne.

Ne znam, zaista. Jos niko od ljudi kojima sam dao taj kontakt nije imao slicne zalbe, tako da ne znam ni sta da kazem, osim da je mozda zaista moguce da je doslo do zamjene bocica koje jesu razblazene i pripremljene za pravljenje cepica. Zaista ne znam.
Post Reply