Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#701 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by sizifinho »

Brus Lee wrote:
Dozer wrote:Pa, zar to nije jedino sto se u zivotu mora, htjeli ne htjeli - umrijeti?
Ali, zivjeti s tom bolestinom 20 godina od momenta dijagnoze, ipak je i te kakav rezultat... I to aktivno zivjeti, imati kvalitet zivota.

Koliko je ljudi, procentualno u odnosu na ukupno oboljele, prezivjelo 20 godina na HT i zracenjima? Ne znam tacan podataka, ali mislim da ne prelazi 10%.
Po svjedocenjima ljudi koji su ovo koristili i imaju medicinsku dokumntaciju s dijagnozama, ali i gledajuci na licni slucaj koji sam ranije opisivao u hodu, cini mi se da je vec sada jasno da je ovaj procenat veci s THC uljem, nego sa HT i zracenjima...
Mozda grijesim, ali...

Naravno, sve ovo zavisi od mase faktora, kao sto su godine starosti, stadij oboljenja u momentu pocetka terapije, vrsta i mjesto karcinoma, ukupno psiho-fizicko stanje pacijenta, itd.
SJ je bolovao nesto manje od 8 godina /2003-2011/, a ne 20. Bolovao je od izuzetno rijetke vrste raka pankreasa /tzv Langhansovih celija/ koji je izlijeciv konvancionalnim metodama. Radio je operaciju pankreasa, ali kasno. Jedino sto je tacno jeste da je koristio nekonvencionalna sredstva od razno raznih "strucnjaka" sa interneta. On je prakticno indirektno izvrsio samoubistvo, jer, ponavljam njegova vrsta raka pankreasa je bila izlijeciva. Patrik Svejzi nije upoce iz ove price, ne mogu se porediti. Ne bih polemizirao oko ovoga, kompl. zivotopis Stiva Jobsa ima na wikipediji i ako lazu oni, lazem i ja
.
upravo, hvala lijepo :thumbup:

porede svejzija i dzobsa, steve je nazalost sebe ubio buduci da je karcinom langerhansovih stanica izuzetno pozitivno reaguje na terapiju.

Kako da vam iko vjeruje kad bacite ovaku dezinformaciju tipa 20 godina imao maligni tumor i zivio, a svejzi odbio tretman biljem i umro

Naravno, naprijes a tretmanima, nadam se da ce vam pomoci,
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#702 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Svasta je svugje moguce, i nikada ne mozemo znati kome sta i kako moze djelovati. Zato sve treba i probati.
Evo jedan kratki pregled jednog naseg forumskog kolege (a bilo bi lijepo da s nama to dijeli i javno ;-) )
hvala ti na iscrpnom odgovoru, nama sada svaka rijec i savjet dragocjeni a logicno nemamo s kim da pricamo...
bili na kontroli prosli ok dok je pricao sa hirurgom nije bilo nikakve intervencije i ovo je do sada najbolji snimak pluca ! prvi put dakle da je pod kontrolom voda i vazduh da covjek prica i dise (i ne pricao usta ne zatvara i dere se od ulja haha)..poceo i da jede i sam hoda ..
mama je sve procitala pa se zena skulirala i sada kad on lupa a to je stalno ne place i ne skace i ne uznemirava ga a on nas probudi po noci i kaze imam samo jedno pitanje i onda nesto lupi toliko da se pocnemo smijati dok ne zaspe opet uglavnom veselo nam je navikavamo se..
uz sve dobro do sada, kad proprica normalno, ja zadovoljan dejstvom itekako do sada a ako ovakav trend bude se nastavio blagog poboljsanja u svemu mislim da smo na pragu da imamo i cudo :thumbup:
Nadam se da mi doticni nece zamjeriti sto sam ovo kopirao, ali mislim da vrijedi ovakve vijesti podijeliti.
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#703 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by simbabimba »

Evo da pitam:

Ima li neko da bi mi prodao 1 mL ili da me uputi kako doci do manje kolicine provjerenog ulja, nemamo para za kupivinu tih 100mL odjednom?

Hvala!
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#704 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Ja mogu reci samo za ono sto znam iz licnog iskustva. Prvo je da je doza 60ml, ne 100.
Najmanja kolicina za naruciti je 6ml, jer je to najmanje pakovanje, a to je 250 E. Bar je bilo kada sam ja uzimao, ali mislim da je i sada isto.

Dobacivanje - posalje zena autobusom, a ti njoj pare na isti nacin. Dogovorite se sve to. I ja sam isto tako, i sljakalo je.

Samo, moras znati da ti ta jedna bocica nista nece znaciti. Bice, mozda, dovoljna samo da se stari malo adaptira na ulje, ali da ce biti nekih velikih rezultata - nece. Rezultati se pocnu pojavljivati tek nakon nekih mjesec i po, i 3-4 bocice.
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#705 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by funeral blues »

Nažalost, dođe vrijeme da pišem i na ovoj temi. :(
Kako nabaviti ulje kanabisa?
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#706 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by simbabimba »

imas na piku regularne oglase, pa uspostavi kontakt
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#707 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by funeral blues »

Hvala. Našla sam neke kontakte, pokušavamo probrati ko je najpouzdaniji, u smislu da nam neće poslati nešto drugo pod krinkom pravog ulja.
Ukoliko neko ima provjerene ljude, na koje me može uputiti, bila bih neizmjerno zahvalna.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#708 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by irac300 »

funeral blues wrote:Hvala. Našla sam neke kontakte, pokušavamo probrati ko je najpouzdaniji, u smislu da nam neće poslati nešto drugo pod krinkom pravog ulja.
Ukoliko neko ima provjerene ljude, na koje me može uputiti, bila bih neizmjerno zahvalna.
Jako teško ćeš ovdje kod nas naći pravo ulje. Nažalost, i sam sam na svojoj koži iskusio, naručio iz Hr na nagovor prijatelja, platio 350 eura dvije šprice od po 5 ml. Nemam aparat da testiram koliko THC sadrži, ali po svim prilikama je lažnjak. Ako želiš pravo ulje, jedina ti je opcija Holandija, ali tamo je preskupo. Druga opcija je uložiti u kupnju aparata za testiranje THC-a, koji košta oko 400 eura, pa onda naručiti doze sa raznih strana, pošto se ne mora platiti odmah, testirati, ako je pravo platiš, ako ne, bar nećeš bacati novac.
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#709 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by funeral blues »

Kako su ljudi fuj! Na tuđoj nesreći okretati lovu, papreno prodavati lažno ulje, a bolesniku je svaki momenat dragocjen. Pa fuj!

Hvala ti na savjetu, nadam se da ćemo naći pravu stvar.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#710 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by irac300 »

Šta da ti kažem?! Zarađivati na ljudskom očaju je dno dna. Ja sam razmišljao i o uzgoju indico konoplje, pa da sam pravim ulje, ali i nju je teško nabaviti, a vrijeme nije na mojoj strani.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#711 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Bio je onaj nekakav Slovenac, navodno doktor, Zuljkov ili tako nesto. Taj je izvarao toliko ljudi da je to prestrasno... Za 2.500E prodavao ljudima nevenovo i kantarionovo ulje ofarbano crnom bojom za hranu... :roll:
Stotine ljudi iz HR, SLO i SRB od njega kupovali, neki i po dvije doze, i provaljen je tek 2012. kada je Rick Simpson prvi put dosao da odrzi seminar u Rijeci.
Tada je zena, koja je lijecila muza tim "uljem" kupljenim od tog Slovenca, Ricku odnijela to ulje i ovaj joj rekao da to nije to, nego da je upravo ovo sto napisah.

Zeni je muz umro par dana kasnije (pluca), i tada se klupko pocelo odmotavati jer ova je to za Slovenca rastrubila na sve strane. Trenutno, koliko mi je poznato, za tim "doktorom" postoje potjernice u HR, SLO i SRB, a on je negdje zbrisao.
Ta zena je od tada na vezi s Rickom i od nje se moze nabaviti ulje koje joj on salje.

@Funeral blues - to ti je to.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#712 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

irac300 wrote:Šta da ti kažem?! Zarađivati na ljudskom očaju je dno dna. Ja sam razmišljao i o uzgoju indico konoplje, pa da sam pravim ulje, ali i nju je teško nabaviti, a vrijeme nije na mojoj strani.
Netacno. Par stranica ranije sam detaljno sve napisao gdje i kako nabaviti. Narucis neku od sorti sa 24+% THC-a. Bianca je OK.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#713 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Mislim da ovo vrijedi podijeliti :-D

http://www.e-novine.com/drustvo/132340- ... ekama.html
Makedonija je jedina zemlja u regionu koji ima ovaj zakon za 'full ekstrakt', onaj pravi RSO. Svako može da sadi, ako ima firmu koje je država propisala. Uslovi nisu najbolji, ali ako se potrude, mislim da mogu mnogi da ih ispune. Imamo dozvolu za izvoz ekstrakta od kanabisa, nemamo dozvolu ni za uvoz ni za izvoz suvog materijala", kaže Filip Dostovski iz "Zelene Alternative" iz Makedonije.

Naučnici i istraživači iz Španije i Sjedinjenih Američkih Država govorili su o efektima kanabisa i budućnosti savremene medicine.

"Smatra se da kanabis izaziva lučenje dopamina, zato što su to pokazala istraživanja na životinjama, ali kada ga uzimaju ljudi i kada se to prati u laboratoriji i uz snimanje onoga što se dešava u njihovom mozgu, teško se može videti da dolazi do lučenja dopamina. To se zapravo ne dešava. Ne dešava se ni sa opijatima. Ali, recimo, vrlo zanimljivo je što se dešava sa, recimo muzikom... Ona je vrlo moćna za lučenje dopamina", kaže Hose Karlos Bouso iz Međunarodnog centra za etnobiotičko obrazovanje.

Preparati na bazi kanabisa od sledeće nedelje će moći da se kupe u makedonskim apotekama. Na raspolaganju će biti dve vrste preparata - jedni koji će moći da se uzmu samo na recept i drugi koji će se izdavati bez recepta.

Na recept će se izadavati medikamenti na bazi kanabisa namenjeni obolelima od karcinoma, multipla skleroze, teških epileptičnih sindroma, te zaraženima HIV-om. Preparate na bazi kanabisa koji će se prodavati u Makedoniji pripremaće makedonska farmaceutska kuća.
KONACNO NEKO PAMETAN, i dovoljno hrabar. :thumbup:
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#714 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Rampage »

Dozer wrote:....
Pokušavam ti poslati PP, stoji već duže vremena u Outbox, možda ti je Inbox pun?

Pozz i hvala
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#715 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Eto, sve tamo. I - pisi nam i ovdje o toku svega, da znamo. Mojne da ti bude mrsko.

Btw., imam jos jedan odlican rezultat. Prijatelj iz Srbije, koji vec vise od 3 godine kuburi s rakom debelog crijeva i koji je prije 2 godine imao operaciju, pa HT i zracenja, standardno, da bi mu se prosle godine sve vratilo i metastaziralo i na tanko crijevo, prije 3-4 mjeseca poceo uzimati ulje.
Prosle sedmice odradio PET sken - sve cisto. Nista nisu vidjeli na skenu.
Danas ide na MRI... Javim vam rezultate.
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#716 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Janjicar »

Prije par dana cujem pricu da je u mom mjestu covjek zeni izlijecio karcinom na mozgu, poodmakli stadij, pomocu THC ulja.
Naravno uzimam tu informaciju kao "mozda jest, mozda nije" sve dok neki dan ne sretoh se s njim u jednom kaficu i podje prica o tome ( ja sam bolovao karcinom testisa). I ja ga pitam za to i kaze da je istina, kemoterapiju su odbili a ulje je sam pravio kupujucu travu od dilera. Kaze jedine komplikacije koje su se javile je bilo kada je uzimala punu dozu da se puno znojila, visok pritisak i pocelo se javljati aritmija srca, posto je imao poznanika koji je vec to koristio objasnio joj je da su se ti simptomi gotov kod svakog javljali. To je trajalo 1-2 sedmice i ponovo doslo u normalum dakle visok pritisak je dosao u normalu i ostalo sve se vratilo u normalu.

Vec godinu dana su joj cisti nalazi dakle nema vidljivih tragova, bolest se povukla a doktori ih puno ne zapitkuju jer su i sami svjesni sta je u pitanju nego samo dogovaraju sljedece kontrole i to je to.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#717 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Klasika.
Dobro joj ikako zakazuju kontrole... ZNam za slucajeve gdje ni to nisu htjeli jer se odbila hemoterapija i zracenja...

A sto se mozga tice - internet je krcat svjedocanstvima ljudi o izljecenjima s THC-om upravo toga na mozgu. Naravno - skeptici i protivnici ce uvijek reci "ma daaaaj". Dok se ne nadju u datoj situaciji, a onda krecu pitanja - a gdje, a odakle, a koliko, a kako...
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#718 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by artime »

Ovo su odlicne informacije. Pogledajte ili ukucajte na youtube vice dokumentarac o praksama koristenja thc ulja u srbiji. Definitivno otvara oci.
Evo link https://www.youtube.com/watch?v=MnCKWQ5Y_Xw

Zao mi je svih zrtava farmaceutske mafije :(
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#719 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Korisničkoime »

Dozer wrote:Klasika.
Dobro joj ikako zakazuju kontrole... ZNam za slucajeve gdje ni to nisu htjeli jer se odbila hemoterapija i zracenja...

A sto se mozga tice - internet je krcat svjedocanstvima ljudi o izljecenjima s THC-om upravo toga na mozgu. Naravno - skeptici i protivnici ce uvijek reci "ma daaaaj". Dok se ne nadju u datoj situaciji, a onda krecu pitanja - a gdje, a odakle, a koliko, a kako...
Pozdrav.
Molim te ako ikako mozes da mi posljes podatke na pp gdje mogu da nabavim to ulje kanabisa i kako. Ako sam dobro razumio i ti si sam to nabavljao i znas da je to kod tvog "izvora" prava stvar a ne laznjak.
Ako sam nesto pogresno razumio oprosti isto ako si vec negdje opisao gdje i kako se ima nabaviti oprosti ja sam tek prekucer saznao da mi otac ima rak mokracnog mjehura tako da sam malo izvan sebe pa nekad nesto i ne upratim kako treba. Istu poruku imas i na pp oprosti ako sam dosadan ali ocu dijagnoza nije bas dobra.
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#720 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by nixon69 »

irac300 wrote:
funeral blues wrote:Hvala. Našla sam neke kontakte, pokušavamo probrati ko je najpouzdaniji, u smislu da nam neće poslati nešto drugo pod krinkom pravog ulja.
Ukoliko neko ima provjerene ljude, na koje me može uputiti, bila bih neizmjerno zahvalna.
Jako teško ćeš ovdje kod nas naći pravo ulje. Nažalost, i sam sam na svojoj koži iskusio, naručio iz Hr na nagovor prijatelja, platio 350 eura dvije šprice od po 5 ml. Nemam aparat da testiram koliko THC sadrži, ali po svim prilikama je lažnjak. Ako želiš pravo ulje, jedina ti je opcija Holandija, ali tamo je preskupo. Druga opcija je uložiti u kupnju aparata za testiranje THC-a, koji košta oko 400 eura, pa onda naručiti doze sa raznih strana, pošto se ne mora platiti odmah, testirati, ako je pravo platiš, ako ne, bar nećeš bacati novac.
Tu ne treba nikom vjerovati,jer Bog samo zna sta ti mogu uvaliti.
Tesko da se moze naci neko korektan ko pravi ulje,da ga pravi za pomoc bolesnim a ne da radi iz pohlepe prema novcu.
Najbolji nacin je sam uzgojiti biljke,ali kao prvo,mnogi od nas pojma nemaju kako i koje sjemenke uzeti.Kao drugo,nismo svi u mogucnosti da ih uzgojimo i kao trece tu je i prokleti zakon koji ne dozvoljava uzgoj te vrste konoplje.(to je farmaceutska mafija davno zabranila bas iz tog razloga sto je ucinkovito i jeftino za napraviti,jer njima nije u intresu da izlijece bolest,nego da je kontrolisu i da sto vise para izvuku od oboljelih)
Cak i za uzgoj industrijske konoplje moras imati dozvolu. :-?
Moze se na netu naci koje sjemenke su najbolje za najveci dobitak THC-a.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#721 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Na str. 24 imate sve detalje... I o vrstama koje da narucite, i o pravljenju, a na stranici za narucivanje imate i sva uputstva za uzgajanje.
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#722 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by nixon69 »

Dozer wrote:Na str. 24 imate sve detalje... I o vrstama koje da narucite, i o pravljenju, a na stranici za narucivanje imate i sva uputstva za uzgajanje.
Mozda je ovaj povoljniji sa cijenama:
http://growshopalien.com/onlineshop/con ... k/d40.html

Sve zavisi koju vrstu hoces,ali barem je detaljno opisano koliko cega sadrzi itd.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#723 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Da, moze i taj site. Dodje se otprilike na isto, jer ovdje su cijene za 5 sjemenki, a na amsterdamu za 10, ali tu je to. Bitno je da je vrsta sa oko 25% THC-a.
dexter80
Posts: 4
Joined: 20/07/2011 21:27

#724 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by dexter80 »

Nazalost moram i ja da se prijavim na ovu temu. Otac mi je obolio od karcinoma debelog crijeva pa bi zeljeli isprobati i ovu vrstu lijecenja. Ako moze ko da mi preporuci varijantu za nabavku ovog lijeka.
@dozer sta je bilo sa drugom iz Makedonije?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Post Reply