Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#651 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Nazalost, ali - da. Tako je. :(
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#652 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Bluemore »

petunija wrote:
Toda wrote:
petunija wrote:Zdravo se hranim, bavim se sportom redovno (tri puta sedmično) a ova pošast mi i dalje ne da mira :(
Možeš li napisati koje namirnice koristiš u svojoj ishrani? Jedeš li žitarice?
Izvini, tek sad viđoh post. :oops:
Ne, žitarice vrlo malo koristim, u glavnom se baziram na salate i hljeb.
Ne jedem ni jednu vrstu mesa (čak ni morske plodove), ali zato mi je sir veoma zastupljen u ishrani, povrtne supe doslovno "tamanim" i pijem dosta čajeva, pošto mi i od vode nekad bude muka.
sir zna biti trigger za migrene
User avatar
petunija
Posts: 3044
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#653 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by petunija »

Počinjem to uviđati, na žalost :(
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#654 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Steta sto ova tema nema vise interesenata i diskusije....
Izgleda da je treba zaciniti s BHS matricom, pa da pocne trvljenje oko toga jesu li Srbi krivi za bosnjacke karcinome, i sl.....
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#655 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Pirija »

vratio mu se rak a jede ulje kasikom....

Image
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#656 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Ovo u zdjeli nije ulje. Meni lici na med. Ulje je crno k'o cumur.
Image
Image
Image
Itd...
User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#657 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by nadžak »

Dozer wrote:Steta sto ova tema nema vise interesenata i diskusije....
Izgleda da je treba zaciniti s BHS matricom, pa da pocne trvljenje oko toga jesu li Srbi krivi za bosnjacke karcinome, i sl.....
Nije isti rak kod 3 naroda na ovim prostorima. Nisu kompatibilni, bez brige! :wink:
Last edited by nadžak on 01/02/2016 11:26, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#658 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

U pravu si... Totalno zaboravih da ovdje postoje Bosnjacki, Srpski i Hrvatski rakovi... :roll:
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#659 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Pirija »

e moj dozer
rik simons koristi naftu zato mu je ulje crno
nije to ni blizu ove gore kvalitete
ili mozda nafta lijeci rak ;)
jel ulje od kanabisa defitivno ne lijeci :)
znas li ko je tomy chong o kojem je rijec ?
Rick Simpson Oil is extracted using Naptha, a low grade difficult to remove hippy era hardware paint thinner solvent.
The results can be further purified to become a concrete extraction like amber glass, oil, wax etc. If the solvent is completely removed there is no danger when using properly.

N-Butane exactly matches the polarity of the cannabis constituents we seek to extract. It is food grade, organic, and has been used in food packaging for a hundred years. Being very simple to manipulate at low temperatures, complete solvent removal is a cinch for most.

99% ISO, like naphtha, and Nbutane, will extract unwanted constituents possibly, like plant lipids, waxes, chlorophyll, etc. When clarifying a concrete extraction these constituents are removed, leaving behind a more pure product, thus more active compounds by weight, and a more potent product, to the point of being an absolute, or a salt crystal even.
https://en.wikipedia.org/wiki/Petroleum_naphtha
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#660 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Pirija wrote:e moj dozer
rik simons koristi naftu zato mu je ulje crno
nije to ni blizu ove gore kvalitete
ili mozda nafta lijeci rak ;)
jel ulje od kanabisa defitivno ne lijeci :)
znas li ko je tomy chong o kojem je rijec ?
Rick Simpson Oil is extracted using Naptha, a low grade difficult to remove hippy era hardware paint thinner solvent.
The results can be further purified to become a concrete extraction like amber glass, oil, wax etc. If the solvent is completely removed there is no danger when using properly.

N-Butane exactly matches the polarity of the cannabis constituents we seek to extract. It is food grade, organic, and has been used in food packaging for a hundred years. Being very simple to manipulate at low temperatures, complete solvent removal is a cinch for most.

99% ISO, like naphtha, and Nbutane, will extract unwanted constituents possibly, like plant lipids, waxes, chlorophyll, etc. When clarifying a concrete extraction these constituents are removed, leaving behind a more pure product, thus more active compounds by weight, and a more potent product, to the point of being an absolute, or a salt crystal even.
https://en.wikipedia.org/wiki/Petroleum_naphtha
Prvo, nije Rik Simons, neko Rick Simpson.
Drugo, on ne koristi naftu, nego ili benzin ili cisti alkohol.
http://phoenixtears.ca/faq-about-rso/
The process I am about to describe, involves washing the starting material twice with a good solvent such as pure light aliphatic naphtha or 99% isopropyl alcohol. To effectively remove the available resin, which contains the medicinal cannabinoids from the plant material.

Light naphtha has proven itself to be a very effective solvent to produce this oil and it is also quite cheap to purchase when compared to the cost of other solvents. This solvent is called light naphtha in Canada, and in Europe it is often called benzin(e) and it is sold as cleaning fluid or solvent in many hardware stores.
Ni benzin, a ni alkohol nisu crni. Bar koliko je meni poznato...

Trece, cijeli svijet vec zna da THC ubija celije raka, a mnoge vlade, ukljucujuci i US vladu su to vec priznale. I sada se pod pritiskom javnosti pristupa legalizaciji svega toga.
Nazalost, kako odavno rekoh, i to ide na krivi nacin, tj. ne legalizuju ovo ulje, nego sinteticke, tj. farmaceutske supstitute za THC, i to u minimalnim dozama. A oni, naravno, ne lijece nista bez obzira na dozu.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#661 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Russki »

sta sam ja ovog kanabis ulja pojeo..nikad se bolje u zivotu nisam osjecao
sunhb
Posts: 4
Joined: 05/08/2015 14:13

#662 Web stranica za osobe koje su direktno i indirektno pogodjene rakom

Post by sunhb »

Dragi sukorisnici ovoga foruma,

prosle godine sam pratila vase zivotne price u borbi sa ovom bolescu. Osjetila sam duh prave zajednice, porodice, koja pokazuje brigu i suosjecanje, i pruza pomoc razmjenjujuci informacije iz licnoga iskustva. Meni je takva pomoc trebala prije dvije godine, a nisam je imala. U proteklih 10ak godina tri clana uze porodice su mi umrla od raka.

Zahvaljujuci vasim informacijama, kao i drugih ucesnika u mojim istrazivanjima (do sada ih je bilo 3), u 3. godini sam doktorskih studija i napravila sam web stranicu (koja je i dalje u procesu razvoja) za osobe koje su pogodjene rakom.

Medjutim, da bih imala potpuni uvid da li su buduci krajnji korisnici ove web stranice zadovoljni, kako njenim izgledom tako i sadrzajem, htjela bih obaviti kraci intervju sa nekoliko osoba koje se trenutno lijece ili se brinu za osobu oboljelu od raka. Ukoliko ste zainteresirani i voljni, veoma bih cijenila da mi se javite. Intervju bi se obavio na javnom mjestu – u restoranu ili slicno (ja bih snosila trosak) – pokazala bih vam web stranicu, zamolila da je kratko koristite, a zatim pitala nekoliko pitanja o tome sta je vase misljenje o njoj, koji dijelovi zadovoljavaju vase trenutne potrebe, a koji ne, i kako mislite da bi se trebali unaprijediti.

Web stranica je: http://dev.port.org.ba/

Mozete me kontaktirati putem e-maila: [email protected]

Vrijeme: pocetak marta 2016.
Mjesto: Sarajevo (javno mjesto) ili putem Skypea - prema zelji ucesnika.

Moguce je i da se organizuje intervju sa vise osoba istovremeno. Ukoliko se ne biste osjecali prijatno sastati u cetiri oka sa mnom, vec biste radije da se obavi rasprava unutar grupe, tako sto biste poveli poznanika/prijatelja/clana porodice koji se takodjer suocava sa ovom bolescu.

Nadam se da ce se u skorijoj buducnosti, uz ovaj projekt i vasu pomoc, nasi sugradjani lakse suocavati sa ovom surovom bolescu.
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#663 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by addy_sa »

meni i dalje nije jasno, uz razumijevanje da niko nece reci javno, kako se dolazi do cistog THC ulja?
Da li koristenje marihuane (biljke, kao za pusenje) u hrani kao zacin pomaze jer osoba ne smije da pusi?
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#664 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Pa, majka mu stara... Sve to je na temi opisano do u detalje... Imas cak i video klipove na kojima se prikazuje cijeli proces dobivanja ulja... Pusenjem marihuane ionako se ne postize nista u smislu lijecenja karcinoma...

A odgovor na tvoje konkretno pitanje bi bio, po mom licnom misljenju i po onome sta mnogi drugi kazu - da, MOZDA moze pomoci - ALI!...
Da bi se na taj nacin unijela dovoljna kolicina THC-a koja bi imala efekte kao u slucaju konzumiranja ulja, potrebno je da se pojedu minimalno dvije cijele stabljike (lisce i cvjetovi) u roku od 3 mjeseca.

Evo i zasto:
Iako se 50-60 ml ulja, sto je potrebna doza po R.S.-u, moze dobiti iz samo jedne stabljike, tu se ipak radi o koncentrovanom THC-u, dakle cistom i bez ostalih primjesa iz biljke. Zato i postoji tacno precizirano vrijeme koje biljka smije provesti u otapalu (benzin, alkohol), a kako bi se izbjegla ekstrakcija svih ostalih sastojaka iz biljke osim THC-a.
Samim tim je logicno da se jedenjem sirove biljke u organizam unose sve te supstance koje biljka sadrzi (THC, CBD, hlorofil, itd.), a sto sigurno na neki nacin razblazi djelovanje samog THC-a. CBD je OK, ali sve ostalo je visak.

Posto jos uvijek do kraja nije poznat mehanizam djelovanja samog THC-a unesenog oralno i u vidu ulja o kojem pricamo, tako se vjerovatno jos uvijek ne zna tacno ni sta i kako bi sve to djelovalo i funkcionisalo na celije raka u slucaju oralnog unosa cijele biljke, odnosno sta i kako bi se desavalo u organizmu kada je THC pomijesan sa npr. hlorofilom iz biljke.

Po svemu sto smo do sada izlagali ovdje, po svim naucnim studijama, iskustvima ljudi, itd., Indija je npr. jedna od zemalja s najmanjom stopom oboljelih od karcinoma u svijetu, a oni marihuanu oduvijek koriste u svakodnevnoj ishrani i na razne nacine.
Ali, to znaci da je u organizam unose godinama, vrlo vjerovatno i tokom cijelog zivota, tako da oni bas i nisu relevantni za tvoj primjer i slucaj, gdje je vjerovatno potreban agresivni tretman i pristup.
A, ako vec to zelis, po meni - to je moguce postici samo s visokokoncetrovanim THC uljem.

Za one koje zanima...

Obratite paznju od 17:30, kako se doktori bore da se ovo ulje ne koristi kao lijek... 1001 obrazlozenje, od kojih su mnoga potpuno netacna i u neskladu s postojecim studijama i zadnjim dostupnim informacijama, do toga da je to "Droga". Zasto? "Pa eto, droga je!".
Ali, Morfij, koji je takodjer droga - e, to je OK i to moze, jer se, zaboga, na farmaceutskoj deklaraciji nalazi tacan sastav :)

Naravnno, ni na pamet joj nije palo da kaze - "pa, hajde, donesite nam bocicu tog ulja, pa da je damo na analizu i da vidimo sta se sve tacno u tome nalazi". O tome da je i jedna jedina farmaceutska kompanija rekla to isto, pa da onda to upakuju s deklaracijom i da bude lijek, suvisno je i pricati.
Ne mogu patentirati biljku jer je 100% prirodna, nisu je oni proizveli, i samim tim im je totalno nezanimljiva.

A da je sve ovo tacno, kao i da THC sigurno ubija celije raka, zapravo su i sami dokazali time sto su se polomili da proizvedu sinteticki THC. Njega mogu patentirati, na njemu mogu zaraditi, i to je sva prica oko toga.
Borba
Posts: 11
Joined: 23/10/2014 14:10

#665 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Borba »

Dozer wrote:Pa, majka mu stara... Sve to je na temi opisano do u detalje... Imas cak i video klipove na kojima se prikazuje cijeli proces dobivanja ulja... Pusenjem marihuane ionako se ne postize nista u smislu lijecenja karcinoma...

A odgovor na tvoje konkretno pitanje bi bio, po mom licnom misljenju i po onome sta mnogi drugi kazu - da, MOZDA moze pomoci - ALI!...
Da bi se na taj nacin unijela dovoljna kolicina THC-a koja bi imala efekte kao u slucaju konzumiranja ulja, potrebno je da se pojedu minimalno dvije cijele stabljike (lisce i cvjetovi) u roku od 3 mjeseca.

Evo i zasto:
Iako se 50-60 ml ulja, sto je potrebna doza po R.S.-u, moze dobiti iz samo jedne stabljike, tu se ipak radi o koncentrovanom THC-u, dakle cistom i bez ostalih primjesa iz biljke. Zato i postoji tacno precizirano vrijeme koje biljka smije provesti u otapalu (benzin, alkohol), a kako bi se izbjegla ekstrakcija svih ostalih sastojaka iz biljke osim THC-a.
Samim tim je logicno da se jedenjem sirove biljke u organizam unose sve te supstance koje biljka sadrzi (THC, CBD, hlorofil, itd.), a sto sigurno na neki nacin razblazi djelovanje samog THC-a. CBD je OK, ali sve ostalo je visak.

Posto jos uvijek do kraja nije poznat mehanizam djelovanja samog THC-a unesenog oralno i u vidu ulja o kojem pricamo, tako se vjerovatno jos uvijek ne zna tacno ni sta i kako bi sve to djelovalo i funkcionisalo na celije raka u slucaju oralnog unosa cijele biljke, odnosno sta i kako bi se desavalo u organizmu kada je THC pomijesan sa npr. hlorofilom iz biljke.

Po svemu sto smo do sada izlagali ovdje, po svim naucnim studijama, iskustvima ljudi, itd., Indija je npr. jedna od zemalja s najmanjom stopom oboljelih od karcinoma u svijetu, a oni marihuanu oduvijek koriste u svakodnevnoj ishrani i na razne nacine.
Ali, to znaci da je u organizam unose godinama, vrlo vjerovatno i tokom cijelog zivota, tako da oni bas i nisu relevantni za tvoj primjer i slucaj, gdje je vjerovatno potreban agresivni tretman i pristup.
A, ako vec to zelis, po meni - to je moguce postici samo s visokokoncetrovanim THC uljem.

Za one koje zanima...

Obratite paznju od 17:30, kako se doktori bore da se ovo ulje ne koristi kao lijek... 1001 obrazlozenje, od kojih su mnoga potpuno netacna i u neskladu s postojecim studijama i zadnjim dostupnim informacijama, do toga da je to "Droga". Zasto? "Pa eto, droga je!".
Ali, Morfij, koji je takodjer droga - e, to je OK i to moze, jer se, zaboga, na farmaceutskoj deklaraciji nalazi tacan sastav :)

Naravnno, ni na pamet joj nije palo da kaze - "pa, hajde, donesite nam bocicu tog ulja, pa da je damo na analizu i da vidimo sta se sve tacno u tome nalazi". O tome da je i jedna jedina farmaceutska kompanija rekla to isto, pa da onda to upakuju s deklaracijom i da bude lijek, suvisno je i pricati.
Ne mogu patentirati biljku jer je 100% prirodna, nisu je oni proizveli, i samim tim im je totalno nezanimljiva.

A da je sve ovo tacno, kao i da THC sigurno ubija celije raka, zapravo su i sami dokazali time sto su se polomili da proizvedu sinteticki THC. Njega mogu patentirati, na njemu mogu zaraditi, i to je sva prica oko toga.
Svaka cast dozer! :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#666 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Zaboravio sam spomenuti, a vjerovati moze ko hoce. Vec znam ko sve nece :D

Imam prijatelja u Makedoniji kojem su dijagnosticirali karcinom na jednjaku iznad zeludca. K'o saka, oko 10x12cm. Rekli su mu da je to raslo zadnje 3 godine. Ako sam ga dobro shvatio, rekli su mu da je to C3, ili tako nesto.
A do prije 2 mjeseca nije imao nikakvih specijalnih simptoma, osim zgaravice koja ga je mucila zadnjih par mjeseci. Nikakvih bolova, gubljenja apetita, mrsanja, umora, mucnine, nista... Tesko za povjerovati, ali je tako.

I onda se odjednom sve to sastavilo, nekad u decembru. Pocele mucnice, gubljenje apetita, mrsanje, ali bez bolova. I otisao je na pregled, da bi mu tada ustanovili sta vec rekoh, i odmah su mu zakazali operaciju, koja je i odradjena nakon par dana. Namjerno necu reci u kojoj klinici i gdje, radi nastavka.
To se desavalo tako brzo da nije stigao nikome ni javiti. A onda, kad sam saznao, naravno odmah sam zvao da vidim sta je i kako je, i da mu spomenem ovo ulje.

Njegov odgovor je bio - znam, vec su mi doktori rekli za to, da nabavim :izet:
Operacija prosla uspjesno, to njesra odstranjeno, jednjak nakalemljen, i onda su mu propisali HT koje su pocele prije 10-ak dana.
Ali, uz HT uzima i ulje. I to u bolnici i pod doktorskim nadzorom.

Toliko.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#667 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by TheMule »

Ne znam zasto neki misle da je ovo nekakva teorija zavjere i da ne lijeci rak. Razlog sto je kanabis zabranjen je stetnost po zdravlje u obliku unistenja mozdanih celija. Ako unistava zdrave celije, unistava i neke oblike raka sigurno. Da se meni nesto desi, koristio bi sva moguca sredstva, zabrane me ne interesuju!
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#668 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Malo netacno. THC ne unistava nista u nasem tijelu. To su lazi.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#669 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by The Realist »

Dozer wrote: Ne mogu patentirati biljku jer je 100% prirodna, nisu je oni proizveli, i samim tim im je totalno nezanimljiva.
A da je sve ovo tacno, kao i da THC sigurno ubija celije raka, zapravo su i sami dokazali time sto su se polomili da proizvedu sinteticki THC. Njega mogu patentirati, na njemu mogu zaraditi, i to je sva prica oko toga.
Ovo nije tačno, mogu oni naći način za patent (pa većina lijekova je izvorno 100% prirodna, na sintetiku se prelazi radi brzine proizvodnje i često radi jačih efekata). Ni vakcine se ne mogu patentirati kao vakcine, ono što su farmaceutske kuće patentirale je način proizvodnje, tako bi i ovdje nešto mogli naći i kad već imaju toliku moć, kako tvrdite, u potpunosti zabraniti da se koriste bilo kakvi proizvodi, osim njihovih. I još bitnije, oni mogu reći da daje odlične rezultate, ali uz trenutnu terapiju i ko će to odbiti, a oni će opet imati svoje prihode? Šta više, mogu još više naplatiti, jer daju bolje rezultate.

Ne treba ni zaboraviti da farmaceutske kompanije nisu jedine koja vrše istraživanja i da nije tako lako sakriti rezultate, jer da jeste, onda bi duhanska industrija spriječila rezultate istraživanja o štetnosti pušenja (a u tome bi im sigurno pomogla farmaceutska industrija, jer bi imali više oboljelih), naftna industrija i industrija općenito bi spriječila rezultate studija o globalnom zagrijavanju i slično.....

Ono što mene u ovoj priči zanima je to da li ti (i ostali) tvrdite da THC uništava rak, što znači da uništava sve forme raka, ili određene forme raka?

To je dio koji meni nije jasan. Isto kao da kažeš penicilin uništava sve vrste bakterija. Na koji način to THC uspijeva uništavati i još bitnije, liječiti, sve vrste raka? Na koji način uspije uništiti ćelija raka, koje su skoro identične zdravim ćelijama i da pri tome ne uništava nijednu zdravu ćeliju? Kako dolazi do svih ćelija raka? I trenutna terapija je podijeljena i ne daje se identična terapija za sve vrste raka.

I kod nas mnogi ljekari uopšte ne govori protiv korištenja spomenutih supstanci, samo kažu da oni ne smiju ništa tvrditi (niti da pomaže, niti da odmaže), te ne brane pacijentima da uzimaju iste, ali traže da se koristi i oficijelna terapija.

Što se tiče THC-a on ima svoje nuspojave i to uopšte nije sporno, ali s obzirom da ga ima i alkohol, a nije zabranjen, mislim da ne bi trebala biti ni marihuana/THC i sve ostalo vezano za to (doduše, ja bih sve te stvari zabranio bez kontrolisanih uslova u kojima se konzumiraju, ali to je druga priča i ako ništa, za sada bih naredio da se barem uputstvo stavi na one kolačiće koje sada prodaju, jer tu najviše dolazi do predoziranja, pošto korisnici ne znaju da na efekte treba malo duže sačekati, pošto se radi o oralnom uzimanju).

Prije nego neka veća rasprava nastane, ja ne tvrdim nijedno ni drugo i nisam protiv korištenja istog, mene samo zanima gore postavljeno pitanje, pošto ovo nije jedini "čudotvorni lijek sa desetinama hiljada svjedoka", a meni nema logike da može biti toliko sveobuhvatan i specifičan lijek.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#670 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by The Realist »

Evo jedan stariji članak čisto da se vidi da se istraživanja rade i da se pretjeruje sa teorijama zavjere:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/279571.php
This has been accompanied by a drive in the pharmaceutical industry to synthesize a medical version of the drug that retains the anti-cancer properties.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#671 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Ma ne, nije to nista cudotvorno.
Vec smo podosta o svemu tome i ranije napisali, citirali, linkovali, itd.

Ono sto je dostupno jesu svjedocenja pacijenata, kao i laboratorijske analize, istrazivanja, studije, kao i priznanja mnogih vlada, a po svemu tome, i laicki receno, THC, tj. Tetra-hydro-kanabidol na neki nacin aktivira receptore u nasem tijelu koji pokrecu imunoloski sistem. Koliko sam ja sve to uspio shvatiti, a nisam medicinar, THC zapravo samo pojacava imunitet naseg organizma, i to kroz nas postojeci endokanabidoidni sistem koji svi mi imamo.
Takodjer, nas mozak prirodno luci THC, ali to su mikro kolicine i danas, s obzirom na svo zagadjenje i sve ono sto unosimo u svoj organizam, to vise nije ni priblizno dovoljan kolicina koja bi mogla odrzati nas imunoloski sistem, kao sto je to mozda moglo prije 50-100 i vise godina.

Po tome, izgleda da je THC nas prirodni sastojak. A, ako to jeste tako, onda nije pretjerano cudno da dodatna kolicina pojacava sposobnost naseg organizma da se bori protiv stetnih tvari, stvari, pa i nasih vlastitih celija "s greskom".
Ono sto jeste dokazano je to da THC nesporno ubija celije raka. Kako, na koji nacin ih prepoznaje i unistava - ne znam. To bi nam, vjerovatno, mogao pojasniti neki medicinar specijalizovan za te stvari. Nazalost, mislim da u BiH ne postoji ni jedan takav koji se malo dublje zadao u to istrazivanje, da ne govorimo i licno testiranje.

Dalje, i opet - koliko sam ja uspio shvatiti, najbolji rezultati se postizu na kancerima mozga, kostiju, jetre, crijeva i donekle pluca. Posto karcinoma ima preko 200 vrsta, a sva ta klinicka i prakticna istrazivanja s THC-om na raznim vrstama karcinoma su samo sporadicna stvar (zasto li je tako ako se vec zna da THC unistava celije raka...?), onda je i sasvim jasno zasto ne postoje detaljni podaci o tome na koje vrste karcinoma THC utice najjace, na koje slabije, a na koje nikako...

I, naravno, logicno pitanje u svemu ovome je - zasto se farmaceutske kompanije bore da sintetizuju THC umjesto da ga jednostavno ekstraktuju iz biljke i pakuju kao takvog?
Zar to onda ne bi bilo u kontrolisanim uslovima? Identicno kao sto to rade sa, recimo, kitovim ili tuninim uljem krcatim Omegom 3?
Ne sintetizuju to ulje, nego fino roknu kita (tunu itd.), i iz njega izvuku ulje koje onda upakuju u kapsule.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#672 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by The Realist »

Dozer wrote:Ma ne, nije to nista cudotvorno.
Vec smo podosta o svemu tome i ranije napisali, citirali, linkovali, itd.

Ono sto je dostupno jesu svjedocenja pacijenata,
Ova svjedočenja su meni uvijek najveći problem kada treba dokaz. Kao što rekoh, ovo nije jedini lijek gdje postoje svjedočenja hiljada ljudi (eno i za MMS kapi postoje svjedočenja, gdje roditelji tvrde da su njihova autistična djeca u boljem stanju nakon uzimanja kapi, a napominjem da te kapi "djeluju na autizam tako što uništavaju crve, jer ti crvi su uzrok autizma", dok na drugoj strani imamo svjedočenja roditelja "da su im djeca postala autistična nakon primanja vakcine, gdje je živa, koje više i nema, pa je sada to aluminij, uzrokovala oštećenje mozga i dovela do bolesti", što nam pravi problem šta je sada uzrok autizma). I ovo nije jedini primjer, tako da mislim da razumiješ zašto to kao dokaz "naučnicima" ne može biti dovoljno.
....kao i laboratorijske analize, istrazivanja, studije, kao i priznanja mnogih vlada, a po svemu tome, i laicki receno, THC, tj. Tetra-hydro-kanabidol na neki nacin aktivira receptore u nasem tijelu koji pokrecu imunoloski sistem. Koliko sam ja sve to uspio shvatiti, a nisam medicinar, THC zapravo samo pojacava imunitet naseg organizma, i to kroz nas postojeci endokanabidoidni sistem koji svi mi imamo.
Takodjer, nas mozak prirodno luci THC, ali to su mikro kolicine i danas, s obzirom na svo zagadjenje i sve ono sto unosimo u svoj organizam, to vise nije ni priblizno dovoljan kolicina koja bi mogla odrzati nas imunoloski sistem, kao sto je to mozda moglo prije 50-100 i vise godina.
Malo sam čitao i koliko ja shvatam, ne aktivira THC naš imunološki sistme i tako uništava ćelije raka, nego on aktivira apoptozu (samouništenje ćelija, a taj je mehanizam inaće oštećen kod ćelija raka i zato one onako rastu i razmnožavaju se). Moram naravno više o ovome pročitati, jer inače nije moja sfera zanimanja, kao što su vakcine, ali ovako sam trenutno shvatio ove stvari, pošto svaka studija koju sam pročitao spominje kanboidne receptore u ćelijama, preko kojih djeluje THC. Osim toga in vitro djeluje na još nekoliko načina, ali studije ću u posebnom postu spomenuti i vidjet ćeš da nije jednostavno kako opisuješ nekada.

Evo u ovoj studiji se isto spominju ti receptori (ima još nešto zanimljivo, ali to ću malo kasnije napisati), ali isto tako nije imalo bitan uticaj na dužinu preživljavanja.

http://www.nature.com/bjc/journal/v95/n ... 3236a.html

Po tome, izgleda da je THC nas prirodni sastojak. A, ako to jeste tako, onda nije pretjerano cudno da dodatna kolicina pojacava sposobnost naseg organizma da se bori protiv stetnih tvari, stvari, pa i nasih vlastitih celija "s greskom".

Ono sto jeste dokazano je to da THC nesporno ubija celije raka. Kako, na koji nacin ih prepoznaje i unistava - ne znam. To bi nam, vjerovatno, mogao pojasniti neki medicinar specijalizovan za te stvari. Nazalost, mislim da u BiH ne postoji ni jedan takav koji se malo dublje zadao u to istrazivanje, da ne govorimo i licno testiranje.
Sa boldanim bih se i složio, samo bih definisao da uništava neke vrste raka
Dalje, i opet - koliko sam ja uspio shvatiti, najbolji rezultati se postizu na kancerima mozga, kostiju, jetre, crijeva i donekle pluca. Posto karcinoma ima preko 200 vrsta, a sva ta klinicka i prakticna istrazivanja s THC-om na raznim vrstama karcinoma su samo sporadicna stvar (zasto li je tako ako se vec zna da THC unistava celije raka...?), onda je i sasvim jasno zasto ne postoje detaljni podaci o tome na koje vrste karcinoma THC utice najjace, na koje slabije, a na koje nikako...
Ovaj dio će isto biti obuhvaćen u mom sljedećem postu. Nije tačno da studije nisu rađene, ali imaju problemi i opravdani strahovi zašto se klinički neke stvari neisprobavaju.
I, naravno, logicno pitanje u svemu ovome je - zasto se farmaceutske kompanije bore da sintetizuju THC umjesto da ga jednostavno ekstraktuju iz biljke i pakuju kao takvog?
I ovaj dio ću pojasniti i barem po istraživanjim, razlog je jako dobar. Nemaju veze sa tim farmaceutske kompanije, nego naučnici i njihove preporuke.
Zar to onda ne bi bilo u kontrolisanim uslovima? Identicno kao sto to rade sa, recimo, kitovim ili tuninim uljem krcatim Omegom 3?
Ne sintetizuju to ulje, nego fino roknu kita (tunu itd.), i iz njega izvuku ulje koje onda upakuju u kapsule.
Na kontrolisane uslove sam mislio da ne bih legalizirao sve na način da si svako može sam proizvoditi potrebno, jer znamo kako bi to završilo :D.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#673 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by The Realist »

Evo sada post vezan za studije, kakve su to studije, šta su one pokazale, zašto se želi sintetizirati sintetički THC.....

Skoro sve studije su rađene u labaratoriju na uzgojenim ćelijama ili na životinskim modelima i samim ti to nije dovoljan dokaz da nešto liječi i na ljudima, ali pokazalo je da kanaboidi imaju određeno dejstvo na ćelije raka (no, u neki slučajevima mogu izazvati i porast raka).

Način na koji mogu zaustaviti rast ćelija reka je:

Apopotoza (autofestrukcija), zaustavljanje dijeljenja ćelija, spavajanjem novih krvnih žila sa ćelijama raka, sprečavanjem širenja raka tako što spriječe njegovo kretanje i invaziju u drugo tkivo, te autofagiju.

Najbolji rezultati su postignuti komibniranjem visokih doza THC-a i kanabidola (koji djeluje kao antagonista psihogenim efektima THC-a), ali mogao se THC kombinirati sa nekim sintetičkim molekulama i isti rezultati su dobijeni.

Eh, problemi nastaju što načinom na koji sprječavaju rast krvnih sudova kod tumora, također oštećuju krvne žile koje nam trebaju, tako da se mora pronaći način kako ciljano ići na ćelije kancera (da shvatite kako je neke stvari teško uraditi, uzmite podatak da je prije nekih prije nekih 30-40 godina jedan hirurg primjetio pojačano opskrbu krvlju kod kancera i da su nakon toga shvatili da određene metastaze budu aktivirane nakon što se izvadi primarni tumor, te te mestastaze počnu rasti, te su također shvatili da očito postoje supstance koje sprječavaju rast krvnih sudova tumora i da zato te metastaze miruju, o kada se primarni tumor izvati agonisti raste pređu sa tog tumora na te manje i preplave inhibitore rasta - ovo sve ih ponukalo da nađu tu molekulu koja vrši inhibiciju i potraga za tom molekulom je trajala mislim 20 godina - ovo govorim čisto da se vidi da iako se nekada neke stvari saznaju, ne znači da se mogu odmah koristiti).

Također je pokazano da u nekim slučajevima THC može pojačati rast kancera, umjesto da ga uspori: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15026328 , što dovodi do novih problema, tj. kako ga tačno koristiti da bi se postigli željeni rezultati.

Sljedeća studija je pokazala da THC može spriječiti naš imuni sistem da napadne ćelije raka, a pošto su same ćelije raka "imune" na THC dolazi do bržeg rasta istog: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15749859 , a da ne bude sve negativno, ova studija je dala obećavajuće rezultate kod melanoma: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17065222 , ali kombinacija ove dvije studije objašnjava zašto se ne može tek tako dati pacijentu THC.

Dokazano je i da ćelije raka mogu postati otporne na kanaboide, te da je potrebno još jedan mehanizam blokirati da bi se to spriječilo: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21233844

Neke studije su pokazale da je kombinacija hemoterapije i kanaboida možda učinkovitija: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21525939 , http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21220494 .

Još dvije studije: http://www.independent.co.uk/life-style ... 05219.html , http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2806825/

Eh, bitna stvar, što će se vidjeti u nastavku, sve ove studije su rađene u labaratoriji, a ne na ljudima, te osim toga pokazuju da se studije rade i da su objavljene. Kada su ih već objavili, očito da ovi ljudi nisu kupljeni, ali isto tako ne vidimo ove ljude kako galame i tvrde da imaju lijek, a da ih neko sprječava u tome da ga isporuče.

Također za sada rezultati pokazuju da ne djeluju svi kanaboidi isto na sve vrste raka, te je potrebno utvrditi koji najbolje djeluje na koju vrstu raka.

Evo sada klinika: http://www.nature.com/bjc/journal/v95/n ... 3236a.html

U ovoj studiji je učestvovalo 9 pacijenata koji su bolovali od terminalnog stadija glioblastoma. Njima je direktno u mozak ubrizgan visokokoncentrovani THC (razlog ovoga je bio kako bi se što preciznije ponovili postupka iz labaratorijskih studija, koje su pokazale neke rezultate). Svi pacijenti su umrli u roku od godinu dana. Kod pacijenata je pokazan blaži stepen regresije, kod devetog uopšte nije bilo odgovara od strane tumora.

Ovu studiju spominjem iz više razloga. Prvi ije taj što je to bila prva studija na ljudima. Drugi razlog je taj da bi se ipak upozorilo kada se priča o tome kako nešto sigurno liječi nešto i da treba birati riječi u ovim situacijama. Treći je da opet pojasnim zašto mi je teško vjerovati ljudima koji bez ikakvih dokaza tvrde da su se izliječili od kasnih stadija karcinoma.

Ovo apsolutno ne znači da lijek ne djeluje na ljudima kod ovih tumora, jer i sama studija kaže da kako su bolji rezultati postignuti sa trenutnom terapijom tako što su se novi režimi davanja terapije uveli, tako da postoji mogućnost da je terapija kanaboidima djelotvornija ako se u ranijim stadijima krene davati (labaratorijska istraživanja su definitivno ohrabrujuća).

Istraživanja definitivno postoje i sve ih je više i više.

Ova oragnizacija radi jako puno na tome: http://scienceblog.cancerresearchuk.org ... ug-trials/ , evo i direktnih istraživanja: http://www.cancerresearchuk.org/about-c ... r-gwca1208, http://www.cancerresearchuk.org/about-c ... ced-cancer

Sativex se već i koristi ustvari i jako je skup (još jedan dokaz da farmaceutske kompanije bez ikakvih problema mogu iskoristiti THC i naplatiti ga debelo i sigurno gubitak novca nije nikakav problem, kako se to predstavlja).

Mora se shvatiti da koliko god menadžment kompanija želi profit, naučnici koji rade za njih uglavnom žele nešto drugo, a oni su ti koji objavljuju studije. Ali se mora i shvatiti da kada neko objavi studiju mora i stajati iza toga, jer inače odgovara za isto, dok mi na forumu, te svi oni koji na svoju ruku prodaju preparate neće morati odgovarati za ono što urade, a mnogi od njih uopšte ne stoje iza samih tih preparata, što sam jasno pokazao na temi o vakcinama i produktima koji se prodaju). Radi toga su naučnici puno pažljiviji u svojim izjavama i traže jasne dokaze, ali i objašnjenje zašto nešto djeluje kako djeluje.

Kanaboidi očito imaju veliki potencijal, daju već rezultate (ja lično sam čak jednom savjetovao da se proba sa njima, jer poznanikov otac nije imao puno vremena, tako da nije više imao šta izgubiti), ali treba vremena da se tačno odredi kako ih davati, kod kojih bolesti ih davati, a izgleda da je i bitno koje kanaboide davati. A što se tiče farmaceutskih kompanija, one će izvući profit i iz toga, to se niko ne treba brinuti. Jedini način da se to ne desi bi bilo neko javno financirano istraživanje, kao što je urađeno za polio vakcinu, što bi spriječilo farmaceutske kompanije da patentiraju određene produkte (metode proizvodnje), s tim da bi istraživanje trebalo jako dugo trajati kako bi se do kraja došlo, ali to je teško izvodivo.

No, kako kod bilo, obje gornje varijante nama suštinski odgovaraju.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#674 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by TheMule »

Dozer wrote:Malo netacno. THC ne unistava nista u nasem tijelu. To su lazi.
Nisam ovo cuo. Mislio sam da i oni koji se protive THC-u priznaju da ima neke stetne posljedice, ali vele ako moze proci alkohol, moze i trava?
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#675 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Auh... Svega :D
Ali, neka. Konacno neko ko me ne optuzuje za teorije zavjere i sl. na bilo koje pitanje koje postavim. Redom cu. I bez namjere da ulazim u raspravu, nego samo da razmijenimo info i misljenja, ako je moguce...
The Realist wrote:Ova svjedočenja su meni uvijek najveći problem kada treba dokaz. Kao što rekoh, ovo nije jedini lijek gdje postoje svjedočenja hiljada ljudi (eno i za MMS kapi postoje svjedočenja, gdje roditelji tvrde da su njihova autistična djeca u boljem stanju nakon uzimanja kapi, a napominjem da te kapi "djeluju na autizam tako što uništavaju crve, jer ti crvi su uzrok autizma", dok na drugoj strani imamo svjedočenja roditelja "da su im djeca postala autistična nakon primanja vakcine, gdje je živa, koje više i nema, pa je sada to aluminij, uzrokovala oštećenje mozga i dovela do bolesti", što nam pravi problem šta je sada uzrok autizma). I ovo nije jedini primjer, tako da mislim da razumiješ zašto to kao dokaz "naučnicima" ne može biti dovoljno.
Ovdje cu samo kratko, vezano za ove neke vakcine (iako se ne sjecam koje su tacno bile u pitanju). Prije nekih 5-6 godina, ako se sjecas, ovdje kod nas je bila cijela afera vezana za te neke vakcine koje su se davale djeci od, cini mi se, 6 mjeseci starosti. Imao sam priliku razgovarati s gospodjom Jagodom Savic, koja se tada bavila svim tim, ali i vidjeti cijelu masu papira koje je ta zena prikupila, ukljucujuci i nalaze laboratorija u Italiji u koje je nosila uzorke te djece (mislim da je bilo sedmero djece u pitanju). Ti nalazi su tada potvrdili da su djeca u korijenu kose imala i do 12x vecu kolicinu zive od dozvoljene. Rekoh da nisam medicinar pa ti ne mogu detaljnije pisati o ovome, ali koliko sam shvatio na korijenu kose se to testira i najbolje vidi. Uglavnom, nalazi su pokazali da nesto ne valja. Kod nas je to zataskano, zenu su proglasavali ludom, ovakvom-onakvom, i sve je otislo u zaborav. A ta djeca i danas imaju sta imaju, a sto nigdje nije zabiljezeno da su imala po rodjenju.
Rekoh da sam laik za sve to, iako sam iscitao i pregledao sve dostupno, pa tako sam odavno vidio i ovaj clanak (mislim da je bio i ranije postavljan). Spomenuo sam vec receptore, ali i imunitet koji THC sigurno podize. Ja sam to povezao kako sam povezao, a sto ne mora biti tacno, naravno. Zato sam i rekao da ce nam taj mehanizam funkcionisanja THC-a preko receptora bolje pojasniti neki medicinar koji se time bavi.
Takodjer, postoji i ovaj clanak - http://www.nature.com/bjc/journal/v101/ ... 5248a.html
Na kontrolisane uslove sam mislio da ne bih legalizirao sve na način da si svako može sam proizvoditi potrebno, jer znamo kako bi to završilo :D.
S ovim se nikako ne mogu sloziti, a mislim da je sasvim jasno zasto je to tako. Sve to je u Holandiji legalizovano vec decenijama, kao i u par US drzava, u Ceskoj i Madjarskoj od nedavno, uskoro ce biti i u Njemackoj, GB i Spaniji (ovdje ne ubrajam SLO, HR i SRB, jer ta legalizacija nije kao ove gore, posto su tu legalizovani samo sinteticki preparati Dronabinol, Nabinol i Sativex, ali ne i kanabis kao biljka). I nigdje se ne desava apsolutno nista drasticno. Legalizovano, ubaceno u porezni sistem drzave, i sve ide bez ikakvih problema. Uzgajivaci se registorvali kao i bilo koja druga poljoprivredna firma, i to je to. Holandija je ubjedljivo najbolji primjer toga, a THC i CBD ulje se iz Holandije moze kupiti cak i online. O travulji je suvisno pricati. Ali, ako je kanabis lagalizovan kao biljka, onda ne vidim nikakav problem da svako sebi proizvede ulje po potrebi, sto se takodjer moze staviti pod kontrolu na nacin da medicinska ustanova izda takvo odobrenje za tacno odredjenu kolicinu pacijentu s takvom dijagnozom, a sto se moze periodicno provjeravati na svim stranama. Ko prekrsi pravila, tipa izdavanje neosnovanih odobrenja ili prekomjerna proizvodnja za koju nema odobrenja - drakonske novcane kaze od minimalno 10.000, pa do 100.000 KM. I rijesena stvar. Nemojte da sad ulazimo u to da li bi to ovdje kod nas funkcionisalo ili ne, nije to poenta price. Samo zelim reci da se sve moze rijesiti.
Evo jedan stariji članak čisto da se vidi da se istraživanja rade i da se pretjeruje sa teorijama zavjere:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/279571.php
Ovo, zapravo, i nije stariji nego noviji clanak, s obzirom da je zadnje revidiranje radjeno 2015.
Eh, problemi nastaju što načinom na koji sprječavaju rast krvnih sudova kod tumora, također oštećuju krvne žile koje nam trebaju, tako da se mora pronaći način kako ciljano ići na ćelije kancera (da shvatite kako je neke stvari teško uraditi, uzmite podatak da je prije nekih prije nekih 30-40 godina jedan hirurg primjetio pojačano opskrbu krvlju kod kancera i da su nakon toga shvatili da određene metastaze budu aktivirane nakon što se izvadi primarni tumor, te te mestastaze počnu rasti, te su također shvatili da očito postoje supstance koje sprječavaju rast krvnih sudova tumora i da zato te metastaze miruju, o kada se primarni tumor izvati agonisti raste pređu sa tog tumora na te manje i preplave inhibitore rasta - ovo sve ih ponukalo da nađu tu molekulu koja vrši inhibiciju i potraga za tom molekulom je trajala mislim 20 godina - ovo govorim čisto da se vidi da iako se nekada neke stvari saznaju, ne znači da se mogu odmah koristiti).
Tacno. Tada se, koliko se sjecam, shvatilo da formirani tumori na neki nacin "instruiraju" svoje po organizmu rasprsene metastatske celije da se aktiviraju ukoliko primarni tumor prestane funkcionisati ili postojati (odstranjen). Nisam siguran, ali cini mi se da je bilo govora i o nekim malim elektricnim impulsima koje primarni tumor posjeduje i kojima "informise" svoje udaljene celije u mirovanju da je jos tu, a kada te celije ne prime taj elektricni signal, onda se one aktiviraju i pocinju s rastom. Znam da mi je ovo izgledalo kao SF, ali kada se sagledaju stvari "na terenu", tj. kada se pogledaju pacijenti kojima je tzv. primarni tumor odstranjen, a sekundarni nisu ni registrovani u tom momentu, a onda se pacijent javi na kontrolu nakon 1-2-3 mjeseca i ustanove mu se metastaze na sve strane, ovo onda i nije toliko besmisleno...
Također je pokazano da u nekim slučajevima THC može pojačati rast kancera, umjesto da ga uspori: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15026328 , što dovodi do novih problema, tj. kako ga tačno koristiti da bi se postigli željeni rezultati.

Sljedeća studija je pokazala da THC može spriječiti naš imuni sistem da napadne ćelije raka, a pošto su same ćelije raka "imune" na THC dolazi do bržeg rasta istog: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15749859 , a da ne bude sve negativno, ova studija je dala obećavajuće rezultate kod melanoma: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17065222 , ali kombinacija ove dvije studije objašnjava zašto se ne može tek tako dati pacijentu THC.
Da, sve je ovo tacno, kao i ostalo. Vec sam sve ovo ranije vidio i iscitao. Zato sam ranije i rekao da se ne radi ni o kakvom cudotvornom lijeku i da postoje neki karcinomi na koje djeluje bolje nego na druge, a na neke mozda ne djeluje nikako.

Ali, sad idem sa svojim pitanjima. Poredacu ih po brojevima, a dacu i obrazlozenje za svako.

1. Po meni, vrlo logicno osnovno pitanje je - zasto se jos uvijek THC u vidu ovog ulja nije testirao in vivo, na ljudima, i to na 2 nacina (opisacu ih nize)?
Svi navedeni eksperimenti, sto in vitro, sto in vivo, rade se na misevima, sa ili bez implantiranih ljudskih celija raka ili cijelih tumora, i to vec vise od dvije decenije.
Medjutim, a sto je po meni sasvim logicno razmisljanje, nas i misji DNK bas i nisu 100% identicni, kao ni nas i misji metabolizam, a siguran sam i da ni enzimi koji se nalaze u nasim crijevima i nasoj jetri bas nisu 100% identicni misjim ni po vrsti, ni po kolicini, a ni po snazi i nacinu djelovanja.

2. U skladu s gornjim pitanjem i obrazlozenjem, sljedece je - Zasto nigdje ne postoji studija koja bi detaljno opisala sta se tacno desava s ovim R.S. THC uljem napravljenim i uzetim na nacin o kojem ovdje pricamo, odnosno zasto se do sada nije detaljno ispitalo sta se s tim desava nakon uzimanja i apsorpcije, tj. sa cime se taj THC, ali i sve ostalo iz ovog RSO-a, veze u NASEM organizmu, s kojim enzimima, s kojim i kakvim molekulama, i sta na kraju ispada od svega toga u - NASEM, ljudskom organizmu?

3. Iz toga dolazim do nacina testiranja. Prvi bi bio na nacin oralnog uzimanja, kao ovo o cemu ovdje pricamo stranicama vec, i sta opisah u prethodnom pitanju, a Drugi bi bio ubrizgavanjem ovog istog ulja direktno u tumor.
Ja mislim da dobrovoljnih kandidata za ova testiranja ne bi nedostajalo, pa cak i da bi ih bilo viska u velikom broju.

Dakle, ja u potpunosti razumijem da medicina i farmacija imaju svoja pravila i procedure, a koje ukljucuju sve i svasta prije nego se pristupi klinickim ispitivanjima. Ali, ako nesto daje pozitivne rezultate u nekom postotku, kao ovo RSO, zasto se onda naprosto ne pristupi testiranju toga takvog kakvo jeste?
Zasto se u proteklih 20... ili evo, neka bude 10 godina, nije objavio javni poziv svim zainteresovanim da pristupe klinickom ispitivanju THC ulja po recepturi Ricka Simpsona, a onda se na njima primijenili razni nacini primjene ovog ulja i detaljno pratili svi rezultati, manifestacije, itd.?

Zar ovo nije jedan od standardnih nacina na koji se testiraju svi moguci lijekovi i preparati?
Post Reply