Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#626 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by petunija »

Dozer wrote:Petunija, pusenje ce ti vjerovatno pomoci ( :D ). Ali, moras pretrkeljati samu sebe, da vidis da uzrok nije mozda negdje drugo.
Hoću svakako, hvala puno
Toda
Posts: 77
Joined: 28/03/2010 13:51

#627 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Toda »

petunija wrote:Zdravo se hranim, bavim se sportom redovno (tri puta sedmično) a ova pošast mi i dalje ne da mira :(
Možeš li napisati koje namirnice koristiš u svojoj ishrani? Jedeš li žitarice?
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#628 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sumirprimus »

sizifinho wrote:
petunija wrote:Hvala sumirprimus, trebaće mi vremena da ovo proučim, volim vidjeti sve za i protiv :D
mozes li mi se molim te javit na pm oko tih glavobolja
Sta nudis osim kafetina? I mjerenja krv.tlaka? :)
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#629 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sizifinho »

pusti ti ovog struĆnjaka, i svoj poso ;)
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#630 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by pirpa »

sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#631 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sumirprimus »

sizifinho wrote:pusti ti ovog struĆnjaka, i svoj poso ;)
Ozbiljno pitam a sve neozbiljni odgovori. Sto ce rec mlad si...
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#632 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sizifinho »

sumirprimus wrote:
sizifinho wrote:pusti ti ovog struĆnjaka, i svoj poso ;)
Ozbiljno pitam a sve neozbiljni odgovori. Sto ce rec mlad si...
ne, sto ce reci da manjkom postovanja koji si pokazao prema ovom mladicu ne zasluzujes drugaciji odgovor

struĆnjak out
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#633 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sumirprimus »

:shock: kralju ba nije politika.
prvo si piso da si nabavio iz amerike,fino te pitam kako i na koji nacin i koliko kosta.ljudksi je rec,druze ne mogu ovako javno,ne smijem ti odat..postujm razumijem..i kraj price...
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#634 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by aurora313 »

OVO SAM STAVIO I NA DRUGU KARCINOM TEMU

Imajući u vidu da sam u mogućim problemima sa prostatom i širenjem raka (ako nije već tu!), našao sam i na interesantne MEDICINSKE dokaze učinka jedne od biljaka: kurkume (Engleski turmeric). To je onaj žuti prah koji se upotrebljava u Indijskoj kuhinji kod njihovih curry-ja.

Testovi sa kurkumom su dokazali da curcumin (sastojak kurkume) ima jak antioksidantski učinak kao i da u mnogim testovima efektivno djeluje na stanice raka.

Da bi ga ispravno pripremili, kupite puder kurkume (u Sarajevu, butik Badem). Stavite šolju praha u lonac, dodajte nešto više od šolje vode, i kuhajte na laganoj vatri ali ne više of 6-7 minuta. Dobićete neku vrstu paste. Na kraju kuhanja, dodajte tome oko 2 čajne kašike mljevenog bibera, te fildžan ili više maslinovog ulja te pustite da se ohladi. Biber je ekstremno važan jer on navodno poboljšava svojstva kurkumina nekih 200 puta! Ulje je također veoma važno radi boljeg prenosa tvari unutar organizma (bioavailability).

Uzimajte po pola čajne kašike te smjese 4 do 6 puta dnevno. Pošto je poprilično teško gutati smjesu (ima jak ukus), ja uzmem fildžan, na dno stavim malu kašiku milerama, zatim smjesu kurkuma, i na vrh opet mileram. To bez miješanja sve pokupim kašikom i progutam 'u cugu'.

Nazdravlje!

----------- LINKOVI -----------

http://naturalsociety.com/cancer-doctor ... -benefits/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17569205

http://www.healthyfoodplace.com/dr-ande ... op-cancer/
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#635 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sizifinho »

sumirprimus wrote:fino te pitam kako i na koji nacin i koliko kosta.ljudksi je rec,druze ne mogu ovako javno,ne smijem ti odat..postujm razumijem..i kraj price...
1.
sumirprimus wrote:Izvini na franc.al kenjas sizife.ti si ove stvari citao def...proucio..stoposto..al prakticno ne z nas o cemu pricas...
kažeš mi da serem, da praktično ne znam o čemu govorim, što naravno nije tačno ali ko si ti da se meni obraćaš na ovaj način, i definitivno nakon ovakvog prvog obraćanja mogu ti samo reći da si primitivan.

2.
sumirprimus wrote:Ne . bas me interesuje.
Malo ti je nategnuta prica...
"kralju", ti si toliko nekulturan i nadmen, a očito nisi toga svjestan.


Kažeš fino si me pitao? Počeo si pitanje sa pretpostavkom da lažem, da mi je priča nategnuta. Kao što sam rekao, ko si ti da se ja tebi pravdam :D

De bolan, davno sam ja, dječačić- naučio kako da sa takvim kao što si ti komuniciram.
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#636 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sumirprimus »

:shock: jes vala dobro si..
pa jel ti ikad odes na pdf fudbal il politika..ovo ovde je skoro pa becka skola.. :D
i prvi si poco s visine,i ovaj ti zadnji odgovor :) al nema veze...
User avatar
Deleter
Posts: 169
Joined: 05/03/2008 09:42

#637 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Deleter »

uh koliko ste ispisali :)
Odavno se nisam uspio kaciti ovdje i izvinjavam se onima koji su mi slali pp a ja nisam odgovarao :(
Samo da vas informisem da se ovamo u USA vodi strasna bitka oko kolicine odobrenog thc-a u ljekovima. I ako su to sada legalizovali i studije pokazuju puno dobrih efekata izgleda da su farmaceuti na nogama i pokusavaju sve to umanjiti.
Vidim da Dozer komentarise tu legalizaciju i Hrvatskoj a odavno je rekao da ce se bas to tako desavati. I ovamo je isto.
Toliko. Posao zove. pozz
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#638 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Ja kont'o tebe kakav kamion satr'o tamo :D
Eh... koliko bih ja puta volio da nisam u pravu za razne stvari...ali... :roll:
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#639 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by sumirprimus »

zahtjev za legalizacijom i u bih...
Komora magistara farmacije Federacije BiH uputila je inicijativu Ministarstvu civilnih poslova i Ministarstvu sigurnosti BiH za legalizaciju kanabisa u medicinske svrhe u Bosni i Hercegovini.
apexovac
Posts: 95
Joined: 17/06/2015 09:32

#640 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by apexovac »

sumirprimus wrote:zahtjev za legalizacijom i u bih...
Komora magistara farmacije Federacije BiH uputila je inicijativu Ministarstvu civilnih poslova i Ministarstvu sigurnosti BiH za legalizaciju kanabisa u medicinske svrhe u Bosni i Hercegovini.
Ma ne moze to doci na red. Prvo dok se vlada formira :D :D :D
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#641 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by ja nisam ja »

Neko mi rece da učje konoplje "umrtvi" organizam.E sad opet cittam kako je lijek za misicnu distrofiju i MS.Kako moze da lijeci te bolesti ako je istina da umrtvi organizam a tim bolestima je cilj da se poboljsa rad misica? Treba mi za jednu blisku osobu pa vas molim ako neko zna a pomogne
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#642 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Nije bas da umrtvi organizam u fizickom smislu, tj. da umrtvi misice, nego te "obori" na nacin da ti se spava. A, kako znamo, organizam se regenerise dok spavamo.
Istovremeno aktivira razne receptore i neurone, koji dalje pokrecu nerve u cijelim tijelu, pa vjerovatno na taj nacin pokrece i funkcionisanje misica.
Pretpostavljam da je to nesto slicno efektu koji se postize strujom tokom fizikalnih terapija, samo sto se ovdje ne osjeti nikakvo strujanje.

Bio je na HRT-u prije par mjeseci covjek sa MS, koji je sebi uzgajao i pravio ulje za svoje potrebe. Kako je sam rekao, dok nije poceo koristiti ulje, bio je skoro nepokretan. A u studio je dosao sam, na svojim nogama, sjedio i pricao.
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#643 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by ja nisam ja »

Citala sam i da je covjek iz Hrvatske skoro izlijecio sina koji ima Misicnu distrofiju ovim uljem koje sam uzgaja.E sad posto je draga osoba u pitanju.ima misicnu sitrofiju kako da pomognem,gdje da se kupi ovo ulje? Jel vrijedi ovo nase iz apoteka?
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#644 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by petunija »

Toda wrote:
petunija wrote:Zdravo se hranim, bavim se sportom redovno (tri puta sedmično) a ova pošast mi i dalje ne da mira :(
Možeš li napisati koje namirnice koristiš u svojoj ishrani? Jedeš li žitarice?
Izvini, tek sad viđoh post. :oops:
Ne, žitarice vrlo malo koristim, u glavnom se baziram na salate i hljeb.
Ne jedem ni jednu vrstu mesa (čak ni morske plodove), ali zato mi je sir veoma zastupljen u ishrani, povrtne supe doslovno "tamanim" i pijem dosta čajeva, pošto mi i od vode nekad bude muka.
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#645 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by sumirprimus »

ja nisam ja wrote:Citala sam i da je covjek iz Hrvatske skoro izlijecio sina koji ima Misicnu distrofiju ovim uljem koje sam uzgaja.E sad posto je draga osoba u pitanju.ima misicnu sitrofiju kako da pomognem,gdje da se kupi ovo ulje? Jel vrijedi ovo nase iz apoteka?
dabogda u apoteci da ces anci kad je jos uvijek ilegalno u bih.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#646 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

ja nisam ja wrote:Citala sam i da je covjek iz Hrvatske skoro izlijecio sina koji ima Misicnu distrofiju ovim uljem koje sam uzgaja.E sad posto je draga osoba u pitanju.ima misicnu sitrofiju kako da pomognem,gdje da se kupi ovo ulje? Jel vrijedi ovo nase iz apoteka?
Nema toga u apotekama. Ne radi se o prehrambenom ulju konoplje koje se dobije iz sjemenki i koje se moze kupiti u apotekama, nego o ulju marihuane s visokim nivovom THC-a (koji je kod nas jos uvijek nelagalan, kao i u vecini svijeta), a koje se dobije iz listova i cvijeta zrele biljke.

To znaci da se prvo mora uzgojiti biljka s visokim postotkom THC-a (a to je nelegalna marihuana/kanabis, vecinske sadrzaja vrste Indica), od cega se onda odredjenim postupkom dobije ulje.

Trenutno se ovo moze nabaviti u Holandiji, online, i tamo kosta oko 300 EUR za 5-6 ml. Moze i u USA, takodjer online, ali koliko mi je poznato ne salju u Evropu (@sizifhino je rekao da je dobio odatle, ali nije nam rekao od koga je kupljeno, kako i na koji nacin je doslo ovamo), a moze i preko nekih relacija ovdje.
U svakom slucaju, kupovina je preskupa odakle god da narucis, tako da je uzgajanje neuporedivo jeftinija varijanta. Medjutim, nabavka sjemena i uzgajanje same biljke je jednostavniji dio, ali onda si u malo problemu oko drugih stvari koje ti trebaju da bi od toga dobila ulje. Nije nemoguce, naravno, ali posto mi zivimo bananana drzava, kod nas je i nabavka tih nekih normalnih stvari, poput 100%-tnog alkohola (99,5% preciznije), problem...

Ali, kazes - misicna distrofija? Nisam siguran da bi ovo ulje pomoglo u tome. Mislim, vjerovatno bi u smislu da se misici malo trznu i prokrve, ali distrofiju misica je vise nego tesko "popraviti" bez fizickog vjezbanja i aktivacije misica naporom, a sto mora biti praceno i kvalitetnom ishranom (bjelancevine, masti, proteini).
Last edited by Dozer on 22/11/2015 13:34, edited 1 time in total.
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#647 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by ja nisam ja »

Hvala ti puno!
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#648 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by sumirprimus »

5-6 mislis 50 60 ml?
za dozera ?
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#649 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Ne, nego 5-6.
60 ml (doza) u Holandiji kosta 3.000 E :roll:
Ovdje se moze dobiti, iz Ceske, za 2.500. Znaci, 6ml = 250E. :(
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#650 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by sumirprimus »

znaci 1 ml 60 eura???damn 1 l=1000ml
Post Reply