KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#2201 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Zoya »

Ne mora biti rak može biti nedostatak nekog vitamina. Ovo za ben, moraš, ali moraš, da provjeriš. Nije zdravo kada Ben mijenja boju ili formu tako da sto prije to bolje.
User avatar
Alternativac1
Posts: 1412
Joined: 23/07/2016 04:43

#2202 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Alternativac1 »

Dozer wrote:Iskreno, cudi me da su objavili ovu "vijest"...
Hemoterapije su poznate kao otrov za nas organizam, jer su zapravo - teski metali. Jeste, ubijaju celije raka, ali istovremeno ubijaju i 10x vise zdravih celija. I sve se ovo zna odavno. I pricam ja ovo ovdje vec godinama.
I tacno je kako je i napisano u ovom clanku - HT i zracenja mogu smanjiti rak/tumor, ali to je kratkotrajnog efekta. Jer, radi neuporedivo veceg broja ubijenih zdravih celija prilikom pokusaja ubijanja celija raka pomocu HT i zracenja, imunitet bude drasticno oslabljen. I onog momenta kada efekti HT i zracenja prestanu, a to je obicno 2-4 mjeseca nakon zavrsteka tih terapija, i ako rak nije uspjesno ubijen/odstranjen, on se onda pocne siriti i cesto postane tzv. galopirajuci.

Prostom logikom nije tesko doci do zakljucka da nas HT svojim djelovanjem zapravo sigurno ubijaju. Kod nekih vrsta karcinoma, i ako su otkriveni u pocetnom stadiju, HT i zracenja mozda mogu pomoci, uz eventualnu operaciju, tipa karcinoma grlica materice ili karcinoma debelog i/ili tankog crijeva u nekim slucajevima, ali za ostale vrste (mozak, drugi organi, kosti), ja jos nisam cuo da je neko prebacio onih medicinskih 5 godina.

Imao sam licni slucaj, u porodici, gdje su se 3 mjeseca nakon kompletnog tretmana s HT i zracenjima pojavile dvije nove i rapidno rastuce metastaze koje nisu postojale prije HT i zracenja. I covjeka otpisali, rekli - "Jos 15-20 dana, i to je to. Zao nam je."
A onda se pocelo uzimati THC ulje, i 2 mjeseca kasnije jedna od te dvije metastaze potpuno nestala, druga se prepolovila, a primarni mirovao. Covjek od 72 godine, koji je u momentu pocetka uzimanja THC ulja bio prikovan za krevet, nakon 2,5 mjeseca od momenta medicinskog "otpisa" na svojim nogama otisao na kontrolu. Doktori nisu mogli vjerovati da je uopste ziv, a ne da jos i hoda...
Dozer,
ako ti nije frka da mi napišeš u pm gdje si nabavljao ulje, koja je vrsta raka u pitanju i kakvo je stanje danas bio bih ti neizmjerno zahvalan?
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2203 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Poslah ti sve.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#2204 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by dječak sa šibicama »

Anestezija wrote:kakvi su simptoni karcinoma ako moze neko da mi napise'? mrsam puno u zadnje vrijeme,temp.povisena,sto sam imao ben na ruci skroz potamnio i sto je najgore umor me neki slomio ,neam volje ni za cim :-)
Moze biti i stitna zlijezda, mozda si dijabetes fasovao, ako puno mokris uz sve to recimo.

Otidji na pretrage, nije se zajebavati sa tim. Naglo bezrazlozno mrsanje moze biti uzrokovano mnogo cim, ali nijedan razlog nije dobar.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#2205 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by banjaluka078 »

Kad osoba, kojoj je tek postavljena dijagnoza na osnovu histopatološkog nalaza i snimka CT-om, iz drugog grada dobije uputnicu da se javi na kliniku u Sarajevu, koja je procedura? Da li se odmah po javljanju u prijemnu ambulantu i ostaje u bolnici i počinju terapije ili postoji šansa da je tek tad zakažu za neki termin u budućnosti? Da se odmah spremi za ležanje u bolnici? Kako to sve praktično funkcioniše?
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2206 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Trebalo bi, s obzirom da je iz drugog grada, da odmah bude primljena na lezanje ukoliko ce se odmah poceti s terapijama.
Ali, kako kod nas nikad nista nije "kako bi trebalo", tako ces stanje saznati tek kad dodjes... Jbg...

A, ako ides na UKC, onda sa sobom obavezno ponesi sljedece:
- Posteljinu
- Sve za licnu higijenu
- Dovoljno kesa ili kartice za eventualnu kupovinu lijekova, posto je velika vjerovatnoca da ih na UKC nema ili da ce uskoro nestati.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#2207 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by banjaluka078 »

Hvala. Proslijediću informaciju pacijentu.

Zar i posteljinu? :shock:

Pronašla sam na njihovoj stranici neko uputstvo za pacijente koji se primaju na ležanje, pa tamo piše:
"LIČNE STVARI PACIJENTA U TOKU HOSPITALIZACIJE
 Pribor za ličnu higijenu
 Veš
 Plastične čaše za jednokratnu upotrebu
 Pidžama
 Papuče
 Ogrtač"
http://www.kcus.ba/uimages/Informativni ... 20KCUS.pdf
Dozer wrote:Trebalo bi, s obzirom da je iz drugog grada, da odmah bude primljena na lezanje ukoliko ce se odmah poceti s terapijama.
Ali, kako kod nas nikad nista nije "kako bi trebalo", tako ces stanje saznati tek kad dodjes... Jbg...

A, ako ides na UKC, onda sa sobom obavezno ponesi sljedece:
- Posteljinu
- Sve za licnu higijenu
- Dovoljno kesa ili kartice za eventualnu kupovinu lijekova, posto je velika vjerovatnoca da ih na UKC nema ili da ce uskoro nestati.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2208 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Ne pise, ali, vjeruj mi - neka ponese.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20505
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2209 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Bullet Tooth Tony »

Dozer wrote:Poslah ti sve.
Moze li i meni info u pp dozer ..


Hvala
Festival
Posts: 15
Joined: 01/03/2016 10:53

#2210 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Festival »

Pozdrav, da li neko ima iskustva sa karcinomom jajnika uz prisustvo acitesa...
Mami je dijagnosticiran i citam sve zivo kako bih bio u mogucnosti da joj na bilo koji nacin olaksam i pomognem u borbi...
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20505
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2211 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Bullet Tooth Tony »

Jel peglaju na granici sa CBD proizvodima (ovim bez THC-a) ali napravljenim od kanabisa ...

U Evropi nema problema sa tim ... ima li kod nas ?
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2212 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

AKo si toliko naivan da ga prijavis - oduzece ti ga, a vjerovatno ti slijedi i hapsenje, krivicna prijava, bla,bla,bla.

Ne mozes ti nasem mazlumu na granici objasniti da CBD nije ilegalan. Njemu je to kanabidoid (pod uslovom da uopste zna sta je CBD), tj. nesto od marihuane, a zna da je marihuana ilegalna. I tu je kraj price.

Drugim rijecima - to se ne prijavljuje. Stavis fino u dzep i doneses kuci kao i kutiju cigara. Ja to tako.
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#2213 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Alkos »

Članu porodice prije par mjeseci dijagnosticiran karcinom prostate. Kažu doktori, a i Internet literatura, da je to jedan od najsporije rastućih karcinoma i da je velika vjerovatnoća da oboljeli na kraju umru od neke treće stvari. U početku dijagnoze bolesti povišena temperatura i jako visok PSA. Pacijent je dobio za početak hormonalnu terapiju i da se javi na kontrolu nakon par mjeseci. Do naredne kontrole odraditi sve ostale potrebne nalaze.

Svi ostali nalazi koji su se tražili nakon toga su uredni, jedino se čekala scintigrafija jer su velike liste čekanja. Kako god, zvali su prije 10ak dana i odrađena je i ta scintigrafija, ali nalazi nisu obećavajući.
"...fokusi pojačanog nakupljanja u torakalnim kralješcima najvjerovatnije su kompatiblni sa sekundarnim koštanim depozitima. Pacijen se upućuje na dodatnu dijagnostiku (CT)."

Koliko je pouzdana scintigrafija i kolike su šanse da je karcinom zaista metastazirao na kosti? Šta u tom slučaju, kakve su prognoze u kombinaciji sa rakom prostate? Znam da nema izlječenja, samo me zanima šta da očekujemo. Pacijent nema nikakvih simptoma, kao što su bolovi, mršanje i slično. Čak ni sa prostatom nema tako izražene simptome i ne žali se ni na šta.

Hvala.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2214 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by vjesticanametli »

Festival wrote:Pozdrav, da li neko ima iskustva sa karcinomom jajnika uz prisustvo acitesa...
Mami je dijagnosticiran i citam sve zivo kako bih bio u mogucnosti da joj na bilo koji nacin olaksam i pomognem u borbi...
jesu mamu operisali i to odstranili.....koji stadij
Ja ti nemam nista dobro reci. I moja mama je imala rak jajnika. Sve je trajalo 8 mjeseci i evo 3 godine je proslo kako nemam mamu. Procijenite na kraju da li da ide na hemo ili da sve da ide svojim tokom. Ja da mogu ista promijeniti cini mi se ne bih je pustila na hemo. Imam utisak da je to samo pozderalo i sve ubrzalo. Sretno vam.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2215 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by sadie_forever »

Zna li iko nekoga da je prezivio rak i ziv recimo 20 god kasnije?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#2216 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by banjaluka078 »

Mojoj tetki je 1996. otkriven rak dojke, dojka potpuno odstranjena, zračena i nakon manje od godine je dijagnostikovan i na drugoj, uprkos zračenju i intenzivnim kontrolama. Ponovo operacija, uklanjanje druge dojke, zračenje. Nije primala hemo ni u jednom slučaju. Živa, zdrava i dalje. I dalje redovno radi godišnje kontrole.
sadie_forever wrote:Zna li iko nekoga da je prezivio rak i ziv recimo 20 god kasnije?
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2217 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

sadie_forever wrote:Zna li iko nekoga da je prezivio rak i ziv recimo 20 god kasnije?
Punica imala rak grlica materice 2003. Nije bilo operacije, samo HT i zracenje nakon cega se nista nije promijenilo. Onda presla na aternativu i sopala sve sta joj je ko rekao da proba, ali se sve vecinom svodilo na neven i aloju. Rak se povukao, ziva i danas. Tada se nije znalo za THC (bar mi ovdje nismo znali).
Festival
Posts: 15
Joined: 01/03/2016 10:53

#2218 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Festival »

vjesticanametli wrote:
Festival wrote:Pozdrav, da li neko ima iskustva sa karcinomom jajnika uz prisustvo acitesa...
Mami je dijagnosticiran i citam sve zivo kako bih bio u mogucnosti da joj na bilo koji nacin olaksam i pomognem u borbi...
jesu mamu operisali i to odstranili.....koji stadij
Ja ti nemam nista dobro reci. I moja mama je imala rak jajnika. Sve je trajalo 8 mjeseci i evo 3 godine je proslo kako nemam mamu. Procijenite na kraju da li da ide na hemo ili da sve da ide svojim tokom. Ja da mogu ista promijeniti cini mi se ne bih je pustila na hemo. Imam utisak da je to samo pozderalo i sve ubrzalo. Sretno vam.
Nije operisana, prosirio se po perinetuumu i metastaze na jetri, zbog acitesa( voda u stomaku) nisu nista radili.. Nema ni kemoterapije, na kucnoj je njezi...

Nevjerovatno kako se prokletnik siri :-x
pestalozzi
Posts: 69
Joined: 18/01/2013 15:24

#2219 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by pestalozzi »

Alternativac1 wrote:
Dozer wrote:Iskreno, cudi me da su objavili ovu "vijest"...
Hemoterapije su poznate kao otrov za nas organizam, jer su zapravo - teski metali. Jeste, ubijaju celije raka, ali istovremeno ubijaju i 10x vise zdravih celija. I sve se ovo zna odavno. I pricam ja ovo ovdje vec godinama.
I tacno je kako je i napisano u ovom clanku - HT i zracenja mogu smanjiti rak/tumor, ali to je kratkotrajnog efekta. Jer, radi neuporedivo veceg broja ubijenih zdravih celija prilikom pokusaja ubijanja celija raka pomocu HT i zracenja, imunitet bude drasticno oslabljen. I onog momenta kada efekti HT i zracenja prestanu, a to je obicno 2-4 mjeseca nakon zavrsteka tih terapija, i ako rak nije uspjesno ubijen/odstranjen, on se onda pocne siriti i cesto postane tzv. galopirajuci.

Prostom logikom nije tesko doci do zakljucka da nas HT svojim djelovanjem zapravo sigurno ubijaju. Kod nekih vrsta karcinoma, i ako su otkriveni u pocetnom stadiju, HT i zracenja mozda mogu pomoci, uz eventualnu operaciju, tipa karcinoma grlica materice ili karcinoma debelog i/ili tankog crijeva u nekim slucajevima, ali za ostale vrste (mozak, drugi organi, kosti), ja jos nisam cuo da je neko prebacio onih medicinskih 5 godina.

Imao sam licni slucaj, u porodici, gdje su se 3 mjeseca nakon kompletnog tretmana s HT i zracenjima pojavile dvije nove i rapidno rastuce metastaze koje nisu postojale prije HT i zracenja. I covjeka otpisali, rekli - "Jos 15-20 dana, i to je to. Zao nam je."
A onda se pocelo uzimati THC ulje, i 2 mjeseca kasnije jedna od te dvije metastaze potpuno nestala, druga se prepolovila, a primarni mirovao. Covjek od 72 godine, koji je u momentu pocetka uzimanja THC ulja bio prikovan za krevet, nakon 2,5 mjeseca od momenta medicinskog "otpisa" na svojim nogama otisao na kontrolu. Doktori nisu mogli vjerovati da je uopste ziv, a ne da jos i hoda...
Dozer,
ako ti nije frka da mi napišeš u pm gdje si nabavljao ulje, koja je vrsta raka u pitanju i kakvo je stanje danas bio bih ti neizmjerno zahvalan?
ja bih isto zamolio. hvala unaprijed.
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2220 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by radostan dan »

vjesticanametli wrote: Ja ti nemam nista dobro reci. I moja mama je imala rak jajnika. Sve je trajalo 8 mjeseci i evo 3 godine je proslo kako nemam mamu. Procijenite na kraju da li da ide na hemo ili da sve da ide svojim tokom. Ja da mogu ista promijeniti cini mi se ne bih je pustila na hemo.
to ti se samo čini...
i ne opterećuj se tim.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#2221 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Rampage »

radostan dan wrote:
vjesticanametli wrote: Ja ti nemam nista dobro reci. I moja mama je imala rak jajnika. Sve je trajalo 8 mjeseci i evo 3 godine je proslo kako nemam mamu. Procijenite na kraju da li da ide na hemo ili da sve da ide svojim tokom. Ja da mogu ista promijeniti cini mi se ne bih je pustila na hemo.
to ti se samo čini...
i ne opterećuj se tim.
Da, ne treba se mučiti i dosipati so na ranu...

Kod mene je otac (sedma decenija života) trenutno na trećem ciklusu hemoterapije. Išao je na zračenje, prošao je terapiju THC uljem (hvala @Dozer) ali zlo je još uvijek tu.

Da, trenutno je u veoma lošem stanju, nikad nije bilo gore ali ja to stanje ne mogu pripisati (samo) hemoterapijama, takođe imam u vidu činjenicu da su mu doktori davali par mjeseci života (maligni melanom) a on se bori već dvije godine.

BTW, lično sam mišljenja da mu je THC ulje produžilo život.
bumerangss
Posts: 4468
Joined: 12/01/2015 16:47

#2222 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by bumerangss »

sadie_forever wrote:Zna li iko nekoga da je prezivio rak i ziv recimo 20 god kasnije?
Ja ne znam... smatra se da je rak izlijecen ako je prošlo 5 godina od postavlanja dijagnoze do izlijecenja eh sad sta je to izlijecenje, da nema simptoma da su nalazi UZ CT MRI markeri... negativni da je sve cisto...

Mada ja mislim da su se celije samo negdje "umirile" i da je pitanje trenutka kad ce se opet aktivirati

Nažalost 90 % pacijenata ne doceka tih 5 godina tj 70 80 % ih umre za godinu dvije od postavljanja dijagnoze, 10 % živi dvije do 5 godina a samo 5 do 10 % poživi još koju godinu više...

Moja mama je nestala u roku 8 mjeseci... od potpuno zdrave žene koja do 58-me godine nije imala otvoren karton jer nikad nije bila bolesna, i gripu nikad nije preležala nego je na nogama pregurala. Prvih 4 5 mjeseci od operacije i dijagnoze bila je relativno bolje, išlo je nabolje, primila je 11 kemoterapija a onda je sve krenulo niz brdo, stala je probava, crijeva zbetonirana, sve sto pojede i popije povrati, od infuzija živi, mrša, topi se, izgleda kao da joj je 80 godina, metastaze na mozak, ne zna ko je, ko sam joj ja, ne zna mi ime... to ko nije proživio ne zna šta je patnja, šta je bol, kako duša boli i pacijenta i njegove najbliže, kako su pare tad bezvrijedne, tad tek svatite šta je život, kako treba živjeti svaki dan kao da je zadnji, uživati u život, voljeti svoje voljene i to im svaki dan govoriti i djelima dokazivati jer život je tako kratak, tako brzo i nenadano dodje taj trnutak rastanka i to jako bolan trenutak, tako bolan da osobu koja te je rodila, koju najviše voliš, za koju si Boga molio da ozdravi, dodje trenutak kad u suzama, ne smiješ ni da izgovoriš ali pomisliš "Bože ako te ima, pomozi, olakšaj joj... uzmi je..." :(
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2223 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by vjesticanametli »

Isto kao i kod mene. Mama je umrla u 59 godini i sve je bilo gotovo za 8 mjeseci. Ja sam max iskoristila to vrijeme s njom cak smo i u istanbul isle jer joj je to zelja bila. 8 dan nakon povratka je umrla. Tjesi me sto znam da sam sve ucinila. Lova nista ne vrijedi. Zadnju noc nije znala ko sam ja ....izadoh na balkon zapalit i kazem onom gore ako te ima uzmi ili mene ili nju ....ja ono vise nisam mogla gledati. Tu noc mi je umrla na rukama. Uzas koji ni neprijatelju ne bih pozelila.
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2224 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by radostan dan »

vidi...ja sam oca izgubio isto u njegovoj 59.godini. tri i po mjeseca od postavljanja dijagnoze, od kojih je zadnjih mjesec više bio nesvjestan nego svjestan. i sve one muke, nema potrebe da ih opisujem, na zalost upoznata si sa njima.
no, ovo sam ti htio napisati...nakon dosta godina, hladne glave, bez emocija, u jednom trenutku sam zakljucio sam da mu je hemoterapija odmogla. i imao sam sreće da sam se vrlo brzo po tom samozaključenju sreo sa bliskim rođakom, upoznatim sa čitavom situacijom. i prenio sam mu tu svoju dilemu/zaključak...
vrlo jednostavno, samo jednim jedinim pitanjem me je razuvjerio...jednim jedinim, i dalje nismo nismo razgovarali na tu temu. pitao me je - kako bi živio sa činjenicom da nisi poslušao ljekare, i da si mu davao alternativnu terapiju...a on završio za tri mjeseca? ubjedio bi sebe da bi uz hemoterapiju i zračenje otac izvukao još godinu, dvije (a ne bi, jer je dijagnoza i trenutno stanje bilo grozno, grozno)...

eto, to sam želio da ti napišem...
svako dobro, pozz.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#2225 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by dječak sa šibicama »

sadie_forever wrote:Zna li iko nekoga da je prezivio rak i ziv recimo 20 god kasnije?
Ako sta znaci, poznavao sam zenu koja je nekad s kraja osamdesetih operisala rak dojke, odstranjena dojka, zivjela je do prije cca godinu dana kada je umrla od tumora pluca.

Kazu da jedan sa drugim nemaju veze, iako je pomalo bizarno, prezivjela jedan i zivjela tolike godine, da bi umrla od drugog. U 60 i nekoj godini zivota.

Poznavao sam covjeka koji je takodje prezivjeo i to tumor mozga, on je promijenio nacin zivota u potpunosti, to je bilo takodje negdje prije pocetka naseg nesretnog rata. Izlijecio je tumor, i umro u dubokoj starosti prije nekoliko godina, nije preminuo od raka niti ga je ikada vise dobio.

Ima primjera, dosta. Danas se tumor moze izlijeciti, samo je "sitna" fora da ga moras na vrijeme otkriti a to je u sustini najteze. Tumor je podmukla bolest.

U sustini mislim da sve ovisi o ukupnom psihofizickom zdravlju i stanju covjeka. Moja mama je prezivjela rak dojke, i zivjela nakon dijagnoze jos 4 godine ali taj tumor ju je dokrajcio sto bi se reklo, psihicki i fizicki. Umrla je od dijabetesa, koji je do dijagnoze tumora bio pod kontrolom, ali nakon dijagnoze nju je to saznanje da ima tumor, dotuklo.
Post Reply