KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#2176 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Sanchez22 »

Kakvo je misljenje o limunu nakon hemoterapije ?
Nemam nikakvih problema osim sto su mi leukociti i neutrofili niski svaki put.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#2177 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Zenama koje leze na klinici za onkologiju i primaju zracenja i kemoterapije dezurna domtorica danas rekla da ce vjerovatno biti otpustene iz bolnice jer aparat za zracenje ne radi i da ce se morati same snalaziti kako bi mozda mogle nastaviti lijecenje u tuzli ili mostaru
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#2178 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by isx »

.
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#2179 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by bumerangss »

kakavdanakneiskustvu wrote:Zenama koje leze na klinici za onkologiju i primaju zracenja i kemoterapije dezurna domtorica danas rekla da ce vjerovatno biti otpustene iz bolnice jer aparat za zracenje ne radi i da ce se morati same snalaziti kako bi mozda mogle nastaviti lijecenje u tuzli ili mostaru
:shock: Došlo je vrijeme da se svi podignemo protiv Sebije!!! :oops:
Vanne5
Posts: 4
Joined: 29/05/2017 09:59

#2180 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Vanne5 »

oksi wrote:Neka ne trosi nista pogotovo med. Moze to sve trositi ako hoce poslije kemo' i radijacije. To dvoje su sasvim dovoljni i ta vrsta karcinoma ima dobre prognoze. Za bolove ako su neizdrzivi moze razmisliti o narkoticima ali mora paziti da joj ne stvaraju konstipaciju.
Ne razumijem zasto je dr rekla da smije onda med? Jesam li Vas dobro shvatila da ne trosi nikako med ili?
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#2183 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Vipsilon »

Ne daj Bože nikome. Jadni ljudi, ne mogu ni dostojanstveno da se liječe.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2184 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

bumerangss wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Zenama koje leze na klinici za onkologiju i primaju zracenja i kemoterapije dezurna domtorica danas rekla da ce vjerovatno biti otpustene iz bolnice jer aparat za zracenje ne radi i da ce se morati same snalaziti kako bi mozda mogle nastaviti lijecenje u tuzli ili mostaru
:shock: Došlo je vrijeme da se svi podignemo protiv Sebije!!! :oops:
Ko to "svi"?

Pa ovdje se niko ziv ne podize ni radi cega, a kamoli radi Sebije... Ne moze Bosnjak na prvu u Bosnjaka ba... Dje si to vidio?
Dje si vidio da ovce napadnu cobana ili cobanicu?
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#2185 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Donnie Smith »

Ja ću u svako doba izaći s posla i protestvovati protiv idiota, povest ću sa sobom barem pet drugarica i sestru, ali me brinu uvijek oni nezaposleni, kojima je u suštini najgore, što leže kući i kukaju po FB, a ne bi mrdnuli ni dupetom ni repom ni za šta... pored nas indolentnih, biće Sebija i gora... :sad:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#2186 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Poslije dolaska novinara obecano je da nece nikog otpustati iz bolnice,tek poslije dolaska novinara
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#2187 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Vipsilon »

Dozer wrote:
bumerangss wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Zenama koje leze na klinici za onkologiju i primaju zracenja i kemoterapije dezurna domtorica danas rekla da ce vjerovatno biti otpustene iz bolnice jer aparat za zracenje ne radi i da ce se morati same snalaziti kako bi mozda mogle nastaviti lijecenje u tuzli ili mostaru
:shock: Došlo je vrijeme da se svi podignemo protiv Sebije!!! :oops:
Ko to "svi"?

Pa ovdje se niko ziv ne podize ni radi cega, a kamoli radi Sebije... Ne moze Bosnjak na prvu u Bosnjaka ba... Dje si to vidio?
Dje si vidio da ovce napadnu cobana ili cobanicu?
Nije to samo krivica jedne osobe, niti su problemi počeli dolaskom Sebije na čelo te ustanove. Problemi su daleko dublji i kompleksniji. Bila bi prava sramota halaliti svim prethodnim korumpiranim doktorima koji su derali bolesne ljude na samrti i prebaciti krivicu samo na jednu osobu. Daleko od toga da ja branim Sebiju, ali ne mogu biti ni toliki fakin i licemjer i da kažem da je sve njena krivica.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2188 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

I nije njena krivica. Ali u 90% jeste njene SDA.
Njih (citaj: SDA, op.a.) najvise je danas strah naroda i bilo kakvih protesta, a koji bi mogli prerasti u demonstracije. Provjereno.

Zato sve i pokusavaju sakriti, i reaguju tek kada se nesto pojavi u medijima, a onda to uredno pokusavaju (do sada vrlo uspjesno, mora im se priznati) spinovati i preusmjeriti na neki drugi kolosijek.

I sada rade isto - svoju visedecenijsku nesposobnost, inertnost, pljacku i nebulozu prebacuju drugima, u konkretnom slucaju SIEMENS-u, i pri tome se jos prave i blesavi i pitaju se "kako je moguce da to ranije nije odrzavano", aludirajuci na to da je jedan od sefova KCUS-a, u jednom kracem periodu, bio neko ko nije SDA.
A sve one silne godine prije toga, tokom kojih je KCUS-om upravljao Sebijin haver Gavrankapetanovic i ostatak te njene SDA klike, to ce hladno "zaboraviti". Fuj!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#2189 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Svi koji i niste znali, od juče vjerovatno znate - moja mama je jedna od pacijentica na Onkološkom odjeljenju Kliničkog Univerzitetskog Centra u Sarajevu. Jedna od onih kojima je rečeno da će, zbog pokvarenih aparata za zračenje, dobiti otpusnice i morati se same snalaziti kako doći do Tuzle ili Mostara (koji jedini imaju aparate za vanjsko zračenje). Jedna od onih koje su se, boreći se za svoje živote, odbile prihvatiti otpusna pisma i zvale medije da im pomognu u borbi. Jedna od onih koje su dale izjave za medije koje su mnoge od vas i rasplakale.
Moja mama je na Koševu više od mjesec dana. Za to vrijeme se jedan od dva aparata za vanjsko zračenje pokvario. Ona je imala sreću da je aparat na kojem je bila „programirana“ bio u funkciji do prošle sedmice pa je stigla obaviti više od pola terapije. Ali njena cimerka nije. Iako su došle isti dan i imale istu propisanu terapiju, mamina cimerka je primila samo osam terapija jer se njen aparat pokvario već prije dvije sedmice.
Pacijentice, kojima ta terapija znači život, su bile strpljive. Strpljivo su čekale da aparati prorade i da ih se reprogramira na jedini preostali aparat sve do juče. Juče je i zadnji aparat prestao raditi, pa im je tad rečeno da će dobiti otpusnice i da će morati same tražiti krevete za daljnje terapije u Tuzli ili Mostaru. Moja mama je već primila više od pola terapije ali za onkološke bolesnike svaki prekid znači ponavljanje ili produžavanje radio i hemo terapije koja je izrazito agresivna na organizam.
Juče ujutro doktorice dolaze da saopće bolesnicama da aparati više ne rade i „od njih nema ništa“ i da same moraju tražiti puteve do Tuzle ili Mostara. I meni je to saopšteno kao kćerki jedne od pacijentica. Uskoro, međutim, dolaze mediji, prvi od njih Žurnal, i zatim dolazi dežurna doktorica s Onkologiije da uvjeri pacijentice „da nisu prepuštene same sebi.“ U međuvremenu zaključavaju kapiju Onkološkog odjeljenja na kojem su smještene pacijentice s ginekološkim problemima ,a koje su tad u većini bile izvan zgrade protestujući, da mediji ne bi mogli ući u zgradu.
Šef Onkologije je "sišao" među pacijentice i dao izjavu za okupljene medije tek kad je situacija eskalirala u potencijalni incident. Jedno od njegovih prvih pitanja kad je okupio pacijentice unutar zgrade je bio „Ko je zvao medije?“. Pa evo, ako je bilo dileme, ja sam zvala medije. Je l'ginekološke pacijentice oboljele od karcinoma nemaju pravo na život? Je l' moraju čekati da dođu mediji da im se neko s Onkologije zvanično obrati? Je l' moraju same tražiti klinike koje će ih primiiti na daljnje liječenje? Beskrajno hvala Žurnalu koji je došao prvi.
Molim prijatelje koji su juče biii uz nas na da, ako ništa, šeruju ovaj post. Molim medije da nastave pratiti ovu temu. Molim političke stranke da ovim putem ne ubiru ne političke poene jer ih ovako neće sabrati. Pacijentice ne traže ostavke nego odgovornost.
oksi
Posts: 33
Joined: 19/04/2014 06:51

#2191 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by oksi »

Vanne5 wrote:
oksi wrote:Neka ne trosi nista pogotovo med. Moze to sve trositi ako hoce poslije kemo' i radijacije. To dvoje su sasvim dovoljni i ta vrsta karcinoma ima dobre prognoze. Za bolove ako su neizdrzivi moze razmisliti o narkoticima ali mora paziti da joj ne stvaraju konstipaciju.
Ne razumijem zasto je dr rekla da smije onda med? Jesam li Vas dobro shvatila da ne trosi nikako med ili?
Sa kimoterapijom med ne ide. To mi je rekao onkolog kada je neko iz moje familije imao karcinom. Kada se kimoterapija zavrsi onda neka koristi med jer je on zdrav.
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#2192 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by suza81 »

Trenutno prema info koje su mi dali KCUS nema reagense za tumor markere za karcinom debelog crijeva. Da li je neko uradio refundaciju i koja sluzba daje potvrdu za to?
hecim
Posts: 25
Joined: 03/01/2012 20:04

#2193 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by hecim »

Zdravo. Nikad se dosad nisam susreo sa karcinomom direktno, medjutim mom djedu (67 godina) je jucer dijagnosticiran tumor na mozgu velicine sljive.
Doktori na UKCS-u su rekli da nema smisla ici na operaciju ili kemoterapiju jer bi mu to samo produzilo patnju, tj. nakon svega toga pretvorio bi se u "biljku", tako da ce ga otpustiti za koji dan i predvidjaju mu nekoliko mjeseci zivota. Ja sam prilicno citao ovu temu, ali se nisam susreo sa konkretnim primjerom tumora na mozgu. Bio bih zahvalan ako bi neko podijelio iskustva ili dao neki savjet vezan za ovu situaciju. Hvala svima unaprijed.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2194 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

THC ulje.
Nema sta izgubiti, a moze dobiti puno.
Puno detalja - http://forum.klix.ba/karcinom-i-r-s-oil ... 30052.html
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2196 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Iskreno, cudi me da su objavili ovu "vijest"...
Hemoterapije su poznate kao otrov za nas organizam, jer su zapravo - teski metali. Jeste, ubijaju celije raka, ali istovremeno ubijaju i 10x vise zdravih celija. I sve se ovo zna odavno. I pricam ja ovo ovdje vec godinama.
I tacno je kako je i napisano u ovom clanku - HT i zracenja mogu smanjiti rak/tumor, ali to je kratkotrajnog efekta. Jer, radi neuporedivo veceg broja ubijenih zdravih celija prilikom pokusaja ubijanja celija raka pomocu HT i zracenja, imunitet bude drasticno oslabljen. I onog momenta kada efekti HT i zracenja prestanu, a to je obicno 2-4 mjeseca nakon zavrsteka tih terapija, i ako rak nije uspjesno ubijen/odstranjen, on se onda pocne siriti i cesto postane tzv. galopirajuci.

Prostom logikom nije tesko doci do zakljucka da nas HT svojim djelovanjem zapravo sigurno ubijaju. Kod nekih vrsta karcinoma, i ako su otkriveni u pocetnom stadiju, HT i zracenja mozda mogu pomoci, uz eventualnu operaciju, tipa karcinoma grlica materice ili karcinoma debelog i/ili tankog crijeva u nekim slucajevima, ali za ostale vrste (mozak, drugi organi, kosti), ja jos nisam cuo da je neko prebacio onih medicinskih 5 godina.

Imao sam licni slucaj, u porodici, gdje su se 3 mjeseca nakon kompletnog tretmana s HT i zracenjima pojavile dvije nove i rapidno rastuce metastaze koje nisu postojale prije HT i zracenja. I covjeka otpisali, rekli - "Jos 15-20 dana, i to je to. Zao nam je."
A onda se pocelo uzimati THC ulje, i 2 mjeseca kasnije jedna od te dvije metastaze potpuno nestala, druga se prepolovila, a primarni mirovao. Covjek od 72 godine, koji je u momentu pocetka uzimanja THC ulja bio prikovan za krevet, nakon 2,5 mjeseca od momenta medicinskog "otpisa" na svojim nogama otisao na kontrolu. Doktori nisu mogli vjerovati da je uopste ziv, a ne da jos i hoda...
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#2197 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Hajlac »

Prenijecu ono sto sam napisao na drugom topiku jer je jednako relevantno i ovdje nazalost:

Da pokusam taksativno i hronoloski napisati kroz kakav je sve JAVASLUK, NEBRIGU, NESPOSOBNOST, potpunu IZBEZUMLJENOST nadleznih, HAOS & RASULO, PRIMITIVIZAM te KORUMPIRANOST prosao i nazalost jos prolazi clan porodice vec dugih SEDAM MJESECI pokusavajuci rijesiti pitanje malignog tumora na stitnoj zlijezdi, popunila bi se jedna citava stranica ovog topika :roll: :evil:

Toliko saltanja, nestrucnosti silnih "ljekara", "strucnih" konzilija, "dijagnosticara" pa sve do osoblja na salterima i u laboratorijama da normalan covjek jednostavno moze jedino POLUDJETI i poceti da URLICE na korumpiranu raspadnutu zdravrstvenu anarhiju od sistema!

I pored urednog zdravstvenog osiguranja i decenija automatskog odvajanja od bruto plate, obican, posten i "neuvezan" covjek primoran je zaduzivati se od mizerne penzijice da bi 5-6+ hiljada KM dao nekom Al-Tawilu ili VMA :evil:

Samo za sintigrafiju su puna dva mjeseca hladno od*ebavali pacijenta, pricom kako nema reagensa, SVE DO TRECEG DOLASKA PRESUCUJUCI KAKO SE MOZE I U DRZAVNOJ BOLNICI ISTI PREGLED URADITI.

Posljednje u nizu sikaniranja i sokova s KCUS-a bilo je od strane, kako naknadno citamo u klix komentarima na vijest o njegovom unaprjedjenju, "nesposobnog mesara i najkorumpiranijeg doktora na KCUS-u" Prof. Dr. Adnana Kapidzica, koji je naprasno promijenio pricu i na najgrublji nacin doslovno OD*EBAO pacijenta, ocito vidjevsi da mu se ne mili koverta s nekoliko hiljada KM :evil:

Stoka pogana dusmanska laze i petlja o tome kada stvarno ide na godisnji odmor i koliko je zauzet!!!

A na citavom vrlom Klinickom centru ovog nazovi tj. nekada glavnog grada spalo je na JEDNOG jedinog doktora koji moze/usudjuje se izvaditi citavu stitnu zlijezdu.

Sjeme Vam Se Zatrlo bagro majmunska!
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#2198 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Anestezija »

kakvi su simptoni karcinoma ako moze neko da mi napise'? mrsam puno u zadnje vrijeme,temp.povisena,sto sam imao ben na ruci skroz potamnio i sto je najgore umor me neki slomio ,neam volje ni za cim :-)
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#2199 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Rampage »

Ne lupaj, živ bio, otiđi doktoru. Vjeruj mi da je karcinom zadnja stvar u životu s kojom se želiš zaHebavati.

PS - nisam zlonamjeran, nemoj me pogrešno shvatiti.
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#2200 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Anestezija »

Rampage wrote:Ne lupaj, živ bio, otiđi doktoru. Vjeruj mi da je karcinom zadnja stvar u životu s kojom se želiš zaHebavati.

PS - nisam zlonamjeran, nemoj me pogrešno shvatiti.
u zadnjih par mjeseci nam je po grada fasovalo to,pa nako pitam :)
Post Reply