KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
solin
Posts: 9
Joined: 23/11/2016 20:09

#2151 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by solin »

Super samo neka je sve u redu. ;-)
User avatar
sabinna38
Posts: 240
Joined: 03/01/2014 19:38
Contact:

#2152 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by sabinna38 »

Postovanje svima

Da li je moguce da se na osnovu samo ultrazvuka dovede u pitanje tumor. Meni je navodno bacena sumnja na maligi tumor perifernih zivaca. ( na ruci )
Pojavila se bol iznad lakta,, mala kvrzica.... i sada se bol smanjila skoro pa ne boli... kvrzica je stala sa rastom

Trebam na operaciju da to izvade.

Moze li mi bilo ko sta vise reci o tome? ... Opasnosti prije svega?

Hvala. U panici sam i molim za savjet
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#2153 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by isx »

Na osnovu UZV se može samo posumnjati na nešto. Punkcijom, odstranjivanjem i kasnijim PHD nalazom se radi dijagnoza.
User avatar
sabinna38
Posts: 240
Joined: 03/01/2014 19:38
Contact:

#2154 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by sabinna38 »

isx wrote:Na osnovu UZV se može samo posumnjati na nešto. Punkcijom, odstranjivanjem i kasnijim PHD nalazom se radi dijagnoza.
A da pretpostavimo da je to, koliko je to opasno? Mislim, razumijem cim je maligno da nije dobro ali tako malo ima toga na google o simptomima ... lijecenju...
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#2155 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Sanchez22 »

.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#2156 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

odjel onkologije na UKC u sarajevu je u onoj najvecoj zgradi?
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#2157 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Sanchez22 »

Sta znaci KT-PEB?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#2158 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li ko koristio ulje od kanabisa?
User avatar
argyle
Posts: 1840
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#2159 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by argyle »

Sanchez22 wrote:Sta znaci KT-PEB?
KT=kemoterapija ( ili HT)
PEB (jedan od protokola)=cisPlatin, Etoposid, Bleomycin
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#2160 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

http://www.24sata.hr/tech/u-ovoj-hrvats ... uta-521421

je li ko cuo za ovo,ima li ko iskustva sa ovom klinikom?
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#2161 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Donnie Smith »

Svi oboljeli od raka moraju prestati jesti piletinu i svi oni koji žele prevenirati teška oboljenja i preuranjenu smrt, moraju s jelovnika izbaciti piletinu. Pod broj 1. Pod 2, Vegetu. 3. Cedevitu. 4. Žvake.

Sirova hrana, svježa, organska, provjeriti po stotinu puta je li prskana, ako postoji sumnja, ne kupovati je, a za svaki slučaj je držati namočenu u sodi-bikarboni. Što manje hranu kuhati, pržiti - jesti voće i povrće u izvornom obliku. Uraditi hidžamu i piti ćurekotovo ulje. Med, ali od provjerenog pčelara koji je na ispravan način tretirao pč. zajednice protiv varoe i dr. pč. bolesti jer većina ih koristi Amitraz (vrsta bojnog otrova) koji se i nakon tretmana zadržava u ramovima, građevnjaku, vosku i konačnici medu koji često sadrži i antibiotike, znači, def. bolje ne uzimati med ako niste 100 posto sigurni u pčelara (gledajte da vam je komšija ali da u blizini nema malinara), a ovi pčelari po sajmovima su najveći trovači. Koristi nikakve, samo šteta.

Sve je više oboljelih od raka, ljudi traže instant rješenja, ali konvenc. medicina ne nudi ni na duge staze rješenje, kamoli za dan-dva.

Ja otišla neku rasadu da gledam, lik napravio biznis s plast. proizvodnjomi i objašnjava mi, ovaj paradajz se tretira ovim i ne smije se plod jesti nakon toga sedam dana, a vidiš ovaj, ovaj od dana prskanja pa narednih 70 dana..(ja računam 70 dana to je tri mjeseca o čemu on priča i hvala lijepo doviđenja, prskaj mamu svoju...uglavnom, nabroja' ja svašta u kratkom roku...šetajte, barem je Trebević blizu, ovi koji imaju sreću da ne žive u Sa, imaju još bolje lokacije, biciklo, voda, čajevi, ljubav, pozitivne misli.....
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#2162 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Sanchez22 »

.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#2163 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li ko koristio tablete zofran protiv mučnine,povraćanja poslije zracenja,kemoterapija?
Did
Posts: 246
Joined: 28/10/2007 21:08

#2164 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Did »

http://www.3sat.de/mediathek/?mode=play&obj=66324

Prilog o djelovanju methadona na nestajanje ćelija raka. Na njemačkom jeziku je, nažalost. Govori i o nezainteresiranosti farmaceutske industrije za kliničke studije koje bi potakle široku upotrebu, jer je istekao patent tj. ne može se naplatiti. Methadon je relativno jeftin i dostupan, a nuspojave neznatne. Vrijedi pokušati.
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#2165 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by drastic »

kakavdanakneiskustvu wrote:je li ko koristio tablete zofran protiv mučnine,povraćanja poslije zracenja,kemoterapija?
imas generic ondansetron jeftinije su
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#2166 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

drastic wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:je li ko koristio tablete zofran protiv mučnine,povraćanja poslije zracenja,kemoterapija?
imas generic ondansetron jeftinije su

Hvala
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#2167 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Vipsilon »

Pozdrav. Novi sam na temi. Na svu sreću nemam još nikoga oboljelog od karcinoma međutim godine lete, roditelji stare, i ja starim, a stvarnost je neumoljiva. Niko od nas ne zna kad ga može zadesiti pa nije loše upoznati se s tim. Kolika je prosječna cijena lijekova (kemoterapija) za karcinom ? Gdje te lijekove nabavljate? Da li je tačno da se kod nas koriste stari lijekovi iz 90-tih koji imaju više nus pojava od ovih novijih?
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#2168 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by drastic »

Vipsilon wrote:Pozdrav. Novi sam na temi. Na svu sreću nemam još nikoga oboljelog od karcinoma međutim godine lete, roditelji stare, i ja starim, a stvarnost je neumoljiva. Niko od nas ne zna kad ga može zadesiti pa nije loše upoznati se s tim. Kolika je prosječna cijena lijekova (kemoterapija) za karcinom ? Gdje te lijekove nabavljate? Da li je tačno da se kod nas koriste stari lijekovi iz 90-tih koji imaju više nus pojava od ovih novijih?
zavisi od citostatika neki mogu biti po $10000 po dozi. Samo inekcija neulaste koja se daje dan nakon hemoterapije kosta $5000
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#2169 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Je li moguce da se kemoterapije kupuju u apotekama,da ih nema u KCUS?
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2170 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Da. I to ne u bilo kojim apotekama, nego najcesce samo u apoteci "Dina", cija vlasnica je dobra Sebijina haverka, a njen muz je clan UO UKCS.
To je, takodjer, i apoteka kojoj UKCS donira novcana sredstva (?!)...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#2171 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dozer wrote:Da. I to ne u bilo kojim apotekama, nego najcesce samo u apoteci "Dina", cija vlasnica je dobra Sebijina haverka, a njen muz je clan UO UKCS.
To je, takodjer, i apoteka kojoj UKCS donira novcana sredstva (?!)...

Gdje je ta apoteka?
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2172 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Cengic Vila.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#2173 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dozer wrote:Cengic Vila.

Hvala
Vanne5
Posts: 4
Joined: 29/05/2017 09:59

#2174 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Vanne5 »

Lijep pozdrav svima koji se bore i ciji se najmiliji bole sa ovom opakom bolesti...
Nikad u zivotu sanjala nisam da cu sate i sate provesti citajuci o karcinomu pa vas sve molim za pomoc i svaki savjet...
Naime prije 20-tak dana smo saznali da mama ima adenokarcinom rektuma...naime imala je krvarenje mislila sa su muke po hemoroidima medjutim nagovorimo je da ode doktoru isti uputio na kolonoskopiju gdje su nadjena dva polipa od koji je jedan bio sumnjiv pa su isti poslali na ph analizu...nakon toga uradila tumor markere i magnetnu...kroz desetak dana stizu nalazi...markeri nisu pozitivni...a magnetna je pokazala adenokarcinom rektuma...prema nalazu nalazi se na nekih nekoliko centimetara od ulaza i velicine je oko 20mm toliko sam ja shvatila da je iz nalaza...s tim da je kroz kratko vrijeme uznapredovao...odredjena joj je terapija zracenja i kemoterapije koju pije kuci 2x3 tablete Capacitabina od 500mg...
Ono sto mene zanima a sto ne mogu pitati doktore jer aam vezana za krevet jer cuvam trudnocu a svi sa mnom obazrivo pricaju je zasto kombinacina zracenja i kemo i da li je ova kemo jaka...jer imam svekra oboljelog od karcinoma debelog crijeva i njemu je uradjen anus preter i ide na kemo nakon operacije kompletno debelo crijevo mu je izvadjeno...a na zracenje je isao samo prije op...pretpostavljam da karcinom niie isti i da mama zato ima ovakav tretman prije same operacije...molim vas za savjete...
Druga stvar je recenk joj je da ne koristi aloe i te stvari da ne opteeecuje jetru samo med....e sad ona je dobila lijek na bazi povrca iz austrije i to misli piti...uz taj lijek idu cajevi menta nana kadulja maticnjak kantarion i caj za bubrege da li ih smije piti dok ide na zracenje i pije kemo..lihek se pije 42 dana...takodjer dobila med od kestena da li i njega smije...sto je sa imunitetom i leukocotima i tim tabletama o kojima pisete citala sam smije li to?
Izvinjavam se na predugom postu ali zaista sam ocajna jer pored rizicne trudnoce najteze mi je jer ne mogu biti uz nju i ici doktorima sa ispitam sto ne zanima...
I da zaboravila sam reci da su joj ae javili zadnjih dana bolovi...
oksi
Posts: 33
Joined: 19/04/2014 06:51

#2175 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by oksi »

Neka ne trosi nista pogotovo med. Moze to sve trositi ako hoce poslije kemo' i radijacije. To dvoje su sasvim dovoljni i ta vrsta karcinoma ima dobre prognoze. Za bolove ako su neizdrzivi moze razmisliti o narkoticima ali mora paziti da joj ne stvaraju konstipaciju.
Post Reply