KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
argyle
Posts: 1853
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#2126 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by argyle »

Pasiflora wrote:
Dozer wrote:Krvna slika ce biti sve losija i losija. To je rezultat HT. A alergijska reakcija ce se nastaviti, vjerovatno i pogorsati, s obzirom da, ocigledno, i dalje prima to na sta je alergicna.
Pa šta da radima????? Da pitam onkologinju je li moguće da je alergija na nešto???? Ona to vidi svaki put i kaže da tako treba :( :( :( :(
Majke mi, ponekad mislim da rade eksperimente na ljudima :(
lici li na ovo?
Image
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2127 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

da, liči na to. znaš li šta o tome?
User avatar
argyle
Posts: 1853
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#2128 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by argyle »

Pasiflora wrote:da, liči na to. znaš li šta o tome?
moguce je da je u pitanju trombocitopenija, cesta pojava nakon hemoterapije.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2129 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

argyle wrote:
Pasiflora wrote:da, liči na to. znaš li šta o tome?
moguce je da je u pitanju trombocitopenija, cesta pojava nakon hemoterapije.
Ali njoj nije locirano SAMO na nogama, već doslovno od malog prsta na nozi do vrha glave :(

Mislim da nije to u pitanju, naime mami je to više kao sitni ili veči čirići, koji se povremeno provale i iz njih curi gnoj.
A definitivno ih ima tako puno kao na tim fotkama pa sam malo poletjela da napišem da tako izgleda.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2130 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by vjesticanametli »

Pasiflora wrote:
Dozer wrote:Krvna slika ce biti sve losija i losija. To je rezultat HT. A alergijska reakcija ce se nastaviti, vjerovatno i pogorsati, s obzirom da, ocigledno, i dalje prima to na sta je alergicna.
Pa šta da radima????? Da pitam onkologinju je li moguće da je alergija na nešto???? Ona to vidi svaki put i kaže da tako treba :( :( :( :(
Majke mi, ponekad mislim da rade eksperimente na ljudima :(
Njih ne zanima sta je s nama :( Sretno ti i svako dobro mami. Pozz
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2131 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

vjesticanametli wrote:Njih ne zanima sta je s nama :( Sretno ti i svako dobro mami. Pozz
Hvala vještice :(
User avatar
LolaLola
Posts: 314
Joined: 07/05/2013 22:57

#2132 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by LolaLola »

Zao mi je mame.
Nazalost njeno tijelo gori od HT. Rijedak slucaj ali se ipak desava. Ocima sam gledala zenu koja je bukvalno imala otvorene isprzene rane od glave, ociju, preko cijelog tijela.
Ne zelim da te prepadam, ali njoj nije Se nije dobro zavrsilo :(
Urgiraj sto prije, tj trazi misljenje jos jednog onkologa, jer ona ne bi smjela primati tu HT.
Sve najbolje vam zelim.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2133 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

LolaLola wrote:Zao mi je mame.
Nazalost njeno tijelo gori od HT. Rijedak slucaj ali se ipak desava. Ocima sam gledala zenu koja je bukvalno imala otvorene isprzene rane od glave, ociju, preko cijelog tijela.
Ne zelim da te prepadam, ali njoj nije Se nije dobro zavrsilo :(
Urgiraj sto prije, tj trazi misljenje jos jednog onkologa, jer ona ne bi smjela primati tu HT.
Sve najbolje vam zelim.
joj jesi me uplašila! Bože pomozi :( :( :( :( :(
User avatar
Dozer
Posts: 28399
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2134 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Pusti boga, nema od njega nista (bez uvrede :sad: ). Hvataj drugog doktora.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2135 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kerima1 »

Pasiflora wrote:
LolaLola wrote:Zao mi je mame.
Nazalost njeno tijelo gori od HT. Rijedak slucaj ali se ipak desava. Ocima sam gledala zenu koja je bukvalno imala otvorene isprzene rane od glave, ociju, preko cijelog tijela.
Ne zelim da te prepadam, ali njoj nije Se nije dobro zavrsilo :(
Urgiraj sto prije, tj trazi misljenje jos jednog onkologa, jer ona ne bi smjela primati tu HT.
Sve najbolje vam zelim.
joj jesi me uplašila! Bože pomozi :( :( :( :( :(
Imas drugu temu slicnu ovoj o ulju kanabisa iscitaj ako vec nisi, preporuceno je kod tih oboljenja.Nedavno citam zeni se i metastaze povukle od njegovog koristenja.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2136 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

čitam tu drugu temu od jučer, hvala u svakom slucaju
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2137 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kerima1 »

Pasiflora wrote:čitam tu drugu temu od jučer, hvala u svakom slucaju
:thumbup:
User avatar
LolaLola
Posts: 314
Joined: 07/05/2013 22:57

#2138 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by LolaLola »

Pasiflora wrote:čitam tu drugu temu od jučer, hvala u svakom slucaju


Zaista mi nije bio cilj da te plasim, izvini.
Samo sam htjela ti objasniti o cemu je rijec, tako da znas.
Zato ti kazem, urgiraj pod hitno.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2139 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

Hvala Lola :(
User avatar
LolaLola
Posts: 314
Joined: 07/05/2013 22:57

#2140 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by LolaLola »

Pasiflora, kako je mama?
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2141 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

LolaLola wrote:Pasiflora, kako je mama?
Završena 5. kemo... razgovarali sa onkologinjom OPET i ona opet kaže da je sve normalno. Konsultirali se sa još nekim i kažu da se dešavaju tako burne reakcije i da nije drama. Upoznali osobu koja je prije nekoliko godina imala vrlo slične kožne manifestacije za vrijeme kemo, ali se sve smirilo i prošlo kada je završila sa terapijom. I dalje ne znam šta da mislim o svemu tome... :(

Inaće, mama ukupno nije loše: malo malaksala, ali dobro jede tako da, da nije ove rekacije na koži - više/manje mogli bi reći da kemo vrlo uredno prolazi.
User avatar
LolaLola
Posts: 314
Joined: 07/05/2013 22:57

#2142 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by LolaLola »

Vidis ima i pozitivnih primjera, sto je jako dobro.
Ne dajte joj da klone duhom. To je pola izlijecenja. Samo je odrzavati u pozitivnom duhu, ako mogucnosti dozvoljavaju sto vise izlaziti na neka dobra mjesta. Sto manje prostora ostaviti za crne misli.
Nazalost sve sam ovo prosla sa ocem. Da se jos jednom sve desi, bila bih manje sebicnija. No, sve se dobro zavrsilo.
Koji je karcinom u pitanju?
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2143 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

LolaLola wrote:Vidis ima i pozitivnih primjera, sto je jako dobro.
Ne dajte joj da klone duhom. To je pola izlijecenja. Samo je odrzavati u pozitivnom duhu, ako mogucnosti dozvoljavaju sto vise izlaziti na neka dobra mjesta. Sto manje prostora ostaviti za crne misli.
Nazalost sve sam ovo prosla sa ocem. Da se jos jednom sve desi, bila bih manje sebicnija. No, sve se dobro zavrsilo.
Koji je karcinom u pitanju?
Debelog crijeva. Karc. operiran prije 2,5 godine, nakon toga odstranjena maternica zbog metastaza, ali ostala nakupina kanc. stanica u trbušnoj šupljini...
I to sada tretiraju kemo terapijom
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2144 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

Pasiflora wrote:
LolaLola wrote:Vidis ima i pozitivnih primjera, sto je jako dobro.
Ne dajte joj da klone duhom. To je pola izlijecenja. Samo je odrzavati u pozitivnom duhu, ako mogucnosti dozvoljavaju sto vise izlaziti na neka dobra mjesta. Sto manje prostora ostaviti za crne misli.
Nazalost sve sam ovo prosla sa ocem. Da se jos jednom sve desi, bila bih manje sebicnija. No, sve se dobro zavrsilo.
Koji je karcinom u pitanju?
Debelog crijeva. Karc. operiran prije 2,5 godine, nakon toga odstranjena maternica zbog metastaza, ali ostala nakupina kanc. stanica u trbušnoj šupljini...
I to sada tretiraju kemo terapijom.

Drago mi je da je kod tvoga tate sve dobro završilo.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2145 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

Pasiflora wrote:
LolaLola wrote:Vidis ima i pozitivnih primjera, sto je jako dobro.
Ne dajte joj da klone duhom. To je pola izlijecenja. Samo je odrzavati u pozitivnom duhu, ako mogucnosti dozvoljavaju sto vise izlaziti na neka dobra mjesta. Sto manje prostora ostaviti za crne misli.
Nazalost sve sam ovo prosla sa ocem. Da se jos jednom sve desi, bila bih manje sebicnija. No, sve se dobro zavrsilo.
Koji je karcinom u pitanju?
Debelog crijeva. Karc. operiran prije 2,5 godine, nakon toga odstranjena maternica zbog metastaza, ali ostala nakupina kanc. stanica u trbušnoj šupljini...
I to sada tretiraju kemo terapijom.

Drago mi je da je kod tvoga tate sve dobro završilo.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2146 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kerima1 »

Dobro je da nije metastaziralo na jetru.Ako ikako mozete nabaviti ulje kanabisa valjalo bi joj to davati.
User avatar
LolaLola
Posts: 314
Joined: 07/05/2013 22:57

#2147 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by LolaLola »

Ja joj zelim sve najbolje.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2148 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

http://dnevnilist.info/otac-zago-rak-je ... o-mnogima/

Otac Zago: Rak je izlječiv, moj recept je pomogao mnogima..

Prema svjedočanstvima oca Romana i njegovih pacijenata na ovaj način liječeni su tumori maternice, prostate, dojki, mozda, kostiju, leukemija, crijeva..

Franjevački redovnik i učitelj, “Otac” Romano Zago iz Brazila godinama proučavao je proučavao biljku koja je ljekovita, alou te je osmislio poeban lijek za koji čvrst tvrdi, revenira i liječi rak. Navodno on je objavio knjigu o tome “Rak je izlječiv”.

Romano Zago službovao je u Brazilu među sirotinjom i tad je kako tvrdi oučio da ljudi koji boluju od bilo koje bolesti, vrlo brzo se oporavljaju od bilo koju vrstu biljke aloe. Nakon toga Romano se odmah bacio na posao i posvetio se proučavanju ove biljke i 20 godina je proveo u tom poslu.

Recept protiv raka:
Priprema: Za recept se preporučuje aloe arborescens koja je mnogo bolja i jača vrsta nego aloe vera. Pokušajte pronaći ovu vrstu. Sve uspijevaju i kod nas, čak i u posudama u kućama. Ipak, ako baš niste u stanju naći aloe arborescens, može poslužiti i aloe vera, koja ima slična svojsta, ali samo slabija.

Listove ili list težine 300 g operite, uklonite bodlje, isjecite na komadice i ubacite u blender. Dodajte pola kile meda i 5 kašika jačeg alkoholnog pića koje služi za bolju apsorciju na kapilarnom noviu prilikom konzumiranja.

Ako ste osoba koja ne konzumira alkohol, upotrijebite prirodni jabučni ocat u istom omjeru. Smjestu blendajte 2-3 minute. Pohranite napitak u staklenu bocu, koju ćete držati isključivo u hladnjaku.

Konzumacija:
Uzimajte 1-2 kašike najmanje pola sata prije jela tri puta na dan. Prije upotrebe bocu dobro promućkajte. Na početku uzimajte 1 kašiku 3 puta na danm, a poslije možete povećati dozu na dvije.

(Dnevnilist/24sata.hr)
solin
Posts: 9
Joined: 23/11/2016 20:09

#2149 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by solin »

Lalena wrote:Naslusala sam se toliko prica ovih dana...
U cekaonici svako ima svoju verziju lijecenja :-)

Mislim, razumijem donekle, ne mogu reci da znam kako je to kada ti daju jos koji mjesec zivota, ponekad i samo skretanje misli, pa cak i mali tracak nade, moze sve uciniti puno podnosljivijim.
Ali, velike promjene (tipa planinskog zraka, dugorocnog izgladnjivanja, raznorazne organske prehrane, ovih ili onih skupocjenih lijekova iz inostranstva...),mogu sebi priustiti oni u zrelijim godinama, cija su djeca odrasla, porodicne prilike sredjene...
Meni je prvo palo na pamet da ako to i bude to, kako da olaksam situaciju onima koji ostaju?!
Nekako ne bih voljela sve potrositi, napraviti haos ne samo u svom zivotu, nego i u zivotu meni bliskih osoba, i onda ih tako ostaviti.

Lijeciti se - da, svakako, svaki mjesec, svaka godina, meni licno bi puno znacila, ali u granicama dostupnog, ne po svaku cijenu...
Ne znam, mozda cu za koji dan, mjesec, razmisljati drugacije? Trenutno tako mislim.
Na kraju krajeva, bice ono sto ce biti :)
Ne javlja nam se Lalena da li je sve u redu sa nalazima?!
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#2150 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Lalena »

solin wrote:
Lalena wrote:Naslusala sam se toliko prica ovih dana...
U cekaonici svako ima svoju verziju lijecenja :-)

Mislim, razumijem donekle, ne mogu reci da znam kako je to kada ti daju jos koji mjesec zivota, ponekad i samo skretanje misli, pa cak i mali tracak nade, moze sve uciniti puno podnosljivijim.
Ali, velike promjene (tipa planinskog zraka, dugorocnog izgladnjivanja, raznorazne organske prehrane, ovih ili onih skupocjenih lijekova iz inostranstva...),mogu sebi priustiti oni u zrelijim godinama, cija su djeca odrasla, porodicne prilike sredjene...
Meni je prvo palo na pamet da ako to i bude to, kako da olaksam situaciju onima koji ostaju?!
Nekako ne bih voljela sve potrositi, napraviti haos ne samo u svom zivotu, nego i u zivotu meni bliskih osoba, i onda ih tako ostaviti.

Lijeciti se - da, svakako, svaki mjesec, svaka godina, meni licno bi puno znacila, ali u granicama dostupnog, ne po svaku cijenu...
Ne znam, mozda cu za koji dan, mjesec, razmisljati drugacije? Trenutno tako mislim.
Na kraju krajeva, bice ono sto ce biti :)
Ne javlja nam se Lalena da li je sve u redu sa nalazima?!
Hvala na pitanju...
Nalazi su optimisticni, hvala Bogu, mozda si cak pogodio/la dijagnozu ;-)
Post Reply