KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2126 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Psiha je cudo... :roll:
lolab
Posts: 11
Joined: 11/06/2010 13:02

#2127 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by lolab »

Nabavila sam ulje iz Mediccanne ali ga nazalost nismo stigli upotrijebiti. Ako neko hoce kupiti nek mi se javi
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#2128 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Jara »

kerima1 wrote:
Jara wrote:
kerima1 wrote: Ili neki razumiju na kineski tvoje napisano :D
Pitaj nekog ko razumije jezik na kojem je ovaj forum - gdje su ti greške! ;-)
A na koji jezik ti najbolje razumiješ? :wink:
P.S. Da se malo i nasmijemo na ovoj tužnoj i ozbiljnoj temi, izvinjavam se, ne izdržah! :oops:
Samo sam se salila sa Blackom,ne nerviraj se dzabe. :)
I ja imam namjeru da se malo nasmijemo na ovoj temi.Bolesnima brz oporavak zelim. :kiselavoda:
Moguće da nekima riječ "dostojan" ne znači zapravo ono što znači, a to je - "vrijedan poštovanja" .
Nema dostojnih ( vrijednih poštovanja) i nedostojnih ( ne vrijednih poštovanja) bolesti. I tačka! :)
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#2129 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Baba_Droga »

Hajd ba pustite sada to, nego danas sam jako zbunjena :roll:

Otac je na terapijama Onko BCG, preko telefona doktorica rekla lijeka u BiH nema, a mi preko drugih izvora saznali da ga u Bosni neće ni biit do kraja ove godine. Njemu ostale tri terapije do kraja.
Ja sam isti taj lijek pronašla u Poljskoj i može se kupiti sa našim receptom. Sve provjereno i maltene bilo dogovoreno.
Međutim, danas je išao na razgovor kod doktorice i ona kaže da oni nemaju dozvolu da daju pacijentima lijekove koji su kupljeni negdje drugo (a ja našla isti lijek od istog proizvođača koji je on primao na onkologiji).

Kao još rekla da je to bacanje para, da se taj lijek više globalno nikako ne proizvodi i sve i da ga kupimo oni ga neće dati :-) :(

Zar je moguće da uključuju ljudima lijekove/terapije koje je se više ne proizvode? Zar nemaju zaliha? Šta dalje...čovjek na pola terapije?

Mom čuđenju nema kraja, vratili ga i rekli u junu kontrola. Naravno, iskustvo sa mamom rahmetli je toliko loše, da me panika 'fata od ove situacije i neodgovornosti ljekara, dobavljača i svih koji su umješani u ovo.

Eto, morala sam malo da se ispušem :( sorry
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#2130 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Jara »

Baba_Droga wrote:Hajd ba pustite sada to, nego danas sam jako zbunjena :roll:

Otac je na terapijama Onko BCG, preko telefona doktorica rekla lijeka u BiH nema, a mi preko drugih izvora saznali da ga u Bosni neće ni biit do kraja ove godine. Njemu ostale tri terapije do kraja.
Ja sam isti taj lijek pronašla u Poljskoj i može se kupiti sa našim receptom. Sve provjereno i maltene bilo dogovoreno.
Međutim, danas je išao na razgovor kod doktorice i ona kaže da oni nemaju dozvolu da daju pacijentima lijekove koji su kupljeni negdje drugo (a ja našla isti lijek od istog proizvođača koji je on primao na onkologiji).

Kao još rekla da je to bacanje para, da se taj lijek više globalno nikako ne proizvodi i sve i da ga kupimo oni ga neće dati :-) :(

Zar je moguće da uključuju ljudima lijekove/terapije koje je se više ne proizvode? Zar nemaju zaliha? Šta dalje...čovjek na pola terapije?

Mom čuđenju nema kraja, vratili ga i rekli u junu kontrola. Naravno, iskustvo sa mamom rahmetli je toliko loše, da me panika 'fata od ove situacije i neodgovornosti ljekara, dobavljača i svih koji su umješani u ovo.

Eto, morala sam malo da se ispušem :( sorry
Baba Drogo, baš mi je žao! Nevjerovatno! :shock: Ovo treba objaviti na sva zvona...
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2131 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kerima1 »

Baba_Droga wrote:Hajd ba pustite sada to, nego danas sam jako zbunjena :roll:

Otac je na terapijama Onko BCG, preko telefona doktorica rekla lijeka u BiH nema, a mi preko drugih izvora saznali da ga u Bosni neće ni biit do kraja ove godine. Njemu ostale tri terapije do kraja.
Ja sam isti taj lijek pronašla u Poljskoj i može se kupiti sa našim receptom. Sve provjereno i maltene bilo dogovoreno.
Međutim, danas je išao na razgovor kod doktorice i ona kaže da oni nemaju dozvolu da daju pacijentima lijekove koji su kupljeni negdje drugo (a ja našla isti lijek od istog proizvođača koji je on primao na onkologiji).

Kao još rekla da je to bacanje para, da se taj lijek više globalno nikako ne proizvodi i sve i da ga kupimo oni ga neće dati :-) :(

Zar je moguće da uključuju ljudima lijekove/terapije koje je se više ne proizvode? Zar nemaju zaliha? Šta dalje...čovjek na pola terapije?

Mom čuđenju nema kraja, vratili ga i rekli u junu kontrola. Naravno, iskustvo sa mamom rahmetli je toliko loše, da me panika 'fata od ove situacije i neodgovornosti ljekara, dobavljača i svih koji su umješani u ovo.

Eto, morala sam malo da se ispušem :( sorry
Za ubit se,tacno nas ubijaju i u zdrav mozak! :roll:
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2132 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

@baba drogo... Evo mjesto za postiranje ovakvih stvari - www.otkucaji.net
fapmasina
Posts: 102
Joined: 26/01/2012 15:15

#2133 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by fapmasina »

Baba_Droga wrote:Hajd ba pustite sada to, nego danas sam jako zbunjena :roll:

Otac je na terapijama Onko BCG, preko telefona doktorica rekla lijeka u BiH nema, a mi preko drugih izvora saznali da ga u Bosni neće ni biit do kraja ove godine. Njemu ostale tri terapije do kraja.
Ja sam isti taj lijek pronašla u Poljskoj i može se kupiti sa našim receptom. Sve provjereno i maltene bilo dogovoreno.
Međutim, danas je išao na razgovor kod doktorice i ona kaže da oni nemaju dozvolu da daju pacijentima lijekove koji su kupljeni negdje drugo (a ja našla isti lijek od istog proizvođača koji je on primao na onkologiji).

Kao još rekla da je to bacanje para, da se taj lijek više globalno nikako ne proizvodi i sve i da ga kupimo oni ga neće dati :-) :(

Zar je moguće da uključuju ljudima lijekove/terapije koje je se više ne proizvode? Zar nemaju zaliha? Šta dalje...čovjek na pola terapije?

Mom čuđenju nema kraja, vratili ga i rekli u junu kontrola. Naravno, iskustvo sa mamom rahmetli je toliko loše, da me panika 'fata od ove situacije i neodgovornosti ljekara, dobavljača i svih koji su umješani u ovo.

Eto, morala sam malo da se ispušem :( sorry
@Baba imao sam sličnu situaciju sa svojim ocem. Propisana mu je kemoterapija irinotecanom, kojeg nije bilo da se kupi u BIH uopšte. Sve smo živo pretražili i na kraju našli lijek u apoteci u Zagrebu. Ljubazni ljudi iz te apoteke su nam izašli u susret, poslali smo medicinsku dokumantaciju i na osnovu nje nam je izdat lijek Irinotecan, kojeg je otac primio i to bez ikakvih problema što se tiče osoblja na klinici - čak su i jedva dočekali.
Sljedeći ciklus kemoterapije ponovo putujem u Zagreb da kupim Irinotecan, međutim, nisu njega imali na stanju, već su mi dali lijek Campto koji je po svom sastavu isti kao irinotecan. Ponovo, na KCUSu primio terapiju bez ikakvih problema.
I još plus su nam refundirani troškovi nabavke lijeka preko ZZZO
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#2134 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Baba_Droga »

fapmasina wrote: @Baba imao sam sličnu situaciju sa svojim ocem. Propisana mu je kemoterapija irinotecanom, kojeg nije bilo da se kupi u BIH uopšte. Sve smo živo pretražili i na kraju našli lijek u apoteci u Zagrebu. Ljubazni ljudi iz te apoteke su nam izašli u susret, poslali smo medicinsku dokumantaciju i na osnovu nje nam je izdat lijek Irinotecan, kojeg je otac primio i to bez ikakvih problema što se tiče osoblja na klinici - čak su i jedva dočekali.
Sljedeći ciklus kemoterapije ponovo putujem u Zagreb da kupim Irinotecan, međutim, nisu njega imali na stanju, već su mi dali lijek Campto koji je po svom sastavu isti kao irinotecan. Ponovo, na KCUSu primio terapiju bez ikakvih problema.
I još plus su nam refundirani troškovi nabavke lijeka preko ZZZO
Ja vjerujem da to zavisi od lijeka od lijeka, ali opet ne mogu da shvatim, ako smo iz evidencije o primanju lijeka dobili papir na kojem jasno piše koju tata prima terapiju i od kojeg proizvođača, ne vidim razloga zašto je problem da mi sami to nabavimo ako oni ne mogu. :-? :-? :-? :-?

Jedini dobavljač ovog lijeka za BiH je obustavio svaku isporuku do kraja 2015 (to su mi potvrdili e-mailom) i čak su mi napisali da su oni taj lijek nabavljali iz Poljske, jer Francuska ga više ne proizvodi.

Ali sve to na stranu, najviše me šokira me činjenica da je doktorica tako kategorično odbila tu mogućnost da MI ŽELIMO I MOŽEMO nabaviti ISTI LIJEK, te JE TAJ ISTI LIJEK koji i oni sami nabavljaju iz Poljske ONA nazvala "SVE JE TO SUMNJIVOG SADRŽAJA" i rekla sve i ako ga nabavimo oni nam a ne mogu dati jer nemaju dozvolu (jer su dobili dopis da se taj lijek više ne proizvodi)

I smješno i za plakanja u isto vrijeme. želim da vjerujem da je to možda zbog osjetljivosti lijeka, u pitanju je BCG terapija koja se pokazala kao jako učinkovita u liječenju karcinoma mokraćne bešike.
Ali eto i da je to u pitanju, imala je, mogla je i morala je pronaći bolji način da to objasni. :roll:

Drago mi je da si ti @fapmasina , kao i tvoj otac imali te srece da uspijete to nastaviti bez prekida. SRETNO !

@DOZER ...hvala na linku
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2135 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Sorry... :-?
lolab
Posts: 11
Joined: 11/06/2010 13:02

#2136 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by lolab »

Hvala, jos uvijek ne mogu da se saberem. Boli.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6219
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2137 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Lajavikrelac »

User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2138 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Naravno. Samo kod nas se jos uvijek suti o tome. Vjerovatno sjede i dumaju kako da sve to stave pod oligarijsku kontrolu, pa da samo oni uzimaju lopatama.

@lolab
Sta reci... :|
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#2139 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by raoul duke »

Tek sad ugledao topic. Ovu temu sam vise puta pokrenuo, jos prije 3-4 god, sve su bile izbrisane brzinom svjetlosti...

To analogno mozes porediti i sa realnim svijetom, u kojem ljudi jednostavno izbjegavaju tabu teme kako se ne bih narusio njihov kompleks vrijednosti..
User avatar
LonelyWolf
Posts: 146
Joined: 09/10/2014 11:29

#2140 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by LonelyWolf »

Dozeru, kako ti je dajdža sada? Nisi dugo napisao ništa o tome. Inače, svaka ti čast, ljudina si jer se vidi koliko se trudiš oko svega toga. Na muci se poznaju junaci, ti si svoje junaštvo dokazao u ratu (pročitao sam gotovo kompletan pdf historije, to me zanima :)) a evo i u ovoj situaciji.

Kapa dole, ljudino!
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2141 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Ako kazem da trci - slagacu. Ne trci, ali i ne lezi po cijeli dan. Pomalo hoda, sve vise, a i pomalo i sve bolje jede. Nije to jos na nacin da sjedne i pojede kilu mesa, sto je ranije mogao, ali jede po 7-8 puta dnevno, po malo svega, tako da to na kraju ispadne neka fina kolicina hrane.
Bolova nema nikakvih, "nosanja" od ulja nikakvog, a sve sto se povremeno desava jeste da mu se malo zamanta kada ustaje. Ali, s obzirom da vise od 3 mjeseca nije imao normalno, pa cak i nikakvo kretanje, a i 71 mu godina, ovo je sasvim normalno. Naravno, to popusti nakon par sekundi. Uzni niz stepenice ide bez odmora. Polako, ali bez odmora. Do prije 20-ak dana je za drugi sprat odmarao 1-2 puta, a prije nesto vise od mjesec nije mogao skoro nikako.
U zbiru, nije lose.
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2142 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Dupli.... Forum malo "kaslje"...
User avatar
LonelyWolf
Posts: 146
Joined: 09/10/2014 11:29

#2143 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by LonelyWolf »

Dozer wrote:Ako kazem da trci - slagacu. Ne trci, ali i ne lezi po cijeli dan. Pomalo hoda, sve vise, a i pomalo i sve bolje jede. Nije to jos na nacin da sjedne i pojede kilu mesa, sto je ranije mogao, ali jede po 7-8 puta dnevno, po malo svega, tako da to na kraju ispadne neka fina kolicina hrane.
Bolova nema nikakvih, "nosanja" od ulja nikakvog, a sve sto se povremeno desava jeste da mu se malo zamanta kada ustaje. Ali, s obzirom da vise od 3 mjeseca nije imao normalno, pa cak i nikakvo kretanje, a i 71 mu godina, ovo je sasvim normalno. Naravno, to popusti nakon par sekundi. Uzni niz stepenice ide bez odmora. Polako, ali bez odmora. Do prije 20-ak dana je za drugi sprat odmarao 1-2 puta, a prije nesto vise od mjesec nije mogao skoro nikako.
U zbiru, nije lose.
Obzirom na to kakva je bila prognoza i na godine, ovo uopšte ne zvuči loše. Bitno je da ima relativno normalan život a ostalo je u božijim rukama. Sretno!
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#2144 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Ripicipi »

NEVJEROVATNO Pogledajte kako ulje kanabisa ubija ćelije raka!
http://www.avaz.ba/clanak/165618/nevjer ... elije-raka
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2145 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Na ranijim stranicama je vec postavljan slican video...
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#2146 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by VCorp »

Black swan wrote:joj vidim donu ares


uzas bas je nedostojanstvena bolest

Ona vjeruje u podršku allaha i turbofolkera sa scene, teško da će ta doći pameti pa se probati izliječiti RS uljem. Poslije onoga sto se desavala ljudima oboljelim od raka u mojoj familiji da se nađem u takvoj situaciji gutao bih lavu da znam da postoji šansa da preživim. Previše volim svijet, ljude oko sebe koje bih ostavio u suzama i naravno sebe da ne bih pokušao.

Policija moze da prati ovu temu kao sto je neko spomenuo a i treba zbog kriminalaca koji mogu doći tu i podvaljivati ljudima šta hoće za pare. Dobro sve proučite prije nego što se upuštate u bilo šta i gledajte da se ne bavite nezakonitim radnjama koje mogu ugroziti i vas i ljude oko vas. Niko vam ne garantuje da ćete se izliječiti ali isto tako niko ne garantuje to ni sa kemoterapijama i ostalim lijekovima.

Sve je na vama i vašoj volji da se ne predate ovoj okrutnoj bolesti, suosjećam s oboljelim i poručujem vam da se držite jako i jebite raku mater !
User avatar
pinokio04
Posts: 1629
Joined: 01/03/2012 09:51

#2147 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!w

Post by pinokio04 »

Pozz raja
Interesuje me ima li neko iskustva bilo kakvog ličnog ili nešto, sa ovim uljem kanabisa.
Naime, sestra mi boluje od karcionma, ima 35 godina, bori se od 2012 godine, od maja mjeseca..
Karcinom dojke invazivni duktalni, je u pitanju, 2012g, lijecenje :operacija plus 10 cikusa kemoterwpije fac protokol
Nakon toga bila je rahat do 2014, a onda
2014 metastaza na pluća, opet kemoterpija 10 ciklusa pa se povuklo odreagovalo..
Pa 2015 metastaza na mozak, zračenje tumora na malom mozgu nekim najsavramenijim aparatom arc.
Jako opasna bolest, podla, hinjava bolest, jako komplikovana bolest, na koju medicina nema odgovora, nažalost več 100 godina i više. Liječe se samo posljedice, nikako uzrok da se izumi lijek za njeg.
Postoje individualni slučajevi izlječenja/ zalečenja...bez posebnih pravila u lječenju, rekao bih sretnici
I ta kemoterapija, naišao sam na podatak da je samo u 2% slučajeva učinkovita, dosta šteti više nego što koristi, no zvanična medicina je koristi. Nema alternative.
Zna li neko oko ovog kanabisa ulja, gdje nabaviti 100 posto provjereno, čuo sam da je kod nekih ljudi znaka naprqviti čudo.. :roll:
Ili neko drugo iskustvo da podjeli pomogne i sl.
Pozz svima
rundavi
Posts: 49
Joined: 01/06/2013 21:00

#2148 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by rundavi »

Ne bih da prepadam ali moja mama rahmetli je imala invazivni duktalni karcinom koji je mora se priznati agresivan i tezak.
Vec sam gore objasnio na slici kako ce te prepoznati kvalitetno ulje i nemojte bezze pare davat ako niste sto posto sigurni.
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#2149 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by itekako »

Capsicum wrote:
Meni je ova pompa oko ulja kanabisa u istom rangu kao i lijecenje karcinoma sodom bikarbonom (npr. http://www.curenaturalicancro.com/en/)
da budem iskren nisam neki poznavalac medicine i hemije. ali jedno znam. organizam koji boluje od karcinoma je kiseo, ph vrijednost krvi je drasticno povecana. celije se u takvom okruzenju "brane" a usljed te odbrane mutiraju u karcinomne kako bi se zastitile od propadanja usljed kiselog okruzenja.
poznato je da unos bikarbonatnih iona regulira kiselost pa u tom kontekstu ja vidim neki smisao.

kada je ulje od cannabisa upitanju, pogledaj jedan zanimljiv dokumentarac u kojem mozes saznati ponesto o ulozi kanabinoidnih receptora i njihovoj vaznosti za nase tijelo.
http://youtu.be/tvtP7NgD8s0
User avatar
Truba
Posts: 82645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2150 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Truba »

http://www.telegraf.rs/jetset/1414625-e ... oj-bolesti
ode i vlada divljan
muškarci zaista moraju paziti poslije 42 godine
paziti svoja crijeva i ići na redovne preglede

ne spasiše ga u beču
Post Reply