KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
argyle
Posts: 1853
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#2101 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by argyle »

handžar88 wrote:.. samo pozitivne misli, priroda, totalna promjena ishrane(u najboljem slucaju po mogucnosti samo biljnog porijekla svjeza, znaci ne kuhati nista) meso obavezno izbaciti pa i mlijecne proizvode.. eventualno to sa thc i uljima pokusati ako je nesto sigurno kvalitetno bar si siguran da ti nece naskoditi(za razliku od hemoterapije).. siguran sam ako se ovog svega pridrzavas da imas odlicne sanse da se izlijecis.. eh sad lako je reci pozitivne misli i to ali truditi se koliko mozes, ono sto sigurno svako moze je provoditi sto vise vremena na svjezem zraku na planini, u sumi, kraj rijeke, to itekako utice na misli.. a bez promjene ishrane ne mozes ni pomisljati na neko izljecenje, meso ni pomirisati
Stigo i hamerista, sarlatan broj 2


@Dozer, Zasto ne otvorite sebi posebnu temu "Karcinom i ALTERNATIVNA, BEZ RELEVANTNIH STUDIJA, SARLATANSKA borba sa njim" i pustite na miru osobe oboljele od karcinoma.

Stvarno je sramotno sto moderacija dopusta ove nebuloze.
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#2102 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by anchor85 »

Lalena wrote:Jedno pitanje, vezano vise za prvi dio naslova nego ovo o cemu trenutno pricate...

Interesuje me kada, na osnovu cega, koje pretrage ili nalaza, dr. pacijentu moze potvrditi sa sigurnoscu da je u pitanju karcinom?!
Konkretno vezano za rak dojke, npr.
Jer ponekad dr. dugo koristi neodredjene izraze, tipa, "to nesto", i nerijetko pacijent i poslije UZV i mamografije ne zna sta je to "nesto"?!
Danas je mamograf dosta, dosta precizan, ali za najveću sigurnost je potrebno uraditi biopsiju. A može i da se uradi punkcija. Dugom tankom iglom se iz mase izvuče sadržaj i šalje na analizu.
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#2103 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by handžar88 »

argyle wrote:
handžar88 wrote:.. samo pozitivne misli, priroda, totalna promjena ishrane(u najboljem slucaju po mogucnosti samo biljnog porijekla svjeza, znaci ne kuhati nista) meso obavezno izbaciti pa i mlijecne proizvode.. eventualno to sa thc i uljima pokusati ako je nesto sigurno kvalitetno bar si siguran da ti nece naskoditi(za razliku od hemoterapije).. siguran sam ako se ovog svega pridrzavas da imas odlicne sanse da se izlijecis.. eh sad lako je reci pozitivne misli i to ali truditi se koliko mozes, ono sto sigurno svako moze je provoditi sto vise vremena na svjezem zraku na planini, u sumi, kraj rijeke, to itekako utice na misli.. a bez promjene ishrane ne mozes ni pomisljati na neko izljecenje, meso ni pomirisati
@Dozer, Zasto ne otvorite sebi posebnu temu "Karcinom i ALTERNATIVNA, BEZ RELEVANTNIH STUDIJA, SARLATANSKA borba sa njim" i pustite na miru osobe oboljele od karcinoma.

Stvarno je sramotno sto moderacija dopusta ove nebuloze.
Pametnice pogledaj naziv teme i skontaj da u naslovu nigdje nije iskljucena i alternativna borba sa rakom..i sta si ti ovdje na temi koji kurac? Pusti ti ljude na miru i dopusti da cuju i druge opcije

Hemoterapija je cisto unistavanje organizma, unisti ono i dio tumora ali unisti samo posljedice tog oboljenja a nikako uzrok, uzrok i dalje ostaje i zato u velikom broju slucajeva i nakon unistavanja raka on se nakon nekog vremena opet vraca jer je uzrok i dalje tu, a da bi unistio i to malo bolesnog tkiva moras unistit deset puta vise zdravog.. to ti je isto da imas crknutu macku u, kuci, mozes ti prskati raznorazne parfeme i hemikalije da prikrijes smrad ali nakon nekog vremena opet ce smrad preovladat.. promjenom navika, ishrane, svijesti i svega loseg sto je dovelo do aktiviranja onkogena rijesit ces trajno i uzrok i posljedicu.
User avatar
argyle
Posts: 1853
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#2104 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by argyle »

handžar88 wrote: Pametnice pogledaj naziv teme i skontaj da u naslovu nigdje nije iskljucena i alternativna borba sa rakom..i sta si ti ovdje na temi koji kurac? Pusti ti ljude na miru i dopusti da cuju i druge opcije

Hemoterapija je cisto unistavanje organizma, unisti ono i dio tumora ali unisti samo posljedice tog oboljenja a nikako uzrok, uzrok i dalje ostaje i zato u velikom broju slucajeva i nakon unistavanja raka on se nakon nekog vremena opet vraca jer je uzrok i dalje tu, a da bi unistio i to malo bolesnog tkiva moras unistit deset puta vise zdravog.. to ti je isto da imas crknutu macku u, kuci, mozes ti prskati raznorazne parfeme i hemikalije da prikrijes smrad ali nakon nekog vremena opet ce smrad preovladat.. promjenom navika, ishrane, svijesti i svega loseg sto je dovelo do aktiviranja onkogena rijesit ces trajno i uzrok i posljedicu.
To sto radite ti, Dozer i ovi ostali "alternativci" je kako sam gore naveo suplja ali vrlo opasna prica koja ne pomaze onkoloskim pacijentima i osobama koje imaju obolje od karcinoma u porodici i koje navrate na ovu temu.
Da imas dijete koji boluje npr od akutne limfaticne leukemije, ili npr od karcinoma testisa, cime bi ga lijecio?
Vitaminom C, THC-om, pozitivnim mislima, prirodom, sodom bikarbonom, ishranom?
ili terapijom koja je uspjesna u 80-90% slucajeva?
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#2105 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by handžar88 »

argyle wrote:
handžar88 wrote: Pametnice pogledaj naziv teme i skontaj da u naslovu nigdje nije iskljucena i alternativna borba sa rakom..i sta si ti ovdje na temi koji kurac? Pusti ti ljude na miru i dopusti da cuju i druge opcije

Hemoterapija je cisto unistavanje organizma, unisti ono i dio tumora ali unisti samo posljedice tog oboljenja a nikako uzrok, uzrok i dalje ostaje i zato u velikom broju slucajeva i nakon unistavanja raka on se nakon nekog vremena opet vraca jer je uzrok i dalje tu, a da bi unistio i to malo bolesnog tkiva moras unistit deset puta vise zdravog.. to ti je isto da imas crknutu macku u, kuci, mozes ti prskati raznorazne parfeme i hemikalije da prikrijes smrad ali nakon nekog vremena opet ce smrad preovladat.. promjenom navika, ishrane, svijesti i svega loseg sto je dovelo do aktiviranja onkogena rijesit ces trajno i uzrok i posljedicu.
To sto radite ti, Dozer i ovi ostali "alternativci" je kako sam gore naveo suplja ali vrlo opasna prica koja ne pomaze onkoloskim pacijentima i osobama koje imaju obolje od karcinoma u porodici i koje navrate na ovu temu.
Da imas dijete koji boluje npr od akutne limfaticne leukemije, ili npr od karcinoma testisa, cime bi ga lijecio?
Vitaminom C, THC-om, pozitivnim mislima, prirodom, sodom bikarbonom, ishranom?
ili terapijom koja je uspjesna u 80-90% slucajeva?
Nisam siguran kako i cime bi ga lijecio ali sam siguran da bi hemoterapija bila zadnja opcija ako bi uopste bila opcija.. nisam siguran u taj podatak uspjesnosti terapije prije svega jer znam licno 5 ljudi koji su isli na hemoterapije i svakakva zracenja i svi su umrli, a ne znam ni jednog koji se izlijecio.. a da uzmemo da je tacan podatak, koji je procenat onih kojima se tumor vrati nakon odredjenog vremena?
Imas ti i "alternativnih" metoda koje imaju uspjesnost od 100% ako nije u pitanju neka odmakla faza kancera, ali takvi ko ti ne zele ni da cuju za takvo nesto jer vjeruju samo u "moderne" metode.. hemoterapija je zastarjela i u bliskoj buducnosti nadam se da ce potpuno biti izbacena iz upotrebe..
User avatar
apsidejzi
Posts: 8265
Joined: 25/05/2013 23:49

#2106 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by apsidejzi »

handžar88 wrote:Nisam siguran kako i cime bi ga lijecio ali sam siguran da bi hemoterapija bila zadnja opcija ako bi uopste bila opcija.. nisam siguran u taj podatak uspjesnosti terapije prije svega jer znam licno 5 ljudi koji su isli na hemoterapije i svakakva zracenja i svi su umrli, a ne znam ni jednog koji se izlijecio.. a da uzmemo da je tacan podatak, koji je procenat onih kojima se tumor vrati nakon odredjenog vremena?
Imas ti i "alternativnih" metoda koje imaju uspjesnost od 100% ako nije u pitanju neka odmakla faza kancera, ali takvi ko ti ne zele ni da cuju za takvo nesto jer vjeruju samo u "moderne" metode.. hemoterapija je zastarjela i u bliskoj buducnosti nadam se da ce potpuno biti izbacena iz upotrebe..
Ne izazivaj sudbinu drug. Ona ima dobar humor i zeznut osjecaj za ironiju.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2107 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

argyle wrote: @Dozer, Zasto ne otvorite sebi posebnu temu "Karcinom i ALTERNATIVNA, BEZ RELEVANTNIH STUDIJA, SARLATANSKA borba sa njim" i pustite na miru osobe oboljele od karcinoma.

Stvarno je sramotno sto moderacija dopusta ove nebuloze.
Na forumu smo, pa nema potrebe da se persiramo.

A tema o tome i te kako postoji. http://forum.klix.ba/karcinom-i-r-s-oil ... 30052.html
Ako nije pretesko, slobodno je iscitaj. Nije preduga, samo 30-ak stranica. Ali, zato ces na njoj naci puno toga, ukljucujuci i licni slucaj, kao i masu studija, misljenja eksperata, analize, svjedocenja, itd., a na osnovu cega ja kreiram SVOJE MISLJENJE. Valjda imam pravo u svom zivotu donositi vlastite zakljucke o necemu i imati vlastito misljenje, a na bazi onoga sto licno smatram validnim dokazima...?

U medjuvremenu, i ako vec ne vjerujes meni, mozda povjerujes njima - https://www.cancer.gov/about-cancer/tre ... q#link/_13

Radi sebe, ne radi mene...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2108 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by stakasa »

Dozer wrote:
argyle wrote: @Dozer, Zasto ne otvorite sebi posebnu temu "Karcinom i ALTERNATIVNA, BEZ RELEVANTNIH STUDIJA, SARLATANSKA borba sa njim" i pustite na miru osobe oboljele od karcinoma.

Stvarno je sramotno sto moderacija dopusta ove nebuloze.
Na forumu smo, pa nema potrebe da se persiramo.

A tema o tome i te kako postoji. http://forum.klix.ba/karcinom-i-r-s-oil ... 30052.html
Ako nije pretesko, slobodno je iscitaj. Nije preduga, samo 30-ak stranica. Ali, zato ces na njoj naci puno toga, ukljucujuci i licni slucaj, kao i masu studija, misljenja eksperata, analize, svjedocenja, itd., a na osnovu cega ja kreiram SVOJE MISLJENJE. Valjda imam pravo u svom zivotu donositi vlastite zakljucke o necemu i imati vlastito misljenje, a na bazi onoga sto licno smatram validnim dokazima...?

U medjuvremenu, i ako vec ne vjerujes meni, mozda povjerujes njima - https://www.cancer.gov/about-cancer/tre ... q#link/_13

Radi sebe, ne radi mene...
Imas pravo na vlastito misljenje ali mislim da na sebe preuzimas odgovornost da te neko ko je u nedoumici poslusa i da to bude kobno. Ne igrajte se doktora
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2109 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Ne igram se ja nicega. Ja sam sam sebe poslusao, i imao odlicne rezultate, i to nakon sto je zvanicna medicina nakon HT i zracenja rekla: "Sto se nas tice, to je to. Jos 15-20 dana..."
Tih njihovih 15-20 dana se onda pretvorilo u 8 mjeseci, i to iskljucivo samo na THC ulju, a oni nisu mogli vjerovati da je pacijent jos ziv kada je dosao na kontrolu 2 i po mjeseca nakon njihove procjene o "jos 15-20 dana"...

Dakle, ja niti koga u nesto ubjedjujem, niti nekome nesto savjetujem. Samo prenosim licno iskustvo, a svi imaju vlastiti mozak i kapacitete za odlucivanje, zar ne?
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2110 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by radostan dan »

čitam ovu raspravu, borim se sa sobom da se ne javim opet (a javio sam se nekad davno, prenoseći svoja lična iskustva)...

vidite,ta dilema, za ili protiv...

velim ja jednom bliskom rođaku, upućenom u dešavanja od prije 13 godina, na njegov pomen mog pokojnog oca - znaš šta, sad poslije svega, žao mi je što smo ga nagovorili/natjerali/podsticali na hemoterapiju, zračenja...mislim da bi duže poživio od ona tri mjeseca, da nismo ništa poduzeli, ili da smo išli isključivo sa prirodnim preparatima.

kaže rođak - a znaš li kako bi danas razmišljao da niste išli sa zvaničnim med.protokolom?

nisam mu mogao nista drugo odgovoriti do - znam...


tako da...svako vam dobro, puno zdravlja i sreće.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2111 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by stakasa »

radostan dan wrote:čitam ovu raspravu, borim se sa sobom da se ne javim opet (a javio sam se nekad davno, prenoseći svoja lična iskustva)...

vidite,ta dilema, za ili protiv...

velim ja jednom bliskom rođaku, upućenom u dešavanja od prije 13 godina, na njegov pomen mog pokojnog oca - znaš šta, sad poslije svega, žao mi je što smo ga nagovorili/natjerali/podsticali na hemoterapiju, zračenja...mislim da bi duže poživio od ona tri mjeseca, da nismo ništa poduzeli, ili da smo išli isključivo sa prirodnim preparatima.

kaže rođak - a znaš li kako bi danas razmišljao da niste išli sa zvaničnim med.protokolom?

nisam mu mogao nista drugo odgovoriti do - znam...


tako da...svako vam dobro, puno zdravlja i sreće.
Mislim da je rasprava otisla u potpuno pogresnom toku, ove dvije metode se suprotstavljaju jedna drugoj a kada se vec zauzmu busije tesko da ce neko priznat, ono, tolika pizda nisam :D .
Rak je posast danasnjice ali je smrtnost od raka daleko manja nego sto je bila, medicina maltene svakodnevno napreduje. Ne maltene nego je tako, u ovo su ulozena najveca sredstva, najvise ljudi strada, tu je najvise pacijenata (nemoj da sada upadamo u teorije zavjere, i ti sto bi eventualno zaradili na tim nekim forama se mogu razbolit ko i ja) i naravno da daje rezultate. Nema jos "ko rukom odneseno" ali ako ti produzi zivot 15-20 godina onda je to super. Zanimljivo bi bilo kada bi neko uporedio podatke izljecivostu u BiH i npr Njemackoj (nadam se da ce me mimoici argument u mene dajdzinca u Dortmundu i eno umrla), ne bi me zacudilo da su razlike velike pa bi energija trebala ici u tom pravcu, kako da se poboljsa. Otkrivanje bolesti u ranoj fazi, sta se moze uraditi na tom polju? A ove prirodne metode koje neko spominje, na kojima je recimo popusio prebogati Steve Jobs, to treba ali danas popodne. I sutra. Dok rak ne zakuca na vrata. Kad se pocne sirit kakvo maslinovo ulje, kantarion i picke materine, idi u doktora i cupaj se kako najbolje znas.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#2112 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by walk_M-A-N »

Neka me izvine poštovana Dona Ares što je spominjem, ne znam je niti njenu priču, ali po naslovima je valjda ovako nekako bilo:
rak otkriven,pa izliječen, pa se vratio, pa ponovo izliječen, pa se ponovo vratio..
Meni to liči na klasičnu priču koja pokazuje da je bila jaka da preživi liječenje, ali da to nije bilo stvarno izlječenje.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2113 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by stakasa »

walk_M-A-N wrote:Neka me izvine poštovana Dona Ares što je spominjem, ne znam je niti njenu priču, ali po naslovima je valjda ovako nekako bilo:
rak otkriven,pa izliječen, pa se vratio, pa ponovo izliječen, pa se ponovo vratio..
Meni to liči na klasičnu priču koja pokazuje da je bila jaka da preživi liječenje, ali da to nije bilo stvarno izlječenje.
Od slucaja do slucaja... A sta je alternativa - pustit se u startu, jebi ga, svakako ce se vratit?
User avatar
argyle
Posts: 1853
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#2114 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by argyle »

Dozer wrote: U medjuvremenu, i ako vec ne vjerujes meni, mozda povjerujes njima - https://www.cancer.gov/about-cancer/tre ... q#link/_13
Vjerujem ja njima, ali ono sto si ti napisao je malo vise od ovoga. Vezano za antitumoralne efekte THC-a (ostavimo na stranu tretman bola i nezeljnih pojava) ti pises kao da su vec sprovedene RCT studije, a nisu, nego samo preklinicke.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2115 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Diskusija o tome je vec vodjena nadugo i nasiroko na onoj temi... pa ako te zanima, iscitaj.
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#2116 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Lalena »

Naslusala sam se toliko prica ovih dana...
U cekaonici svako ima svoju verziju lijecenja :-)

Mislim, razumijem donekle, ne mogu reci da znam kako je to kada ti daju jos koji mjesec zivota, ponekad i samo skretanje misli, pa cak i mali tracak nade, moze sve uciniti puno podnosljivijim.
Ali, velike promjene (tipa planinskog zraka, dugorocnog izgladnjivanja, raznorazne organske prehrane, ovih ili onih skupocjenih lijekova iz inostranstva...),mogu sebi priustiti oni u zrelijim godinama, cija su djeca odrasla, porodicne prilike sredjene...
Meni je prvo palo na pamet da ako to i bude to, kako da olaksam situaciju onima koji ostaju?!
Nekako ne bih voljela sve potrositi, napraviti haos ne samo u svom zivotu, nego i u zivotu meni bliskih osoba, i onda ih tako ostaviti.

Lijeciti se - da, svakako, svaki mjesec, svaka godina, meni licno bi puno znacila, ali u granicama dostupnog, ne po svaku cijenu...
Ne znam, mozda cu za koji dan, mjesec, razmisljati drugacije? Trenutno tako mislim.
Na kraju krajeva, bice ono sto ce biti :)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2117 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by stakasa »

Lalena wrote:Naslusala sam se toliko prica ovih dana...
U cekaonici svako ima svoju verziju lijecenja :-)

Mislim, razumijem donekle, ne mogu reci da znam kako je to kada ti daju jos koji mjesec zivota, ponekad i samo skretanje misli, pa cak i mali tracak nade, moze sve uciniti puno podnosljivijim.
Ali, velike promjene (tipa planinskog zraka, dugorocnog izgladnjivanja, raznorazne organske prehrane, ovih ili onih skupocjenih lijekova iz inostranstva...),mogu sebi priustiti oni u zrelijim godinama, cija su djeca odrasla, porodicne prilike sredjene...
Meni je prvo palo na pamet da ako to i bude to, kako da olaksam situaciju onima koji ostaju?!
Nekako ne bih voljela sve potrositi, napraviti haos ne samo u svom zivotu, nego i u zivotu meni bliskih osoba, i onda ih tako ostaviti.

Lijeciti se - da, svakako, svaki mjesec, svaka godina, meni licno bi puno znacila, ali u granicama dostupnog, ne po svaku cijenu...
Ne znam, mozda cu za koji dan, mjesec, razmisljati drugacije? Trenutno tako mislim.
Na kraju krajeva, bice ono sto ce biti :)
Zelim ti sve najbolje. Hrabra si, svaka cast. Nadam se da ce biti dobro
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#2118 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Lalena »

stakasa wrote:
Lalena wrote:Naslusala sam se toliko prica ovih dana...
U cekaonici svako ima svoju verziju lijecenja :-)

Mislim, razumijem donekle, ne mogu reci da znam kako je to kada ti daju jos koji mjesec zivota, ponekad i samo skretanje misli, pa cak i mali tracak nade, moze sve uciniti puno podnosljivijim.
Ali, velike promjene (tipa planinskog zraka, dugorocnog izgladnjivanja, raznorazne organske prehrane, ovih ili onih skupocjenih lijekova iz inostranstva...),mogu sebi priustiti oni u zrelijim godinama, cija su djeca odrasla, porodicne prilike sredjene...
Meni je prvo palo na pamet da ako to i bude to, kako da olaksam situaciju onima koji ostaju?!
Nekako ne bih voljela sve potrositi, napraviti haos ne samo u svom zivotu, nego i u zivotu meni bliskih osoba, i onda ih tako ostaviti.

Lijeciti se - da, svakako, svaki mjesec, svaka godina, meni licno bi puno znacila, ali u granicama dostupnog, ne po svaku cijenu...
Ne znam, mozda cu za koji dan, mjesec, razmisljati drugacije? Trenutno tako mislim.
Na kraju krajeva, bice ono sto ce biti :)
Zelim ti sve najbolje. Hrabra si, svaka cast. Nadam se da ce biti dobro
Hvala.
Ma nema to veze s hrabrosti, samo imama iskustva, nazalost...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2119 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by stakasa »

Ima i sa hrabrosti i sa ljudskosti, sirinom, karakterom... Sve najbolje lavice
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2120 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

Rasprave su na ovoj temi zaista suvišne. Mislim da bi bolje bilo držati se konkretnih problema i savjeta vezano za rješenje tih problema...

Imam pitanje - mama je na kemo. Nakon 2. kemo pojavio joj se, hajmo to nazvati osip po cijelom tijelu. Uradila je 4. terapiju i nakon svake osip je sve gori, sve upaljeniji čak je dobila i temperaturu od toga. Onkologinja kaže da je dobro da se tijelo čisti, dala joj je neki prah da to tupka (slično kao što se nanosi na pljuskavice) međutim ništa nije bolje - osip je sve jači i sve više problema pravi. Na nozi joj se čak pretvorilo u ranu koja prilično krvari. Mami se čini da joj je bolje od jomeloba, njime je počela mazati. Pored slabosti od kemo, još i ta iritacija je potpuno baca u depresiju :(
Ima li neko iskustva sa tim osipom i eventualno kako ste to riješili?
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2121 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Meni, laicki, to lici na alergiju. Jos nisam cuo za takav slucaj "ciscenja organizma" pri HT. Moguce da je alergicna na neki sastojak HT.
Ali, u tom slucaju, i po nekoj logici, doktor bi trebalo da istrazi zasto se to desava, pogotovo ukoliko se taj osip poceo otvarati i krvariti.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2122 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

Dozer wrote:Meni, laicki, to lici na alergiju. Jos nisam cuo za takav slucaj "ciscenja organizma" pri HT. Moguce da je alergicna na neki sastojak HT.
Ali, u tom slucaju, i po nekoj logici, doktor bi trebalo da istrazi zasto se to desava, pogotovo ukoliko se taj osip poceo otvarati i krvariti.
Hvala za odgovor, googlajući sam negdje pročitala da bi mogla biti alergijska reakcija u pitanju. Od 2. kemo (kada je osip i počeo) uključena joj je imunoterapija. Možda je to reakcija.
Svaki put je sve gore, a ima propisanih 12 terapija. Sutra ima zakazanu 5. kemo, vidjećemo šta će joj reći sutra pri pregledu. Čisto sumnjam da će je uopće uključiti jer joj je pored temperature i krvna slika priločno loša (za razliku od prije 15 dana kada je bila odlična) :(
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2123 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Krvna slika ce biti sve losija i losija. To je rezultat HT. A alergijska reakcija ce se nastaviti, vjerovatno i pogorsati, s obzirom da, ocigledno, i dalje prima to na sta je alergicna.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2124 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Pasiflora »

Dozer wrote:Krvna slika ce biti sve losija i losija. To je rezultat HT. A alergijska reakcija ce se nastaviti, vjerovatno i pogorsati, s obzirom da, ocigledno, i dalje prima to na sta je alergicna.
Pa šta da radima????? Da pitam onkologinju je li moguće da je alergija na nešto???? Ona to vidi svaki put i kaže da tako treba :( :( :( :(
Majke mi, ponekad mislim da rade eksperimente na ljudima :(
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2125 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Ja nisam doktor, ali sam imao priliku vidjeti i biti s oboljelima od raznih vrsta karcinoma i u raznim stadijima, ali jos nisam cuo i vidio nesto slicno tvom slucaju...
Post Reply