kao neke "vene" okolo lijevog testisa

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#1 kao neke "vene" okolo lijevog testisa

Post by nlt »

ovako, kao sad to obajsniti možda ce čudno izgledati,
napipao sam da oko lijevog testisa imaju neke nakupine, sad....
to mi liči kao na neke spletove, neke vene, bitno je da napomenem NEMA NIŠTA DIREKTNO NA TESTISU, već okolo njega i to većinom ispod nekako, znači pri dnu
to se nekad da veoma napipati i kao vide se i neke neravnine po koži, dok ponekad kad malo otvrdne, to se uopšte ne može napipati, jednostavno ne postoji, jedino u GORNJEM sad dijelu kao neki,nesto ne znam, neka tvorevina hajmo reći
mene to n boli jednostavno imam ponekad neku nelagodu oko testissa, nikakvih problema ostalih niti išta
ono što ja sumnjam je da bi to moglo biti, ono kad su proširene vene, ne znam sad tačno varikocele ili nesto tako
???
User avatar
dulekrele
Posts: 3838
Joined: 10/04/2014 18:25

#2 Re: kao neke "vene" okolo lijevog testisa

Post by dulekrele »

Vjerojatno su Varikokele tj. prosirene vene. Ali da budes miran otidi pa uradi UZ testisa. Ja sam to napipao u srednjoj skoli i otisao ljekaru. Doktor me ispipao i rekao da su Varikokele. Ne bole i nemam nikakvih problema.
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#3 Re: kao neke "vene" okolo lijevog testisa

Post by nlt »

dulekrele wrote:Vjerojatno su Varikokele tj. prosirene vene. Ali da budes miran otidi pa uradi UZ testisa. Ja sam to napipao u srednjoj skoli i otisao ljekaru. Doktor me ispipao i rekao da su Varikokele. Ne bole i nemam nikakvih problema.
ma ja vjerovatno je to
User avatar
dulekrele
Posts: 3838
Joined: 10/04/2014 18:25

#4 Re: kao neke "vene" okolo lijevog testisa

Post by dulekrele »

nlt wrote:
dulekrele wrote:Vjerojatno su Varikokele tj. prosirene vene. Ali da budes miran otidi pa uradi UZ testisa. Ja sam to napipao u srednjoj skoli i otisao ljekaru. Doktor me ispipao i rekao da su Varikokele. Ne bole i nemam nikakvih problema.
ma ja vjerovatno je to
Ali otidi pa uradi UZ testisa svakako.
Post Reply