Kako spavate?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#1 Kako spavate?

Post by zemo_online »

Spavate li u komadu ili se budite da bi npr. otisli pisati pa vam to ne da vise da zaspite.Dali spavate na ledjima,na trbuhi ili sa strane?
Ja citao ko spava na ledjima da je otvorena licnost,za razliku od trbuha-zatvorena.
-Koliko spavate i kako cvrsto spavate tj. imate li lagan san ili cvrst i od cega to zavisi?
Dali zaspete bez problema u novoj sredini?Kako neki ljudi mogu da spavaju ko top u autobusu?
-Ja u zadnje vrijeme ustajem pisati u sitnim satima i to mi prekine san i ne mogu vise zaspati?Narocito kada popijem tekucine pred spavanje.Prije toga nije bilo.Ima li ko slicna iskustva?
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#2 Re: Kako spavate?

Post by d2 »

spavam snom pravednika :D
User avatar
Babsy
Posts: 1294
Joined: 21/02/2002 00:00
Location: Sarajevo

#3 Re: Kako spavate?

Post by Babsy »

Spavate li u komadu ili se budite da bi npr. otisli pisati pa vam to ne da vise da zaspite.
K'o klada.. ništ me ne može probuditi.
Dali spavate na ledjima,na trbuhi ili sa strane?
Godinama sam spavala na trbuhu.. i budila se na trbuhu.. sada zaspem na trbuhu, probudim se na leđima. /valjda nisam počela u hrkati/ Ako dijelim krevet s nekim onda na boku.
-Koliko spavate i kako cvrsto spavate tj. imate li lagan san ili cvrst i od cega to zavisi?
Rekord.. mi je nešto više od 20h zzZZzz u komadu. :D Mogu danima da ne spavam, ili da spavam po sat-dva dnevno.. a onda nadoknadim sa ovim 12h+. Alarmi i ostale pizdarije me ne mogu probuditi, tj teško.. ali probuditi ću se čim me se takne.
Dali zaspete bez problema u novoj sredini?
I tako, kao klada.
Kako neki ljudi mogu da spavaju ko top u autobusu?
Znalo me je uspavati i truckanje tramvaja. Puta u Španiju se ne sjećam, spavala sam cijelo vrijeme.. s tim da sam se budila an svakoj pauzi.. da zapalim cigar i popijem kafu.
shown
Posts: 208
Joined: 25/06/2006 05:39
Location: odselio

#4 Re: Kako spavate?

Post by shown »

po ovom ko je sad online ,rekao bih da nikad ne spavamo ev 4 i 59 :sad:
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#5 Re: Kako spavate?

Post by superxenon »

tuspas mene :D
ako treba svaku noc cu se javiti da vidite koliko ja ne spavam... :-)
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#6 Re: Kako spavate?

Post by d2 »

a vidi ti se po avataru da ne spavas :lol:
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#7 Re: Kako spavate?

Post by superxenon »

hehehe :P
shown
Posts: 208
Joined: 25/06/2006 05:39
Location: odselio

#8 Re: Kako spavate?

Post by shown »

ajde ta naspavacu se kad umrem :-)
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#9 Re: Kako spavate?

Post by saga »

ja mogu spavat kak god i gdje god
u zadnje vrijeme se budim da bi pila vode, cc, ali bez problema opet zaspem
inace radnim danima gledam da ne spavam manje od 7h... al onda vikendom moram odvaliti barem 10-12h il me nema
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#10 Re: Kako spavate?

Post by otherside »

spavam ko jagnje :D spavanje mi je omiljeni hobi :D
polozaj-na boku ili stomaku, budjenje u toku noci-jok, budjenje ujutru-tesko :D
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#11 Re: Kako spavate?

Post by black »

..snom pravednika :mrgreen: :P

edit: sad ugledah d2 spava isto :mrgreen:
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#12 Re: Kako spavate?

Post by mojgrad »

test01 wrote:Spavate li u komadu ili se budite da bi npr. otisli pisati pa vam to ne da vise da zaspite.Dali spavate na ledjima,na trbuhi ili sa strane?
Ja citao ko spava na ledjima da je otvorena licnost,za razliku od trbuha-zatvorena.
-Koliko spavate i kako cvrsto spavate tj. imate li lagan san ili cvrst i od cega to zavisi?
Dali zaspete bez problema u novoj sredini?Kako neki ljudi mogu da spavaju ko top u autobusu?
-Ja u zadnje vrijeme ustajem pisati u sitnim satima i to mi prekine san i ne mogu vise zaspati?Narocito kada popijem tekucine pred spavanje.Prije toga nije bilo.Ima li ko slicna iskustva?
Najbolje bi ti bilo da ne pijes tekucinu jedno sat vremena pred spavanje, isto tako nemoj jesti najmanje 2 sata pred spavanje, sve to moze da utice na kvalitet sna. Meni licno smeta kad jedem i odem spavati, jer me zeludac zaboli pa muke mucim cijelu noc. Znaci nema jela pred spavanje. By the way, ladies dobro za liniju :-D.
Sto se tice kvaliteta sna, spavam u komadu po jedno 10tak sati. Oduvijek sam tako spavala, bez prekida, ustajanja, odlazenja u wc ili da se napijem vode. Kako legnem tako i zaspem, e sad ne nam da li spavam na ledjima samo znam da mijenjam poze cesto. Zaspem na ledjima a izjutra se probudim kako kad nekad na trbuhu nekad na boku.
Nedavno sam skontala da to ustajanje u wc moze da bude i navika. Ljetos jedne prilike sam kasno jela lubenicu sto me je navelo da cijelu noc trcim u wc. Sljedeceg jutra sam isto tako isla u wc u sitnim satima ne zato sto sam nesto pila ili jela vec zato sto sam noc prije toga ustajala, jednostavno me tjeralo opet.
Pokusala sam da prekinem taj 'ritual' jer sam vidjela da se moja mokracna besika navikla (da tako nazovem) na praznjenje u toku noci sto je meni aposolutno smetalo jer prije toga nisam nikada ustajala.
Pokusaj i ti to da prekines, ako treba otidji pred spavanje 2-3 puta u wc. Ali zato u toku noci ne idi, i ako se probudis pokusaj nastaviti spavati. Znam da je tesko ali moze upaliti. :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#13 Re: Kako spavate?

Post by d2 »

black wrote:..snom pravednika :mrgreen: :P

edit: sad ugledah d2 spava isto :mrgreen:
sta da ti kazem, ommmmmmmm :D
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14 Re: Kako spavate?

Post by Truba »

danas sam zaspao u tramvaju s posla kad sam se vracao


jednom cu se probuditi ogoljen :mrgreen:
amrq7u
Posts: 166
Joined: 26/01/2016 20:00
Location: Sarajevo

#15 Re: Kako spavate?

Post by amrq7u »

perfekcija hvala bogu :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#16 Re: Kako spavate?

Post by SmokingMan »

Čim uhvatim malo kakve tišine,banja. 8-)

Mada se zna desiti da se opirem snu,pa onda kasnije nikad' zaspat'.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#17 Re: Kako spavate?

Post by musicman80 »

Ja uvijek dobro spavam, moji problemi pocnu kada se probudim.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18 Re: Kako spavate?

Post by ExNihilo »

Jučer preko dana zaspao tako duboko da sam imao privremenu amneziju pri buđenju. Gdje sam, kad sam, ko sam?
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#19 Re: Kako spavate?

Post by dadoka84 »

Pa kako sam uzeo kredit spavam ko beba. Sat spavam sat plačem :D

Spavam na desnoj strani sa blagim prelazom na stomačni dio. Ako ustanem po noći nemam problema ponovo zaspati, ali kod buđenja su vec muke sizifove. Samo produzavam alarm :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#20 Re: Kako spavate?

Post by triconja »

Sinoc sam tri puta budio se i pio vode, mislim da nece na dobro izaci. Nije uredu da se na neparan broj puta budi, treba nesto prucit a ne znam jer sam cafir. :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21 Re: Kako spavate?

Post by Truba »

ja sam se u ponedjeljak najo ćevapa jer imam radnike pa se nema što od kuhinje

ali sam zato 4 litre vode popio
jbt biber i žeđ

ustao sam samo jednom mislim :D
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#22 Re: Kako spavate?

Post by BJB »

Vikendom nadoknadjujem, spavam po 7-8 sati..
RAdnim danim vecinom idem spavati oko 2-3 ujutro, budim se oko 5:30,a danima kad ne moram biti na poslu od 8, spavam do 9..Kako se tushiram izjutra, funkcionishem super..Kafa+tus= isto k'o da sam spavala 8 sati.
Ako nocu spavam 3 i po, cetiri sata, odrapim po danu 40-50mins.. Petak mi je najgori dan na poslu,dodjem kuci, umijem se, skinem sminku, i legnem odspavati, onda rintam do nekh doba..
Oko jedanaest me uhvati zijevanje nekh pola sata, kad me prodje, mogu izdurati koliko mi jos treba.
Nekoliko puta godisnje legnem na vrijeme..
Danas sam radila s prekidima, a imam nekog nedovrsenog posla,nocas necu prije 2 na spavanje..
Spavam k'o klada..Pijem vodu pred spavanje, shampi ujutro kad se probudim ali prije toga uvijek iskapim jos jednu veliku casu vode..
Inace pijem puno vode..Secer normalan.
Spavam na desnoj strani, gurnem uvijek prekrivac/deku izmedju koljena. Donedavno sam spavala na oliveoil jastuku koji je predebeo, i pocelo me boliti desno rame, pa sam pocela koristit dekorativni jastucic koji je mekan i prilicno tanak i bas mi odgoovara..

User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23 Re: Kako spavate?

Post by Truba »

ja vikendom i po 10 sati
radnim danima 7
recimo jucer sam lego oko 11 jedva ustao u 7.20
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#24 Re: Kako spavate?

Post by SmokingMan »

10 sati,ne pamti kada sam tako zalomio.
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#25 Re: Kako spavate?

Post by heat »

Sat spavam, sat plačem :lol:
Post Reply