Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Sapna_TZ
Posts: 84
Joined: 02/12/2018 18:20

#1 Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by Sapna_TZ »

Svi smo mi svjedoci kako je ljubav varijabilna i relativna, te kako su razvodi manje - vise normalna stvar.
Ljudi se vremenom mjenjaju i ono sto su rekli danas -
ne mora da vrijedi sutra.
Dvije situacije poznajem gdje su razvodi pukli nakon godinu dana i u oba slucaja je doslo dijete.
Prvi razvod zbog alkohola , a drugi zbog svekrve koja se u sve mijesala.
Vise niko nikoga ne trpi, bar ne u onolikoj mjeri koliko je potrebno da se sacuva brak.

Kako se ne razvesti ako se vec odlucite na brak?

Ja podrzavam ideju da je dobar predbracni ugovor temelj kvalitetnog suzivota.

Ja bih zeni predocio potpis ovakvog predbracnog ugovora:

Clan 1.

U slucaju da zatrazi razvod koji ne bi bio posljedica moje bracne nevjere; da je saglasna da meni prepusti starateljstvo nad djecom i da u roku od 24 sata napusti zajednicko domacinstvo i da se odrice udjela imovine od 1/2 koliko joj pripada kao bracna stecevina.

Clan 2.

U slucaju da ona pocini bracnu preljubu; da je saglasna da joj se izvrsi zapljena nepokretnosti do 1/2 vrijednosti i da se ista prepise na moje ime; te da se odrice odgoja djece i da je saglasna da vise nikad ne ucestvuje u odgoju istih.

Clan 3.

U slucaju da polaze prava na dio nepokretnosti koja joj po zakonu pripadaju , da je spremna da u najkracem vremenskom roku pristane na novcanu nadoknadu i isplatu ukoliko zeli da se razvede, a isto nije posljedica moje bracne nevjere.
Time bi se izbjegao dugotrajan sudski proces.

Clan 4.

U slucaju da ja kao jedan od sudionika braka pocinim preljubu, da sam spreman placati do 80% mog iznosa place kao vid kompenzacije i odstete kojom bih reparirao stetu koju je pretrpila, kao i da se odricem prava na odgoj djece sto je jako tezak teret.

Clan 5.

U slucaju da ja ucinim bilo kakav vid fizickog ili psihickog nasilja prema njoj, da pristajem da mi se bez odlaganja odredi jednomjesecni pritvor i da se pokrene sudski postupak gdje bi bio osudjen na zatvorsku kaznu zbog nasilja u porodici , i da je slobodna da zatrazi razvod.

Ovo su stavke koje bi ja naveo u prebracnom.
Kako vam se cini i imate li vi nekih dodatnih prijedloga?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by triconja »

Moš ti to macku o rep okacit, to ti lice koje je strucno u pravu i koje je u toku sa zakonima treba sklopit :lol:
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#3 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by King Theoden »

Sapna_TZ wrote:imate li vi nekih dodatnih prijedloga?
Imam. Budi insan i ne treba ti predbračni ugovor.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#4 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by un1ted »

Kako dokazati preljubu? Drogira te, ubaci djevojku u krevet i zateke te kuci sa prijateljicama dok se vraca iz shoppinga?

Nalupa je neko, a smjeste tebi?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by moonca »

I jeste i nije --- mali broj brakova je sklopljeno sa tim ugovorima-- i sa takvim u procesu razvoda bude problema. Dokaz - poznate licnosti. :-)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66855
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#6 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by plain vanilla »

Zar se ti nisi neki dan spremao za Njemacku s par markica u dzepu? :?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#7 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by triconja »

plain vanilla wrote:Zar se ti nisi neki dan spremao za Njemacku s par markica u dzepu? :?
Ufatila ga neka na dijete pred polazak garant :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by insomnia78 »

plain vanilla wrote:Zar se ti nisi neki dan spremao za Njemacku s par markica u dzepu? :?
Frajer kren’o trolati od najvecih prema najmanjim
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#9 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by DzordzHodzic »

Mozda se razveo od zene pa mu ona pola od onih 170 marki za kartu uzela
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#10 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by JThomas »

:lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32441
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#11 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by Bobi »

Clan 1.

U slucaju da zatrazi razvod koji ne bi bio posljedica moje bracne nevjere; da je saglasna da meni prepusti starateljstvo nad djecom i da u roku od 24 sata napusti zajednicko domacinstvo i da se odrice udjela imovine od 1/2 koliko joj pripada kao bracna stecevina.
Ja bogati, a ako si nasilan,alkoholicar,kriminalac,manijak besposličar i ako zatrazi razvod ti sve dobivaš :lol: ...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by JThomas »

naravno, cilj predbračnog ugovora nije "prevencija razvoda" (ko da je bolest jebote :lol: ). nego uređenje odnosa ako do njega ipak dođe...
Sapna_TZ
Posts: 84
Joined: 02/12/2018 18:20

#13 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by Sapna_TZ »

Zena se obuzdava predbracnim ugovorom, a jednako tako se i osigurava.
Ljudi ako se ozene u 20-tim podivljaju kada se priblize 40-tim zato jer su ostali neizivljeni.
Tada se i najcesce razvode.
Kljuc dobrog braka jer dobar i efikasan predbracni ugovor jer limitira nase poligamno ponasanje i ogranicava radijus nedozvoljenih radnji koje bi svakako radili jer je covjek nestabilno bice.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#14 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by SaraFina »

insomnia78 wrote:
plain vanilla wrote:Zar se ti nisi neki dan spremao za Njemacku s par markica u dzepu? :?
Frajer kren’o trolati od najvecih prema najmanjim

Ovo je onaj povratnik u Brčko iz Sarajeva. Sa hrpom nekretnina i uštedjevinom.
Zainteresiran za ribogojilišta na Savi :izet:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by insomnia78 »

Pa to je ovih dana popularno na forumu. Šimićima se ne gadi nikakva marka
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#16 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by SaraFina »

Sapna_TZ wrote:Zena se obuzdava predbracnim ugovorom, a jednako tako se i osigurava.
Ljudi ako se ozene u 20-tim podivljaju kada se priblize 40-tim zato jer su ostali neizivljeni.
Tada se i najcesce razvode.
Kljuc dobrog braka jer dobar i efikasan predbracni ugovor jer limitira nase poligamno ponasanje i ogranicava radijus nedozvoljenih radnji koje bi svakako radili jer je covjek nestabilno bice.

Laki, nisi u Dojčlandu kao beskućnik a ni u Brčkom?
Posts: 112
Joined: 09/03/2018 13:03
Contact: Contact LakePlacid
Vaše mišljenje? Pomoć povratniku sa zapada 
Postby LakePlacid » 12/03/2018 15:48

Pozdrav najvecoj forumskoj zajednici u BIH a mozda i šire  

Temu otvaram sa iskljucivo jednim ciljem a to je vase misljenje i vas stav po pitanju mojih planova, buduci da vec duzi niz godina ne zivim u BIH, samim tim nemam dodirnih tačaka sa nasim ljudima, drustvu kao i o aktuelnoj situaciji i dogadjajima u drzavi, samim tim molim da shvatite sve kako treba, vase misljenje mi je jako bitno kako god neko to shvatio ili pomislio "pusti budalu"  

Vec duzi niz godina zivim vani, u dogledno vrijeme planiram se vratiti u BIH, u kasnim tridesetim mogu reci da sam sebi obezbjedio egzistenciju, kao veoma mlad sam otisao vani, i u bukvalnom smislu umorio sam se kako fizicki tako i psihicki od ganjanja upsjeha u zivotu i sticanja materijalnih sredstava sto je i najveci razlog odluke o vracanju u BIH.
I ako sam rodjen i odrastao u Sarajevu, za destinaciju za novi zivot u BIH, jako me privlaci grad Brčko, prvenstveno zbog geografskog polozaja grada, blizine Beograda i Zagreba ali i mirnijeg nacina zivota kao i zivotnog standarda u tom bh. gradu.
Sebe vec zamisljam svako jutro kako pijem jutarnju kafu i sa psom šetam obalom Save, po meni kao teskom liberalu Brcko je jedini pravi pravcati multietnički grad u BIH, i to je jos jedan dodatni razlog simpatija prema tom gradu.

Bitno je naglasiti da imam bh. drzavljanstvo, buduci da sam promijenio tri drzave u kojima sam i radio, nisam imao niti imam pravo sticanja drzavljanstva zemlje domacina

Takodjer u Sarajevu posjedujem malo vecu nekretninu koju bih prodao, za Sarajevo me nekako ne vezu lijepe uspomene, ali i nemam nikoga svog, buduci cijene nekretnina u Sarajevu i Brckom, da se lalo zakljuciti eventualni dodatni dobitakn u finansijskom smislu.

Po mojoj racunici dio novca mogao bih uloziti u privatni biznis, ili ipak da narednih 20. godina nista da ne radim i sam sebi isplacujem mjesecu platu od nekih cirka 425 eura mjesecno, buduci da nisam ozenjen niti imam djece meni vjerovatno sasvim dovoljno buduci na standard u BIH, gdje je srednja placa koliko cujem malo manja od toga.

Sve u svemu bio bih zahvalan na svakom odgovoru i misljenju, buduci na veliku forumsku zajednicu i veliki broj ljudi razlicitih profila koji su na forumu kao sto rekoh svaki odg. i misljenje meni veoma dragocjeno.

Pozdrav ! 
:D
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#17 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by Santic_Aleksa »

Čim ti razmišljaš o predbračnom kao mjeri opreza u slučaju razvoda, nemoj ti to ženit, vjeruj mi. :skoljka:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#18 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by SaraFina »

insomnia78 wrote:Pa to je ovih dana popularno na forumu. Šimićima se ne gadi nikakva marka

Trola li trola. Kod Hrvata tvrdi da beZzbednjak po profesiji :D
Nekada su ti srpski obavještajci mlatili po europi državne neprijatelje. Sad trollaju Po forumu :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21739
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#19 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by MarlboroGold »

Džaba ti bilo kakav predbračni ugovor kad ga Sud bilo kad može odbaciti.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66855
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#20 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by plain vanilla »

SaraFina wrote:
insomnia78 wrote:
plain vanilla wrote:Zar se ti nisi neki dan spremao za Njemacku s par markica u dzepu? :?
Frajer kren’o trolati od najvecih prema najmanjim

Ovo je onaj povratnik u Brčko iz Sarajeva. Sa hrpom nekretnina i uštedjevinom.
Zainteresiran za ribogojilišta na Savi :izet:
Bila je i njegova tema Kako zivjeti kao beskucnik u Njemackoj :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#21 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by triconja »

Al procitaste lika :lol: :lol: :lol: :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#22 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by moonca »

MarlboroGold wrote:Džaba ti bilo kakav predbračni ugovor kad ga Sud bilo kad može odbaciti.
Kako mislis odbaciti? Ako je ugovor korektno napravljen uz prisustvo dva advokata - sud to postuje - mislim da jedino, djeca ne ulaze u predbracni ugovor.
Sapna_TZ
Posts: 84
Joined: 02/12/2018 18:20

#23 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by Sapna_TZ »

Samo se jos sirotinja voli, sve ostalo je interes.
Zena drugacije voli od muskarca.
U 99% situacija se trudi da ti proda pizdu da se obezbjedi i da dobije tvoje resurse, odnosno sigurnost koju potencijalno nudis.
To je sva pamet sto se toga tice.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#24 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by moonca »

Ako imas takav stav i misljenje /iskustvo --zasto uopste ulaziti u bilo kakve veze, kombinacije sa osobama suprotnog pola.Pogotovo imati i dijete . :-)
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#25 Re: Kako sklopiti dobar predbracni ugovor kao prevenciju razvoda?

Post by Santic_Aleksa »

Sapna_TZ wrote:Samo se jos sirotinja voli, sve ostalo je interes.
Zena drugacije voli od muskarca.
U 99% situacija se trudi da ti proda pizdu da se obezbjedi i da dobije tvoje resurse, odnosno sigurnost koju potencijalno nudis.
To je sva pamet sto se toga tice.
Ja ti kažem, jebo te taj brak ako imaš sumnju da buduća supruga hoće da ti proda pizdu, kako kažeš.
Post Reply