Kako se zove film

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#76 Re: Kako se zove film

Post by taxi_driver »

evo i ja trazim film koji sam davnooooo gledao.Film je talijanski,a radnje je otprilike,malom je majke umrla i on zivi sa starijim burazom i starim.stari dovodi kucnu pomocnicu koja izgleda mrak i sva trojica se zaljube u nju.na kraju je stari zeni a najmladji je opalio u medjuvremenu.
User avatar
gogios
Posts: 38
Joined: 28/02/2008 21:14

#77 Re: Kako se zove film

Post by gogios »

taxi_driver wrote:evo i ja trazim film koji sam davnooooo gledao.Film je talijanski,a radnje je otprilike,malom je majke umrla i on zivi sa starijim burazom i starim.stari dovodi kucnu pomocnicu koja izgleda mrak i sva trojica se zaljube u nju.na kraju je stari zeni a najmladji je opalio u medjuvremenu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Malicious_(1973_film)
ponekadje dovoljno samo u googlu na engleskom napisati najbitnije stvari pa dobiš rezultat.
nadam se da je to - to
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#78 Re: Kako se zove film

Post by taxi_driver »

izgleda da jeste.nego nije mi na um palo tako da trazim.kad nisam znao ni ko glumi ni kad je snimljen.u svakom slucaju hvala.
User avatar
gogios
Posts: 38
Joined: 28/02/2008 21:14

#79 Re: Kako se zove film

Post by gogios »

taxi_driver wrote:kad nisam znao ni ko glumi ni kad je snimljen.
nisam ni ja :)...ni ovaj način ne daje uvijek rezultate al mislim da bar negdje na netu postoji još neka stranica gdje ljudi stavljaju sadržaj filma pa će ti to izbaciti kao rezultat.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#80 Re: Kako se zove film

Post by taxi_driver »

evo od sinoic snimam torrent i upravo ga prebacujem da dvd.Jos jednom hvala
User avatar
gogios
Posts: 38
Joined: 28/02/2008 21:14

#81 Re: Kako se zove film

Post by gogios »

taxi_driver wrote:evo od sinoic snimam torrent i upravo ga prebacujem da dvd.Jos jednom hvala
nema na čemu.
svim forumašima svako dobro u Novoj 2010. i još mnogo dobrih i uzbudljivih filmova.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#82 Re: Kako se zove film

Post by karanana »

nesto mi na um pade ovaj film...mislim nije dobitnik oskara niti je blokbuster, daleko od toga, ali bi ga volio jos jednom pogledati ali ne znam kako se zove:

iz 80ih je. radi se o tome da americki moderni nosac aviona upada u neku vrstu oluje na otvorenom moru na pacifiku i vraca se u proslost u vrijeme 2. svjetskog rata. i tako se japanski avioni prdavci 50 godina stariji, susrecu sa super modernim nosacem i njegovim najnovijim mlaznjacima. i na kraju se opet taj nocas aviona vrati u sadasnjost.
kako se zvase?
User avatar
gogios
Posts: 38
Joined: 28/02/2008 21:14

#83 Re: Kako se zove film

Post by gogios »

ovo mi je prvo pala na pamet jer se tkđ. radi o putovanju kroz vrijeme
http://www.imdb.com/title/tt0087910/
.čitajući malo bolje što si napisao nekako mi nije to...
http://www.imdb.com/title/tt0107819/
iznenadilo me da ima i neki kao nastavak
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#84 Re: Kako se zove film

Post by karanana »

hmmm, slicno ali nije. u ovom "mom" cijeli nosac aviona sa desetinama novih aviona odlazi u 2. svjetski rat.

edit: evo koristio sam google strategiju sa kratkim opisom u searchu i nadjoh.
http://www.imdb.com/title/tt0080736/

interesantno, ovaj film inspiracija za europov hit the final countdown. a ima i poznatih glumaca.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#85 Re: Kako se zove film

Post by karanana »

uglavnom, crno bijeli je, mislim da je americki.
izbije veeeliki pozar na nekoj naftnoj busotini/rafineriji i nemoguce ga je ugasiti. jedino se moze ugasiti nitroglicerinom koji je sam po sebi vrlo reaktivan i vrlo tezak za prevesti od mjesta A do mjesta B. i neke kamiondzije volontiraju da prevoze to cudo za velike pare, mnogi kamioni roknu u putu ali ja mislim da jedan dodje i ugase pozar. kamiondzija sav sretan uzeo lovu vraca se kuci zeni, prazan kamion....zajebaje se putem, krivuda...izgubi kontrolu i pada u provaliju.
kako se zove ovaj mlif?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#86 Re: Kako se zove film

Post by julisiz es grant »

karanana wrote:uglavnom, crno bijeli je, mislim da je americki.
izbije veeeliki pozar na nekoj naftnoj busotini/rafineriji i nemoguce ga je ugasiti. jedino se moze ugasiti nitroglicerinom koji je sam po sebi vrlo reaktivan i vrlo tezak za prevesti od mjesta A do mjesta B. i neke kamiondzije volontiraju da prevoze to cudo za velike pare, mnogi kamioni roknu u putu ali ja mislim da jedan dodje i ugase pozar. kamiondzija sav sretan uzeo lovu vraca se kuci zeni, prazan kamion....zajebaje se putem, krivuda...izgubi kontrolu i pada u provaliju.
kako se zove ovaj mlif?
Evo ga, to je sigurno to:

http://criterioncollection.blogspot.com ... -fear.html

Zvuči interesantno, gdje li si ovo gledao?
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#87 Re: Kako se zove film

Post by karanana »

to je taj. ja mislim da je davno bio na nekoj od nasih televizija, mora da je tako jer znam da ga nisam na videu uzimao. sjecam se da je bio poprilicno napet.
hvala. moram pogledat ima li ga gdje na torrentu kakvom.
Ranex
Posts: 7
Joined: 17/01/2010 09:27

#88 Re: Kako se zove film

Post by Ranex »

Moze li meni neko pomoci da saznam naziv filma, koga se samo malo secam jer je starijeg datuma. Cini mi se da je Kineski film (komedija).Secam se samo kad Vampir juri coveka a on preskace preko nekog stola (cini mi se) i noge mu upadaju u dve kante koje ne moze da skine sa nogu a Vampir iza ledja. On brze hvata cini mi se ono za ribanje podova i pocne se odgurivati po patosu kao da je na skijama. Druga scena koje se secam uleteo je u neku hladnjacu a ona ne moze da se otvori iznutra tako da se zamalo nije zaledio.
Ako neko zna o kom filmu je rec unapred mu se zahvaljujem.
User avatar
gogios
Posts: 38
Joined: 28/02/2008 21:14

#89 Re: Kako se zove film

Post by gogios »

probaj potražiti ovdje
http://www.pennyblood.com/chinesevampires.html
pogledaj na Youtubeu pod mr.vampire rezultate
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#90 Re: Kako se zove film

Post by Shoshana »

JOj, mrak vam je tema :) JA nisam nikakav poznavalac filmova (a jos manje sam poznavalac glumaca, omiljenih im jela i broja cipela :D ), slabo gledam filmove i kad su na TV, al' tu i tamo potrefim neki dobar, i onda se sekiram sto ne mogu da se sjetim kako se zvao....

Imam dva koja pamtim iz mladosti (boga pitaj koliko su stari) i oba su komedije.

1) za vrijeme drugog svjetskog rata neko selo u Italiji, gdje se saveznici lafo bore sa talijanima. U stvari je selo prelijepo, lokalno stanovnistvo gotivi obje vojske, sve je tu, hrana, pice, cure, a obje vojske stalno salju svojim komandama neke horor izvjestaje, kao kako im je tesko, trpe gubitke, veliki otpor - sve u cilju da i dalje ostanu tu, da ih se ne posalje negdje drugo - gdje bi se stvarno morali boriti. Sjecam se jedne scene, kada Englezi javljaju da ce njihovi avioni nadlijetati selo, te se u selu organizuje prava ratna scena, puca se na sve strane, ljudi padaju ko muhe, bombe lete, a u sred toga nekakva kona istresa stolnjak na balkonu :D Sve je otislo do vraga kada su NIjemci poslali svoje trupe koje su zarobile sve sto su mogle zarobiti, i Talijane i saveznike. A onda, u sred nekog postrojavanja - neko upadne u neku rupcagu i tako otkrije katakombe koje su pod selom... Da mi zivot ovisi o tome - ne sjecam se cak ni kraja filma.... samo se sjecam da sam se smijala k'o luda, da sam grceve u stomaku imala od smijeha...

2)Divlji zapad. Pljackas banke juri na konju prema rijeci (sad ono ti znas da je Rio Grande i da je s druge strane Meksiko), a iza njega potjera... On prelazi preko rijeke, silazi sa konja i pocinje da se skace od radosti i da se ruga potjeri. U neka doba - i potjera krene prelaziti preko rijeke. Vidi on da je vrag odnio salu, okrece se prema svome konju - a konj jadan pao mrtav (ili tu negdje) od silne jurnjave. Potjera ga uhvati i sada mu se sudi. On stoji na vjesalima, omca oko vrata, ali, postoji neki zakon po kome - ako neka zena zeli da se uda za njega (valjda je manjak muskaraca) - njemu se kazna oprasta. Sad, stoji on, sav ruzan, prljav, krezav na vjesalima i pokusava nabrzinu zbariti koju od zena koje su se okupile na trgu. Na kraju se javlja nekakav bakutaner tipa zivlje sahranjuju. On se prvo zgrozi, no kako se omca zateze oko vrata, shvata da je bakutaner mnogo bolja opcija, te pristaje na zenidbu. Na njegovu zalost, kako bakutaner prilazi da ga poljubi, srce je spuca i umre. Na kraju ga neka vlasnica nekog rudnika spasi i nemilosrdno iskoristava ... itd, itd...

Eto, ako ima iko da se sjeca :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#91 Re: Kako se zove film

Post by johnnykola »

prvi je garant mediterraneo:



inace, omiljeni film ovog singera dole:



:-D :-D :-D

drugi ne znam koji je, ne gotivim vesterne bas.
User avatar
pelinkovac
Posts: 44
Joined: 04/03/2010 00:09
Location: Serbia/Srbija
Contact:

#92 Re: Kako se zove film

Post by pelinkovac »

Kratak opis zavrsetka filma: Oni (koji su tragali za novcem, a ima ih puno) dolaze na ostrvu na kome rastu 4 palme u obliku slova W i ispod njih iskopavaju sanduk (kutiju) sa novcem a potom ga nose u grad i otimajuci se oko istog, gube novac na sirokoj ulici tako sto novcanice padaju sa visoke zgrade a dole ih narod kupi.

Urnebesna komedija, gladao sam ga sredinom 80-tih, niti znam naziv niti sam ikada vise saznao o filmu!
Molim ljude dobre volje da se prisete - HVALA VELIKA UNAPRED!
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11069
Joined: 15/01/2010 18:31

#93 Re: Kako se zove film

Post by Jack Be Nimble »

Nije film nego serija, mozda je imala sest epizoda. Bila ja na TV-u prije rata ili uz sami pocetak rata, na kojem kanalu ne sjecam se.

Ali radnja se odvija na nekom jezeru i planine su okolo. Jedna zena dolazi da zivi u jednu kucu i preko puta njene kuce ima jos jedna kuca, u kojoj navodno niko ne zivi. Ta zena ima obicaj da pred spavanje cita knjigu i popije casu mljeka i onda vidi da je u toj navodno praznoj kuci upaljeno svjetlo i ide se u istragu ko zivi tamo itd. Takodjer mislim da je bila neka lutka u toj seriji ili je lutka bila u glavnoj spici kako tone u jezero.
User avatar
muftija
Posts: 311
Joined: 04/05/2009 19:20
Location: Zemlja

#94 Re: Kako se zove film

Post by muftija »

Upravo se sjetih jednog predratnog filma, naucnici su napravili nekakvu napravu, u obliku sata koja ubrzava molekule ili tako nesto, kod one osobe koja nosi tu napravu, kad pritisne neko dugme ili ti gumb na toj napravi, toliko ubrza molekule te osobe, da se osobi koja ga nosi cini kao da je vrijeme oko njega stalo, znam jos da je u posjed te naprave dosao neki klinac, i sad ga kao vlada ili cija ili neznam ni ja ko traze da mu uzmu tu napravu, a on bi je kad prigusti upotrijebio da pobjegne. I to je od prilike sve cega se sjecam.
Sjeca li se iko ovog filma, kako li se zove???
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#95 Re: Kako se zove film

Post by suad-sarajevo »

Ne znam mnogo o filmu, o samoj radnji. Uglavnom, momak, zaljubljen u jednu djevojku, naravno :D a njegov otac je poznati kuhar sa tv ekrana. Cijeli život njegov otac želi da i on nastavi tim putem ali ovaj to ne želi naravno. I na kraju, djevojka mu se seli u drugi grad, nakon što je napisala neku knjigu ili postala dopisnik neke novinske kuće, ne znam sada tačno te se sreću poslije dugo vremena na jednom partiju. Ona se oprašta sa njim i ide opet u taj grad i ostavlja mu (na kraju filma) knjigu u kojoj na koriccama piše da je uvijek voljela samo njega (otprilike tako)...

Slijedeća scena, ujedno i posljednja, ona ulazi u stan, prati ceduljice (smjernice) po stanu i ulazi u dnevni boravak a tu se nalazi njen dragi :D i pjeva joj pjesmu od Barry Whitea "Can't get enough of your love, babe.."

Kako bih volio znati kako se ovaj film zove a čini mi se da sam vidio da je igrao na OBN-u prije možda pola godine, godinu.


edit: Nađoh ga, hairli. :D
http://www.imdb.com/title/tt0186975/
User avatar
Litotes
Posts: 154
Joined: 31/03/2008 16:12

#96 Re: Kako se zove film

Post by Litotes »

Jel moze neko pomoci oko naziva, jugoslovenski je film.
Ko oni maturanti, ovaj jedan lose uci, nece polozit maturu, i sad ga prof. matematike izvede pred tablu (i jos neke ucenike) da rijese neke jednacine, a on ima vec tri jedinice. Trazi do oca za proslavu nove godine 1000dinara, a ovaj mu ostavi na stolu samo 500.
Ovaj drugu se zaljubio u neku djevojku, ko ridjokosa, i nece ona s njim da slavi Novu Godinu, nego mu zakaze kao sastanak 1.1 u 7h ujutru na trgu, i naravno ona ne dodje. Pa, je izvede u neki bar s drustvom a ona pocne da plese s njegovim prijateljom koji ih je autom dovezao do kafica, a on ljubomoran.

To je jedino sto sam uspjela da vidim, valjda ce neko znati o kojem filmu se radi. Hvala
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11069
Joined: 15/01/2010 18:31

#97 Re: Kako se zove film

Post by Jack Be Nimble »

Znam kako se zove serija, Super Baka :D ali ne mogu da nadjem ni jedan klip na youtube.

pokusao sam traziti pod super baka i super granny ali nista :?
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#98 Re: Kako se zove film

Post by johnnykola »

nejacastvo:



:-D :-D :-D
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#99 Re: Kako se zove film

Post by Truba »

koje sranje :mrgreen:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#100 Re: Kako se zove film

Post by johnnykola »

realno jest, ali tada kao nejaci nam je sve to bilo vrhunsko.
sad se bojim npr. pogledati kriminalisticke price ili na tajnom
zadatku ne bih li pao u depru zbog teve klicaka koje sam
kao klinac gledo. :D :D :D
Post Reply