Kako se zove film

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
muftija
Posts: 311
Joined: 04/05/2009 19:20
Location: Zemlja

#126 Re: Kako se zove film

Post by muftija »

Nemogu da se sjetim naslova jednog starog filma, naime radi se o nekom liku koji je dobio neko veliko nasljedstvo a uslov je da potrosi (mislim da se radi o 1 milionu u roku 7 dana) ali nisam siguran znam da su neke velike pare u kratkom vremenu, ili ce u protivnom sve izgubiti ali nesmije kupovati nikakvu pokretnu i nepokretnu imovinu npr. auta, kuce i dr.

Jeli se neko mozda sjeca naslova ovog filma da ga eventualno skinem da ga opet pogledam?
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#127 Re: Kako se zove film

Post by dowydyenya »

Jack Be Nimble wrote:Predpostavljam da se sjecate programa Noc i Dan

U tom programu bila je neka serije mozda njemacka ili austrijska. Radnja se obavljala u nekoj bolnici koja se nalazila na planini meni se cini. U usima mi ozvanja neki naslov tima Shvaizland :). Zna li iko o cemu ja buncam ili sam to ja sanjao.
Klinika Svarcvald

strafna
Posts: 113
Joined: 13/07/2009 23:18

#128 Re: Kako se zove film

Post by strafna »

Ako neko moze da se sjeti imena filma,radi se na pocetku u nekoj africkoj drzavi kao konferencija un-a i sad djevojka kao prevodilac radi.
Ona ostane sasvim slucajno poslije posla u kabini da bi igrom slucaja bila svjedok nekog tajnog razgovora e ostatak nisam gledao znam samo da su je poceli pratiti da je ubiju....
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#129 Re: Kako se zove film

Post by bingov buraz »

strafna wrote:Ako neko moze da se sjeti imena filma,radi se na pocetku u nekoj africkoj drzavi kao konferencija un-a i sad djevojka kao prevodilac radi.
Ona ostane sasvim slucajno poslije posla u kabini da bi igrom slucaja bila svjedok nekog tajnog razgovora e ostatak nisam gledao znam samo da su je poceli pratiti da je ubiju....
http://www.imdb.com/title/tt0373926/
strafna
Posts: 113
Joined: 13/07/2009 23:18

#130 Re: Kako se zove film

Post by strafna »

Hvala puno odavno pokusavam ovo rijesiti...
User avatar
karanana
Posts: 47243
Joined: 26/02/2004 00:00

#131 Re: Kako se zove film

Post by karanana »

mislim da je film sniman u crno bijeloj tehnici iako nije star, mozda 90te ili cak ce prije biti i 2000te, nego je crno bijeli fazona radi.
interesantan je i zbog toga sto je sniman u prvom licu. dakle kamera i nas pogled u ekran ustvari predstavljaju ono sto glavni glumac vidi ocima. uglavnom prikazuje njegov dan kada ima razgovor za posao od jutra kada se budi i ono priprema u hali, brije, umiva itd. i ide film do kraja toga dana.
eto toliko se sjecam, ne znam zna li iko o kojem se filmu radi.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#132 Re: Kako se zove film

Post by alica.k »

jedini sto mi pada na pamet da je tako sniman a crno-bijeli je, je "lady in the lake" (nekad tamo 40tih, 50tih sniman, pa vjerovatno nije to taj film, a i radnja je drugacija. edit: tak da vjerovatno nema smisla sto sam uopste ista pisala :S kasno je).
lik je detektiv, radi se o nekom ubistvu, i haman citav film je "kroz njegove oci".
User avatar
karanana
Posts: 47243
Joined: 26/02/2004 00:00

#133 Re: Kako se zove film

Post by karanana »

nije. ovo je o danu covjekovog intervijua za posao. i noviji je.
User avatar
Truba
Posts: 81730
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#134 Re: Kako se zove film

Post by Truba »

lady in the lake je ja mislim 1/3 samo iz prvog lica...
tad je to bilo popularno ali nije nikako za filma
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#135 Re: Kako se zove film

Post by Brisbane »

E vako :),
u ratu sam gledao film '94, frajer treba iseliti iz SSSR u Izrael, i brat blizanac ode umjesto njega. Kad je otac to cuo uzme taoce hahahahah.
Film je o provalam tog brata sto ode u Izrael i tetak u Izraelu je misli da radi za KGB.
Ne znam ni ciji je film, mozda francuski.
User avatar
karanana
Posts: 47243
Joined: 26/02/2004 00:00

#136 Re: Kako se zove film

Post by karanana »

muftija wrote:Nemogu da se sjetim naslova jednog starog filma, naime radi se o nekom liku koji je dobio neko veliko nasljedstvo a uslov je da potrosi (mislim da se radi o 1 milionu u roku 7 dana) ali nisam siguran znam da su neke velike pare u kratkom vremenu, ili ce u protivnom sve izgubiti ali nesmije kupovati nikakvu pokretnu i nepokretnu imovinu npr. auta, kuce i dr.

Jeli se neko mozda sjeca naslova ovog filma da ga eventualno skinem da ga opet pogledam?
da nije brewsterovi milioni? dobar film. richard pryor je jedan i jedini.
http://www.imdb.com/title/tt0088850/
fogo
Posts: 1
Joined: 23/08/2014 13:37

#137 Re: Kako se zove film

Post by fogo »

Cao. Moze li neko da mi pomogne? Radi se o filmu kojeg sam gledao pre oko 1 godinu. Jedan brod iz avemira slece na zemlju,zapravo nasukava se u jedno jezero. U njemu su bili 2 putnika,medjutim jedan nije uspeo preziveti. Ovaj drugi zatrpava svog preminulog prijatelja uzima opremu i krece u obilazak. Medjutim naidje na nekog jahaca i on ga uhvati(jahac) i odvodi ga svome kralju. To je bio otprilike V vek na zemlji. Odvdodi ga kralju i on ga pita odakle je on je rekao da je sa druge planete i da tamo ima nekakvih zveri. Svi su smejali i vratili ga u tamnicu. Ali desava se ubistvo i kralj naredi da oslobode zatvorenika. On mu prica o zveri i krecu u obilazak da ubiju zver jer je dosla istim brodom kao i on. Krecu i nailaze na pecinu i ubija medveda. Vracaju se noseci ga. Slavlje je zbog ubistva zveri. Medjutim desava se jos jedno ubistvo i shvata da ga nisu ubili. Zver ubija tako sto te omami crvenom svetloscu,onesvesti te i odnese u jazbinu. Njena jazbina je bila neka pecina. Ona je ulazila u nju i preko bunara u tom selu. Na kraju ostaju nekoliko njih da ubiju zver. On ubija zver . Samog kraja ne mogu da se eetim. Hvala unapred. ;)
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#138 Re: Kako se zove film

Post by johnnykola »

Image

Lijep pozdrav,

Gej SS-ovac
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#139 Re: Kako se zove film

Post by nema me tamo »

Radi se o tome da je cini mi se djecak u sobi...I sad leti avion iznad kuce, a on u ruci drzi maketu aviona...I taj djecak se igra s avionom, međutim gdje god ga okrene tu avion završi...Na kraju te scene zabije se ukucu do...Neko?'
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#140 Re: Kako se zove film

Post by Yapi Yapo »

tražim film, radi se o drogi, samo se sjećam scene da ovog dilera skine neko skroz na ulici, isto ima scena kad neko dijete dođe da kupi travu od vršnjaka, pa mu ovaj uzme pare, a ne dadne travu

isto znam da ima nekih scena u hangaru nekom, zatoče nekog lika
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3044
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#141 Re: Kako se zove film

Post by suad-sarajevo »

Radnja ide otprilike ovako. Odnosno sjećam se veoma malo osim da pri kraju filma momka (tinejdžera) otac (mislim da je policajac) pronađe obješenog o kuke u nekoj školi, čini mi se. Otprilike, priča govori o odnosu djece i roditelja koji nikako nemaju vremena za svoju djecu što im se na kraju obije o glavu, naravno.
User avatar
drag_gost
Posts: 5531
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#142 Re: Kako se zove film

Post by drag_gost »

Evo da i ovdje napisem, pomagajte :)

Film je iz kraja 80ih, pocetka 90ih. Jedan od akcionih c-level filmova. Dakle, nema neki kvalitet, ali je meni bitno da ga nadjem, a tazim ga preko 10 godina.

Ono sto se sjecam od radnje je, da su tom nekom bogatasu oteli zenu i traze otkupninu. Drze je u nekom napustenom hotelu, gdje ih je vise koji su naoruzani. I onda brat (cini mi se da je brat) od tog bogatasa krene u osvetu, pocne ih ubijati jednog po jednog (u toj zgradi - hotelu...ako je hotel? :D). Sjecam se scene kada ubije jednog tako sto ga zgnjeci liftom. Takodjer, jedna od posljednjih scena je borba na platformi za ciscenje prozora, kada dolari iz tog kofera u kojem su pare pocnu da lete po ulici..., elem sve poznate scene iz tih C akcionih filmova tadasnjeg vakta.


Jedan od onih filmova znojavih muskaraca, rijeka testosterona, i sisatih ucviljenih domacica.
User avatar
pelinkovac
Posts: 44
Joined: 04/03/2010 00:09
Location: Serbia/Srbija
Contact:

#143 Re: Kako se zove film

Post by pelinkovac »

Film je futurističkog žanra a radnja ide od prilike ovako:
Elita živi u ograđenom prostoru (visokim zidom), a siromašan narod živi svud okolo. Nekim slučajem, ti ljudi su kidnapovali predsednika elite, koji je sa sobom poneo audio kasetu na kojoj su snimljeni veoma bitni podaci. Elita angažuje čoveka specijalca, koji će spasiti predsednika od otimača. Tom prilikom se događaju mnoge nepredviđene stvari ali spailac uspeva da "ukrade" predsednika iz ruku otimača. Prilikom povratka u ograđeni prostor, predsednik i spasilac se voze taksijem, kojim upravlja crnac i koji voli da sluša džez...
Unapred hvala onome ko prepozna film, srdačan pozdrav
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#144 Re: Kako se zove film

Post by tranquil »

pelinkovac wrote: 14/09/2022 22:58 Film je futurističkog žanra a radnja ide od prilike ovako:
Elita živi u ograđenom prostoru (visokim zidom), a siromašan narod živi svud okolo. Nekim slučajem, ti ljudi su kidnapovali predsednika elite, koji je sa sobom poneo audio kasetu na kojoj su snimljeni veoma bitni podaci. Elita angažuje čoveka specijalca, koji će spasiti predsednika od otimača. Tom prilikom se događaju mnoge nepredviđene stvari ali spailac uspeva da "ukrade" predsednika iz ruku otimača. Prilikom povratka u ograđeni prostor, predsednik i spasilac se voze taksijem, kojim upravlja crnac i koji voli da sluša džez...
Unapred hvala onome ko prepozna film, srdačan pozdrav
Zvuči kao "Bjekstvo iz New York-a" ("Escape from New York", 1981) sa Kurt Russell-om, s tim da u "Bjekstvu..." nije ništa sa elitom i sl., nego su u "dalekoj budućnosti krajem 1990-ih" ostrvo Manhattan pretvorili u zatvor, ogradili zidom, i predsjednik USA je pao tamo sa kasetom, i pošalju Snake Plisskeena da ga izvuče.

Takođe, zvuči kao i film "Bjekstvo iz LA" iz 1996, odron od nastavka prethodnog filma, sa skoro identičnom radnjom, ali u Los Angelesu, i gdje je Kurt Russell već previše star za akcione filmove takvog tipa.
User avatar
manuchao91
Posts: 1369
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#145 Re: Kako se zove film

Post by manuchao91 »

Početak filma
Mladic i djevojka kasne 20 te odsjedaju u motelu nekom .On skriva zarucnicki prsten u cipeli svojoj s kojim je planira zaprositi.
Ide u trgovinu neznatno poslije toga i kada se vrati djevojka u krevetu ubijena.
Zatim krecu za njim da i njega ubiju i cijeli film se odvija oko toga.

samo se zadnje scene sjećam .On u kanjonu zatovrenih očiju i rasirenih ruku i oni dolaze po njega medjutim neki lik sa snajperom u kanjonu ih jednog po jednog ubija

to je sve cega se sjecam ,mislim da je film s početka 2000 tih
ne znam ni glumacku postavu ne znam nista vise ako moze pomoc
User avatar
pelinkovac
Posts: 44
Joined: 04/03/2010 00:09
Location: Serbia/Srbija
Contact:

#146 Re: Kako se zove film

Post by pelinkovac »

tranquil wrote: 19/09/2022 15:16
pelinkovac wrote: 14/09/2022 22:58 Film je futurističkog žanra a radnja ide od prilike ovako:
Elita živi u ograđenom prostoru (visokim zidom), a siromašan narod živi svud okolo. Nekim slučajem, ti ljudi su kidnapovali predsednika elite, koji je sa sobom poneo audio kasetu na kojoj su snimljeni veoma bitni podaci. Elita angažuje čoveka specijalca, koji će spasiti predsednika od otimača. Tom prilikom se događaju mnoge nepredviđene stvari ali spailac uspeva da "ukrade" predsednika iz ruku otimača. Prilikom povratka u ograđeni prostor, predsednik i spasilac se voze taksijem, kojim upravlja crnac i koji voli da sluša džez...
Unapred hvala onome ko prepozna film, srdačan pozdrav
Zvuči kao "Bjekstvo iz New York-a" ("Escape from New York", 1981) sa Kurt Russell-om, s tim da u "Bjekstvu..." nije ništa sa elitom i sl., nego su u "dalekoj budućnosti krajem 1990-ih" ostrvo Manhattan pretvorili u zatvor, ogradili zidom, i predsjednik USA je pao tamo sa kasetom, i pošalju Snake Plisskeena da ga izvuče.

Takođe, zvuči kao i film "Bjekstvo iz LA" iz 1996, odron od nastavka prethodnog filma, sa skoro identičnom radnjom, ali u Los Angelesu, i gdje je Kurt Russell već previše star za akcione filmove takvog tipa.
Хвала лепо, пријатељу, то је тај филм, одгледао сам га поново. Велики поздрав.
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#147 Re: Kako se zove film

Post by Optimist »

Evo i mene na temi za malu pomoc.

Kako se zove ex yu film, u kojem glumi Ciro iz Sarajeva, patuljastog rasta? Ustvari mene najvise zanima njegovo ime.
Vidja se na carsiji i dan danas, najcesce u Curciluku, sjedi vani.
User avatar
glitch
Posts: 3241
Joined: 09/07/2014 03:07

#148 Re: Kako se zove film

Post by glitch »

Optimist wrote: 08/02/2023 20:21 Evo i mene na temi za malu pomoc.

Kako se zove ex yu film, u kojem glumi Ciro iz Sarajeva, patuljastog rasta? Ustvari mene najvise zanima njegovo ime.
Vidja se na carsiji i dan danas, najcesce u Curciluku, sjedi vani.
Emir Cerin
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#149 Re: Kako se zove film

Post by Optimist »

glitch wrote: 08/02/2023 22:22
Optimist wrote: 08/02/2023 20:21 Evo i mene na temi za malu pomoc.

Kako se zove ex yu film, u kojem glumi Ciro iz Sarajeva, patuljastog rasta? Ustvari mene najvise zanima njegovo ime.
Vidja se na carsiji i dan danas, najcesce u Curciluku, sjedi vani.
Emir Cerin
Svaka cast. :thumbup:
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#150 Re: Kako se zove film

Post by dragma »

Skandinavski film o zombi apokalipsi.

Radnja ukratko,

Mali gradic u karantinu, niko ne zna zasto, vojska na ulici, nikome ne dozvoljavaju da izlazi vani a sve kuće su pokrivene najlonskim zastorima, kroz prozore se ništa ne vidi. Telefoni, tv, radio, internet isključeni. Djecak se u toku noci isunja vani, otvara tovarni dio kamiona/hladnjače u koji je vojska nešto utovarila, ugleda leševe, uplašen bježi kući, leševi se bude, izlaze van i tu nastaje sva frtutma...

Film je izasao prije desetak godina, pravo mi se svidio i molim vas ako neko zna naziv... :-D
Post Reply