Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred sebe..

Podforum za motocikliste...
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#1 Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred sebe..

Post by ekola »

Pozdrav svima,
Posjedujem skuter od 50 kubika, nista specijalno, kineski SPYDER, kupljen nov pa me interesuje postoji li mogucnost da se malo pojaca, znaci nije mi u interesu da ide brze vec samo da moze kako tako savladati uzbrdicu, da ne moram silaziti i gurati ga pored sebe uz pun gas.. :mrgreen:
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#2 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by BlueBlood »

Smrsas :mrgreen:

Mogu li ja tebe pitati nesto al da mi ozbiljno odgovoris :mrgreen: Planiram sebi kupiti skuter, al imam isto problem sa uzbrdicom :mrgreen: pa planiram uzeti neki do 125cca i znam da trebam polagati za to. Interesuje me dali si ti polago za taj do 50cca i ako nisi da li imas problema sa policijom? Sta ti treba (osim skutera :mrgreen: ) da bi mogao voziti do 50cca?
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#3 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by ekola »

BlueBlood wrote:Smrsas :mrgreen:

Mogu li ja tebe pitati nesto al da mi ozbiljno odgovoris :mrgreen: Planiram sebi kupiti skuter, al imam isto problem sa uzbrdicom :mrgreen: pa planiram uzeti neki do 125cca i znam da trebam polagati za to. Interesuje me dali si ti polago za taj do 50cca i ako nisi da li imas problema sa policijom? Sta ti treba (osim skutera :mrgreen: ) da bi mogao voziti do 50cca?
Ja nisam polagao, vozim ga sa B kategorijom i do sada me je dva puta zaustavljala policija, prvi put kada sam krenuo na tehnicki sa skuterom i tada sam dobio kaznu 100 KM i mjesec dana zabrane jer sam vozio neregistrovan motor :x (zaustavio me ispred strojorada) a drugi put mi nije nista rekao i to me je zaustavio saobracajac na motoru, samo pregledao dokumente i to je to...Sto se tice polaganja za ove do 50 kubika MISLIM da se treba polagati ova A1 kategorija mada za to imas temu na forumu i vjerovatno tamo imas konkretnijih odgovora.
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#4 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by Janjicar »

Zasto nisi kupio od 150cc
to ti je bilo par stotina KM skuplje al par hiljada put bolje
Ako se vozas po gradu negdje onda bi ti bila problem vozacka dozvola a ako si negdje na selu bez "po beda" vozas se, normalno.
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#5 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by ekola »

Janjicar wrote:Zasto nisi kupio od 150cc
to ti je bilo par stotina KM skuplje al par hiljada put bolje
Ako se vozas po gradu negdje onda bi ti bila problem vozacka dozvola a ako si negdje na selu bez "po beda" vozas se, normalno.
Vozam se po gradu, idem s njim na posao, znaci morao bih polagati "A" za 150cc a sa ovim mi je lakse sa murijom...Ovome je trajna registracija, plaća se samo obnova osiguranja koja košta 20KM godišnje dok bih za 150-ku morao plaćati i registraciju a to mi se ne isplati jer imam auto kojem je registracija 750KM...Znaci 150-ka mi nije isplativa iz ekonomskih razloga...
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#6 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by amko76 »

Haha lud naslov :lol: :lol: :lol:

Ne mere i jare i pare :D
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#7 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by ekola »

amko76 wrote:Haha lud naslov :lol: :lol: :lol:

Ne mere i jare i pare :D
Ne znas mere li ako ne probas...Kako politicarima mere i jare i pare i poneko jagnje...a ni tele ispod saca im nije mrsko... :zjev:
User avatar
tf2_spy
Posts: 521
Joined: 15/06/2012 12:38

#8 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by tf2_spy »

ekola wrote:Pozdrav svima,
Posjedujem skuter od 50 kubika, nista specijalno, kineski SPYDER, kupljen nov pa me interesuje postoji li mogucnost da se malo pojaca, znaci nije mi u interesu da ide brze vec samo da moze kako tako savladati uzbrdicu, da ne moram silaziti i gurati ga pored sebe uz pun gas.. :mrgreen:
traži alternativne putne pravce :D
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#9 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by ekola »

Hajde, valjda ce nakon ovih :dance: sa savjetima, neko reci nesto korisno...Ali eto, bar pokusavate pomoci, hvala Vam na tome... :thumbup:
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#10 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by amko76 »

ekola wrote:
amko76 wrote:Haha lud naslov :lol: :lol: :lol:

Ne mere i jare i pare :D
Ne znas mere li ako ne probas...Kako politicarima mere i jare i pare i poneko jagnje...a ni tele ispod saca im nije mrsko... :zjev:
E pa nek ti onda političari pojačaju motor. :-)

Koliko ja znam ne mere. Ali ipak se ti obrati nekom političaru :D
krtica_
Posts: 189
Joined: 06/05/2012 14:29

#11 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by krtica_ »

Svezes ga za kakvg harleya i et
User avatar
SemPer_fi
Posts: 122
Joined: 17/08/2010 18:26

#12 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by SemPer_fi »

ekola wrote:Pozdrav svima,
Posjedujem skuter od 50 kubika, nista specijalno, kineski SPYDER, kupljen nov pa me interesuje postoji li mogucnost da se malo pojaca, znaci nije mi u interesu da ide brze vec samo da moze kako tako savladati uzbrdicu, da ne moram silaziti i gurati ga pored sebe uz pun gas.. :mrgreen:
Pokusaj s auspuhom nekim , ako ikako mognes da ga postavis na tog kineza , mozes karburator i jos par sitnica poput valjaka al neznam posto je kinez hoces li ista od tih "tuning" dijelova moci da nadzes ...
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#13 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by ekola »

SemPer_fi wrote:
ekola wrote:Pozdrav svima,
Posjedujem skuter od 50 kubika, nista specijalno, kineski SPYDER, kupljen nov pa me interesuje postoji li mogucnost da se malo pojaca, znaci nije mi u interesu da ide brze vec samo da moze kako tako savladati uzbrdicu, da ne moram silaziti i gurati ga pored sebe uz pun gas.. :mrgreen:
Pokusaj s auspuhom nekim , ako ikako mognes da ga postavis na tog kineza , mozes karburator i jos par sitnica poput valjaka al neznam posto je kinez hoces li ista od tih "tuning" dijelova moci da nadzes ...
Imas li mi preporuciti neki servis ili radnju koja prodaje takve stvari u Sarajevu... :?
User avatar
SemPer_fi
Posts: 122
Joined: 17/08/2010 18:26

#14 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by SemPer_fi »

ekola wrote:
SemPer_fi wrote:
ekola wrote:Pozdrav svima,
Posjedujem skuter od 50 kubika, nista specijalno, kineski SPYDER, kupljen nov pa me interesuje postoji li mogucnost da se malo pojaca, znaci nije mi u interesu da ide brze vec samo da moze kako tako savladati uzbrdicu, da ne moram silaziti i gurati ga pored sebe uz pun gas.. :mrgreen:
Pokusaj s auspuhom nekim , ako ikako mognes da ga postavis na tog kineza , mozes karburator i jos par sitnica poput valjaka al neznam posto je kinez hoces li ista od tih "tuning" dijelova moci da nadzes ...
Imas li mi preporuciti neki servis ili radnju koja prodaje takve stvari u Sarajevu... :?
Ma jeftinije ti je po piku traziti ;) mozda se i iznenadis cijenama :idea:
technoGeek
Posts: 334
Joined: 21/02/2012 19:27

#15 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by technoGeek »

Mislim da bi sa laksim rolnicama imao bolje ubrzanje, samim tim bi i trebao uz brdo ici bolje, ali ces izgubiti na krajnjoj brzini. Jesi li blokade skinuo na njemu ? Inace ti cetverotaktni do 50 kubika i nisu bog zna cemu.

Mozda ti je najbolje da se registrujes na mojskuter.com ili da tamo potrazis ima li slicnih tema.

Za dijelove se obrati ovome, http://www.pik.ba/profil/stankor1, siguran sam da ima LeoVince auspuhe ili neke druge za tvoju masinu :thumbup:
User avatar
SemPer_fi
Posts: 122
Joined: 17/08/2010 18:26

#16 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by SemPer_fi »

Evo nista drugo ti netreba ;)
Nije momak ni skup tako da mislim da je tvoj problem rijesen .. Dobio si na pp broj od momka :)

Jedino uz Leovince dobijate,,opruge,rolnice,dihtunge,nosace,sarafae,naljepnice,homologacija,dokumenti itd...Bez ikakvih drugi ulaganja,stelovanja dobijate skuter s dosta vecim ubrzanjima,i do 20kmh vise brzine!
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#17 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by ekola »

Super, nasao sam ovog momka na piku, sad jos samo da nadjem majstora u Sarajevu koji ce sve to zamijeniti...hvala puno... :thumbup:
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#18 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by ekola »

Jos samo ako bi mi neko imao preporuciti nekog majstora za skutere ovdje u SA da mi ovo moze zamijeniti...Hvala unaprijed... :mrgreen:
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#19 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by Ringhio »

Mozes ti njeg pojacat na 100 razlicitih nacina, ali za to trebas dobrog majstora, dobrog tokara, dobre rezervne dijelove, dobrog elektricara, i na kraju ce te skutercina od 50 CCM izac skuplje od nekog skutera od 250 CCM.

Postoje sitne korekcije koje ti mogu pomoci, sportski filter zraka, grana i auspuh, mada ovdje tesko da mozes naci originalnu granu i auspuh, nego je to sve neka kineska kopija, mozes i malo veci karburator staviti, zavisi sta ti pase. Trosit ce ti vise, al ces moci cekere i sebe uzvuchi uz nizbrdicu.

I da naravno OTI skuteri dolaze svi sa raznim blokadama, poskidaj sve i zvizdi :)
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#20 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by ekola »

Ringhio wrote:Mozes ti njeg pojacat na 100 razlicitih nacina, ali za to trebas dobrog majstora, dobrog tokara, dobre rezervne dijelove, dobrog elektricara, i na kraju ce te skutercina od 50 CCM izac skuplje od nekog skutera od 250 CCM.

Postoje sitne korekcije koje ti mogu pomoci, sportski filter zraka, grana i auspuh, mada ovdje tesko da mozes naci originalnu granu i auspuh, nego je to sve neka kineska kopija, mozes i malo veci karburator staviti, zavisi sta ti pase. Trosit ce ti vise, al ces moci cekere i sebe uzvuchi uz nizbrdicu.

I da naravno OTI skuteri dolaze svi sa raznim blokadama, poskidaj sve i zvizdi :)
Preporucili su mi na piku decka, prodaje KIT za ove kineske 4T skutere koji ga dize na 80ccm, decka i njegovu robu svi hvale ali je problem sto je on u Zivinicama...Meni treba majstor u Sarajevu koji ce mi to zamijeniti kada mi on posalje... :D
technoGeek
Posts: 334
Joined: 21/02/2012 19:27

#21 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by technoGeek »

Mozda ti moze pomoci onaj iz harley davidson (dijagnostika) teme ovdje, svi ga hvale, pa kad vec moze raditi na vecim stvarima, sigurno moze i na skuteru :thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#22 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by Qler »

Sad ce emko da dodje i medonja :) da kazu kako ti treba turbo dizel motor za veci obrtni moment, i moci ces uz brdo :)
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#23 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by arman1 »

Mislim da ljudi na nekim kinezim odrade glavu motora i klipove te dobiju malo veću kubikažu sa istim papirima. Nkei motori su svjesno napravljeni tako da se to može na njima raditi.
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#24 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by ekola »

Skuter pojacan, ide uz brdo ko flak, bez obzira na stepen nagiba...hvala svima na konstruktivnim i na manje konstruktivnim prijedlozima...
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#25 Re: Kako pojacati skuter da se ne prepada uzbrdice ispred se

Post by HaHaHa2 »

ekola wrote:Skuter pojacan, ide uz brdo ko flak, bez obzira na stepen nagiba...hvala svima na konstruktivnim i na manje konstruktivnim prijedlozima...
i jos napisi gdje, sta, kako, koliko itd. pa bi mozda JOS NEKO isto to uradio :wink:
Post Reply