Kako obnoviti zemlju?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#126 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Alfons Kauders »

Mister Yes wrote:
Alfons Kauders wrote: ima prostora, ali od cega da ti ljudi zive? ok na nekoliko dana, ali sta poslije? da li se uopste isplati?

nista ne znaci onom iz maglaja sto ce dobiti sprat kuce u tuzli ili sarajevu, kad mu je posao i sjebana imovina koju valja obnavljati u maglaju... mora biti blizu, jednostavno mora... ok da je neka nepogoda nakon koje nema povratka, ali bojim se da od tih silnih praznih kuca i nema neke koristi osim na papiru...

ljudi ce ostati na svome i sredjivati svoje, nije rat pa da se ne mogu vratiti... treba im pomoci tamo, alternative nema
Ti isto kao da su svi unesrećeni imali posao. Imaš ljude koji žive od penzije, od invalidnine, od socijale itd. Takvima je svijedno da li dobijaju penziju u svom Maglaju ili Zenici. Radi se o izrazito siromašnim krajevima u kojima je većina ljudi živjela što od penzije što od socijale što od pomoći porodice iz dijaspore. Svima takvima je praktično svejedno gdje će živjeti samo ako imaju krov nad glavom. Imaš naravno i one koji su živjeli od zemlje, stoke i uopšte poljoprivrede. Ali i takvi mogu svoje selo zamjeniti nekim drugim selom bez ikakvih problema.

Po prošlogodišnjem popisu u Federaciji je bilo 991.384 stanova a 721.199 domaćinstava. Znači 270.185 praznih stanova. U RS-u je bilo 173.934 praznih stanova. Samo u Tuzlanskom kantonu je bilo cca 60.000 praznih stanova. U ZDK cca 40.000 praznih stanova. Država može finansijski pomoći stradanike da kupe te stanove/kuće od sadašnjih vlasnika. Kladim se da bar 90% stradalnika nije poslom vezano za svoje dojučerašnje naselje. Znači u tih 90% računam sve penzionere, sve nezaposlene koji imaju neki vid socijale (uključujući i pomoć od dijaspore), i sve koji su živjeli od poljoprivrede.

Preostalih 10% su oni koji su poslom vezani za svoje dojučerašnje lokacije ali ti su uglavnom u gradovima koji i nisu stradali od klizišta već od poplava. Njima treba novi namještaj, parket, stolarija i tako to ali ne i nova lokacija za život.

Ali naravno za sve to su potrebne pare. Puno para. :sad:
pa nije bas svejedno i ne radi se samo o poslu - u selima zive porodice, to nisu gradovi gdje ne poznajes prvog komsiju... ljudi su vezani za rodbinu i zemlju, ne mozes sad prebacivati ljude na drugi kraj drzave odokativno, a jos manje im kupovati stanove i kuce u drugim krajevima

to jednostavno nije opcija ni praksa bilo gdje u svijetu... ako jeste, molim te daj mi neki primjer
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#127 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by area51 »

Drinski wrote:
area51 wrote: Ništa od toga Telenor i VIP nisu imali u Srbiji pa pogledaj ih sad. Dužan si da im mogućiš postavljan je antena diljem države(gdje zatraže),par kancelarija sa tehnikom i ćao.
Ma neka oni stave sta hoce, ali da plate.
Kažem ,bolje će se prodati firma sa 1 milion korisnika 2015 nego li sa upola manje 2016
Kazem, to je isto kao kada bi zemljoradnik razmisljao da proda njivu.
Pa naravno da će platiti
Dođeš,platiš licencu,dozvolu ili kako se to već zove i radiš
Ali zamisli sad kad Srbija proda MTS( M tel) i to kupi recimo Njemački teleom(T Mobile).
Mogu samo zamisliti njihovu kampanju,ponudu,sniženja,besplatne razgovore...(a sve sa ciljem preuzimanja tržišta na teritoriji cijele BiH)
Je li ti misliš da bi BH Teleom bio u stanju imati bilo kakav "odgovor" ?
Bitka za svako tržište je nemilosrdna,nema tu emocija,simpatija...qraca palaca
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#128 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by area51 »

Alfons Kauders wrote:
Drinski wrote:
Alfons Kauders wrote:
to, ali ne samo to, vec i kriminalna nesposobnost...

ja sam se bh telecoma kutariso gdje sam mogao samo radi toga - ne radi cijene, vec radi nepostojece podrske i bezocnog laganja... ostao mi je mobilni kod njih - rado bih promijenio da ima neka alternativa mimo mtela i eroneta koji nisu plaho bolji, plus necu kod njih iz principa

jednostavno takva firma NE MOZE biti konkurentna
Tako nesto slicno kaze i onaj direktor Agencije za privatizaciju u FBIH.

Moj odgovor tom direktoru: tebe gdine direktore (i sve ostale direktore) koji su dosli po stranackoj liniji kao i tvoje politicke promotore, treba izbaciti. Eto to je put do ozdravljenja dobrog dijela javnih preduzeća. NOva postava ce se znati boriti na trzistu.
najbolja postava se moze dovesti pronalazenjem stranog partnera... ponuditi 51% za milijardu, 10% su mali dionicari, federaciji ostane 39%...

imaju dobru dobit, ali vec godinama stagnira... pada im udjel svuda... raja otkazuje fiksne (sasvim opravdano, i ja sam uradio isto)... bolji broadband nudi telemach/KKR i jos par konkurenata... gube trzisni udjel i u mobilnoj telefoniji... drugim rijecima dugorocno su u kurcu i to je glavni razlog zasto vrijednost znatno manja no prije 6-7 godina, ne ekonomska kriza (koja je takodjer faktor)
:thumbup:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#129 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Drinski »

area51 wrote: Pa naravno da će platiti
Dođeš,platiš licencu,dozvolu ili kako se to već zove i radiš
ma ima tu troškova, imas plaćanje postavljanje bazne stanice i sl.

naravno to je rjesivo, ali je ipak trošak.
Ali zamisli sad kad Srbija proda MTS( M tel) i to kupi recimo Njemački teleom(T Mobile).
Mogu samo zamisliti njihovu kampanju,ponudu,sniženja,besplatne razgovore...(a sve sa ciljem preuzimanja tržišta na teritoriji cijele BiH)
Je li ti misliš da bi BH Teleom bio u stanju imati bilo kakav "odgovor" ?
Bitka za svako tržište je nemilosrdna,nema tu emocija,simpatija...qraca palaca
Pa ja tebi lijepo napisah da se javna preduzeća osnivaju i u podrucjima koja nisu uvijek profitabilna.
Drugo, neka samo rade svoj posao kvaliteteno, ne moraju se brinuti za buducnost.
I na koncu, ti mozes porediti cijenu telekoma na vremenoskm intervalu od napr.2005 pa do 2020, ali je bitno samo ako zelis da ga prodas. Ako neces da ga prodas, pad vrijednosti je nebitan. Kroz dividendu ti ces za par godina dobiti kupoprodajnu cijenu, a ostalo je čisti "kajmak".
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#130 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by area51 »

Drinski wrote:
area51 wrote: Pa naravno da će platiti
Dođeš,platiš licencu,dozvolu ili kako se to već zove i radiš
ma ima tu troškova, imas plaćanje postavljanje bazne stanice i sl.

naravno to je rjesivo, ali je ipak trošak.
Ali zamisli sad kad Srbija proda MTS( M tel) i to kupi recimo Njemački teleom(T Mobile).
Mogu samo zamisliti njihovu kampanju,ponudu,sniženja,besplatne razgovore...(a sve sa ciljem preuzimanja tržišta na teritoriji cijele BiH)
Je li ti misliš da bi BH Teleom bio u stanju imati bilo kakav "odgovor" ?
Bitka za svako tržište je nemilosrdna,nema tu emocija,simpatija...qraca palaca
Pa ja tebi lijepo napisah da se javna preduzeća osnivaju i u podrucjima koja nisu uvijek profitabilna.
Drugo, neka samo rade svoj posao kvaliteteno, ne moraju se brinuti za buducnost.
I na koncu, ti mozes porediti cijenu telekoma na vremenoskm intervalu od napr.2005 pa do 2020, ali je bitno samo ako zelis da ga prodas. Ako neces da ga prodas, pad vrijednosti je nebitan. Kroz dividendu ti ces za par godina dobiti kupoprodajnu cijenu, a ostalo je čisti "kajmak".
"Pad vrijednosti nebitan" ??? :-) Pa ako opadne profit,opada i dividenda,opda i vrijednost...
A šta je bitno matere ti ?
I da ,postavljanje baznih stanica za recimo T Mobile je trošak u p.m. :lol:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#131 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Drinski »

area51 wrote: "Pad vrijednosti nebitan" ??? :-) Pa ako opadne profit,opada i dividenda,opda i vrijednost...
Dok god firma bude na pozitivnoj 0 (meno je glup termin, kako 0 moze biti negativna ili pozitivna, ali je to termin), BH telekom je rentabilan. A da ne govorimo o dividendi od 10 miliona KM, a tu dividendu mogu ostvariti u bilo kom slucaju.
I opet ti kazem da je vrijednost bitna samo kada se nesto kupuje ili prodaje.
A šta je bitno matere ti ?
I da ,postavljanje baznih stanica za recimo T Mobile je trošak u p.m. :lol:
pa vidi nesto, da nije trošak, ne bi lobirali da kupe telekom nego bi odmah išli onako green feeld.
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#132 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by area51 »

Drinski wrote:
area51 wrote: "Pad vrijednosti nebitan" ??? :-) Pa ako opadne profit,opada i dividenda,opda i vrijednost...
Dok god firma bude na pozitivnoj 0 (meno je glup termin, kako 0 moze biti negativna ili pozitivna, ali je to termin), BH telekom je rentabilan. A da ne govorimo o dividendi od 10 miliona KM, a tu dividendu mogu ostvariti u bilo kom slucaju.
A šta je bitno matere ti ?
I da ,postavljanje baznih stanica za recimo T Mobile je trošak u p.m. :lol:
pa vidi nesto, da nije trošak, ne bi lobirali da kupe telekom nego bi odmah išli onako green feeld.
"Dok god bude" !!!
O tome se i radi,kasno je kad se ode u dubiozu.Onda će otići za 1 km
Ma tvoja priča je ok da je situacija u državi "bože pomozi" (i ne samo u vezi telekoma nego i što se tiče banaka koje su prodane a nije ih se trebalo prodavati ) ali nije,nažalost
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#133 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Googlerica »

u HR,nezaposlene osobe ce cistiti i dobijati platu,eto rijesenja za BiH
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#134 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Drinski »

area51 wrote: "Dok god bude" !!!
O tome se i radi,kasno je kad se ode u dubiozu.Onda će otići za 1 km
hajde da se opkladimo da nece, naravno ako ostane u nasem vlasnitvu tj. ako se ne izlobira.
Ma tvoja priča je ok da je situacija u državi "bože pomozi" (i ne samo u vezi telekoma nego i što se tiče banaka koje su prodane a nije ih se trebalo prodavati ) ali nije,nažalost
To je isto bilo bezze.
Ali evo vidis koliko su ljudi pod uticajem lobija, mi imamo Union banku, ta banka je jedina drzavna banka, nju treba osvjeziti (ljudi nemaju na web sajtu pregled kamatnih stopa, loši uslovi rada, neke direktore šutnuti i sl.), a sve drzavne organe i javna preduzeća tamo preusmjeriti da drze pare. to nije protivno načelu konkurencije. Da li bi to uticalo na porast depozita i građana i privrednih subjekata u toj banci? ja mislim da bi. Ja bih prvi tamo prebacio stednju.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#135 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Mister Yes »

Alfons Kauders wrote: pa nije bas svejedno i ne radi se samo o poslu - u selima zive porodice, to nisu gradovi gdje ne poznajes prvog komsiju... ljudi su vezani za rodbinu i zemlju, ne mozes sad prebacivati ljude na drugi kraj drzave odokativno, a jos manje im kupovati stanove i kuce u drugim krajevima

to jednostavno nije opcija ni praksa bilo gdje u svijetu... ako jeste, molim te daj mi neki primjer
Ok, nije svejedno ali je bolje da za sedmicu dana usele u neku kuću nego da čekaju nekoliko mjeseci da im se napravi nova. Rekao sam već, u ZDK ima 40.000 praznih stanova. Ne moraš stradalnike iz ZDK slati na drugi kraj države. Ima 40.000 praznih stanova u njihovom kantonu. Sigurno ćeš od tih 40.000 naći hiljadu koji su blizu njihovoj dojučerašnjoj lokaciji.

Hajmo malo matematike (što bi rekao Zlagumđija). Koliko je kuća uništeno klizištima u ZDK? Naseljeno mjesto Željezno polje (sa svim zaseocima) imalo je ukupno 1.610 stanova od čega je prazno bilo 350 stanova. Od ovih koji nisu bili prazni (njih 1.260) recimo da je pola stradalo (po snimcima iz zraka nije ni toliko ali hajde da kažemo da je pola što stradalo što nesigurno). Znači cca 600 porodica iz Željeznog polja treba novi smještaj. Topčić polje je imalo 379 naseljenih stanova. Recimo da je stradalo 300. Da zaokružimo taj tu kraj na lijevoj obali Bosne od Zenice do Maglaja na 1.000 porodica koje trebaju novi smještaj. A u ZDK 40.000 praznih stanova. Idemo preciznije sa posebnim osvrtom na kuće izvan gradova (u selima):
U opštini Maglaj (bez grada Maglaj) 1.761 praznih kuća
U opštini Tešanj (bez grada Tešanj) 3.417 praznih kuća
U opštini Zavidovići (bez grada Zavidovići) 3.959 praznih kuća
U opštini Zenica (bez grada Zenice) 5.584 praznih kuća
U opštini Žepče (bez grada Žepče) 1.332 praznih kuća
sve je to u 20 kilometara od Željeznog polja i Topčić polja. Kao da iz Hadžića preseliš u opštinu Stari grad. Nije to na kraj države. Znači u tom području koje je u "komšiluku" imaš 16.053 praznih kuća u seoskom području i oko 1.000 stradalih porodica.

Slično se može sračunati i za TK u kojem je cca 60.000 praznih kuća. Samo u opštini Tuzla 16.166 praznih kuća (7.896 izvan grada). Ima li toliko srušenih kuća u TK?
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#136 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by golman »

Googlerica wrote:u HR,nezaposlene osobe ce cistiti i dobijati platu,eto rijesenja za BiH
Pa naravno...
ovaj gore jedan me pita ko će plaćati te ljude...pa plaćaće ih država ko će drugi...valjda će dobiti neku finansijsku pomoć da može platiti ljude koji će da rade na obnovi zemlje :?: :?: :?:
..e ako se te pare pokradu,onda ne znam ko će ih plaćati
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#137 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Googlerica »

golman wrote:
Googlerica wrote:u HR,nezaposlene osobe ce cistiti i dobijati platu,eto rijesenja za BiH
Pa naravno...
ovaj gore jedan me pita ko će plaćati te ljude...pa plaćaće ih država ko će drugi...valjda će dobiti neku finansijsku pomoć da može platiti ljude koji će da rade na obnovi zemlje :?: :?: :?:
..e ako se te pare pokradu,onda ne znam ko će ih plaćati
golman,djelim tvoje mislljenje
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#138 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by mirzet87sa »

area51 wrote:
Pa naravno da će platiti
Dođeš,platiš licencu,dozvolu ili kako se to već zove i radiš
Ali zamisli sad kad Srbija proda MTS( M tel) i to kupi recimo Njemački teleom(T Mobile).
Mogu samo zamisliti njihovu kampanju,ponudu,sniženja,besplatne razgovore...(a sve sa ciljem preuzimanja tržišta na teritoriji cijele BiH)
Je li ti misliš da bi BH Teleom bio u stanju imati bilo kakav "odgovor" ?
Bitka za svako tržište je nemilosrdna,nema tu emocija,simpatija...qraca palaca
Ti ne razumijes o cemu se ovdje radi. Bh telekom je jako profitabilna firma i cca 90% zarade ide drzavi, Prodajom telekoma, tacnije kad bi se privatizovala, drzava bi na godisnjem nivou gubila stotine miliona maraka. Moze u bosnu doci i t mobile, at&t ponudit sve besplatno, nek dijele i s5 i iphone 25, ma nek ti jos placa da budes njihov korisnik, telekom ce i dalje profitirat u + i kao takva firma je dobronamjerna za drzavu.
Te igre oko cijena ne znace nista, vjeruj mi. To se promijeni u roku par mjeseci, drasticno. Da im je u interesu mogu nabubati ukupnu vrijednost te firme na par milijardi i to u roku od par godina.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#139 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Challenger__ »

golman wrote:Pa naravno...
ovaj gore jedan me pita ko će plaćati te ljude...pa plaćaće ih država ko će drugi...valjda će dobiti neku finansijsku pomoć da može platiti ljude koji će da rade na obnovi zemlje :?: :?: :?:
..e ako se te pare pokradu,onda ne znam ko će ih plaćati
- Nisam nezaposlen, sam sam svoja firma i državi samo dajem, ne dobijam ništa. Ali, mobilisati nezaposlene protiv njihove volje i bez zagarantovane zarade ne ide ni pod razno. Neka Izetbegovići, Nikšići, Lagumdžije i Radončići hamale za ništa, a za štetu koja je nastala prije svega njihovim nemarom, pa tek onda prirodnom nepogodom.

- Niko na planeti ne može socijalno ugrožene (nezaposlene) prisiljavati da 1. protiv svoje volje i 2. bez materijalne nadoknade rade bilo šta.

To je praksa nacizma a ne pravne države.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#140 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Challenger__ »

Čuj ti samo te drskosti i bahatosti... Budžetski, partijski paraziti i skorojevići bi da rade za pare, a da jednu socijalno ugroženu kategoriju prisiljavaju na rad...

Jao, jao, teško se vama i sličnima ako se ja, ili meni slični, ikada dočepamo tužilačke funckije.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#141 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by mirzet87sa »

Nek se izdvoji milion, dva, od donacija koje je drzava primila i nek uposli 1000-2000 radnika. Sta je problem?
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#142 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Googlerica »

Googlerica wrote:u HR,nezaposlene osobe ce cistiti i dobijati platu,eto rijesenja za BiH
Challenger,zasto je placeni rad za nezaposlene, za tebe prisilni rad u drzavi u kojoj je trenutno vanredno stanje :?:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#143 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Challenger__ »

mirzet87sa wrote:Nek se izdvoji milion, dva, od donacija koje je drzava primila i nek uposli 1000-2000 radnika. Sta je problem?
To nije problem. Ali, partijski skorojevići bi htjeli da rade za zagarantovanu zaradu, a nezaposleni da hamale za upitnik. To jeste problem.
Last edited by Challenger__ on 21/05/2014 16:22, edited 2 times in total.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#144 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Challenger__ »

Hajde bona čitaj šta pišem ne lupaj.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#145 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Alhemicarkaa »

Challenger__ wrote:
golman wrote:Pa naravno...
ovaj gore jedan me pita ko će plaćati te ljude...pa plaćaće ih država ko će drugi...valjda će dobiti neku finansijsku pomoć da može platiti ljude koji će da rade na obnovi zemlje :?: :?: :?:
..e ako se te pare pokradu,onda ne znam ko će ih plaćati
- Nisam nezaposlen, sam sam svoja firma i državi samo dajem, ne dobijam ništa. Ali, mobilisati nezaposlene protiv njihove volje i bez zagarantovane zarade ne ide ni pod razno. Neka Izetbegovići, Nikšići, Lagumdžije i Radončići hamale za ništa, a za štetu koja je nastala prije svega njihovim nemarom, pa tek onda prirodnom nepogodom.

- Niko na planeti ne može socijalno ugrožene (nezaposlene) prisiljavati da 1. protiv svoje volje i 2. bez materijalne nadoknade rade bilo šta.

To je praksa nacizma a ne pravne države.


Istina ne može, ali može se dati poziv prijavljenom na birou, uz obavezan ugovor o radu i ugovorenoj plati (koja bi se finansirla iz donacija, iz budžeta za ovakva stanja), ko odbije gubi pravo prijave na birou).

Kažem kako se zdravo-razumski i legalno može uraditi, ali mi ipak živimo u BiH.
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#146 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Googlerica »

:thumbup:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#147 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Challenger__ »

Alhemicarkaa wrote:Istina ne može, ali može se dati poziv prijavljenom na birou, uz obavezan ugovor o radu i ugovorenoj plati (koja bi se finansirla iz donacija, iz budžeta za ovakva stanja), ko odbije gubi pravo prijave na birou).
To da, svakako da da, bez toga ništa.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#148 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by mirzet87sa »

Alhemicarkaa wrote:

Istina ne može, ali može se dati poziv prijavljenom na birou, uz obavezan ugovor o radu i ugovorenoj plati (koja bi se finansirla iz donacija, iz budžeta za ovakva stanja), ko odbije gubi pravo prijave na birou).

Kažem kako se zdravo-razumski i legalno može uraditi, ali mi ipak živimo u BiH.
Odlicna ideja samo bih izostavio ovaj dio gubljenja prava javljanja na biro. Mislim da je to malo previse. Ima ljudi koji zbog ovog ili onog razloga nisu u stanju da se odazovu pozivu. Kad se ne javis, gubis automatski zdravstveno osiguranje. Ne treba praviti bijedu vecu nego sto jeste..
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#149 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Challenger__ »

Tako je. Dobrovoljni rad je dobrovoljni rad bez obzira na socijalni status, a poslovni angažman može da bude zasnovan samo na osnovu slobodne volje pod određenim uslovima, ni pod razno pod prisilom. I to prema socijalno ugroženoj populaciji... :-)

Sve drugo je skorojevićka demagogija.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#150 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Alfons Kauders »

a gdje je neko uopste rekao da bi se ti ljudi mobilizirali protiv svoje volje i da ne bi bili placeni?

u hrvatskoj se ljudi zovu da rade, i da im to plati drzava... koliko vidim to se predlaze i ovdje i nikako mi nije jasno sta vam je tu sporno pobogu?! fino ponuditi ljudima pristojnu dnevnicu i nece faliti zainteresovanih, moze biti samo viska ljudi...

uostalom, ako nece oni - ko ce? penzioneri? zaposleni? ko?
Post Reply