Kako nastadosmo? Iz nicega, bog, vanzemaljci, ili...?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1 Kako nastadosmo? Iz nicega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Dozer »

Da se malo igramo :D
Ja mislim, a slobodno mogu reci i tvrdim, da smo posijani na ovu planetu kao klica, koja se onda razvila u skladu s prirodnim uslovima na planeti.
Naravno, posijala nas je daleko naprednija inteligencija od nas, a koja nas kontrolise i usmjerava i danas.
Dakle - vanzemaljci.
Bog je, naranvo, samo jedan od njihovih inputa, koji su nam plasirali u odgovarajucem momentu i u svrhu nekog, samo njima znanog usmjeravanja nase vrste.

Pitanja za razmisljanje:
- Da li nas je stvorio bog?
- Ili su nas stvorili vanzemaljci, a onda i "nase" bogove?
- Koji su dokazi za jedno, koji za drugo?
Last edited by Dozer on 06/05/2019 16:05, edited 6 times in total.
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2 Re: Kako nastadosmo...?

Post by sumirprimus »

ovo sam ja jednom reko u RL u drustvu mrtav ozbiljan, a jebote kako me ljudi necujno i vremenom otkantasee,.ebo stare komuniste u 90im...
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3 Re: Kako nastadosmo...?

Post by Dozer »

:lol: :lol: :lol:
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4 Re: Kako nastadosmo...?

Post by sumirprimus »

Dozer wrote:Da se malo igramo :D
Ja mislim, a slobodno mogu reci i tvrdim, da smo posijani na ovu planetu kao klica, koja se onda razvila u skladu s prirodnim uslovima na planeti.
Naravno, posijala nas je daleko naprednija inteligencija od nas, a koja nas kontrolise i usmjerava i danas.
Dakle - vanzemaljci.
Bog je, naranvo, samo jedan od njihovih inputa, koji su nam plasirali u odgovarajucem momentu i u svrhu nekog, samo njima znanog usmjeravanja nase vrste.

Pitanja za razmisljanje:
- Da li nas je stvorio bog?
- Ili su nas stvorili vanzemaljci, a onda i "nase" bogove?
- Koji su dokazi za jedno, koji za drugo?
plasticno.kako drugojacije..
vanzemOljci su srednji nivo vlasti,ko kanton,opcina...
iznad njih ima federacija,drzava,neko..
mi smo mahala,da nam je da se udruzimo u mjesnu zajednicu.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5 Re: Kako nastadosmo...?

Post by Dozer »

OK...hajde da vidimo sta kaze nasa nauka i nobelovci...

Ovo smo nasli u stratosferi:
Image

Pa smo to onda ispitali u laboratorijama, dakle naucno, i dosli do neki zakljucaka o kojima naucnici rekose:
"After examining a mysterious klix spherical object, scientists are suggesting that alien exists. The scientists further claim that extraterrestrial beings may have sent this circular object to create life on earth.

According to The University of Buckingham, astrobiologist Milton Wainwright and his team of researchers from University of Sheffield and the University of Buckingham Centre for Astrobiology found this “microscopic metal globe” in the stratosphere of Earth. The balloon sent 27 kms in atmosphere to collect the debris from space stumbled upon this metal object.

According to Express UK, the object is made up of titanium and vanadium which ejects liquid, said to be biological in nature. The discovery of an object that is the width of a human hair has prompted multiple theories of the origin of the object. The scientists reportedly believe it is an alien microorganism or a “seed” designed by “intelligent species” to create alien life on Earth.

“One theory is it was sent to Earth by some unknown civilisation in order to continue seeding the planet with life,” Professor Wainwright hypothesizes. The professor notes that this theory comes from a Nobel Prize winner, a molecular biologist Sir Francis Crick and it is called “directed panspermia.” According to Panspermia theory, life can be found throughout the universe as it continues spreading through meteoroids, asteroids and comets.

It was earlier found that the DNA can survive in harshest space conditions. A plasmid that was attached to the exterior of a Texus-49 rocket was sent into space by researchers from Sweden in 2011. When it returned, it was noticed that the DNA was unscathed.

Professor Wainwright is a British microbiologist of the Buckingham Centre for Astrobiology, University of Buckingham. He is the discoverer of “dragon particle” and “ghost particle” that they believe is a proof of alien life in space.

Wainwright suggests that there is a possibility that this metal object may have landed in space from a comet. “For the moment, we are content to say that the life-containing titanium sphere came from space, possibly from a comet." NASA is undertaking similar research by sending a balloon into Earth’s atmosphere. Wainwright is hopeful that the NASA scientists will get similar results as they have.

Professor Wickramasinghe, the supporter of the theory that alien life continues to enter Earth from asteroids and comets, said: “Proving that the Earth is in a constant exchange of matter with the larger cosmos would have implications not only in terms of our identity, but could also give us insight into alien viruses which may be important for our group identity, evolution and survival itself.”
Onda, naslo se i ovo:
Image

A o cemu naucnici rekose:
THIS astonishing picture of an “organism” found in space has baffled scientists who think it is a “seed” sent to Earth by aliens.
The never-before seen image shows a microscopic metal globe spewing out biological material feared to be an infectious agent.
Though the origin or purpose of the mysterious sphere is uncertain, experts say it could contain genetic material - the precursor to life.

They sensationally claim it could have been designed by an intelligent species to “seed” and propagate alien life on Earth.

It is the first time anything like this has been seen and points not only to the existence of extra-terrestrial life, but to complex and civilized beings watching our planet.
It follows findings that DNA capable of inserting itself into living creatures and replicating can exist in harsh space conditions.
A klix ‘plasmid’, a circular strand of DNA used in genetic engineering, was sent into space from Sweden in 2011 on the exterior of a TEXUS-49 rocket.
Naravno, koga zanima moze pogledati i ovo: http://whatculture.com/science/10-compe ... -earth.php

Zakljucke neka svako donosi za sebe. Naucnici su sve to datirali, nesto i 15.000 godina unazad, pa eto... Naucno dokazano da je toliko staro.

Za jos uvijek zainteresovane ima i ovo: http://www.space.com/29041-alien-life-e ... -nasa.html
Ovdje je interesantna godina koja je "predvidjena" za finalni dokaz o vanzemaljcima - 2025. Interesantno, ali i onaj KGB-ovac za onu jednu vrstu rece da se planira pokazati ljudima - 2025.

Samo se nadam da nece krenuti ona standardna - ma, sta ce taj i taj, alkos, 'vakav-'nakav...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#6 Re: Kako nastadosmo...?

Post by dobar osjecaj »

Vanzemaljci daljinskim tehnologijama navode spermice kada i gdje ce se spojiti s jajnom celijom i prate svaki milisekund procesa i na osnovu njihove odluke se desi ili ne desi oplodnja. Why not? Revolucionarno razmisljanje koje ce zauvijek potuci upotrebu omiljene krilatice "poslije je...nema cega cega nema". Super.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#7 Re: Kako nastadosmo...?

Post by simonese »

Alien = bog
nikad niko nije vidio ni jedno ni drugo
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#8 Re: Kako nastadosmo...?

Post by sumirprimus »

Dozer wrote::lol: :lol: :lol:
moj dozeru nije to smijesno, tesko je to ovde pitanje,to kod nas ljudi odma shvataju ko uvredu,jer jelte ako vjerujes u vanzemaljce ne vjerujes u boga,ovisno koja religija,e tek tad si obro bostan.
nema neutralaca agnostika krca palca..
User avatar
Leo_alfa
Posts: 2458
Joined: 06/11/2013 18:33
Location: Pale Blue Dot

#9 Re: Kako nastadosmo...?

Post by Leo_alfa »

Bila je ponoc i satovi su stali :lol: :lol: :lol: (ko Saranovi komentari na tekstove klix-a :lol:)

Bilo je i vrijeme za ovu temu, ima da plane ;-)
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10 Re: Kako nastadosmo...?

Post by sumirprimus »

simonese wrote:Alien = bog
nikad niko nije vidio ni jedno ni drugo
RINAKA(pardon teska rijec) NIKO NIKAD,SACE TELETOVIC NAS U MEKU ZA VIDJANJE UFO-a ARIZONU!
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#11 Re: Kako nastadosmo...?

Post by Dozer »



Nazalost za mnoge, ali ako bi ovo bilo tacno, onda je sasvim jasno ko su ljudski bogovi zadnjih par hiljada godina.

U ovom klipu su i neke interesantne koincidencije, za koje sam ja licno odavno sumnjao i govorio da su, u stvari, uvod ljudske rase u istinu o vanzemaljcima i njihovoj ulozi u kreiranju nas samih. Naravno, i nasih religija.

sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#12 Re: Kako nastadosmo...?

Post by sumirprimus »

jedino vrijedno u ljudskom rodu...
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#13 Re: Kako nastadosmo...?

Post by Repetitor »

Dozer wrote:Da se malo igramo :D
Ja mislim, a slobodno mogu reci i tvrdim, da smo posijani na ovu planetu kao klica, koja se onda razvila u skladu s prirodnim uslovima na planeti.
Naravno, posijala nas je daleko naprednija inteligencija od nas, a koja nas kontrolise i usmjerava i danas.
Dakle - vanzemaljci.
Bog je, naranvo, samo jedan od njihovih inputa, koji su nam plasirali u odgovarajucem momentu i u svrhu nekog, samo njima znanog usmjeravanja nase vrste.

Pitanja za razmisljanje:
- Da li nas je stvorio bog?
- Ili su nas stvorili vanzemaljci, a onda i "nase" bogove?
- Koji su dokazi za jedno, koji za drugo?
Sve je stvar ubjedjenja ili onako kako si unaprijed odlucio da vjerujes,a diskusija je samo o tome usputna prica.
Medjutim ako osoba zaista traga za znanjem,onda treba da ga trazi tamo na "izvorima" znanja.

Tako da ja smatram,cvrsto vjerujem i ubjedjen sam da je covjek stvoren od Boga.Kao i svi drugi svjetovi.
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#14 Re: Kako nastadosmo...?

Post by stafi »

a ko je posijao vanzemaljce? :D
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#15 Re: Kako nastadosmo...?

Post by simonese »

sumirprimus wrote:
simonese wrote:Alien = bog
nikad niko nije vidio ni jedno ni drugo
RINAKA(pardon teska rijec) NIKO NIKAD,SACE TELETOVIC NAS U MEKU ZA VIDJANJE UFO-a ARIZONU!
Ja sam tog dana obavljao
najnormalnije funkcije, ovaj
jutarnje, zaljevao sam pesticidima
polje iznad bukovice

kad se iznenada, na lijevoj strani
sam u vidokrugu primjetio neki objekat,
nepoznat, koji je bio bljestav
ustvari, mjenjo je boju
ustvari, bio je zut,
zelenkaste boje povremeno

onda sam iznenada, zacudio sam se
jer sam primjetio da je avion,
jednostavno stoji na mjestu
i da se elisa pri tom ne okrece

a ja sam, ovaj, znao
da se avion mora kretat
jer sam ga upalio i sve
medutim, motor je mirovao,
sve je stajalo

taj objekat je proletio
par puta pored mene
pogledo sam dole, pesticidi su, oo,
nisu padali po njivi
nego su na moje, na moje, ooo opste
iznenadjenje stajali u zraku

onda sam s, ovaj, nisam gubio
pribranost ni jednog momenta
pokusao sam da pokrenem avion,
nije mi polazilo za rukom

kad, kad mi se taj objekat izgubio
nepoznati, bljesteci, zeleni,
ustvari, crveni je bio
taj zelenkasti objekat,
kad, kad, kad se izgubio
iz vidokruga

avion je sam kreno naprijed
i ja sam imao apsolutnu kontrolu
nemojte me vise, stvarno
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#16 Re: Kako nastadosmo...?

Post by karanana »

ono posijali nas vanzemaljci kao u onom filmu prometheus?

iako se donekle nazivam vjernikom, ja mislim da smo mi nastali kao splet okolnosti. planeta je na takvoj poziciji da ima predispozicije da kreira zivot. u zemlju su na pocetku pucali raznnorazni kometi i meteori koju su, vjeruje se, na planetu donijeli vodu. voda u formi leda se otopila jer je opet kazem pozcija planete u odnosu na sunce takva i stovrila su se mora i jezera i rijeke. onda je ta kombinacija vode i sunca stvorila alge ili sta vec i onda nekom evolucijom su se te biljke pretvorile u jednocelijske organizme i onda su dalje milijarde i milijarde godina evolucije stvorile ribe, gmazove, sitne misheve, majmune, gorile i nas.

sto opet ne znaci da ne postoji bog jer ko je stvorio svemir, planete, led/vodu.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#17 Re: Kako nastadosmo...?

Post by Dozer »

Za pocetak, da vidimo ko je stvorio nas, ili kako mi nastadosmo... Kad to otkrijemo, onda cemo dalje, da vidimo za ostalo :)

U svakom slucaju, pogledati onaj klip i sve ono sto je rekao onaj KGB-ovac.
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#18 Re: Kako nastadosmo...?

Post by sumirprimus »

stafi wrote:a ko je posijao vanzemaljce? :D
pa visi nivo,evropska unija.
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#19 Re: Kako nastadosmo...?

Post by sumirprimus »

Dozer wrote:Za pocetak, da vidimo ko je stvorio nas, ili kako mi nastadosmo... Kad to otkrijemo, onda cemo dalje, da vidimo za ostalo :)

U svakom slucaju, pogledati onaj klip i sve ono sto je rekao onaj KGB-ovac.
dva su puta preko rijeke..
il su bili dobri mali zleeni,il losi..dobri ono sire ljubav i mir univerzumom,al nas eksperiment nesto zestoko naograjiso..
il su losi,pa ce poslje za nesto da nas iskoriste,lov i ribolov,il kakve eksperimente...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#20 Re: Kako nastadosmo...?

Post by dječak sa šibicama »

Ovo scioentolozi ulaze lagano u Bosnu ili sta?
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#21 Re: Kako nastadosmo...?

Post by Dozer »

Mislim da Alien nije = bog, i to iz prostog razloga sto boga 100% niko nikad nije vidio, cuo, dodirnuo, niti mu se obratio (osim u licnim percepcijama ko zna cega), dok se za vanzemaljce bas i ne moze reci isto...
Pocev od NLO-a, kojima neko ipak upravlja, a mi to sigurno nismo, pa do obdukcija na ljudima, implatata, itd.

Recimo: https://en.wikipedia.org/wiki/Alien_abduction

Ili: http://thefw.com/famous-alien-abductions/

Ili:


Kao i:
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22 Re: Kako nastadosmo...?

Post by Truba »

ne znam i nisam siguran
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#23 Re: Kako nastadosmo...?

Post by simonese »

May the Force be with you
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#24 Re: Kako nastadosmo...?

Post by sema911s »

Ako ko igra strategije(cosakk,age), pa kada se krene sa prazne mape nemaš.ništa jednog seljaka, pa polako skupljaš resurse

A bog je cheat šifra,
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#25 Re: Kako nastadosmo...?

Post by Ljakan »

Mislim da se neko dobro zajebo kad je dozvolio zivot na zemlji covjeku.
Post Reply