Kako Napisati Prigovor Osiguranju

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
AudiS4
Posts: 8
Joined: 16/04/2013 18:03
Location: Sarajevo

#1 Kako Napisati Prigovor Osiguranju

Post by AudiS4 »

Danas dobio vansudsku nagodbu od VGT osiguranja, poslali smiješnu cifru, u pitanju je audi 2004 godina.
Imal ko iskustva sa ovim, kako napisati žalbu, koliko traje taj proces ? u slucaju da opet pošalju mizernu cifru dali uzimati advokata ili pristati, koliko se na to sve ceka ?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2 Re: Kako Napisati Prigovor Osiguranju

Post by condy »

Takva su osiguranja. Oni uvijek izbjegavaju da ispune svoje obaveze po zaključenoj polici osiguranja, i u tome su dosta dobri. Ti moraš dokazati stvarnu visinu materijalne štete, koju si pretrpio. Nije dovoljno što se ne slažeš sa njihovom ponudom, već moraš dokazati da je pričinjena veća šteta.To dokazuješ računima za dijelove koje si kupio za popravak automobilima i drugim računima vezanim za troškove popravke ili predračunom za popravak vozila, ako nisi izvršio popravak od ovlaštenog servisera. Ukoliko je totalna šteta na vozilu, mora se izvršiti procjena vozila, od strane stručnog lica - sudskog vještaka saobraćajne struke, koji će se izjasniti o tržišnoj vrijednosti vozila prije nezgode.

Zapamti, to što ti misliš da ti trebaju platiti, to moraš i dokazati, nije dovoljno reći toliko i toliko je u stvarnosti mene koštalo.... :)
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#3 Re: Kako Napisati Prigovor Osiguranju

Post by hopcup »

iduće godine promijeni osiguranje, VGT je qarina
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#4 Re: Kako Napisati Prigovor Osiguranju

Post by AS_sa »

hopcup wrote:iduće godine promijeni osiguranje, VGT je qarina
mozda je njega neko udario, mozda nije njegovo osiguranje... aa i svakako ne mogu da razumim ove sto osiguravaju po nekim kamelijama, dunavima ... brate mili bolje da te avion opali neg taj sa kamelijom, neces nikad marke dobiti ..
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5 Re: Kako Napisati Prigovor Osiguranju

Post by drndalo »

Pa nije to bas tako jednostavno. Sva osiguranja pokusavaju da plate sto manje moraju, a da sto vise naplate sto mogu. To se zove ekonomija... Elem, spremi sve papira sto imas o tome koliko te je sta kostalo, ako si vec popravio, ako nisi, nego si ocekivao vise, spremi se na cjenkanje. Ako nisi popravio jos, mozes im se pohvaliti da neces od njih ni dinara, samo da plate racun u ovlastenom servisu... Salu na stranu, prvo otidji do njih, i ljubazno se konsultuj sta ti je dalje raditi ako tvoje racune ne priznaju... Konsultuj se i sa kakvim advokatom iskusnim u odnosima sa osiguranjima...

Najmanje je bitna forma prigovora, bitno je da je predas u roku, i da na njoj jasno navedes sve stvari s kojima nisi saglasan, i koje potkrepljujes dokazima... Prvo vansudska ponuda je obicno po sistemu APP, a kasnije je popravljaju.
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#6 Re: Kako Napisati Prigovor Osiguranju

Post by hopcup »

AS_sa wrote:
hopcup wrote:iduće godine promijeni osiguranje, VGT je qarina
mozda je njega neko udario, mozda nije njegovo osiguranje... aa i svakako ne mogu da razumim ove sto osiguravaju po nekim kamelijama, dunavima ... brate mili bolje da te avion opali neg taj sa kamelijom, neces nikad marke dobiti ..
ja, ja, vjerovatno, do mene je... :skoljka:
AudiS4
Posts: 8
Joined: 16/04/2013 18:03
Location: Sarajevo

#7 Re: Kako Napisati Prigovor Osiguranju

Post by AudiS4 »

hopcup wrote:iduće godine promijeni osiguranje, VGT je qarina
Ja sam Sarajevo Osiguranje, lik koji me udario njegova je polica na VGT, njegovo osiguranje me isplacuje a to je VGT.
AudiS4
Posts: 8
Joined: 16/04/2013 18:03
Location: Sarajevo

#8 Re: Kako Napisati Prigovor Osiguranju

Post by AudiS4 »

condy wrote:Takva su osiguranja. Oni uvijek izbjegavaju da ispune svoje obaveze po zaključenoj polici osiguranja, i u tome su dosta dobri. Ti moraš dokazati stvarnu visinu materijalne štete, koju si pretrpio. Nije dovoljno što se ne slažeš sa njihovom ponudom, već moraš dokazati da je pričinjena veća šteta.To dokazuješ računima za dijelove koje si kupio za popravak automobilima i drugim računima vezanim za troškove popravke ili predračunom za popravak vozila, ako nisi izvršio popravak od ovlaštenog servisera. Ukoliko je totalna šteta na vozilu, mora se izvršiti procjena vozila, od strane stručnog lica - sudskog vještaka saobraćajne struke, koji će se izjasniti o tržišnoj vrijednosti vozila prije nezgode.

Zapamti, to što ti misliš da ti trebaju platiti, to moraš i dokazati, nije dovoljno reći toliko i toliko je u stvarnosti mene koštalo.... :)

Šteta nije velika, auto je u voznom stanju, udario me lik u zadnja vrata, felgu i blatobran, moje osiguranje izvršilo procjenu,.
Dobio sam neke instrukcije iz svog osiguranja, kazu da odbijem ovu ponudu i da uradim procjenu u ovlašteneom servisu, da im pošaljem predracun, to cu da uradim,možda i upali :wink:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#9 Re: Kako Napisati Prigovor Osiguranju

Post by mali_milojica »

Trebao si odmah ici sa predracunom iz servisa kod njih.
Nije dovoljno samo sa procjenom stete od svog osiguranja. Ne znam zasto ti je tvoje osiguranje to radilo,kad sa njim u ovom slucaju nemas nikakve veze.
Trebao je neko iz VGT osiguranja izaci,uslikati i procijeniti stetu. Mislim da si ovako samo izgubio vrijeme.
Opet ne ocekuj da ces dobiti neku cifru. Mozes donijeti predracun na npr 2200 KM,ako ti ponude ista preko 1000 KM uzimaj,jer realno nije te vise ni izaslo.
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#10 Re: Kako Napisati Prigovor Osiguranju

Post by drndalo »

Ako auto nije radjeno, i sad to isto mogu slikati, i postupiti dalje... Kao sto rekoh prva ponuda u vansudskom poravnanju je uvijek APP, jer sto bi ti platili npr. 1000 ako pristanes i na 700...? Fino im naglasi da ukoliko budu nepravedno nudili bez obzira na starost auta, ti mozes otici i u ovlasteni servis, da oni to urade, pa da ti ne vidis ni dinara u rukama, nego da oni samo podmire taj racun iz ovlastenog servisa... Nude manje kada isplacuju "na ruke", jer zanju da nasa raja ima potrebu da "nekoga zajebe", i da npr. uzme od osiguranja 1000 KM, a da auto oserbete kod Keme za 700 KM, pa im ostane 300 u dzepu, i imaju osjecaj da su zjbli osiguranje...

Moj drug je imao dobro iskustvo s njima, auto na ZG tablama, udario ga njihov osiguranik, otisao do njih na Koreju, ljudi poslikali, pitali kako mu odgovara, auto u voznom stanju, on im rekao da posto ide kuci u ZG, da mu to gore urade u ovlastenom. Rekose nema problema, uradite tamo, platite racun, pa nama podnesite placeni racun na refundaciju. Ja bio s njim kad je dosao ovamo polslom opet, da im odnese racun za placanje, platili mu na banku 14 dana kasnije. Ja sam mislio da ce cekati vise dana...

Ja sam imao dobro iskustvo sa Triglavom, auto u ovlasteni servis, pare ne zelim da vidim, platite fakturu za uradjene stvari direktno servisu...
Post Reply