Kako najbrze savladati engleski jezik???

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#51 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by alica.k »

madtv wrote:
a onda i gledat filmove i serije bez prevoda :D

mozda je jos bolje gledati filmove i serije sa engleskim prevodom...meni ova metoda puno vise pomaze
ma da, vise sam mislila bez prevoda na nas jezik :D
User avatar
zmaj56
Posts: 601
Joined: 30/09/2008 13:23
Location: svugdje

#52 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by zmaj56 »

Splinter wrote:ne znam sto je to tako ali koliko ja vidim i primjetim bar na internetu, da njemci, spanci i talijani skroz slabo
govore engleski... :roll:
Jednostavan je odgovor. Svi pobrojani jezici su popularni. Uce ih i u drugim zemljama, ne bas kao engleski ali...
User avatar
zmaj56
Posts: 601
Joined: 30/09/2008 13:23
Location: svugdje

#53 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by zmaj56 »

Titanic - Penguin Readers - 3 level


http://www.mediafire.com/?v0tenqz2elhssn5
lajkujMe
Posts: 12262
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#54 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by lajkujMe »

iskreno i learned english over the internet, had some english knowledge from school but that was to little, so i started to chat on the internet with people from foreign countries mostly from US, UK and other european countries, as you see my spelling is ok, as to my verbal abilities well it's ok, not perfect, but im sure it's much better the Edin Dzeko's english knowledge :lol:
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#55 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by ladyada »

Splinter wrote:Uspio sam instalirati ovaj Rossete Stone, bez da przim lenguage pakovanje na CD...

Instalira se ovaj program Ultra ISO, kad se otvori ovaj program ide se na opciju "Mount virtual CD/DVD" onda se
pronadje lenguage pakovanje koje treba instalirati, pa opet "mount".
U Rossete programu se ide na continue ako bude pitanja u vezi apdejtovanja, izbjegnite ga sa active letter ili sl.
hvala puno ..... :thumbup:
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#56 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Decerto »

alica.k wrote:konverzacija i samo konverzacija. ak vam je ofirno s nasim ljudima fino nadjete nekog skajp prijatelja/icu pa s njim/njom pricate.

pomaze i procitat kakvo veliko djelo na engleskom.

a onda i gledat filmove i serije bez prevoda :D

ja sam engleski naucila sa 9 godina sa cartoon network.
sad i moja sestra od pete godine prica engleski sa mnom ko velika...sad joj je 10 godina. dobila jedinicu jer je ispravljala nastavnicu u skoli. kompleksasica.
Daj odvadi malo :-)
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#57 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by zemo_online »

ne more se jezik iz knjige nauciti. mozes znati sva pravila i gramatiku u jednom jeziku, a da ne znas pravilno izgovoriti recenicu.

ne mozes nauciti jezik gledajuci filmove,sa prevodom ili bez.

jezik mozes nauciti samo komunikacijom,a kada to znas,pisanje je znatno lakse i to mores kod kuce iz knjige da naucis.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#58 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Skyfox »

neko je vec napisao samo konverzacijom se moze usavrsiti. Ja sam godinama imao imao komplex iako sam relativno dobro govorio al zato nakon case pive razveze se jezik ko da govorim maternji :)
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#59 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Decerto »

Skyfox wrote:neko je vec napisao samo konverzacijom se moze usavrsiti. Ja sam godinama imao imao komplex iako sam relativno dobro govorio al zato nakon case pive razveze se jezik ko da govorim maternji :)
Same shit,ja kad citam engleski citam perfektno,a kad s nekim pricam na tsu,sav se izgubim :lol:
Una ragazza
Posts: 398
Joined: 25/02/2011 23:23

#60 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Una ragazza »

Ja sam ga ucila od 10.godine sto skola, sto kursevi, privatni casovi, pa na faxu poslovni engleski, jos i smjer takav bila da je bas trebao i sve, i jos mi jezici bas idu i dosta dobro sam ga znala..ali ne mozeg ga perfektno naucit ako ne odes negdje vani i non stop imas komunikaciju na njemu...kod mene je totalno internacionalna sredina, tako da je sve zivo na engleskom i sad mogu komotno reci da je na nivou naseg...na pocetku je bilo malo neobicno, kasnije se naviknes i postane ti super...meni je sad cudno kad na nekoga naseg naletim pa pocnem nas govorit, u sred strane drzave..nekako ne ide :)

A nijemci govore jaaaako dobro engleski, barem ovdje gdje sam ja...i sto je najbitnije, bez ikakvog naglaska..govore ga cak i oni u marketima...

Hoce li meni neko reci kako da mi nabrze udje u uho die, der, das i tako te stvari?? Njemacki mi ide dosta dobro al nikako s tim clanovima na ti da dodjem :-)
Bokan
Posts: 1
Joined: 25/09/2011 23:22

#61 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Bokan »

Pogleadj moj web site:

http://www.improvespeakenglish.com/

Napravio sam ga da bi opisao svoja iskustava i saznanja do kojih sam dosao dok sam ucio engleski jezik. Nacin na koji sam ucio je koristan i jeftin a daje dobre rezultate.
Treba ti mp3 player ili iPod, slusalice i lekcije koje sam koristio. Pogledaj.
Mozes mi i napisati svoje misljenje na [email protected] ili pitati sta te interesuje.
User avatar
pezzar
Posts: 592
Joined: 14/07/2009 13:16

#62 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by pezzar »

Sto ste svi izignorisali onaj algoritam? :D

Moj savjet je: naci nekog prijatelja koji dobro govori engleski, i stalno s njim pricati na engleskom, bilo da sjedite na kafi, bilo da chatate na fb ili nesto. Tako sam ja pomagao drugu, i prilicno se popravio. Naravno, ta osoba mora imati strpljenja i razumijevanja i mora ispravljati sve vase greske, bilo pisane, bilo gramaticke, bilo pri izgovoru, i to bez zafrkavanja.

Isto tako, probajte razmisljati na engleskom. Vrijeme se nepotrebno gubi pri prevodu. Razmisljanje na engleskom, naprimjer pred spavanje, pa cak i ako ima gresaka navikava mozak da koristi taj jezik. Sto se tice filmova, mislim da je najbolje gledati komedije, jer imam misljenje da se jezik zna tek onda kad si u stanju razumjeti salu na njemu, ili se nasaliti na tom jeziku. :)
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#63 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Mr.Penguin »

Ukljuci TV engleski kanal i ponavljaj simuntalno sta drugi prica, mozda nece se uspijeti sve odjednom ali malo po malo postace tecno i brzo, i s pravilnom gramatikom.
infoinfo
Posts: 104
Joined: 28/09/2011 22:43

#64 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by infoinfo »

Postoji li neka web stranica za ucenje engleskog jezika sa odredjenim lekcijama, ili neki multimedijalni kurs da se skine sa neta besplatno, kvizovi, testovi i sve stvari pomocu kojih bi se lakse pamtile rijeci.
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#65 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by anthraxQ »

ima li gdje skinuti neke pdf/word lekcije engleski?

treba mi za osnovnoškolca, 5 razred.

ako može neko naći, ja na googlu baš nisam nešto uspio.

ajde pliz. :)
User avatar
insertdelete
Posts: 126
Joined: 20/06/2010 23:12

#66 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by insertdelete »

Kad citam dosta razumijem, kad gledam film s titlom engleskim - cujem i dosta razumijem (jer citam), kad je bez titla - slabo skroz cujem sta govore :D
Strance, tipa npr. trener Mancini il neki drugi kojima engl. nije maternji i koji sporije pricaju, njih vec mogu razumit sta govore.
Govor mi je nula, kad hocu progovorit ne znam nijednu rijec, ne mogu se sjetit kako se kaze kuca, blokada nastane :-)

Rosetta Stone je dobra, fol je da se pamti vizuelno i ima dosta ponavljanja, samo meni je ono dosadno - po 20 put moram kliknut na ''a cafe'' il napisat ''a cafe'' :D Vjerovatno bi mi oni veci leveli odgovarali, al njih nisam naso na netu, imam samo ona prva tri, a kazu da ih ima sest :D
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#67 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Rimad »

Ništa se ne može savladati brzo. Možda se ispit može položiti brzo, ali učenje radi znanja, e to je druga priča.

Lično, imam vrlo pozitivno iskustvo sa učenjem preko TOEFL testova. Jednostavno nađi primjere TOEFL testova u elektronskom formatu i rješavaj ih. Svaki test se sastoji od nekoliko dijelova. Teme koje se obrađuju vrlo su interesantne.

English Grammar in Use je vrlo zanimljiv udžbenik za učenje gramatike. Postoje verzije za različite nivoe - od početničkog do naprednog. Sviđa mi se što je gramatika objašnjena na primjerima, a nakon toga su date vježbe. Teacher's Edition ima i rješenja, data na kraju.

Takođe, bilo bi dobro da pratiš neku seriju bez prevoda.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#68

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 03/06/2023 19:56, edited 1 time in total.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#69 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by alica.k »

vjerovatno da moze ko otic i otisao bi :S ipak zaboravljas da valja putovati za to. te viza a i ko ima para da finansira to?

filmovi i serije su svima dostupni, ako ne preko neta onda na tv.
doduse i radio programi su svakako dostupni sad, ima onaj programcic sto mozes slusat sve radio stanice na svijetu.

samo da kazem da ovo za sestru nazalost nemam sta odvadit, jer je ziva istina. ta je nastavnica maltretirala i uvijek izdvajala od ostatka razreda.
sad joj se promjenila nastavnica engleskog i ona puno vise cijeni njeno znanje, mada kaze da smo joj medvjedju uslugu ucinile sto smo je ucile engleski od malena :-) nidje veze.
legally try
Posts: 14
Joined: 28/09/2010 10:55

#70 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by legally try »

pozdrav svima!

ja se (ne znajući za ovu temu) ovih dana bavim istim.

posjetite stranicu learnrealenglish.com

pokušajte. ja sam trenutno na četvrtoj lekciji :)

nadam se da će vam koristiti
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#71 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Rimad »

Na stranici http://www.freerice.com pogađate značenje engleskih riječi i za svaki tačan odgovor donirate 10 zrna riže gladnim zemljama.

Ima raznih nivoa težine.

Vremenom se stranica proširila, pa ima i neke druge testove, te testove i za druge jezike.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#72 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by snaga_znanja »

Rimad wrote:Na stranici http://www.freerice.com pogađate značenje engleskih riječi i za svaki tačan odgovor donirate 10 zrna riže gladnim zemljama.

Ima raznih nivoa težine.

Vremenom se stranica proširila, pa ima i neke druge testove, te testove i za druge jezike.
A ako ne znas onda im uzmu hrane?
pravnicAM
Posts: 163
Joined: 20/08/2010 23:09

#73 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by pravnicAM »

jasko__ wrote:Pretpostavljam da su kursevi najbolje rjesenje....al imal kakav jeftiniji nacin...:)
Znam ga poprilicno dobro...al uvijek moze bolje....imal kakav program za ucenje....ili nesto slicno sto bi se moglo nabaviti....ili u najboljem slucaju downloadovati....:)

mozda to ovo pomogne

www.englishtown.com
Dee-Dee_13
Posts: 394
Joined: 12/11/2011 21:57

#74 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Dee-Dee_13 »

Kursevi, programi..Sve je to super :) Ali dok ne odes licno u zemlju u kojoj je engleski maternji jezik...Moje znanje engleskog je bilo tako-tako...Nista specijalno, neke osnove iz srednje skole...Ali kad sam otisla u Ameriku i morala ga progovoriti, bas mi je bio problem, jer mi je sve sto ja kazem zvucalo cudno :-) Kad sam prevazisla taj neki "strah", da nije sve sto kazem nuzno i pogresno, te da i ne zvucim tako cudno :) postalo je lakse :)
Iskreno, trebalo mi je 2-3 mjeseca, da progovorim i da me ljudi ne pitaju odmah nakon prve recenice, a odakle si ti :-)
Tako da mislim da je vjezba razgovora najvaznija. Najbolje naci nekog stranger-a i vjezbati :)
moee
Posts: 1395
Joined: 07/06/2011 10:44

#75 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by moee »

infoinfo wrote:Postoji li neka web stranica za ucenje engleskog jezika sa odredjenim lekcijama, ili neki multimedijalni kurs da se skine sa neta besplatno, kvizovi, testovi i sve stvari pomocu kojih bi se lakse pamtile rijeci.
http://elt.oup.com/student/headway/;jse ... anguage=en
Post Reply