Kako mrcvariti vlastiti narod

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#1 Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by Amazonka27 »

Dok pojedinci mašu snopovima „sumnjivih“ recepta, legalnim receptima/obrascima možete obrisati guzu jer u socijalnom je totalna pizdarija o kojoj se šuti. Trakice za mjerenje šećera nema mjesecima, pelene su problematične sa veličinama, urinara nema mjesecima također... Predlažu kupovinu pomagala a onda će vam refundirati novac. Vjerovatno nema ni drugih pomagala, ja znam za ova 3... na telefone se niko ne javlja...ako i uspijete dobiti nekoga, dobijete drske upute drskim tonom da se obratite pismenim putem pravnoj službi.

U kakvom se klincu nalazi kzzosa? Dobiti pomagala za teško bolesne osobe je ravno borbi sa vjetrenjačom. Nepokretnu osobu morate da vozate svako nekoliko mjeseci po raznim specijalistima koji nemaju uvijek razumijevanje da je osobi teško sjediti satima u čekaonici da bi ti utvrdio da je nepokretan. Kažu da postoje službe koje dolaze na adresu – LAŽU! Možda i postoje, ali gdje? U kojoj zemlji? Ima li iko ikakav tel. kontakt?

Posebno me nervira i invalidnina...gdje vidim pokretne osobe koje imaju procenat invaliditeta 80% i RADE...i žale se da su im skinuli invalidninu na 75%...kao eto...država misli da je on za određeni period ozdravio 5%.... Kako možeš biti invalid sa iščašenim noktom lijeve noge, primati invalidninu, raditi...a nepokretni ljudi sa penzijicom nemaju pravo na naknadu?

A sta se desi kada pokušate da izganjate invalidninu? Nadju vam neki neplaćeni porez i dok njega ne izmirite možete da svirate „klarinet“... I kažete, ok, koliki je porez....pa ne znamo...pa ko zna?...pa ne znamo... I onda tragom ptice Dodo, dođete do referenta kojem treba evo već GODINA DANA da skonta koliki je to iznos za uplatiti....


Kao šlag na tortu, saznate da je taj porez uplaćivan ALI na pogrešan račun jer je knjigovođa popunio virman „porez na dohodak za mj xy“ i stavi ZR druge firme umjesto ZR porezne...i zatražite od svoje banke (unicredit) da vam izlista sve transakcije koje imaju u nazivu porez ili navedeni ZR...i dobijete opet onaj „klarinet“ jer je to puno papira za isprintati a PDF verzija ne postoji...

I ne postoji nikakav način da zgrabite za vrat nikoga od ovih...jer knjigovođa je lažni knjigovođa...prevaru je teško dokazati... referent u poreznoj šuti jer mu šef brani da kaže išta...primio je pare za porez na ruke i gurnuo u ladicu...dobar je sa načelnikom a sa načelnikom se niko ne zajebaje.


Svi čekaju da žrtva popusti ili sa zahtjevima ili sa borbom za život...jer će onda konačno moći da predmet gurnu u piiiiii maaaa...i konačno ga zaborave.


4 godine, borac prvo TO, a kasnije i ABiH...koji je odmah poslije rata zaposlio 5 demobilisanih boraca (kojima je sve uredno uplaćivano)...plaćao redovno sve doprinose državi, pa čak i na fakture koje nikad nisu naplaćene (koje je dobio na sudu ali bez mogučnosti da naplati dug jer je "ADRESA NEPOZNATA“)...
Invalidska kolica isto nije dobio od države nego od umrlog druga, a ovaj isto od umrlog druga...i kad pokušate promijeniti gumu na kolicima...kažu...morate prvo kupiti kolica od nas (HILJADE MARAKA) da bi vam mi popravili točkove...


I onda mi pričajte o politici, o patriotizmu, o „klarinetu“-palcu...Nije jedina tegoba gledati najmilije kako se pate bolesni...tegoba je kada vam se patriotizam popiša po sred usta i smije...jer ste vi državni zatvorenik kojeg ni jedna druga država neće...jer oni koji nisu bili patriote, uradili su dovoljno sranja po srdačnim zemljama tokom rata...a ovi koji su se borili ovise o sadaki isti tih dezertera koji danas vode glavnu riječ o patriotizmu....


I hajd' budi pametan....
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#2 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by Kona__ »

Užas, tako je sve i napravljeno da odustaneš ili crkneš... Dići ruke od svega i k'o ribice u akvarijumu samo bulji napolje dok ne zaplutaš po površini...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by KatarinaKosaca »

Lijep uvodni post. Jako istinit. Bolno istinit. A još je bolnije da je tako u svakom segmentu, ovdje je naveden jedan. Baš u svakom segmentu. I nema BIH uposlenika tih službi koji preuzima odgovornost. Kod nas je to postao nacionalni hobi, svaljivanje krivnje jedni na druge, nikada preuzimanje odgovornosti.
Savjetnik Premijera
Posts: 132
Joined: 22/06/2010 22:09

#4 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by Savjetnik Premijera »

KatarinaKosaca wrote:Lijep uvodni post. Jako istinit. Bolno istinit. A još je bolnije da je tako u svakom segmentu, ovdje je naveden jedan. Baš u svakom segmentu. I nema BIH uposlenika tih službi koji preuzima odgovornost. Kod nas je to postao nacionalni hobi, svaljivanje krivnje jedni na druge, nikada preuzimanje odgovornosti.
I nikad se nezna koje je nadležan, a milioni idu za plaće i ostale privilegije
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#5 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by Amazonka27 »

Sada je već jasno da je ova priča popratna pojava izborne godine...opet isto sranje...opet je neko odlučio da ne obnovi tender i da korisnike ortopedskih pomagala usmjeri na apoteke - koje kažu da nisu dobili odluku. Problem je što korisnik koji npr. ima odobrenje na 60 pelena mjesečno, u apoteci može dobiti 30-40 jer je cijena skuplja. Zašto se štedi (krade) na ljudima sa invaliditetom? Zašto se ljudima sa dijagnozom dijabetesa koji uredno primaju inzulin, traži obnova nalaza dijabetologa kako bi dobio besplatno trakice? do kada ce nam zajebavati najmilije koji su teško obolili? Da li će iko iz te ustanove odgovarati jer tender kasni umjesto da zajebava nekoliko desetina hiljada korisnika pelena?
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#6 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by mehoxy »

Patriote su ovdje samo odredjene grupe ljudi, tj. budale, dijaspora i uhljebljeni. Samo bjezat treba, ne valja ovdje ni narod ni drzava.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#7 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by starii »

jeli bi iz zlatnih kasika i nosili pelene :bih:
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#8 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by drunken tiger »

Amazonka27 wrote:Dok pojedinci mašu snopovima „sumnjivih“ recepta, legalnim receptima/obrascima možete obrisati guzu jer u socijalnom je totalna pizdarija o kojoj se šuti. Trakice za mjerenje šećera nema mjesecima, pelene su problematične sa veličinama, urinara nema mjesecima također... Predlažu kupovinu pomagala a onda će vam refundirati novac. Vjerovatno nema ni drugih pomagala, ja znam za ova 3... na telefone se niko ne javlja...ako i uspijete dobiti nekoga, dobijete drske upute drskim tonom da se obratite pismenim putem pravnoj službi.

U kakvom se klincu nalazi kzzosa? Dobiti pomagala za teško bolesne osobe je ravno borbi sa vjetrenjačom. Nepokretnu osobu morate da vozate svako nekoliko mjeseci po raznim specijalistima koji nemaju uvijek razumijevanje da je osobi teško sjediti satima u čekaonici da bi ti utvrdio da je nepokretan. Kažu da postoje službe koje dolaze na adresu – LAŽU! Možda i postoje, ali gdje? U kojoj zemlji? Ima li iko ikakav tel. kontakt?

Posebno me nervira i invalidnina...gdje vidim pokretne osobe koje imaju procenat invaliditeta 80% i RADE...i žale se da su im skinuli invalidninu na 75%...kao eto...država misli da je on za određeni period ozdravio 5%.... Kako možeš biti invalid sa iščašenim noktom lijeve noge, primati invalidninu, raditi...a nepokretni ljudi sa penzijicom nemaju pravo na naknadu?

A sta se desi kada pokušate da izganjate invalidninu? Nadju vam neki neplaćeni porez i dok njega ne izmirite možete da svirate „klarinet“... I kažete, ok, koliki je porez....pa ne znamo...pa ko zna?...pa ne znamo... I onda tragom ptice Dodo, dođete do referenta kojem treba evo već GODINA DANA da skonta koliki je to iznos za uplatiti....


Kao šlag na tortu, saznate da je taj porez uplaćivan ALI na pogrešan račun jer je knjigovođa popunio virman „porez na dohodak za mj xy“ i stavi ZR druge firme umjesto ZR porezne...i zatražite od svoje banke (unicredit) da vam izlista sve transakcije koje imaju u nazivu porez ili navedeni ZR...i dobijete opet onaj „klarinet“ jer je to puno papira za isprintati a PDF verzija ne postoji...

I ne postoji nikakav način da zgrabite za vrat nikoga od ovih...jer knjigovođa je lažni knjigovođa...prevaru je teško dokazati... referent u poreznoj šuti jer mu šef brani da kaže išta...primio je pare za porez na ruke i gurnuo u ladicu...dobar je sa načelnikom a sa načelnikom se niko ne zajebaje.


Svi čekaju da žrtva popusti ili sa zahtjevima ili sa borbom za život...jer će onda konačno moći da predmet gurnu u piiiiii maaaa...i konačno ga zaborave.


4 godine, borac prvo TO, a kasnije i ABiH...koji je odmah poslije rata zaposlio 5 demobilisanih boraca (kojima je sve uredno uplaćivano)...plaćao redovno sve doprinose državi, pa čak i na fakture koje nikad nisu naplaćene (koje je dobio na sudu ali bez mogučnosti da naplati dug jer je "ADRESA NEPOZNATA“)...
Invalidska kolica isto nije dobio od države nego od umrlog druga, a ovaj isto od umrlog druga...i kad pokušate promijeniti gumu na kolicima...kažu...morate prvo kupiti kolica od nas (HILJADE MARAKA) da bi vam mi popravili točkove...


I onda mi pričajte o politici, o patriotizmu, o „klarinetu“-palcu...Nije jedina tegoba gledati najmilije kako se pate bolesni...tegoba je kada vam se patriotizam popiša po sred usta i smije...jer ste vi državni zatvorenik kojeg ni jedna druga država neće...jer oni koji nisu bili patriote, uradili su dovoljno sranja po srdačnim zemljama tokom rata...a ovi koji su se borili ovise o sadaki isti tih dezertera koji danas vode glavnu riječ o patriotizmu....


I hajd' budi pametan....
Biće bolje kada Elena, pardon, Sebija preuzme ministarstvo zdravstva. I kada odu svi oni koji ne misle kao Erdogan
gagy06
Posts: 799
Joined: 03/11/2010 19:35

#9 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by gagy06 »

@Amazonka27

evo ja se iznerviro pravo dok sam cito, odmah mi je doslo da nekog sakom u glavu. Ja bih da se izglasa neki zakon-nek nemam nikakva prava, al daj mi pravo-šakom u glavu!
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#10 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by broj dva »

Javasluku i oholosti nasih mali demokratski izabrani nacelnika, gradonacelnika, upravnika i ostali guzonja nikad kraja. U mom rodnom gradu se zna ko moze voziti auto bez tablica, ko moze u kaficu muziku odvrnut koliko hoce do kada zeli, ko moze struju ne platit (by the way u opstini te podsticu da ne platis drzavnu televiziju), ko moze porez ne platiti..
I tako ce i ostati jer niko nije zainteresovan za promjene, njima odgovara ovo stanje gdje nas mogu nekaznjeno maltretirati a mi (population at large)smo ili optereceni glasanjem 'za svoje" ili previse inertni da se bunimo ili.da mjenjamo sistem.
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#11 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by mayab »

Primjer blagog mrcvarenja, šikaniranja, mada je to za ovo gore kikiriki, jeste praksa prodaje taksenih markica, u "tamo nekom kiosku tamo negdje podalje od suda i ZK ureda" , i to tako vec godinama, od kada sam ja imao potrebu za tim nekim dokumentima.
To je stvar koje meni ne ide u glavu, ali nikako, da se nikad ne rijesi ta problematika na human civiliziran način, na ruku ljudima....
Nego šikaniranje, jebanje u zdrav mozak, eto!
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#12 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by problemnatravunu »

+1
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#13 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by Dr. Kuca »

Narod je kriv.
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by zippoo87 »

narod je kvarljiv,iz naroda se biraju drugi jos kvarljiviji i onda dodjemo do ovog prvog posta,gdje nam je komplet sistem od najnizeg do najviseg nivoa jedna obicna ubleha i ne sluzi nikakvoj svrsi,nego samo izvlacenju para
znaci produktivnost 0% a plata direktorska ,odgovnosti nema,kazni nema,otpustanja nema...sta god da uradis ili ne uradis,posao i plata ti ostaju

a onda,kada se pojavi neka politicka opcija koja bi mijenjala ovaj nefunkcionalni sistem i popravljala stvari,ti isti sto po raznim mjestima kukaju,na dan izbora sjede kuci i kazu,nema se za koga glasati,'ta ce onaj tamo mijenjati
i onda opet poslije izbora,idemo jovo nanovo

meni ne ide u glavu nikako to da neko vidi da ga jebes u zdrav mozak i onda mu opet dajes mandat,da te jebe jos i narenih godina i to jos vise i jace
pa umjesto da neko,bar neko ima bar sekundu samopostovanja ,kada vidis da te neko jebe,da mu prospes bar zube i da se drznes,kod nas 99% ce samo slegnuti ramenima i nastaviti se bojati

u Sarajevu bar imate neke politicke opcije koje bi mogle ovo urediti puno efikasnije...ali taj mentalitet "ma sta ce oni" ce nas sve zajedno ukopati
najveca greska je ne dati nekome sansu da pokusa nesto
mnogi uspiju samo zato sto su dobili sansu i isplivaju na povrsinu...ovakvih primjera ima u svim sferama a najbolji primjeri su ljudi koju odu iz BiH i dobiju sansu negdje drugo da se dokazu i dokazu se
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40776
Joined: 29/06/2011 23:39

#15 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by dječak sa šibicama »

mayab wrote:Primjer blagog mrcvarenja, šikaniranja, mada je to za ovo gore kikiriki, jeste praksa prodaje taksenih markica, u "tamo nekom kiosku tamo negdje podalje od suda i ZK ureda" , i to tako vec godinama, od kada sam ja imao potrebu za tim nekim dokumentima.
To je stvar koje meni ne ide u glavu, ali nikako, da se nikad ne rijesi ta problematika na human civiliziran način, na ruku ljudima....
Nego šikaniranje, jebanje u zdrav mozak, eto!
Ono je meni legendarno, posalje te u Titovu da trazis nekakvu malu trafiku koja prodaje taksene marke, ja u Titovu a tamo pet sest ljudi koji gledaju okolo i nesto traze, odmah znas ko su i sta su. Ja ih okupio i rekoh idemo skupa da se organizujemo, sami se sebi kiselo smijemo.

Sto bi oni marke prodavali tu negdje oko ureda, idi bajo u Titovu i trazi trafiku, i pazi da te sta ne satare dok prelazis cestu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#16 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by JThomas »

kad ostali spadnu ispod 1%, a ateisti ispod 3% sve će to biti bolje. đikani, bosanci i mrzitelji sultana na aparatima, samo im fali trakica za šećer.
User avatar
pici
Posts: 43576
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by pici »

dobro dosli u begovat feudalizma...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#18 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by hadzinicasa »

ja ne znam za vas, ali meni nakon citanja uvodnog posta, knedla u grlu. od bezobzirluka.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#19 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by Amazonka27 »

gagy06 wrote:@Amazonka27

evo ja se iznerviro pravo dok sam cito, odmah mi je doslo da nekog sakom u glavu. Ja bih da se izglasa neki zakon-nek nemam nikakva prava, al daj mi pravo-šakom u glavu!
A koga kralju? kome pokucati na vrata? onome na šalteru ili šefu njegovog šefa? Ko je taj koji je svjesno rekao "zaustavljamo tender" a korisnike ortopedskih pomagala šaljemo u (državne/privatne)apoteke...i umjesto da se fokusiraju na tendersku dokumentaciju....oni donose odluke i sklapaju poslove sa pomenutim apotekama? od naših plata se odvaja novac za platu nekog lezihljebovica ili poltrona koji ce ko zna iz kojeg razloga da maltretira i bolesne i njegovu porodicu...da bi se dokazala sila.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#20 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by Amazonka27 »

mayab wrote:Primjer blagog mrcvarenja, šikaniranja, mada je to za ovo gore kikiriki, jeste praksa prodaje taksenih markica, u "tamo nekom kiosku tamo negdje podalje od suda i ZK ureda" , i to tako vec godinama, od kada sam ja imao potrebu za tim nekim dokumentima.
To je stvar koje meni ne ide u glavu, ali nikako, da se nikad ne rijesi ta problematika na human civiliziran način, na ruku ljudima....
Nego šikaniranje, jebanje u zdrav mozak, eto!
ništa to nije manje važno...ispipan je puls tolerancije...i jebi ga...sad mogu da nas ... i uzduž i poprijeko
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#21 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by hadzinicasa »

Amazonka27 wrote:
gagy06 wrote:@Amazonka27

evo ja se iznerviro pravo dok sam cito, odmah mi je doslo da nekog sakom u glavu. Ja bih da se izglasa neki zakon-nek nemam nikakva prava, al daj mi pravo-šakom u glavu!
A koga kralju? kome pokucati na vrata? onome na šalteru ili šefu njegovog šefa? Ko je taj koji je svjesno rekao "zaustavljamo tender" a korisnike ortopedskih pomagala šaljemo u (državne/privatne)apoteke...i umjesto da se fokusiraju na tendersku dokumentaciju....oni donose odluke i sklapaju poslove sa pomenutim apotekama? od naših plata se odvaja novac za platu nekog lezihljebovica ili poltrona koji ce ko zna iz kojeg razloga da maltretira i bolesne i njegovu porodicu...da bi se dokazala sila.
nema tu iz ko zna kojeg razloga. neko ima neki interes i sicar u tome i dok se to ne zadovolji nista drugo nije vazno.
a i kad se zadovolji ni tad nista drugo nije vazno, ali eto tad makar zivot onima kojih se to zaista tice mozda bude mrvicu laksi.
igraju se tudjim zivotima kao da su klikeri. i tako decenijama. obzir je iselio davno. drustvena ili bilo kakva for that matter odgovornost, takodjer.
a o primitivizmu u se-na se-podase logike da i ne pripovijedam.
tuga jad i cemer za one koji su time direktno pogodjeni, a to su... pa na ovaj ili onaj nacin... svi.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#22 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by wewa »

stoput sam rekla da se nasa zbilja osjeti tek kad, nekom mukom ili potrebom, zaglavimo u redu ili cekaonici...

kad u rukama imas bunt papira, od kojih ti je institucija koja ti ih zahtijeva sama izdala bar cetvrtinu (nista mi draze nego kad traze ono sto su sami napisali), a onda te vrate jer nisi donio dovoljno primjeraka. a kad i doneses, ne garantuje ti niko da ces dobiti ono sto trazis, posebno ne u (zakonskom) roku. a ako sumnjas postoji li pravna drzava - ma samo zakasni s placanjem ili podnosenjem dokumentacije. da vidis kako se birokrati u guz'cu nogama udaraju da te oglobe.

i uvijek se kola lome na najranjivijem sloju.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#23 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by Amazonka27 »

hadzinicasa wrote:
Amazonka27 wrote:
gagy06 wrote:@Amazonka27

evo ja se iznerviro pravo dok sam cito, odmah mi je doslo da nekog sakom u glavu. Ja bih da se izglasa neki zakon-nek nemam nikakva prava, al daj mi pravo-šakom u glavu!
A koga kralju? kome pokucati na vrata? onome na šalteru ili šefu njegovog šefa? Ko je taj koji je svjesno rekao "zaustavljamo tender" a korisnike ortopedskih pomagala šaljemo u (državne/privatne)apoteke...i umjesto da se fokusiraju na tendersku dokumentaciju....oni donose odluke i sklapaju poslove sa pomenutim apotekama? od naših plata se odvaja novac za platu nekog lezihljebovica ili poltrona koji ce ko zna iz kojeg razloga da maltretira i bolesne i njegovu porodicu...da bi se dokazala sila.
nema tu iz ko zna kojeg razloga. neko ima neki interes i sicar u tome i dok se to ne zadovolji nista drugo nije vazno.
a i kad se zadovolji ni tad nista drugo nije vazno, ali eto tad makar zivot onima kojih se to zaista tice mozda bude mrvicu laksi.
igraju se tudjim zivotima kao da su klikeri. i tako decenijama. obzir je iselio davno. drustvena ili bilo kakva for that matter odgovornost, takodjer.
a o primitivizmu u se-na se-podase logike da i ne pripovijedam.
tuga jad i cemer za one koji su time direktno pogodjeni, a to su... pa na ovaj ili onaj nacin... svi.
jel ti meni vjeruješ da ja svaki put kada odem sa žutim papirićem u socijalno, imam psihološke pripreme, vježbe disanja, izgovaranje mantri i obavezno se vratim u suzama...taj osjećaj da nemaš načina da postupiš ispravno...da se svi ograđuju i kažu nije do mene..da ne postoji neko ko je odgovoran, samo postoji mnogo bolesnih koji ispaštaju...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#24 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by hadzinicasa »

Amazonka27 wrote:
jel ti meni vjeruješ da ja svaki put kada odem sa žutim papirićem u socijalno, imam psihološke pripreme, vježbe disanja, izgovaranje mantri i obavezno se vratim u suzama...taj osjećaj da nemaš načina da postupiš ispravno...da se svi ograđuju i kažu nije do mene..da ne postoji neko ko je odgovoran, samo postoji mnogo bolesnih koji ispaštaju...
Itekako. I suosjecam, razumijem osjecaj nemoci i frustraciju koja iz istog proizilazi, a ni kriv ni duzan covjek. I jos pride, cini mi se da je gore kad se to desava nekom tvom, ko je pri tome slab, nego da opletu po tebi.
Zao mi je. A nemas druge nego se bosti s rogatim. nazalost.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#25 Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by Chmoljo »

država u kojoj ti tvoj "slučaj" ne ovisi od zakona i propisima, nego raspoloženju "tete" na šalteru. od porezne, opštine, suda, socijalnog...

jedan mali birokrata, na dnu prehrambenog lanca ima moć da ti zagorča život, eto onako, i da prođe bez ikakvih posljedica. bio ti fizičko lice u stanju potrebe ili firma koja se bori da opstane i da zaradi pare takvim džabojedima.

super je ovdje, lijepo je... dok se ne razboliš i dok ti ne zatreba pomoć naših institucija.
Post Reply