Kako blokirati pozive i poruke?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
@ngel
Posts: 400
Joined: 04/05/2009 14:01

#1 Kako blokirati pozive i poruke?

Post by @ngel »

Postoji li neka mogucnost unutar BH Mobile mreze da korisnik blokira pozive ili poruke koji su smarajuci ili uznemiravajuci? Je li neko imao iskustva s tim i na koji nacin se najlakse rijesiti smaraca? HELP!! :-)
Last edited by @ngel on 28/12/2014 18:53, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by muha_sa »

prijavis posti i rjesen problem.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by irac300 »

@ngel wrote:Postoji li neka mogucnost unutar BH Mobile mreze da korisnik blokira pozive ili poruke koji su smarajuci ili uznemiravajuci? Je li neko imao iskustva s tim i na koji nacin se najlakse rijesiti smaraca? HELP!! :-)
Ako koristis smarthphone, možeš to i sama riješiti, pomoću aplikacija. Na android marketu imaš ih mali milion besplatnih u fazonu Calls Blacklist i sl.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#4 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by ing-ecc »

Prijavis ' uznemiravanje' ( i to iskljucivo kod BH T a nikako kod BHP) a onda slijedi provjera pa upozorenje pa blokiranje.
Dakle tri komunikacije (3 poziva ili 2 sms-a+poziv ili... ) mogu se smatrati uznemiravanja na osnovu cega slijedi upozorenje uznemiravacu a ako on ne odustane onda se njegovi pozivi i poruke blokiraju tako je onda on otpjevao svoje.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#5 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by escobar__ »

@ngel wrote:Postoji li neka mogucnost unutar BH Mobile mreze da korisnik blokira pozive ili poruke koji su smarajuci ili uznemiravajuci? Je li neko imao iskustva s tim i na koji nacin se najlakse rijesiti smaraca? HELP!! :-)
Možeš ti uradit ovo šta ti je @ing... predložio, al' pitanje je koliko će to bit efikasno uzevši u obzir to da broj košta od 2 do 4 KM. Ako znaš ko je u pitanju radije koristi tradicionalne bosanske metode. :D
User avatar
@ngel
Posts: 400
Joined: 04/05/2009 14:01

#6 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by @ngel »

ing-ecc wrote:Prijavis ' uznemiravanje' ( i to iskljucivo kod BH T a nikako kod BHP) a onda slijedi provjera pa upozorenje pa blokiranje.
Dakle tri komunikacije (3 poziva ili 2 sms-a+poziv ili... ) mogu se smatrati uznemiravanja na osnovu cega slijedi upozorenje uznemiravacu a ako on ne odustane onda se njegovi pozivi i poruke blokiraju tako je onda on otpjevao svoje.
Koja procedura :-) Jos i da ga upozoravaju da ce biti blokiran :-)
User avatar
@ngel
Posts: 400
Joined: 04/05/2009 14:01

#7 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by @ngel »

escobar__ wrote:
Možeš ti uradit ovo šta ti je @ing... predložio, al' pitanje je koliko će to bit efikasno uzevši u obzir to da broj košta od 2 do 4 KM. Ako znaš ko je u pitanju radije koristi tradicionalne bosanske metode. :D
Kao npr.? :D A sve su prilike da cu prije ja morati mijenjati br :-)
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#8 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by escobar__ »

@ngel wrote:
escobar__ wrote:
Možeš ti uradit ovo šta ti je @ing... predložio, al' pitanje je koliko će to bit efikasno uzevši u obzir to da broj košta od 2 do 4 KM. Ako znaš ko je u pitanju radije koristi tradicionalne bosanske metode. :D
Kao npr.? :D A sve su prilike da cu prije ja morati mijenjati br :-)
Nema potrebe da detaljišemo. :D A da, sve su prilike...
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#9 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by ing-ecc »

@ngel wrote: ... A sve su prilike da cu prije ja morati mijenjati br :-)
Misliš li da ćeš na taj način riješiti problem? Šta ako sazna i tvoj novi broj? Kolo se nastavlja.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#10 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by shandrprcSA »

@ngel wrote:Postoji li neka mogucnost unutar BH Mobile mreze da korisnik blokira pozive ili poruke koji su smarajuci ili uznemiravajuci? Je li neko imao iskustva s tim i na koji nacin se najlakse rijesiti smaraca? HELP!! :-)
dobio "nogu" :D :D

nego koji ti je tel? mislim, marka tel? :D
User avatar
@ngel
Posts: 400
Joined: 04/05/2009 14:01

#11 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by @ngel »

ing-ecc wrote:
@ngel wrote: ... A sve su prilike da cu prije ja morati mijenjati br :-)
Misliš li da ćeš na taj način riješiti problem? Šta ako sazna i tvoj novi broj? Kolo se nastavlja.
Pa bar sto se tice ovog dijela vezanog za mobitele, a probleme druge vrste cu da rjesavam drugim metodama :evil:
User avatar
@ngel
Posts: 400
Joined: 04/05/2009 14:01

#12 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by @ngel »

shandrprcSA wrote:
@ngel wrote:Postoji li neka mogucnost unutar BH Mobile mreze da korisnik blokira pozive ili poruke koji su smarajuci ili uznemiravajuci? Je li neko imao iskustva s tim i na koji nacin se najlakse rijesiti smaraca? HELP!! :-)
dobio "nogu" :D :D

nego koji ti je tel? mislim, marka tel? :D
Samsung Galaxy Core II a broj ti poklanjam pa nek tebi zvoni i stizu poruke :D
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#13 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by shandrprcSA »

@ngel wrote:
shandrprcSA wrote:
@ngel wrote:Postoji li neka mogucnost unutar BH Mobile mreze da korisnik blokira pozive ili poruke koji su smarajuci ili uznemiravajuci? Je li neko imao iskustva s tim i na koji nacin se najlakse rijesiti smaraca? HELP!! :-)
dobio "nogu" :D :D

nego koji ti je tel? mislim, marka tel? :D
Samsung Galaxy Core II a broj ti poklanjam pa nek tebi zvoni i stizu poruke :D
neka hvala :D

http://cellphoneforums.net/samsung-gala ... -apps.html
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#14 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by Officer Crabtree »

jel mogućNa ista procedura sa fiksnim na fiksne da blokiram one top šopove što zovu nedjeljom u 8 navečer i nude madrace :-)
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#15 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by irac300 »

@ngel wrote:
shandrprcSA wrote:
@ngel wrote:Postoji li neka mogucnost unutar BH Mobile mreze da korisnik blokira pozive ili poruke koji su smarajuci ili uznemiravajuci? Je li neko imao iskustva s tim i na koji nacin se najlakse rijesiti smaraca? HELP!! :-)
dobio "nogu" :D :D

nego koji ti je tel? mislim, marka tel? :D
Samsung Galaxy Core II a broj ti poklanjam pa nek tebi zvoni i stizu poruke :D
Pa čemu tolika buka, galama...kada sam ti dao ime aplikacije? Pošto imaš smarthphone, instaliraj je, blokiraj pozive i sms od broja koji te maltretira. Ako počne s drugog, jedan ''tač'' i opet si ga riješila, mislim da ne može toliko brojeva mijenjati, koliko ti možeš opaliti blokova.
Ne mogu
Posts: 68
Joined: 01/12/2012 09:39

#16 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by Ne mogu »

Nisam našao sličnu temu, pa ću probati ovdje. Prije nekoliko dana sam dobio poziv sa broja 200. Samo je pisalo 200 na ekranu. Javio sam se i veza se prekinula. Jutros ustanem i vidim propušten poziv u 6.35 sa broja +25056302486. Koliko vidim, pozivni je za Ruandu. Kartica mi je prepaid BH Telecom, pa se ne bojim nekog nabijanja računa, ali je li moguće da je neka takva prevara u pitanju? Hvala...
Ne mogu
Posts: 68
Joined: 01/12/2012 09:39

#17 Re: Kako blokirati pozive i poruke?

Post by Ne mogu »

joooj wrote:Prevara nego sta. Mene je jucer u 6:01, zvao +23599303477 ako se ne varam pozivni je za Cad. Srecom, gasim tonove i vibraciju prije spavanja, mogao me jos i probuditi :cry:
Pretpostavio sam. Hvala...
Post Reply