Kakav je Bog?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1 Kakav je Bog?

Post by patriot_1 »

Vjerujemo da je Isus došao s neba da nam objavi Boga!Logično,ako je tomu tako onda bi slika Boga trebala biti najtočnija kako ga On opisuje!
Po Novom Zavjetu Bog je Otac koji nas voli.Toliko da je poslao jedinog sina da trpi za naše grijehe da bi mi mogli imati vječni život!Dakle , Isusova misija nije samo objava Boga nego i spasiteljska!Bog kakvim ga Isus objavljuje je osoba koju s radošću možemo prihvatiti!Najveće dvije zapovjedi su "Ljubi Boga i bližnjega!"Odbaciti nekog tko te voli i želi ti dobro nije mudra odluka!Razgovarajući sa nekim ateistima,došao sam do zaključka da imaju potpuno krivu sliku Boga!U takvog Boga nebi ni ja vjerovao!Bog Starog Zavjeta je opisan često kao strog!Židovi su također imali krivu sliku Boga.Čak nekima Isus reče:"Vaš bog je đavo!"Točnije:"Vi imate đavla za oca!"Vjerujem u Boga koji rado prašta a nerado kažnjava!Prašta svima koji se iskreno pokaju!Teško je voljeti strogog i opasnog Boga!
Najvažnije za nas pitanje je :Postoji li Bog!
Drugo,ako da što s njim?
Matej 7,7 "Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se!
Matej 7,8 Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu koji kuca otvorit će se.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#2 Re: Kakav je Bog?

Post by patriot_1 »

Isus:"Otkrivenje 3,20 Evo, na vratima stojim i kucam; posluša li tko glas moj i otvori mi vrata, unići ću k njemu i večerati s njim i on sa mnom."
Nisam vjerovao nekad da Bog postoji,tad rekoh "Ako ti Bože postojiš,objavi mi se na neki način,daj mi znak neki,neki dokaz i ja ću tek tada uzvjerovati!"
Od tog dana postah vjernik,doista na početku ipak malo sumnjičav no nakon nekog vremena postah 100% siguran da Bog jest!
_thedude
Posts: 219
Joined: 28/04/2014 21:05

#3 Re: Kakav je Bog?

Post by _thedude »

Sam naslov teme nema smisla...
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Kakav je Bog?

Post by Truba »

Milosrdni otac je nedokaziv
Locked