Kada pocinje anarhija

Moderator: O'zone

Locked
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#1 Kada pocinje anarhija

Post by jahh »

Uzmemo teoretski da vlast svako druge sedmice govori 'naredne dvije sedmice su kljucne, ostanite kuci' i tako potraje godinu, godinu i po, gdje ljudima oduzeta mogucnost da pridonesu domacinstvu.

Nakon par mjeseci vecina ljudina je bez ikakvih stekova, samo oni sto su uz vlast jos zive od inostranih kredita.

Da li bi u ovom slucaju ikada pocela anarhija? Ili bi ljudi u kucama umirali od gladi?
Benjo34
Posts: 2014
Joined: 21/01/2018 00:49

#2 Re: Kada pocinje anarhija

Post by Benjo34 »

Anarhija nije moguća, nadam se da znas sta to znači. Mogući su nemiri socijalni, ali ni oni ne bi kao rezultat imali anarhiju nego drugu vlast, anarhija je najgore moguće stanje u društvu, bezvlašće, a to u svakom slučaju nije moguće u BiH
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41418
Joined: 29/06/2011 23:39

#3 Re: Kada pocinje anarhija

Post by dječak sa šibicama »

Kakva godina, pametnije drzave ce poceti otvarati drustvo za mjesec dva, ne moze BiH zaostajati za njima i onda ce i nasi.

Nema sanse da ovaj karantin potraje ni pola godine, ne bi vise bilo novca ni za sta. Nemoguce je.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6219
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4 Re: Kada pocinje anarhija

Post by Lajavikrelac »

Ovo prestaje do ljeta, nema teoretske šanse da se blokade nastave. Uzmi na primjer Austriju, Italiju i Sloveniju: pogranični krajevi ovih zemalja žive od fluktuacije robe i stanoviništva zaposlenog u tim državama, Slovenaca u Austriji i Italiji, Italijana u Austriji, Austrijanaca u Italiji i Sloveniji itd. Zamisli da godinu dana zatvoriš granice kakv bi ekonomski haos i nezaposlenost imao :-? Kur(a)c govori o zabrani putovanja ovog ljeta i strancima i domaćima vani :-) pa jedan Beč, Salzburg i Grac žive od turizma i šoping tura iz inostranstva (iz BIH u Grac idu puni autobusi npr) zamisli koliko bi se povećala nezapslenost, opao priliv novca i pao standard? To nijedna država ne može da subvencioniše na duže vrijeme da je ne znam kako bogata, Her Seabastijana bi objesili za muda na točku u Prateru :roll: Plus dodaj na to smanjen prevoz i tranzit preko teritorija i minus u kasi zbog slabe naplate putarina i vinjeta...skočile bi cijene istih za teretna vozila što bi rezultovalo poskupljenjem roba i usluga...To je samo Austrija, a gdje su Italija i Slovenija koje pune kasu turizmom, naročito Slovenci koji skoro da ništa ne proizvode. Ko će im davati finansijske injekcije da prežive? Ovi isti što su na jednak način u minusu i problemima? Jašta...

30 godina je bilo gradimo euro penis, euro penis gradi nas :mrgreen: junajt, junajt Jurop....i sad kad si se otvorio i homogenizovao, ustabilio igre bez granica korak unazad i pad na dupe bi mogao rezultovati veoma bolnim butthurtom :izet:
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#5 Re: Kada pocinje anarhija

Post by Tambure »

Steta je vec nacinjena .. poslije ovoga ocekujte ratove.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#6 Re: Kada pocinje anarhija

Post by babanovac »

https://internationalman.com/articles/n ... m-anarchy/

Devet preskocenih obroka dijeli civilzaciju od anarhije.
User avatar
konektovan
Posts: 41253
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7 Re: Kada pocinje anarhija

Post by konektovan »

Tambure wrote: 10/04/2020 22:36 Steta je vec nacinjena .. poslije ovoga ocekujte ratove.
Ja da sam moderator, ja bih te banovao za ovakve postove.....
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#8 Re: Kada pocinje anarhija

Post by babanovac »

Amerikanci ce bombardovat Kinu, radi balansa u Univerzumu.
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#9 Re: Kada pocinje anarhija

Post by Tambure »

konektovan wrote: 11/04/2020 22:45
Tambure wrote: 10/04/2020 22:36 Steta je vec nacinjena .. poslije ovoga ocekujte ratove.
Ja da sam moderator, ja bih te banovao za ovakve postove.....
zasto?
elcaliente
Posts: 4617
Joined: 13/06/2012 15:52

#10 Re: Kada pocinje anarhija

Post by elcaliente »

Kakva anrhija, pa ovo stanje vise kontrolise ljude nego bilo koje drugo.
I ko bi se uopste bunio i radi cega kada nam je svima na svijetu isto? Nezaposlenost ce rasti u svakoj zemlji.

U Bosni je jos specificno to da puno ljudi zivi od budzeta tako da se oni nece nikada buniti.
User avatar
konektovan
Posts: 41253
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11 Re: Kada pocinje anarhija

Post by konektovan »

Tambure wrote: 12/04/2020 10:57
konektovan wrote: 11/04/2020 22:45
Tambure wrote: 10/04/2020 22:36 Steta je vec nacinjena .. poslije ovoga ocekujte ratove.
Ja da sam moderator, ja bih te banovao za ovakve postove.....
zasto?
A to kao nema ratova i prije korone???
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#12 Re: Kada pocinje anarhija

Post by Tambure »

poslije kriza ih ima puno vise
Locked