Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#26 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by uglavnomja »

dva momenta iz uvodnog posta:

" Zvali smo eko policiju, zatim neko udruzenje za zastitu zivotinja, regularnu policiju itd. Nikoga nije bilo briga."

ovi nisu jad, olos i neljudi :roll:


" Po logicnom slijedu smo kontaktirali veterinarsku ordinaciju gdje nam je gospodja doktorica rekla da ce ga eutanizirati ukoliko ga mi dovezemo i platimo 40KM za injekciju."

ne piswe da li je privatna ili klinika pri kantonu, jp ili kako se vec zove.
ako je privatna, adio.


dalje, za ljubitelje animal police:

preko 60% pasa u americkim azilima se eutanazira.
grad new york drzi pse 48 sati prije eutanazije
.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41194
Joined: 29/06/2011 23:39

#27 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by dječak sa šibicama »

otherside wrote:
uglavnomja wrote:ekonomski gledano, inekcija stoji nesto para, ciscenje prostorije poslije eutanazije, odvoz tijela, unistavanje ili zakopavanje ili sta vec rade sa mrtvim zivotinjama takodjer kosta ...

je li doktorica to treba da plati iz svog dzepa?

izgleda da je u pitanju privatna ordinacaja? sta ste ocekivali? pa ni ljudi se ne lijece dzaba u privatnim ordinacijama.

:run:
upravo. po toj logici bi gladnim i siromasnim svaki trgovac, cevapdzija, ugostitelj trebao dati besplatan obrok jer covjek nema da plati obrok a od hrane se zivi. logicki, bez hrane se umire, zar ne?
nesto ne vidim te humaniste koji hrane, oblace, apoteke koje daju besplatno lijekove teskim bolesnicima koji ih ne mogu kupiti...
btw, postoji li danas ista dzabe? :?
Ova dva odgovora isprintati pa autorima nalijepiti pod nos kad i ako budu u situaciji u kakvoj je bio taj psic.

Jebemti ljudsku nehumanost.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#28 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by uglavnomja »

jesi li ti ponudio osobi koja je otvorila temu da refundiras 40 markica :zzzz:

a, inace, eutanazija ljudi je zabranjena. :-?
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#29 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by klixo »

Svaka cast na postu.

Imam psa , nedavno dobio dijabetis , oslijepio.Stabilizovali mu secer ,dobijamo pseci inzulin iz njemacke.Operisali mu mrenu , pas ponovo vidi nakon 3 mjeseca sljepoce.Pitam se da li su takvi ljudi koje si opisao ikad upoznali osjecaj humanosti , osjecaj kad nahranis gladnog i pomogneš bespomocnom ?
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#30 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by klixo »

odr0n wrote:Žalosno... :(

Ovako se to radi kod "bolesnih Amerikanca" kako ih mi napredni Balkanci volimo nazvati:

http://www.aspca.org/About-Us
http://www.sfspca.org/about-us
http://uspca.co.uk/about/

Bolestan je onaj tko svake godine ubije milione ljudi ,a spasava milione pasa.Moras li na svakoj temi prosipat svoju bolesnu filozofiju.
User avatar
odr0n
Posts: 2082
Joined: 29/07/2012 15:21

#31 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by odr0n »

klixo wrote:
odr0n wrote:Žalosno... :(

Ovako se to radi kod "bolesnih Amerikanca" kako ih mi napredni Balkanci volimo nazvati:

http://www.aspca.org/About-Us
http://www.sfspca.org/about-us
http://uspca.co.uk/about/

Bolestan je onaj tko svake godine ubije milione ljudi ,a spasava milione pasa.Moras li na svakoj temi prosipat svoju bolesnu filozofiju.
"svake godine ubije milione ljudi" - kakav si ti ublehaš.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#32 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by uglavnomja »

klixo wrote:
odr0n wrote:Žalosno... :(

Ovako se to radi kod "bolesnih Amerikanca" kako ih mi napredni Balkanci volimo nazvati:

http://www.aspca.org/About-Us
http://www.sfspca.org/about-us
http://uspca.co.uk/about/

Bolestan je onaj tko svake godine ubije milione ljudi ,a spasava milione pasa.Moras li na svakoj temi prosipat svoju bolesnu filozofiju.

kakve milione cuka spasavaju :-)

njihovi podaci preko 60 % zivotinja se eutanazira

sve te tv su show za skupljanje para, kao i sve ostalo. svi ti aspc-ovi i human folovi na taj nacin traze pare PARE!!!!! od donatora da kupe tu hebenu inekciju za eutanaziju, da plate prostor, tehnicare, veterinare, aute, benzin, rezije ... ondje ima 2% volontera, a svi ostali rade za platu.

isto kao i doktorica iz prvog posta. ako je zavrsila veterinu ne znaci da mora iz svog dzepa platiti lijekove za svaku zivotinju koja dodje u kliniku.
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#33 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by bizet »

kad je ova tema otisla na pogresnu stranu?

umjesto da se udruzimo i zajednickim snagama pomognemo i psima i nama ljudima, mi se poput ovcica kakcimo jedni sa drugima, a znamo da to nikada ne donosi nista konstruktivno, sem sto mozda dozvolimo sebi da ispoljimo dio.frustracija na ovaj nacin,a ni tad nam u sustini ne bude lakse jer znamo da problem nije rijesen

ako neko ovdje mari za pse (ili bilo koje zivotinje) to ne znaci momentalno da ne mari za ljude, i obratno

neko je napisao da su drzavne vet stanice duzne pomoci u ovakvim slzcajevima, zasto to ne bismo istrazili, pa da imamo konkretan odgpvor na koju adresu se obratiti u slicnim slucajevima...to bi bila konkretna pomoc

ranjeni psic nije samo zivotinja za koju ne trebamo da marimo jer imamo socijalnih slucajeva kojimatreba pomoc na hiljade...on je takodje nasa duznost da ga maknemo sa ulice i da se za njega pobrine strucno tijelo kako ne bi imali potencijalni izvor zaraze npr blizu ljudi...pomazuci njemu mi ustvari pomazemo sebi...pustite sad price o bolesnoj djeci i bolnicama...idemo otvoriti drugu temu za konstruktivne razgovore oko toga
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#34 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by febo_acm »

Tema je otišla na pogrešnu stranu kad su došli padobranci i hejteri...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#35 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by uglavnomja »

tema je otisla tamo gdje je vuce naslov :roll:

doktorica koja nije htjela iz svog dzepa da plati inekciju je olos, jad i necovjek ...
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#36 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by zengi »

muniza wrote:@odron: zar je stvarno sada bitno to što je neko prije 5-10-15 godina svog psa izbacio na ulicu? U međuvremenu svaki od njih ima stotine potomaka i oni su problem koji se treba riješiti u skladu sa mogućnostima ove države.
U većini zapadnih zemalja boravak u azilima je ograničen nakon čega slijedi eutanazija, kod nas su azili doživotni smeještaj, absurd. Koliko bi samo trebalo da ih se izgradi da bi se svi smjestili, brate pokupe ga, mjesec dana roka za usvajanje i gotova priča.
I da, za mene je samo starica žrtva a pas slatki štetočina, parazit, izvor problema i zaraza...

@cober: Svrha mog posta je bila da kažem koliko je besmisleno izdvajati te sume pa gdje god one završavale, ironiju si zamjenio sa demagogijom.
Iskreno, i da su te pare iskorištene, da sada oko Sarajeva imamo 5-6 azila u kojima bi imali više hiljada pasa koji bi i dalje mjesečno koštali brdo love, meni bi to podjednako smetalo kao što mi smeta što je te pare neko pokrao.
Lutalice treba svesti na nulu na najjeftiniji mogući način i onda fino krenuti sa kažnjavanjem onih koji ih izbace na ulicu, zlostavljaju...

Eto vi zaključite da sam ja "jad, ološ, nečovjek" ali jednostavno me zaboli to sa komšinicom čiji slučaj nigdje niko nije spomenuo a ovdje lik kuka što mora platiti 40KM za tretman psa...
Pogodio si jarane, upravo to smo zakljucili od tebi.

Problem ljudskog roda uopste su ljudi poput tebe kojih u ovoj rupi od zemlje ima procentualno vise nego u nekim normalnijim zemljama i zato smo mi u ovakvim govnima. To se kod nas prenosi genetikom i (ne)odgojem i zato smo mi, kako Jazznote kaze, u govnima hiljadama godina.

Jazznote, znam jarane i meni je trebalo godina da finalno shvatim da u ovoj zemlji nema covjeka za lijeka. Takvi su svi i doktori i veterinari i postari i domacice. Nisu oni studirali medicinu da pomognu ljudima nego da ih zovu doktore, da uzimaju mito i da se njihove materesine koje su ih rodile i odgoile ovako, mogu hvaliti po komsiluku i vikati "moj sin je doktor".
Dodatni problem u slucaju ljekara je nas ljigavi karakter i spremnost da se uvjek ide linijom manjeg otpora, daje mito i uvlaci u dupe, umesto da se istjera pravda, zove policija, onda policiji unutrasnja kontrola, kontroli ministarstvo, ministarsvu precjednik, precjedniku visoki pretstavnik,.. itd.
Tvoj otac je jedan od rijetkih koji bi ovako postupio. Zato si i ti tako dobar i osjecajan. Molim te pozdravi starog i reci mu da je ljudina i da je odgojio finog sina, za razliku od nekih forumasa kao sto se vidi iz prilozenog.
Sad ce oni da pocnu o šintorima, trovanju, davljenju, itd. jer zato su oni ovdje dosli, a sve to ce pokusati da podupru bajagi ljubavi prema djeci i starcima. Kako im vise ne dosadi ova njihova suplja.
U svakom slucaju, ne obaziri se na njih ni na forumu ni u životu i samo nastavi posteno i fino ali oštro kad zatreba kako si i odgojen. Nemoj puno da se brines za ljude jer mahom su to bezvrijedna govna i nikakva steta nije kad neki crkne od gladi u kanalu. Znas li zasto? Jer isti taj koji crkava u kanalu da moze, da smije i da nije toliki kukavica i jad, kompletan živi i neživi svijet bi isjekao na komade iz cistog zadovoljstva.
Za veterinare uopste ne znam zasto su se upisali na taj fakultet jer su vrlo-vrlo rijetki veterinari koji imaju imalo humanosti, ljubavi prema zivotinjama i ikakvog znanja otome. Skoro svaki veterinar je lovac. Eto kud ces dalje.
Tako da ca na zalost mnogi provesti svoje zivote kao "jadovi, olosi i neljudi".
LP
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#37 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by muniza »

zengi wrote:
muniza wrote:@odron: zar je stvarno sada bitno to što je neko prije 5-10-15 godina svog psa izbacio na ulicu? U međuvremenu svaki od njih ima stotine potomaka i oni su problem koji se treba riješiti u skladu sa mogućnostima ove države.
U većini zapadnih zemalja boravak u azilima je ograničen nakon čega slijedi eutanazija, kod nas su azili doživotni smeještaj, absurd. Koliko bi samo trebalo da ih se izgradi da bi se svi smjestili, brate pokupe ga, mjesec dana roka za usvajanje i gotova priča.
I da, za mene je samo starica žrtva a pas slatki štetočina, parazit, izvor problema i zaraza...

@cober: Svrha mog posta je bila da kažem koliko je besmisleno izdvajati te sume pa gdje god one završavale, ironiju si zamjenio sa demagogijom.
Iskreno, i da su te pare iskorištene, da sada oko Sarajeva imamo 5-6 azila u kojima bi imali više hiljada pasa koji bi i dalje mjesečno koštali brdo love, meni bi to podjednako smetalo kao što mi smeta što je te pare neko pokrao.
Lutalice treba svesti na nulu na najjeftiniji mogući način i onda fino krenuti sa kažnjavanjem onih koji ih izbace na ulicu, zlostavljaju...

Eto vi zaključite da sam ja "jad, ološ, nečovjek" ali jednostavno me zaboli to sa komšinicom čiji slučaj nigdje niko nije spomenuo a ovdje lik kuka što mora platiti 40KM za tretman psa...
Pogodio si jarane, upravo to smo zakljucili od tebi.

Problem ljudskog roda uopste su ljudi poput tebe kojih u ovoj rupi od zemlje ima procentualno vise nego u nekim normalnijim zemljama i zato smo mi u ovakvim govnima. To se kod nas prenosi genetikom i (ne)odgojem i zato smo mi, kako Jazznote kaze, u govnima hiljadama godina.

Jazznote, znam jarane i meni je trebalo godina da finalno shvatim da u ovoj zemlji nema covjeka za lijeka. Takvi su svi i doktori i veterinari i postari i domacice. Nisu oni studirali medicinu da pomognu ljudima nego da ih zovu doktore, da uzimaju mito i da se njihove materesine koje su ih rodile i odgoile ovako, mogu hvaliti po komsiluku i vikati "moj sin je doktor".
Dodatni problem u slucaju ljekara je nas ljigavi karakter i spremnost da se uvjek ide linijom manjeg otpora, daje mito i uvlaci u dupe, umesto da se istjera pravda, zove policija, onda policiji unutrasnja kontrola, kontroli ministarstvo, ministarsvu precjednik, precjedniku visoki pretstavnik,.. itd.
Tvoj otac je jedan od rijetkih koji bi ovako postupio. Zato si i ti tako dobar i osjecajan. Molim te pozdravi starog i reci mu da je ljudina i da je odgojio finog sina, za razliku od nekih forumasa kao sto se vidi iz prilozenog.
Sad ce oni da pocnu o šintorima, trovanju, davljenju, itd. jer zato su oni ovdje dosli, a sve to ce pokusati da podupru bajagi ljubavi prema djeci i starcima. Kako im vise ne dosadi ova njihova suplja.
U svakom slucaju, ne obaziri se na njih ni na forumu ni u životu i samo nastavi posteno i fino ali oštro kad zatreba kako si i odgojen. Nemoj puno da se brines za ljude jer mahom su to bezvrijedna govna i nikakva steta nije kad neki crkne od gladi u kanalu. Znas li zasto? Jer isti taj koji crkava u kanalu da moze, da smije i da nije toliki kukavica i jad, kompletan živi i neživi svijet bi isjekao na komade iz cistog zadovoljstva.
Za veterinare uopste ne znam zasto su se upisali na taj fakultet jer su vrlo-vrlo rijetki veterinari koji imaju imalo humanosti, ljubavi prema zivotinjama i ikakvog znanja otome. Skoro svaki veterinar je lovac. Eto kud ces dalje.
Tako da ca na zalost mnogi provesti svoje zivote kao "jadovi, olosi i neljudi".
LP
Toliki post a ni jednog argumenta, samo pokušaji uvrede.
Jarane volim i ja anakonde pa ne bi baš volio da ih svi moramo gledati po ulicama. To što si ti i tebi slični u svojim kasabama navikli na lavež i smrad lutalica nas pripadnike "ljudskog roda" ne zanima. Nadam se da ni marke nećete više dobiti od budžetske love, radije neka Izmetbegović još jednog audija kupi nego da imamo 10 smrdljivih azila koji će svaki mjesec koštati i koštati.
Ponavljam, naslov teme ne daje naznake o kakvoj vrsti kuknjave je riječ tako da me povuklo, izvinjavam se a sad zajedno kukajte kako lutalice nemaju zdravstveno...
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#38 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by Pasiflora »

@muniza, obzirom da je u pitanju pdf "Kucni ljubimci" sta si mislila da se prica o heklanju? Lijepo (kao sto si rekao/la)- ovo nije tema za tebe pa ti razligu na neke druge, tebi vazne teme.
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#39 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by muniza »

Pasiflora wrote:@muniza, obzirom da je u pitanju pdf "Kucni ljubimci" sta si mislila da se prica o heklanju? Lijepo (kao sto si rekao/la)- ovo nije tema za tebe pa ti razligu na neke druge, tebi vazne teme.
Da imaš u glavi, ko što nemaš povezao/la bi da sam na temu slučajno naletio preko naslovne klixa gdje se automatski prikazuju osvježene teme. I ne nadovezuj se na mene kako bih napokon mogao da vas ostavim da na miru kukate.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#40 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by Pasiflora »

Pa odi vise, sta se stalno vracas?
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#41 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by pakica_ »

il' je glup, il' se pravi glup :-D nije poenta u tome da veterinarka plati iz svog dzepa bocu za eutanaziju, poenta je u tome sto su te boce trebale biti placene budzetskim novcem koji se vec izdvaja za slucajeve kojima nema niko pomoci, ali su one otisle na bakirov novi audi, slup'o se u njemu akobogda!
i dok se namire bakir, fahro, sulejman, milorad, bubimir i slicni od para koje su namjenjene cukama, tim istim cukama ostane mudo marjanovo! i zbog toga ih imas ovoliko.. jer su ti isti bakiri, fahrudini, sulejmani i ostala govna imali brdo vremena da se stvar rijesi jos 2009. godine kada je donesen NO KILL zakon..
al' eto, kod nas je jedini problem to sto su cuke na ulici.. da nema cuka, svi bi imali pos'o, zdravstveno, penziono, penzije, plate, kucu, okucnicu, vikendicu, auto, bilo bi anti-tetanusa, jer znas, cuke su pokrale sav anti-tetanus, vidjela ih ja, bodu se po parku i pricaju viceve.. ne bi se narod ubad'o po tramvajima, ne bi bilo strajkova, kriminala, audija od 200 hiljada NASIH maraka i sl.
jesi vidio cuka supaka, uzese nam mir, bez njih bi sve bilo potaman..
e moj bosnjo, nikad covjeka od tebe! nikad! daj Boze da su nam cuke jedini problem! i btw, bilo ih je i bit ce ih, kome ne odgovara, nek' se seli iz drzave, jer se ovo nikad nece rijesit..
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#42 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by Cober »

zengi wrote:Pogodio si jarane, upravo to smo zakljucili od tebi.

Problem ljudskog roda uopste su ljudi poput tebe
kojih u ovoj rupi od zemlje ima procentualno vise nego u nekim normalnijim zemljama i zato smo mi u ovakvim govnima. To se kod nas prenosi genetikom i (ne)odgojem i zato smo mi, kako Jazznote kaze, u govnima hiljadama godina.

Jazznote, znam jarane i meni je trebalo godina da finalno shvatim da u ovoj zemlji nema covjeka za lijeka. Takvi su svi i doktori i veterinari i postari i domacice. Nisu oni studirali medicinu da pomognu ljudima nego da ih zovu doktore, da uzimaju mito i da se njihove materesine koje su ih rodile i odgoile ovako, mogu hvaliti po komsiluku i vikati "moj sin je doktor".
Dodatni problem u slucaju ljekara je nas ljigavi karakter i spremnost da se uvjek ide linijom manjeg otpora, daje mito i uvlaci u dupe, umesto da se istjera pravda, zove policija, onda policiji unutrasnja kontrola, kontroli ministarstvo, ministarsvu precjednik, precjedniku visoki pretstavnik,.. itd.
Tvoj otac je jedan od rijetkih koji bi ovako postupio. Zato si i ti tako dobar i osjecajan. Molim te pozdravi starog i reci mu da je ljudina i da je odgojio finog sina, za razliku od nekih forumasa kao sto se vidi iz prilozenog.
Sad ce oni da pocnu o šintorima, trovanju, davljenju, itd. jer zato su oni ovdje dosli, a sve to ce pokusati da podupru bajagi ljubavi prema djeci i starcima. Kako im vise ne dosadi ova njihova suplja.
U svakom slucaju, ne obaziri se na njih ni na forumu ni u životu i samo nastavi posteno i fino ali oštro kad zatreba kako si i odgojen. Nemoj puno da se brines za ljude jer mahom su to bezvrijedna govna i nikakva steta nije kad neki crkne od gladi u kanalu. Znas li zasto? Jer isti taj koji crkava u kanalu da moze, da smije i da nije toliki kukavica i jad, kompletan živi i neživi svijet bi isjekao na komade iz cistog zadovoljstva.
Za veterinare uopste ne znam zasto su se upisali na taj fakultet jer su vrlo-vrlo rijetki veterinari koji imaju imalo humanosti, ljubavi prema zivotinjama i ikakvog znanja otome. Skoro svaki veterinar je lovac. Eto kud ces dalje.
Tako da ca na zalost mnogi provesti svoje zivote kao "jadovi, olosi i neljudi".
LP
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

SVAKA TI JE ZLATNA.
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#43 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by febo_acm »

muniza wrote:
Toliki post a ni jednog argumenta, samo pokušaji uvrede.
Jarane volim i ja anakonde pa ne bi baš volio da ih svi moramo gledati po ulicama. To što si ti i tebi slični u svojim kasabama navikli na lavež i smrad lutalica nas pripadnike "ljudskog roda" ne zanima. Nadam se da ni marke nećete više dobiti od budžetske love, radije neka Izmetbegović još jednog audija kupi nego da imamo 10 smrdljivih azila koji će svaki mjesec koštati i koštati.
Ponavljam, naslov teme ne daje naznake o kakvoj vrsti kuknjave je riječ tako da me povuklo, izvinjavam se a sad zajedno kukajte kako lutalice nemaju zdravstveno...
Tvoji postovi mi super idu uz naslov teme.... "Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek.."

Para za eutanaziju nema jer su pare pokradene... Sinoć slušam na nekoj radio stanici da u kantonu ima oko 11.000 pasa lutalica i da je nekoliko hiljada njih kastritrano/sterilisano. Pa sada skontaj, jedan Bakirov Audi bi riješio sve probleme u kantonu...
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#44 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by zengi »

@Cober, hvala na boldiranom, ili kako mi u kasabama kazemo podebljanim. :-) Hvala i standardnoj ekipi dobrih forumasa. :-D

Sta ces, papku je i Sarajevo grad.

Nije OT, nego se nadovezujem na temu.
Evo jutros primim nekog covjeka na bus stanici (primam cuke, mace, golubove, vrane, ubice u bjekstvu pred zakonom, hostaplere, putnike namjernike, radnike trece smjene, itd. itd. i ne pitam ko je ko) i tako mi u prici kaze da mu je zena imala mozdani udar i kad je bio na zadnjem pregledu doktorica mu je rekla zeni da mora OBAVEZNO kupiti dva para naocala (za citanje i za daljinu) i to u njenoj privatnoj radnji. Kad su pogledali u toj radnji uspostavilo se da nema naocala ispod 200km pa ih nisu uzeli jer samo on radi. Otisli su u neku drugu radnju i dobili naocale po znatno jeftinijim cijenama (ili ih je vec imala, to nisam bas upratio) ali kad su posli na pregled, zena je naocale stavila u tasnu da je doktorica ne skonta.
Kad je napokon, poslije 4 sata cekanja (a dosli su prvi) primljena, doktorica je odmah pitala gdje su ti naocale. Zena, inace100% invalid, je morala slagati da i ona i muz imaju iste dioptrije pa koriste iste naocale i da zato nisu kupili. Doktorica je ljutito pogledala njene nalaze i rekla joj da nesto nije u redu i da mora da ponovo radi CT i tako to i izbacila je napolje.

Zamolio bih humaniste i pripadnike "ljudskog roda" da odu gore kod te doktorice i da vide sta se desava umjesto da ovdje posipaju svoje bolesne umove sa nekom supljom.

BTW, covjek je inace voditelj na radiju i ne pada mu na pamet da tu pricu medijski proprati jer valjda zna da nema fajde.

Jazznote jarane, sta da ti kazem.... i sam vidis....
E sad pazi ove ekipe kad i dalje bude insistirala na vjesanju i ubijanju i kad im bude drago sto necemo dobiti nikakve pare za pse jer huda doktorica mora da otima od invalidnine pa zato i cuke teba da pocrkaju. Znaci, nema to veze ni sa djecom, ni sa starcima, ni sa visibabama, nego je njima cisto drago da obstruiraju humanost iz ciste zluradosti. Njih kao magnet vuce dobrota bilo koje vrste da joj se suprotstave jer je nesto sto je bolje od njih i cega oni nemaju. Duboko u svjim dusama oni su svjesni toga i mrze sve sto je bolje od njih.
Imaj to na umu kad vidis nekog kako crkava od gladi u kanalu. Mozda je to bas taj i prije nego sto mu pomognes upitaj ga sta on misli o napustenim psima. Ako kaze, jebes pse, treba pomoci ljudima, ne trosi metak na njega niti energiju da ga umlatis halnom motkom nego ga ostavi da crkne.
PS
Ako ti ne bude mrsko, posto je lagan izvuci ga iz kanale (da nam ne zacepi kanal) i ostavi ga negdje podalje od puta da tu sam crkne. :thumbup:
User avatar
otherside
Posts: 4919
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#45 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by otherside »

@zengi,
ovo je totalno OT ali procitavsi tvoj zadnji post, narocito nekoliko zadnjih redova, fakat ne mogu da se upitam kako covjek koji tako razmislja i toliko mrznje, zluradosti i kompleksa prosu u nekoliko recenica, moze voljeti ikoga a kamoli zivotinje?
povezem i ja ljude od tacke A do tacke B, narocito one koji zure, koji su bolesni, stari itd... cujem njihove price, nahranim cuku, macu, kupim hranu kad su akcije za zivotinje u shopping centrima, doniram odjecu,... ali isto tako razumijem da nismo svi isti i da ti "drugaciji" opet imaju svojih problema, kompleksa, frustracija...bas kao i ti @zengi.
oni svoje komplekse mozda istresaju po tebi a ti ces sutra po njima...tako je to u realnom zivotu.
medjutim...daleko od toga da mislim da ljude koje ne dijele ista razmisljanja i djelovanja poput mene treba zatuci, objesiti, gurnuti u kanal...
moderatori, ova tema je falat zrela za zakljucat' - najmanje je ovdje ljubitelja zivotinja a Boga mi i ljudi.
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#46 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by zengi »

otherside wrote:@zengi,
ovo je totalno OT ali procitavsi tvoj zadnji post, narocito nekoliko zadnjih redova, fakat ne mogu da se upitam kako covjek koji tako razmislja i toliko mrznje, zluradosti i kompleksa prosu u nekoliko recenica, moze voljeti ikoga a kamoli zivotinje?
povezem i ja ljude od tacke A do tacke B, narocito one koji zure, koji su bolesni, stari itd... cujem njihove price, nahranim cuku, macu, kupim hranu kad su akcije za zivotinje u shopping centrima, doniram odjecu,... ali isto tako razumijem da nismo svi isti i da ti "drugaciji" opet imaju svojih problema, kompleksa, frustracija...bas kao i ti @zengi.
oni svoje komplekse mozda istresaju po tebi a ti ces sutra po njima...tako je to u realnom zivotu.
medjutim...daleko od toga da mislim da ljude koje ne dijele ista razmisljanja i djelovanja poput mene treba zatuci, objesiti, gurnuti u kanal...
moderatori, ova tema je falat zrela za zakljucat' - najmanje je ovdje ljubitelja zivotinja a Boga mi i ljudi.
Sreca pa si nam ti dosla da nam popravis prosjek.

Prvo boldirano, Pa i ja se pitam, ali ih volim. :)

Drugo, Nije ovo isto kao ja navijam za Sarajevo a ti za Zelju, niti ja volim plavo a ti zeleno. Ovo je nesto puno bitnije.

Trece,
Upravo tako, zato ih ja i istresam jer su dosli nicim izazvani da istresaju svoje komplekse i kad je vec tako, onda nema razloga zasto da ja ne istresam svoje. Ovo je i moj svijet, bas kao sto je na zalost i njihov.
Sta bih ja po tvom misljenju trebao da uradim? Da se rasplacem i da pustim da mi dodju ovdje kakiti malo po mozgu kad god im se prohtije. E pa nece moci!!!

Al sad da ne idemo jos u OT, ako ti ne odgovara ova prica onda siroko ti polje, idi negdje gdje su bolja raja.
Jer kao sto i sama vidis, tek si dosla, nemas stvarno veze o cemu se ovdje debatise, optuzujes ljude koje ne poznajes niti imas kapacitet da ih ikad shvatis, vrijedjas i jos bi sad da moderator zatvori temu.
Sta bi sa postivanjem slobode misljenja, izbora, govora, itd.? Sta bi sa tvojom konstatacijom da su neki ljudi drugaciji?
Pa naravno, kao i svi drugi i ti mislis da je samo tvoje misljenje ok i da su drugi ne tolerantni, glupi, zli i da ih treba cenzurisati i eto zbog toga sto ne volis moja zadnja dva tiri reda ti bi da ukines temu za sve. Znaci, ako mislis da jesi, nisi nista bolja od mene i ostalih.

Četvrto,
Mislis ti bas to, samo nisi svjesna da to mislis. Čini ti se da si fina i tolerantna jer nisi objektivna prema sebi....

Pa fino, navrati opet kad imadnes nesto da nam ovako nagovoris.
Ugodan dan :thumbup:
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#47 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by Cober »

zengi wrote:Jer kao sto i sama vidis, tek si dosla, nemas stvarno veze o cemu se ovdje debatise, optuzujes ljude koje ne poznajes
niti imas kapacitet da ih ikad shvatis, vrijedjas i jos bi sad da moderator zatvori temu.
Ha ha ha, bravo Majstore, opet "u sridu", čitaš ih ko dijete slikovnicu.. trebali bi ti još platiti za psihoanalizu karaktera.. ha ha, pravo u suštinu..

:thumbup:
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#48 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by febo_acm »

Ko su ovdje pozitivni, a ko negativni likovi? :D Ode sve u OT:P


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#49 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by Cober »

Zhìxin wrote:Ko su ovdje pozitivni, a ko negativni likovi? :D Ode sve u OT:P


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Nije OT nego pravo u suštinu, upravo je riječ o ovim likovima, "Kad provedeš život kao: Jad, Ološ i Nečovjek".. :-)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#50 Re: Kad provedes zivot kao jad, olos i necovjek..

Post by Pasiflora »

@zengi iz back :D i on je Don Kihot, a @Cober dobri duh ovog foruma.
@Zhiksin, oni su pozitivci. Drago mi je da si ih upoznao :)
Post Reply