K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#876 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Altsa wrote:Evo gledam ove sirotane kako se pate sa Zrinjskim i dode covjeku da zaplace. Kako losi igraci bez i jedne smisljene i izradene akcije. Ikonic glavna zvijezda sa skoro 40 godina. Tuga.
Ko je smisljo ovaj roster treba mu zabraniti da pridje kosarci jer ovo je zaista 10x veci uzas nego prosle godine. Gledao sam do sada sve utakmice i jedino nesto malo bolje je bilo protiv Vrsca a ovo sve ostalo da te bog sacuva. Sturanovic, Knezevic, Pasajlic i donekle Ikonic....ovo sve ostalo a posebno Residovic, Djelmo, Bradford, Radukic....strasno....a vala i Aco nije ni prosao pored trenera! Ovo je ja mislim najlosija ekipa Bosne u istoriji.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#877 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Altsa »

20 izgubljenih lopti. pa fakticki skoro svaku su izgubili. 8 asistencija na cijeloj utakmici. jebo majku ako necu zaplakati kako je to tuzno izgledalo.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#878 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Muhamed Đakmić »

Bosna će biti na nuli sve dok ne posloži stvari u vlastitoj školi košarke.

Ne znam ko donosi odluke i s kojim ciljem, ali preskaču se koraci u revitalizaciji kluba, a za godinu će se opet kukati kad nestane para.

Seljačka politika, baš kao i kod RK Bosna, ta dva kluba su bila simbol Sarajeva, a sada su simbol svega što ne valja.

Najmlađi igrač je Durak rođen 1997. godine, on je tu reda radi.

Ne znam šta kontaju, ponovo postaviti klub na potpuno pogrešne temelje, gdje će se kompletan budžet ulagati u plate jako skupog igračkog kadra, koji će biti baziran samo na stranim igračima.

I onda će sponzori nakon sezonu ili dvije shvatiti da im takvo nešto fakat ne treba, jer se Bosna ne može pomjeriti iz mjesta, pa će ponovo prestati da ulažu i onda kreće kukanje.

Bosna je još prošle sezone trebala razmisliti o postepenom uvođenju nekoliko mlađih igrača u tim, a ako je već rezultat bio imperativ, ove sezone izgovora nije smjelo biti.

Sve su bacili na ovu ABA 2 ligu, sklopili ekipu polovnjaka gdje zasad dovođenje opravdava samo Knežević i donekle još par pojedinaca, a sada im već nakon dvije utakmice kompletna sezona visi u zraku.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#879 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Velkoski »

ti im daješ godinu, ja jedno dva mjeseca :mrgreen:
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#880 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Muhamed Đakmić wrote:Bosna će biti na nuli sve dok ne posloži stvari u vlastitoj školi košarke.

Ne znam ko donosi odluke i s kojim ciljem, ali preskaču se koraci u revitalizaciji kluba, a za godinu će se opet kukati kad nestane para.

Seljačka politika, baš kao i kod RK Bosna, ta dva kluba su bila simbol Sarajeva, a sada su simbol svega što ne valja.

Najmlađi igrač je Durak rođen 1997. godine, on je tu reda radi.

Ne znam šta kontaju, ponovo postaviti klub na potpuno pogrešne temelje, gdje će se kompletan budžet ulagati u plate jako skupog igračkog kadra, koji će biti baziran samo na stranim igračima.

I onda će sponzori nakon sezonu ili dvije shvatiti da im takvo nešto fakat ne treba, jer se Bosna ne može pomjeriti iz mjesta, pa će ponovo prestati da ulažu i onda kreće kukanje.

Bosna je još prošle sezone trebala razmisliti o postepenom uvođenju nekoliko mlađih igrača u tim, a ako je već rezultat bio imperativ, ove sezone izgovora nije smjelo biti.

Sve su bacili na ovu ABA 2 ligu, sklopili ekipu polovnjaka gdje zasad dovođenje opravdava samo Knežević i donekle još par pojedinaca, a sada im već nakon dvije utakmice kompletna sezona visi u zraku.
Prolse godine je Bosna imala tanak roster ali onaj roster u odnosu na ovaj je euroligaski. I pazi sta urade ....naprave ali ono bas nikakvu ekipu koju je uzgred sastavio Krupalija i odu da igraju na TRI fronta ili bolje receno po svoj prilici sramote se na tri fronta. Ono sta im je prosjecna njemacka ekipa uradila je sramota a jos veca sramota je izgubiti od onakvog Sirokog. Ajde Zrinjski ih je dobio na iskustvo tri igraca i nije problem sto su izgubili nego sto tu nema uopste igre...nikakve...nicega. Postat ce tim na kojem ce se nabijati kos razlika u evropi.......na kojem ce se skupljati bodovi u ABA 2 i koja ce vjerovatno ali na jadevite jade doci dio razigracvanaj za prvaka BiH i ona opet popusiti od Igokee. Ovo je bas nejasna politka u kojoj nisu morali imaqti svojih mladih igraca ali su mogli po BiH pokupiti i te kako talentovanih a samo po baketima 5x boljih igraca nego sto su ovi us rosteru. Ono ....bas nejasno....totalno!!!
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#881 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Altsa »

Da ne bude zabune i Zrinjski je teski odron. 5 minuta Zrinjski nije dao kosa dok je bosna ubacila 3 poena. E onaj ko nije gledao tekmu moze da stvori sliku te sramote od kosarke. Dovlace se stari i istroseni ne talenti dok mladim igracima rok trajanja prolazi. i ko da dode u Skenderiju i gleda ove jadove.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#882 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Muhamed Đakmić »

Altsa wrote:Da ne bude zabune i Zrinjski je teski odron. 5 minuta Zrinjski nije dao kosa dok je bosna ubacila 3 poena. E onaj ko nije gledao tekmu moze da stvori sliku te sramote od kosarke. Dovlace se stari i istroseni ne talenti dok mladim igracima rok trajanja prolazi. i ko da dode u Skenderiju i gleda ove jadove.
Ja sam to i ranije govorio. Napravite nešto što je sarajevsko, što je naše. I ne mislim ovim na nekakvu diskriminaciju igrača sa strane, nego čisto na to da nam kreirate ekipu u kojoj se za nekoga možemo vezati. Tek onda možete očekivati da dođemo da podržimo Bosnu.

Ne može publika osjećati nikakav sentiment prema Bosni, kad se dovede nekakav Cory Bradford od 38 godina. Kog će ti on vraga?

Ovi momci iz Srbije i Crne Gore nisu krivi, ima ih nekoliko od po 22-23 godine, ali ne mogu se oni tek tako uklopiti iz hiljadu razloga. A najviše što će se tu provrtiti godinu dana i onda idu dalje.

Ovako se tjera publika, odnosno oni koji su na granici jednostavno prelome na onu stranu da im je svejedno.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#883 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Muhamed Đakmić wrote:
Altsa wrote:Da ne bude zabune i Zrinjski je teski odron. 5 minuta Zrinjski nije dao kosa dok je bosna ubacila 3 poena. E onaj ko nije gledao tekmu moze da stvori sliku te sramote od kosarke. Dovlace se stari i istroseni ne talenti dok mladim igracima rok trajanja prolazi. i ko da dode u Skenderiju i gleda ove jadove.
Ja sam to i ranije govorio. Napravite nešto što je sarajevsko, što je naše. I ne mislim ovim na nekakvu diskriminaciju igrača sa strane, nego čisto na to da nam kreirate ekipu u kojoj se za nekoga možemo vezati. Tek onda možete očekivati da dođemo da podržimo Bosnu.

Ne može publika osjećati nikakav sentiment prema Bosni, kad se dovede nekakav Cory Bradford od 38 godina. Kog će ti on vraga?

Ovi momci iz Srbije i Crne Gore nisu krivi, ima ih nekoliko od po 22-23 godine, ali ne mogu se oni tek tako uklopiti iz hiljadu razloga. A najviše što će se tu provrtiti godinu dana i onda idu dalje.

Ovako se tjera publika, odnosno oni koji su na granici jednostavno prelome na onu stranu da im je svejedno.
Bosna nekada prije rata je bila ekipa u koju su dolazili talenti iz citave BiH....koja je uvijek imala fenomalne omladinske pogone u kojima sam i sam potekao kao kosarkas kod Zoke Kajmakovica davnih 70-tih.......danas ti talenti i ta talentovana djeca bjeze od Bosne i idu u Sparse, Kos itd itd. Bosna ima vrlo tanaku trenersku postavu i jedino sto je dobro sto su stavili na celo omladinskih selekcija Basovica. Svojevremeno Bosna je bila lijepo pokrenula svoje omladinske pogone i onda se i to rasprsilo sa onom Bosnom koja je punila Skenderiju do vrha. Sta je poenta omladinskih pogona? Poenta je da imaju uzore u seniorima a ovi seniori zaista nikome ne mogu biti uzori. Jos nije kasno da se sve istumba naglavacke i odmah srdacno zahvali pojedinim igracima, Recimo Residovic je totalno beskoristan igrac i za basketa a ne za ozbiljne kosarke i vjerovatno je tu radi majke Edine, sportske novinarke. Cini mi se da nije los onaj crni igrac sto je povrijedjen u prvom kolu ABA 2 a ova dvojca su stvarno cisto bacanje para.
I dobro si fakat ko ce ovo doci da gleda...kome se gleda blamiranje i izivljavnje nad klubom za koji navijas.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#884 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

http://sportsport.ba/bh_kosarka/antunov ... yal/255633

Tako pravite ekipu od nase djece a ne od penzionera!!!
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#885 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Bosna (BIH) v Telenet Giants Antwerp (BEL) - FIBA Europe Cup 2017-18



http://www.fiba.basketball/ls/#13493&13494-A-1
Last edited by hrasno38 on 18/10/2017 20:21, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#886 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Tomahawk11 »

Nepotrebno takmičenje za Bosnu.
Domaća liga, ABA2 i ovo. Previše.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#887 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Tomahawk11 wrote:Nepotrebno takmičenje za Bosnu.
Domaća liga, ABA2 i ovo. Previše.
Slazem se
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#888 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Tomahawk11 »

Ali fakat, gdje ovo ima, igraš juče u gostima, danas kući :-)
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#889 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by al-em »

dobro smo prosli, zamisli da smo danas u belgiji igrali

nadam se da cemo pobijediti u nekoj od narednih utakmica
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#890 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Danas druga utakmica Europa Kupa. Interesantno je da za kupljenu ulaznicu ili Bosne ili rukometne reprezentacije mogu se gledati obadvije utakmice!

al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#891 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by al-em »

ko da nemamo trenera na klupi, nijedne sugestije, primjedbe, da zagalami, da nesto objasni, frajer prekrsti ruke i gleda utakmicu, mogu i ja to za platu raditi
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#892 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

al-em wrote:ko da nemamo trenera na klupi, nijedne sugestije, primjedbe, da zagalami, da nesto objasni, frajer prekrsti ruke i gleda utakmicu, mogu i ja to za platu raditi
Generalno gledajuci sve ono sto su napravili proslu sezonu sada nekako po meni pisaju po tome. Ova strategija koju su izabrali je 100% i totalno pogresna sa ovako losom ekipom i jos losijim trenerom igrati na 3 fronta i sramotiti se protiv skroz lijevih evropskih ekipa koje dolaze iz totalno nekosarkaskih zemalja. U Evropa kupu Bosna sluzi za nabijanje kos razlike......u domacem prvenstvu kiksaju vec na prvoj ozbiljnijoj ekipi (ako se moze zvati ozbiljnom) Sirokim a u ABA 2 gube kuci od Vrsca i od domaceg Zrinjskog. Ako misle da je pobjeda protiv Kaknja i Rogaske koja ne zna da li je posla ili dosla nekakav uspjeh, onda je i dalje Bosna gdje je i bila vrlo vrlo nisko i sto je najgore nize nego prosle godine. prolse godine su odigrali finale prvenstva bare bare sa stabilnim ABA prvoligasem Igokeoma sada ih mlate 5x losiji timovi.
Jebem ti danas u utakmici dva prva beka postignu 2 poena (Knezevic i Pasajlic) a Residovic za 20 minuta 4 poena :? Jedino mi je drago sto je Aco skontao da u klubu ima mladog Alikadica koji je i te kako pokazao da zna igrati i da korisniji od ove dvojice. Trica 2/13....u totalu 34% suta a od toga 10% nije uopste doslo do obruca. Ovo je veceras bilo bas strasno za gledati.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#893 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Tomahawk11 »

Ma cirkus, čuj nekakvom Groningenu ubacili 43 koša.
User avatar
Logovan
Posts: 94407
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#894 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Logovan »

:( :(
Vasiljeviću i ostalim igračima iz prethodne sezone gdje je osvojeno drugo mjesto u Kupu i prvenstvu se duguju tri plate, a nakon mnogobrojnih obećanja Saša je odlučio da tuži Studente. Playmaker koji je karijeru završio upravo u dresu Bosne je rekao da su u redovima bivšeg evropskog prvaka pretjerali sa lažima i obećanjima, te se i ovo moralo da se desi. ''Istina je da sam od prije neki dan podnio tužbu protiv KK Bosna Royal. Nažalost i ovo moralo da se desi'', kratko je rekao Vasiljević za naš portal.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#895 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Tomahawk11 »

Pa nek tuži, yebo ga više i merhamet :roll:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#896 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Muhamed Đakmić »

Dakle debili kao i svi njihovi prethodnici.

Treba ovaj klub ugasiti, iako sam ja prvi zagovarao da se mora spasiti. Nema očito dovoljno zdravih ljudi da ovo spase.

Ponovo se projekat bazira na "Dođem ti".
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#897 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Velkoski »

Velkoski wrote:ti im daješ godinu, ja jedno dva mjeseca :mrgreen:
MOJ ĐAKMA!
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#898 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Muhamed Đakmić »

Velkoski wrote:
Velkoski wrote:ti im daješ godinu, ja jedno dva mjeseca :mrgreen:
MOJ ĐAKMA!
Ja sam samo prognozirao da će Vasiljević i ostali duže trpiti neplaćanje :D

Ali je licemjerno praviti kompletnu onu priču oko dugovanja iz prošle sezone, optuživati ovog ili onog, kad je realno da isto radiš. Fuj.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#899 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by nema me tamo »

jašta nego isto..

Ma Bosna mrtva vec 10 godina..
User avatar
mist
Posts: 1392
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#900 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by mist »

Klosari sjebase i ono malo ostale uspomene na KK Bosnu,bio jednom jedan sampion...
Post Reply