K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Zeljousrcu
Posts: 10
Joined: 24/09/2016 16:20

#726 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Zeljousrcu »

Ovo kako treneri koji su dosli iz Realway-a podrzavaju nase omladinske kategorije nicemu ne vodi. Zadnji vikend Kos je oderao nase juniore 40 razlike. Pa bolje smo se s njima nosili prosle godine kada su igrali samo momci iz Bosne. Novi treneri samo forsiraju momke koji su originalno iz Realway-a, a Basovic to samo nijemo posmatra. Ovakav nacin vodjenja omladinskih kategorija nicemu dobrom za Bosnu ne vodi.
neno#4
Posts: 622
Joined: 07/08/2011 13:36

#727 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by neno#4 »

Tomahawk11 wrote:
neno#4 wrote:Tako je. Kad se digne na nivo ABA lige bice mi ne gledamo ABA ligu mi hocemo Euroligu.
Ko sto je bilo i prije kad je Bosna igrala ABA ligu :-)
Da, jeste..Osim u sezonama 2004/2005 i 2005/2006, posjeta je bila prosjecna..Jednostavno nije "In" bilo ici na utakmice Bosne..
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#728 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by vryzas »

gold'n'brown wrote:Evo prilike da se pokaze ljubav.

https://www.generosity.com/sports-fundr ... o-mi-bosna


Ocekujem od bivsih celnika kluba da uplate bar po 100 milja. :oops:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#729 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Tomahawk11 »

Oni ako uplate po 100 milja, uzece za uzvrat po po miliona bar :oops:
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#730 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by vryzas »

Tomahawk11 wrote:Oni ako uplate po 100 milja, uzece za uzvrat po po miliona bar :oops:
:D
User avatar
avetinja
Posts: 31426
Joined: 19/07/2014 13:31

#731 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by avetinja »

Što grad ne iskešira pare, nije im 180 000 neka cifra. Ma ja, samo nek' narod daje pare. Nek' se sad vlast skupi i nek' Konaković pokaže da voli Bosnu.
User avatar
Logovan
Posts: 94348
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#732 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Logovan »

"Radimo i ulažemo posljednji atom snage da se konsolidujemo i nadam se da ćemo do kraja sedmice imati finalno rješenje gdje bi mogli sa sigurnošću reći da je završen slučaj Vučurović i da dobijamo pravo da se pozabavimo ostatkom problema u KK Bosna", rekao je Krupalija, dodavši:

"Moramo djelovati u više pravaca, moramo tražiti rješenja za preostala dugovanja i moramo vidjeti šta je izvodivo po trenutnom zakonu. Ne želimo nikoga obmanuti i prevariti, ali naš prevashodni cilj je da spasimo klub. Želimo sanirati dug, postoje rješenja do kojih nije lako doći, ali jedan sveobuhvatni plan će biti prezentovan Skupštini na sljedećoj sjednici i ona će morati dati zeleno svjetlo da se krene u tom pravcu", jasan je Krupalija, koji je istakao da je veliku pomoć Bosni pružila Vlada Kantona Sarajevo, a da očekuje da će se i druge nadležne institucije na nivou Federacije i države uključiti u riješavanje problema bivšeg prvaka Evrope.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72784
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#733 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Velkoski »

snap back to reality

poluprazna Skenderija večeras :)
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#734 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Filter »

Velkoski wrote:snap back to reality

poluprazna Skenderija večeras :)
ne moze se uvijek doci, oglasavanje im je malo mrljavo, zima, raja se pozabijala po kucama i toplim brlozima...
u subotu igraju sa sparsima, planirao sam to pogledati
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72784
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#735 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Velkoski »

U petak u 18:30, za vikend Hasetov turnir
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#736 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Filter »

Velkoski wrote:U petak u 18:30, za vikend Hasetov turnir
23. vidi fakat petak, ja mahinalno prebacio na subotu. opet u D1.
Zeljousrcu
Posts: 10
Joined: 24/09/2016 16:20

#737 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Zeljousrcu »

U nedjelju smo u okviru omladinske lige KS opet potuceni. Ovaj put u kategoriji juniora od ekipe Gen-a. Opet je trener pravio nelogicne izmjene i na parketu drzao momke iz bivseg Realway-a naustrb momaka iz Bosne. Ako smo se vec spojili onda smo trebali postaviti i dio trenera iz Bosne, a ne samo iz Realway-a. Ovako kako se radi nista necemo napraviti od naseg omladinskog pogona. Rezultat je da nismo uspjeli pobijediti nijednu prvu ekipu u kategoriji juniora.
User avatar
Logovan
Posts: 94348
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#738 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Logovan »

Bosna postigla dogovor sa Vučurovićem. :thumbup: :thumbup:
Zeljousrcu
Posts: 10
Joined: 24/09/2016 16:20

#739 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Zeljousrcu »

Nasi juniori se vracaju iz Splita sa omjerom 0:3 i kos razlikom -140. Izgubili smo sve utakmice i nismo imali igre uopste, sto je najgore. Dovoljno je pogledati broj nasih asistencija i sve ce biti jasno. Jednostavno trener koji vodi juniore nije dorastao svom zadatku a jos pri tom neosnovano favorizuje odredjene igrace. Pa samo prije godinu dana sama Bosna bez Realway-a je dobijala npr. Dubravu iz Zagreba ili gubila sa neznatnom razlikom od istog Partizana u istoj ovoj generaciji, a sada nas dere kako ko hoce. :(
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#740 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by dulekrele »

Ne znam koliko je dobra fuzija Bosne i Realwaya i za jedne i za druge. Al je sigurno jedno da su treneri koji rade sa djecom ne strucni. Sve svaljivati na Realway nije posteno s obzirom da Bosna uopste nije imala ekipe sa djecom koje su mogle parirati i jednoj drugoj ekipi. Taj Realway ih je redovno uzimao ko lopatom. Uglavnom su bili kanta za nabijanje.

Favorizovanje jednih igraca na ustrb drugih je izuzetno losa stvar i ne donosi nista dobro osim ne zadovoljstvo zapostavljenih. Ne znam kako je sada ali prije je jedna petorka igrala jedno poluvrijeme dok je druga igrala drugo poluvrijeme.
Zeljousrcu
Posts: 10
Joined: 24/09/2016 16:20

#741 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Zeljousrcu »

dulekrele wrote:Ne znam koliko je dobra fuzija Bosne i Realwaya i za jedne i za druge. Al je sigurno jedno da su treneri koji rade sa djecom ne strucni. Sve svaljivati na Realway nije posteno s obzirom da Bosna uopste nije imala ekipe sa djecom koje su mogle parirati i jednoj drugoj ekipi. Taj Realway ih je redovno uzimao ko lopatom. Uglavnom su bili kanta za nabijanje.

Favorizovanje jednih igraca na ustrb drugih je izuzetno losa stvar i ne donosi nista dobro osim ne zadovoljstvo zapostavljenih. Ne znam kako je sada ali prije je jedna petorka igrala jedno poluvrijeme dok je druga igrala drugo poluvrijeme.
Nije nikada Bosna gubila velikom razlikom od ove generacije Realwaya, a vrlo cesto su ih znali i pobijediti. Ova generacija Bosne je u pionirskoj kategoriji bila ispred Realway-a. To se moze provjeriti lako jer su podaci jos dostupni na internetu. To je jos iz vremena dok je Semir Karic igrao za Realway.
Kao sto i sam kazes, vrlo je tuzno da treneri koji su dosli iz Realway na tako perfidan nacin provode favorizovanje odredjene djece. Valjda hoce djeci iz Bosne da pokazu kako ce im zivot inace biti nepravedan. To se vidjelo odmah of fuzije dva kluba u omladinskim kategorijama, eliminacije boljih igraca Bosne na odredjenim pozicijama i njihovog prakticnog izbacivanja iz kluba, nemilosrdnog forsiranja odredjenih igraca, nevodjenja odredjene djece na turnire do odsustva bilo kakve taktike. Najbolji pokazatelj su ovakvi turniri gdje se iz cijele ststistike vidi koliko ko igra i koliki indeks korisnosti ima. Rukovodstvo, ako iole voli Bosnu mora pod hitno nesto preduzeti na ovom planu.
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#742 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by dulekrele »

Ja sam pratio sadasnje kadete i oni su redovno dok su bili mlade kategorije rasturali Bosnine ekipe. Bosnina djeca im nisu bili ni do koljena. Jedino je Realway gubio redovno od Sparsa i ako su nekad znali i njih uzeti. Kakva je sada situacija ne znam ali to da se favorizuju neki igraci nije samo svojstveno kosarci. To je prisutno u svim sportovima. Igra onaj koji ima poznatijeg babu.
Zeljousrcu
Posts: 10
Joined: 24/09/2016 16:20

#743 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Zeljousrcu »

dulekrele wrote:Ja sam pratio sadasnje kadete i oni su redovno dok su bili mlade kategorije rasturali Bosnine ekipe. Bosnina djeca im nisu bili ni do koljena. Jedino je Realway gubio redovno od Sparsa i ako su nekad znali i njih uzeti. Kakva je sada situacija ne znam ali to da se favorizuju neki igraci nije samo svojstveno kosarci. To je prisutno u svim sportovima. Igra onaj koji ima poznatijeg babu.
Pratim i ja omladinsku kosarku i znam da situacija nije bila takva. Kao sto rekoh sama Bosna je prije godinu dana dobijala zagrebacku Dubravu, a sada kombinovani ti. Bosne i Realway ne moze nikoga da dobije. Iz Splita su se vratili sa -140 kos razlikom. Takodje je falsifikat da.na stranici Realway pise kako su oni ucestvovali na turniru sampiona. Tim koji je ucestvovao na ovom turniru se zove Bosna Royal, a Realway nikada nije bio sampion Evrope.
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#744 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by dulekrele »

Zeljousrcu wrote:
dulekrele wrote:Ja sam pratio sadasnje kadete i oni su redovno dok su bili mlade kategorije rasturali Bosnine ekipe. Bosnina djeca im nisu bili ni do koljena. Jedino je Realway gubio redovno od Sparsa i ako su nekad znali i njih uzeti. Kakva je sada situacija ne znam ali to da se favorizuju neki igraci nije samo svojstveno kosarci. To je prisutno u svim sportovima. Igra onaj koji ima poznatijeg babu.
Pratim i ja omladinsku kosarku i znam da situacija nije bila takva. Kao sto rekoh sama Bosna je prije godinu dana dobijala zagrebacku Dubravu, a sada kombinovani ti. Bosne i Realway ne moze nikoga da dobije. Iz Splita su se vratili sa -140 kos razlikom. Takodje je falsifikat da.na stranici Realway pise kako su oni ucestvovali na turniru sampiona. Tim koji je ucestvovao na ovom turniru se zove Bosna Royal, a Realway nikada nije bio sampion Evrope.
Izvini drug ali ja vise vjerujem osobi koja sada igra u kadetima A nego tebi. Sadasnjim kadetima koji su dosli iz Realwaya kada su oni bili mlade kategorije Bosna nije mogla opepeliti. Ja sam vecinu tekmi gledao i znam to. Redovno su ih uzimali. Za ostale kategorije ne znam jer me nisu zanimale. Zbog toga u sadasnjim kadetima A igra vise igraca iz Realwaya jer su kvalitetniji i bolji od Bosninih kojih takoder ima u kadetima A ali u manjem broju + par igraca iz Kosa i Sparsa koji su presli. Po mojim saznanjima igraci koji su dosli iz Bosne se cak vise favorizuju nego iz Realwaya. Ponavljam informacije su samo za ekipu Kadeta A za ostale ne zna nista. Sasvim je moguce da je situacija sa ostalim kategorijama takva kakvu ti predstavljas. Zaista ne znam.
Zeljousrcu
Posts: 10
Joined: 24/09/2016 16:20

#745 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Zeljousrcu »

dulekrele wrote:
Zeljousrcu wrote:
dulekrele wrote:Ja sam pratio sadasnje kadete i oni su redovno dok su bili mlade kategorije rasturali Bosnine ekipe. Bosnina djeca im nisu bili ni do koljena. Jedino je Realway gubio redovno od Sparsa i ako su nekad znali i njih uzeti. Kakva je sada situacija ne znam ali to da se favorizuju neki igraci nije samo svojstveno kosarci. To je prisutno u svim sportovima. Igra onaj koji ima poznatijeg babu.
Pratim i ja omladinsku kosarku i znam da situacija nije bila takva. Kao sto rekoh sama Bosna je prije godinu dana dobijala zagrebacku Dubravu, a sada kombinovani ti. Bosne i Realway ne moze nikoga da dobije. Iz Splita su se vratili sa -140 kos razlikom. Takodje je falsifikat da.na stranici Realway pise kako su oni ucestvovali na turniru sampiona. Tim koji je ucestvovao na ovom turniru se zove Bosna Royal, a Realway nikada nije bio sampion Evrope.
Izvini drug ali ja vise vjerujem osobi koja sada igra u kadetima A nego tebi. Sadasnjim kadetima koji su dosli iz Realwaya kada su oni bili mlade kategorij e Bosna nije mogla opepeliti. Ja sam vecinu tekmi gledao i znam to. Redovno su ih uzimali. Za ostale kategorije ne znam jer me nisu zanimale. Zbog toga u sadasnjim kadetima A igra vise igraca iz Realwaya jer su kvalitetniji i bolji od Bosninih kojih takoder ima u kadetima A ali u manjem broju + par igraca iz Kosa i Sparsa koji su presli. Po mojim saznanjima igraci koji su dosli iz Bosne se cak vise favorizuju nego iz Realwaya. Ponavljam informacije su samo za ekipu Kadeta A za ostale ne zna nista. Sasvim je moguce da je situacija sa ostalim kategorijama takva kakvu ti predstavljas. Zaista ne znam.
Ok. Ja opet vecinom pisem o sadasnjim juniorima. Zalosno je sto treneri neznalice provode nepravdu nad djecom, a rukovodstvo Bosne to nije i jos uvijek i ne prati. Hvala na tvojim komentarima.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#746 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Muhamed Đakmić »

http://sport1.ba/musko-kosarkasko-prven ... stup/73443

Malo se zakotrljalo, moglo bi biti svašta naredne sezone.
User avatar
Logovan
Posts: 94348
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#747 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Logovan »

Vratit će nam se Bosna u Regionalnu ligu. :thumbup: :izet:
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#748 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Logovan wrote:Vratit će nam se Bosna u Regionalnu ligu. :thumbup: :izet:
Lijepo bi bilo ali samo ako ne bi bili kanta za nabijanje.....
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#749 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by vade_mecum »

hrasno38 wrote:
Logovan wrote:Vratit će nam se Bosna u Regionalnu ligu. :thumbup: :izet:
Lijepo bi bilo ali samo ako ne bi bili kanta za nabijanje.....
samo pod klauzulom da utakmica pocinje sa 30:0 za bosnu :D
User avatar
Logovan
Posts: 94348
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#750 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Logovan »

hrasno38 wrote:
Logovan wrote:Vratit će nam se Bosna u Regionalnu ligu. :thumbup: :izet:
Lijepo bi bilo ali samo ako ne bi bili kanta za nabijanje.....
Pa moraš u početku biti kanta za nabijanje, barem mislim da su male šanse da bude drugačije. Kasnije kako sezone prolaze, radiš na jačanju kluba u svakom smislu i prestaneš biti kanta za nabijanje.
Post Reply