Jusuf Nurkić

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#6676 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Point. »

spree wrote:
Point. wrote:
spree wrote:Igrao je, imao je 20 10 i bio najbolji igrač. Valjda ce opet igrati i to je jedino bitno. A ove gluposti za koga navija, sta slusa je apsolutno nebitno.

Edit: najjace od svega je da mu navijac profasistickog kluba iz rima spocitava sto navija za partizan :-) .
Po cemu je Lazio profasisticki klub? Lazio se svojih huskaca otarasio odavno, Partizan je otvoreno cetnicki klub na cijim utakmicama citav stadion dan danas pjeva zlocincima.
haj recimo da se jesu otarasili. jesi li ti prije nego su se otarasili toga navijao za lazio? ili haj ovako da lazio ima veze sa profasistima, ti onda ne bi navijao za lazio?
Jesam pa sta. Sta se skandira po Italiji mene ne dotice bas puno, i talijani su bagra na svoj nacin no oni ne spominju Srebrenicu na dnevnoj bazi i nisu otvoreni cetnici ko ovi vamo. U Laziju imas Lulica koji je mini Tito za navijace dok bi u recimo Partizanu bio balija i jebavali mu majku dsn danas.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#6677 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by nema me tamo »

Hahahahahaha nisi svjestan kako mu ne bi jebavali majku balijsku u Partizanu vec bi ga gotivili više nego svoje Srbe..

Imaš milijardu primjera i kod navijaca Zvezde isto gdje su muslimane crne docekali s ljubavlju :D
Samo kad gledaš ono nacionalne repke i to je druga stvar, a kad igraju za njihov klub to je vec drugo..
Jusufa bi obožavali u Beogradu.


https://www.youtube.com/watch?v=RswUyPkmJ2w


2014
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#6678 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by pirmin »

Da, da, puno je ljubavi u BG...

https://youtu.be/ZY6qiJ4Fe-0
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#6679 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by nema me tamo »

Cuj pobjegli mu roditelji u Beograd 92
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#6680 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Vega_Brothers »

Harisa Brkića da mu ime nije tako varljivo niko ga ne bi ni smatrao ičim drugim do Srbinom, on je uvijek i naginjao Srbiji i Beogradu ne pokazujući emocije prema BiH. Također, nema nikakvog dokaza da je ubijen jer je bio "Haris", uostalom on je bio ljubimac Grobara.

Otišlo se neukusno daleko od teme.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#6681 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by nema me tamo »

Pa i Srbin je.

Drugo je kad se mi upalimo kad nam kazu da su pravoslavci koji su branili Sarajevo Srbi..
Eh tako i vi isto trebate njega smatrati Srbinom nikakvih dodirnih tački on s nama nije imao osim imena.
Uostalom svake godine turniri se prave u njegovo ime i ide mu se na grob.

Al' stvarno glupa prica i s ovim što je postavio je bas daleko otisao, al' dobro ne ocekujemo valjda da svako ima pamet.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6682 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

Nurkic supak u LAu a nece da se javi da popijemo pice. Ja bi platio ako je do toga stalo.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#6683 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by nema me tamo »

Šta ces s njim na picu podržavaj ga preko ekrana i to ti je to.
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6684 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by spree »

Pa da bude ko sa jaretom. Ja platio pice juka skrtac :D
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6685 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by spree »

Igrao je, imao je 20 10 i bio najbolji igrač. Valjda ce opet igrati i to je jedino bitno. A ove gluposti za koga navija, sta slusa je apsolutno nebitno.

Edit: najjace od svega je da mu navijac profasistickog kluba iz rima spocitava sto navija za partizan :-) .[/quote]
Po cemu je Lazio profasisticki klub? Lazio se svojih huskaca otarasio odavno, Partizan je otvoreno cetnicki klub na cijim utakmicama citav stadion dan danas pjeva zlocincima.[/quote]

haj recimo da se jesu otarasili. jesi li ti prije nego su se otarasili toga navijao za lazio? ili haj ovako da lazio ima veze sa profasistima, ti onda ne bi navijao za lazio?[/quote]
Jesam pa sta. Sta se skandira po Italiji mene ne dotice bas puno, i talijani su bagra na svoj nacin no oni ne spominju Srebrenicu na dnevnoj bazi i nisu otvoreni cetnici ko ovi vamo. U Laziju imas Lulica koji je mini Tito za navijace dok bi u recimo Partizanu bio balija i jebavali mu majku dsn danas.[/quote]
Point. wrote:
Vega_Brothers wrote:Vi očito očekujete od njeg da bude kompletna ličnost, da igra uvijek za reprezentaciju, daje 20 poena i 10 skokova, sluša Šopena, čita Jesenjina i navija za Sarajevo. Ja bih se zadovoljio sa onih 20 poena i 10 skokova pa nek i sluša Baju i navija za Partizan, ali sad za sad ni to nije sigurno
On niti igra za reprezentaciju BiH, niti zabija 20 poena i 10 skokova, ne cita Jesenjina, ne navija za Sarajevo niti za bilo koji drugi beha klub. Drazi mu Partizan. One je, prema ovome, nikakva, prazna licnost.
Ne znam da li citas Jesenjina, ali ostale kriterije ispunjavas. U naslovu teme fino pise juka kosarkas. Zar treba suditi o njemu kakva je licnost? Kao kosarkas je predobar, posebno za nas i jedino nas to treba interesovati. Iako glup ovaj način da se ne pojavi na pripremama ipak se znalo da nece igrati predkvalifikacije, jer nece moci igrati ni kvalifikacije. Eno jokic ne igra prvenstvo za Srbiju pa ga ne razapinju. Juka ce igrati kad budu mogli igrati nba igraci i to je to.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#6686 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Point. »

Pa zbog njega je prosli Savez podnio ostavku, a i ovaj ga je krenuo prozivati. Znaci ima ipak i do njegove licnosti, koja utice na nasu reprezentaciju. Niko ga ionako nije prozivao zato sto neigra nego zbog nacina njegovene/komunikacije.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#6687 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by nema me tamo »

Point. wrote:Pa zbog njega je prosli Savez podnio ostavku, a i ovaj ga je krenuo prozivati. Znaci ima ipak i do njegove licnosti, koja utice na nasu reprezentaciju. Niko ga ionako nije prozivao zato sto neigra nego zbog nacina njegovene/komunikacije.

Zbog njega napustili?

Kad se išta u ovoj državi napustilo zbog obraza moj ti, napustili ljudi jer su se dovoljno nakrali nisu više imali knjiga gdje mogu sakrit crna poslovanja.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#6688 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Point. »

Dobro, recemo da je tako.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6689 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

nema me tamo wrote:Šta ces s njim na picu podržavaj ga preko ekrana i to ti je to.
da se slikam i da ga pitam ima li kakvih dobrih ulaznica za mene da ga podrzavam :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#6690 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by It_is_a_Leclerc »

Point. wrote:Pa zbog njega je prosli Savez podnio ostavku, a i ovaj ga je krenuo prozivati. Znaci ima ipak i do njegove licnosti, koja utice na nasu reprezentaciju. Niko ga ionako nije prozivao zato sto neigra nego zbog nacina njegovene/komunikacije.
Opet i ponovo - niko nije otjerao staro rukovodstvo saveza, već je ljudima istekao mandat i skuladno statutu KS BIH sad njime MORAJU upravljatii ljudi iz RS, pa će onda Hrvati. I onda opet Bošnjaci. To je uklesano u kamen, piše u Statutu. Jedino da istetoviram, pa bi valjda bilo lakše da se ovo upamti.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#6691 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Thorgerson »

Point. wrote:Dobro, recemo da je tako.
Mandat istekao? Halo, pa koliko god smo zaglibili nismo sjeverna koreja...valjda 5 godina traje mandat i cao. Evo objasnio ti je @It_is_a_Leclerc
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#6692 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Vega_Brothers »

Sasvim je realno da ga nećemo gledati u dresu reprezentacije sve do EP 2021., a tada će već biti bliži tridesetoj nego dvadesetoj, bez da je do tada ostavio ikakav ozbiljniji trag u seniorskoj reprezentaciji. I sa tom 2021. godinom je puno AKO: ako se plasiramo, ako baš tog ljeta ne bude povrijeđen ili "povrijeđen", ako baš to ljeto ne bude potpisivao novi ugovor. AKO.

Ne smatram da je to samo Jusufova krivica, ima tu i do Saveza koji očekuje da će dolaskom NBA igrača zamaskirati sve nagomilane probleme pa se onda srde kad ne dođu, ali očito je da Jusuf baš i nije od onih igrača koji će uvijek pronaći način da nastupe za reprezentaciju, više je to kod njeg ako nema ništa pametnije raditi pa hajde.

Ono što bi ja volio je da i igrači, i Savez, i stručni štab i navijači dođu do većeg nivoa svijesti: Da igrač jednostavno kaže da ne želi nastupiti reprezentaciju ovo ljeto, bez suvišnih objašnjenja, bez "uvijek mi je bila čast igrati za Bosnu i Hercegovinu", bez izmišljanja povreda. Da to Savez, stručni štab i navijač prime stoički, bez drame, velikih riječi i javnih saopćenja, neće - ne mora, ako bude htio naredni put dobrodošao i završena priča, hajdemo se baviti onima koji su tu!

Meni su ti igrači i njihovi jeftini PR - i najgori dio priče. Očajnički imaju potrebu da se predstavljaju kao patriote ove Države a kad treba igrati za reprezentaciju hladan znoj ih oblije, naravno prvi su kad treba patriotizam pokazati patetičnim statusima, čestitkama za Dan državnosti i sličnim gadarijama. Ono si što radiš, a ne ono što govoriš, a oni ono što trebaju raditi - igrati za reprezentaciju jednostavno ne čine. I kad dođu došli su nafurani sa namjerom da ne poštuju nikog, da nas "počaste svojim prisustvom" kako je to Dule rekao.

Teletović je sa saopćenjem vezano za nenastupanje u ovim predkvalifikacijama bio najbliži onome što smatram da treba težiti: Nije izmislio da je povrijeđen kad je rekao da neće nastupiti. Naravno još uvijek to nije idealno, morao je on pričati kako voli BiH i kako će još igrati ako se promjeni sistem kvalifikacija?, sve je to nepotrebno, ali shvatit ću njegovo saopćenje kao prvi korak ka danu kad će igrači bez ikakvog ustezanja govoriti da jednostavno neće da igraju to ljeto, kratko i jasno.

Do tada, čak će nas i jedan Đedović ubjeđivati kako on voli Bosnu i Hercegovinu i da to ne treba dovoditi u pitanje. Eto to je meni problem, nije što se odrekao državljanstva, nije što ne igra za reprezentaciju, ali kad počne pričati da on voli Bosnu i Hercegovinu, tad me bijes uhvati.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#6693 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Thorgerson »

@Vega_Brothers :thumbup:

To su ti ovi savjetnici, pr strucnjaci, ligate i sl.

Ono reci ti levatima prvo da volis drzavu, bla, bla..onda reci da nes doc, znas malo ono ublazi sve to...

Nidje veze, nije niko ovca jbt. Djedovic hladno kaze da hoce da igra, ali nece da izgubi drzavljanstvo. Ali hoce da igra. Iako zna da je to nemoguce. Ali eto hoce covjek iz sveg srca, samo eto nek mu srede papire. Kaze mu se moras se odreci njemackog drzavljanstva. Nece. Ali eto on bi igrao, ako bi to moglo da prodje, da ima dva drzavljanstva, sto je ravno SF. :-)


Iskreno, ako ce Teletovic i Nurkic i ostale "zvijezde" dolaziti da rade ono sto su radili u proslim kvalifikacijama, nek ne dolaze. Mislim pojave se tu, kao da su bogom dati. Moras ih tetositi, ne do bog im nesto prigovoriti. Postivanje trenera je za njih nepoznanica. Mislim mases rukom treneru da neces da izadjes itd, halo ba? :-)

Nek igra omladina i ko hoce da igra. Ionako mi nemamo sanse da se plasiramo na SP. Graditi repku za EP 2021 i kraj price. Napraviti neki sistem, strategiju, dakle to su 4 godine. Moze se puno stvari uraditi i napraviti.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#6696 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Mali_Vuk »

Slušam pjesmu i ne mogu da vjerujem :shock: :D


User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6697 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Edin H. »

Mali_Vuk wrote:Slušam pjesmu i ne mogu da vjerujem :shock: :D


Bosnian beast :D
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#6698 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Mali_Vuk »

Al fakat :lol:
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6699 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

Nurkic je supak najveci. Bio u Santa Monici ovo ljeto, ja znao i u kojem je hotelu bio, pisem na twitteru da dodjem kad bude na plazi da ga upoznam a supak ne odgovara, a ima vremena pisati one gluposti. Docice on u LA, ima kartu u prvom redu da kupim samo da mu jebem sve po spisku.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#6700 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by MOSALJOZE »

:lol:
Ovo mora na onu temu best of :lol:
Post Reply