Jusuf Nurkić

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#6626 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Murat Sabanovic »

hakovao mu twiter harun :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#6627 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by dječak sa šibicama »

Nije njemu slucajno Maca Diskrecija Nurkic rodica.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20531
Joined: 12/08/2013 12:51

#6628 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by insaneinthebrain »

puko juka totalno, kad mislis da ne moze gore uvijek te iznenadi. :zzzz:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#6629 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by kakavdanakneiskustvu »

sa source.ba

Koliko sam samo puta ustao u neka doba noći/jutra kako bih gledao utakmice Denver Nuggetsa i Portland TrailBlazersa? Više ni sam ne znam broj. Koliko sam puta samo bio razočaran kada treneri nisu vjerovali Jusufu Nurkiću, pa su ga ostavljali na klupi? Više ni sam ne znam broj takvih razočarenja.

Koliko sam puta samo psovao NBA i sve one kvazicentre koji primaju milione da stoje ispod koša, a slobodno bacanje da pogode im je ravno odlasku na Mjesec. Znao sam da Jusuf Nurkić to može itekako bolje. Najbolje. Psovao sam sebi, jer sam ustao u četiri sata ujutro, iako moram na posao od osam sati, psovao trenerima jer Jusuf nije igrao. Nikada nisam psovao Jusufu pa ako bi imao šut 2/11. Bilo je bitno samo da igra. Neka se bosanska zastava vijori tamo negdje daleko. Preko okeana. U srcu Sjedinjenih Američkih Država. Neka i oni znaju ko je i šta je Bosna. Neka znaju ti Ameri gdje je Bosna. Neka znaju da je naš Juka upravo iz te Bosne. Aj em from Bosnia tejk mi tu Amerika.

Koliko sam puta sam sebi ponavljao i ubjeđivao svoju intuiciji da Juka nije obični "nafuranko" kojeg su promijenili američki milioni i koji voli ovu zemlju. Iz dna duše. Moje srce je bilo kao Trebević kada sam prije nekoliko mjeseci čuo informaciju da gradi dvoranu u Sarajevu i da će na tom mjestu napraviti školu košarke. Skidam ti kapu, majstore. Halal ti vjera, ljudino. Bosanska. Tvrdoglava. Ponosna. Frajerska. Šmekerska. Koliko mi je samo bilo drago zbog toga.

Koliko sam puta samo sam sebi ponavljao da je Jusuf sinoć imao tripl-dabl učinak, da je oborio tamo nekakve rekorde koje ne pamte ni navijača Portlanda, koje ne pamti ni veliki Clyde Drexler, da je Nikoli Jokiću pokazao kako se igra košarka kada ga je u okršaju Denvera i Portlanda za doigravanje rastavio na proste faktore.

Koliko sam puta sam sebi ponavljao da je Juka napravio nešto što su prije 30 ili 20 godina posljednji put napravile takve ogromnoće kao što su Sir Charles Barkley i Shaquille O'Neal. Koliko sam samo sebi puta ponovio da je Juka Bosanac i da pored njegovog imena stoji zastava Bosne i Hercegovine. Srce. Trebević. Ponos. Sve.

Koliko sam puta samo povjerovao da ćemo napokon imati košarkašku reprezentaciju zbog koje se isplati uzeti kredit, posvađati se sa ženom, odreći se odlaska na godišnji odmor, odsustvovati sa posla i otići na taj je**** Eurobasket i gledati naše momke. Koliko sam puta samo pomislio da napravim takvu ludost. Koliko sam puta samo pomislio da bi mi ta ludost bila možda i posljednja. Ali, avaj.

Koliko puta sam sve oko sebe, prijatelje, poznanike, porodicu, kolege novinare, dušmane i klošare uvjeravao da Jusuf Nurkić nije to kako ga mediji predstavljaju. Koliko sam puta sve njih uvjeravao da naš Juka nije uobraženko kojem je reprezentacija Bosne i Hercegovine samo slovo na papiru. Koliko sam im puta samo govorio da griješe. Koliko puta. Koliko puta.

Harise, kakva si ti budala bio! I potpuno nevezano da li je Jusufov Twitter nalog hakovan ili ne, te da li je njegov posljednji tweet (kojeg dijele mediji širom BiH) napisao haker ili lično on.

"Halo, patriote, šta ste učinili za Bosnu, osim komentara, da je učinite ponosnom", napisao je Jusuf Nurkić danas na Twitteru.

Sve one neprospavane noći. Sve one psovke. Sva ona "ronđanja" supruge koja se ne može načuditi mojoj zaluđenosti NBA ligom i našim momcima preko okeana i ustajanju u "gluho" doba noći. Svi oni sati spavajućeg umiranja i patnje na poslu nakon neprospavanih noći. Sve one nade da ću napokon nekada otići direktno u dvoranu u kojoj BiH igra Eurobasket. Sve one pregledane utakmice od vremena kada je Gordan Firić poslao Litvance u sevdah. Sve one suze koje su same tekle kada nam nisu pomogle ni Mirzine ludorije sa parkinga protiv Kleize i njegovih Litvanaca. Sve one neprospavane noći nakon toga i žal jer smo mogli da budemo u četvrtfinalu tog Eurobasketa. Da se "šopamo" sa najjačim. Ljubav i opsesija nemaju cijenu, a prodaju se po užasno skupoj cijeni.

E moj Jusufe, patrioto, lako je biti patriota preko okeana. Lako je palamuditi i pričati o patriotizmu, a svom voljenom timu i narodu koji ustaje ujutro u četiri da te gleda i da navija za tebe otkažeš preko Facebooka. Ostaviš ga kao posljednjeg kera u mračnoj ulici. Na kiši.

E moj Juka, majstore, lako je prozivati sve one koji te dobronamjerno kritikuju jer te smatraju ponosnim sinom ove zemlje. Lako je imati puna usta ove zemlje, a ne odazvati se Duletu Vujoševiću. E moj Juka, lako je mnogo toga.

Probaj samo nekad, ustati u četiri ujutro, i sjetiti se svih nas koji smo toliko odvojili od svojih života da se sjetimo tebe.

Je li to umiranje za ovu zemlju? Je li to ljubav prema Bosni i Hercegovini? Je li to žrtva za ovu zemlju? Je li to patriotizam? Je li to opsesija učahurena u lik i djelo Michaela Jordana ili Kobeja Bryanta? Misliš li da bi se oni tako lako odrekli izazova?

E moj Juka. E moj majstore...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#6630 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by dječak sa šibicama »

sto ne mogu ni ove patetike... ja ustajao u 3 ujutro eeee
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#6631 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by nema me tamo »

Naježio sam se od gluposti, autora treba nogom nabit.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#6632 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by strong69 »

Je li mu nalog jos uvijek hakovan? :zjev:
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6633 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

U Bosni je teze biti domar nego novinar.
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#6634 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Vega_Brothers »

Nadam se da će i ovaj novinar Sourcea izaći sa informacijom da mu je neko hakovao profil
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#6635 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by peepeep »

dječak sa šibicama wrote:sto ne mogu ni ove patetike... ja ustajao u 3 ujutro eeee
A šta ako smo sjedili do 3 :-? to se ne broji? :(
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#6636 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by It_is_a_Leclerc »

dječak sa šibicama wrote:sto ne mogu ni ove patetike... ja ustajao u 3 ujutro eeee
Ovi na ovom sourceu svako malo menstruiraju o svom patriotizmu, ranjenoj bosni, suzi bosanskoj koja je puštena zbog ofsajda u Manausu, i tako to. Ono, prestanite srati više.

Jusuf Nurkić je rezidentni predstavnik konzultata Bosne i Hercegovine, već sportaš s imenom i prezimenom koji sve što radi radi za sebe, svoj bankovni račun i svoj lični uspjeh. Ne mora baš sve biti balkanizam i patriotizam.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#6637 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by pirmin »

Podrska za Yusufa u ovim teskim trenucima! :bih:
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#6638 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by FreakyStyley »

Kakodobro rimue brat moi liepi valjda se neche prodat za pare masonima ko Buba i Djala.

"Mogu da psuju, mogu da pljuju, nemaju pameti, al sipaju huju" - J. Nurkic

Dje ste sada mishevi?
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#6639 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by relativno84 »

Image
:lol:
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#6640 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by bersK »

relativno84 wrote:Image
:lol:

Jesam ja jedini kojem Hukić liči na Dinu Selimovića?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#6641 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by It_is_a_Leclerc »

Evo i Mirze Teletovića na slici. On koji je odbio reprezentaciju bukvalno kad god je mogao, uslovljavao Sabita Hadžića da on igra ili neće doći, odbio otići na najvažniju utakmicu kvalifikacija jer mu se "ne ide avionom"... BUAHAHAHAHA !

Lažni patriota.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#6642 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by FreakyStyley »

Tacno, Teletovic uopste ne pripada tu.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6643 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by spree »

Ja dobre emisije na Twitteru :lol: . Jebi ga znali smo da nije najpametniji. Ovo je malo veci nivo gluposti, ali uostalom njegov profil i njegova odluka sta ce pisati. Ne konta da su trolovi, ili se samo zajebava iz dosade. Na kraju je nebitno, ono sto je bitno je da on nama treba i valjda se nekada u budućnosti odazove da igra za reprezentaciju.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#6645 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by bingov buraz »

Opet ce Portland zavrsiti ispred Denvera.
User avatar
House
Posts: 46704
Joined: 17/03/2010 15:36

#6646 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by House »

i opet će juka razmontirati nuggetse
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#6647 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Nadzorna_ploca »

Uz Allahovu pomoc svakako.
User avatar
hrasno38
Posts: 31428
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6648 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by hrasno38 »

relativno84 wrote:Image
:lol:
Ne valja ova slika jer Mirza nije ni u mislima bio UVIJEK!!!
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#6649 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by bingov buraz »

a i Hukic je znao izostati
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#6650 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Vega_Brothers »

Slovenac Hukić

Sa pojedinima smo bili jači kad nisu nego kad jesu tu

Gledam crnca minut i kontam je li ovo Domercant ili Teri Bosanac :lol:
Post Reply