Jusuf Nurkić

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6501 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

relativno84 wrote:Mucno gledati :( i Portland ima priliku da obori rekord :lol:
Ma mocnije gledati one plesacice samo sto su brze pa se ne moze bas mnogo da vidis :D
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6502 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

ko moze igrati live treba baciti 20KM na Blazerse.
Sjede najodvratniji igrac na planeti, Zeleni , na guzicu.
User avatar
relativno84
Posts: 15323
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#6503 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by relativno84 »

Ajd sto ih unistavaju, nego sto to rade onako, kao da je trening, samo pune kos :-) Domacini nekako mlako, ocekivao sam vise energije ali dobro.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6504 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

relativno84 wrote:Ajd sto ih unistavaju, nego sto to rade onako, kao da je trening, samo pune kos :-) Domacini nekako mlako, ocekivao sam vise energije ali dobro.
Ja sam ocekivao razbijanje na pocetku al ne bas ovako. Ono bas ko na treningu.
Treba baciti 20KM na Blazerse sad, evo kvota preko 20.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6505 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

Sta vi mislite o potencijalnom trejdu za LIllarda? Da li je dobra opcija i sta mogu dobiti za njeg? Mislim da su CJ and Nurk dobra osnova za gradnju tima i bez Lillarda koji uzima previse suteva i pretjeruje sa solo igrom.
Znaci prvi tim, Cj Nurk i Turner(treba da izgubi 10 kila preko ljeta da bi bio u formi), koja bi jos dva igraca vi dodali i kako bi ih mogao Portland dobiti?
Ima dobrih krilnih koji su FA na ljeto.
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#6506 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Itsoktobealone »

Tuzla111 wrote:Sta vi mislite o potencijalnom trejdu za LIllarda? Da li je dobra opcija i sta mogu dobiti za njeg? Mislim da su CJ and Nurk dobra osnova za gradnju tima i bez Lillarda koji uzima previse suteva i pretjeruje sa solo igrom.
Znaci prvi tim, Cj Nurk i Turner(treba da izgubi 10 kila preko ljeta da bi bio u formi), koja bi jos dva igraca vi dodali i kako bi ih mogao Portland dobiti?
Ima dobrih krilnih koji su FA na ljeto.
Ne, jer koliko god da je loš u odbrani, sve to nadomjesti u napadu. Plus, nema likova koji bi ga zamjenili ili uopšte nadomjestili takvog igrača u NBA-u (trenutno). Lillard, CJ i Nurk je dobra postavka za dalje i od toga treba poci. Portland bira ove godine (ako se ne varam) 15, 20 i 25 pick, tako da je to i vise nego dobro za da napreduju dalje uz neki sign and trade ili pokusaj free agent dolaska.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6507 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

Itsoktobealone wrote:
Tuzla111 wrote:Sta vi mislite o potencijalnom trejdu za LIllarda? Da li je dobra opcija i sta mogu dobiti za njeg? Mislim da su CJ and Nurk dobra osnova za gradnju tima i bez Lillarda koji uzima previse suteva i pretjeruje sa solo igrom.
Znaci prvi tim, Cj Nurk i Turner(treba da izgubi 10 kila preko ljeta da bi bio u formi), koja bi jos dva igraca vi dodali i kako bi ih mogao Portland dobiti?
Ima dobrih krilnih koji su FA na ljeto.
Ne, jer koliko god da je loš u odbrani, sve to nadomjesti u napadu. Plus, nema likova koji bi ga zamjenili ili uopšte nadomjestili takvog igrača u NBA-u (trenutno). Lillard, CJ i Nurk je dobra postavka za dalje i od toga treba poci. Portland bira ove godine (ako se ne varam) 15, 20 i 25 pick, tako da je to i vise nego dobro za da napreduju dalje uz neki sign and trade ili pokusaj free agent dolaska.
Pa po meni vise koristi bi imali od Harris-a iz Denvera nego od Lillarda. Mozda Harris, Hernangomez i Artur za Lillarda. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6508 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tomahawk11 »

Kakav crni Harris....pobrisi to dok nije ko vidio.
A i sva ta trojica je bezveze prica.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6509 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

Tomahawk11 wrote:Kakav crni Harris....pobrisi to dok nije ko vidio.
A i sva ta trojica je bezveze prica.
Ja bas gotivim Harrisa a i Hernangomez me veoma pozitivno iznenadio ove sezone. Arthur malo suteva al kad suta pogadja, mislim da to i treba Portlandu a ne jos neki dodatni potrosac lopti.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6510 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tomahawk11 »

Tuzla111 wrote:
Tomahawk11 wrote:Kakav crni Harris....pobrisi to dok nije ko vidio.
A i sva ta trojica je bezveze prica.
Ja bas gotivim Harrisa a i Hernangomez me veoma pozitivno iznenadio ove sezone. Arthur malo suteva al kad suta pogadja, mislim da to i treba Portlandu a ne jos neki dodatni potrosac lopti.
Jedno je koga ti gotivis, a drugo je koliko je to realno.
Kakav bolan Arthur? :-)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#6511 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Velkoski »

Ima l' neko pristup ESPN-ovom Insideru? Koliko vidjeh, kod njih ima članak treba li Portland trejdati Lillarda ili CJ-a :mrgreen:
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#6512 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Itsoktobealone »

Oj Harriss mjesto Lillarda :-) :-) Nemoj više zdralja ti :-D Ovdje Portland treba da radi na dovođenje solidne trojke i možda četvorke. Aminu je za sada uredu. Turner je najbolji sa klupe, uvijek je bio, uvijek ce i biti. Al' najveći prioritet Portlandu ovog ljeta je pojačati klupu nekim solidnim role igračima i dovesti Nurkića u best shape.
User avatar
spree
Posts: 7880
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6513 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by spree »

njima bi valjalo da mogu dovesti neke 3-and-D igrace. imaju mislim par pickova tako da bi sa dobrim izborima i klupu mogli popraviti. mozda se i ezili nekada vrati kao back up centar. sve da ovo urade i da se pravo pojacaju tesko ikada mogu nesto ozbiljnije uraditi sa dameom i cj-om. losi su u odbrani. nekako bi se jedan mogao "sakriti" u odbrani, dok obojica nema sanse. ne vjerujem da ce tradeati ijedog od njih dvojice, mada mislim da bi to u konacnici bio dobar potez, ako bi uzeli nekoga slicnih kvaliteta, ali da je puno bolji u odbrani.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6514 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tomahawk11 »

Prije ce dati McColuma nego Lillarda.
User avatar
spree
Posts: 7880
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6515 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by spree »

pa naravno. dame je ipak lice fransize i realno bolji igrac.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6516 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

Oni se ne mogu odbraniti niti od jednog tima koji ima jake krilne igrace tipa James ili Yanis. Vonleh ce ostati u prvoj petorci. I ja mislim da bi dugorocno bilo bolje da trejdaju Lillarda ako mogu dobiti nekolikp solidnih igraca za njeg jer ja nevjerujem da ce on produziti ugovor sa njima ionako.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6517 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

Tomahawk11 wrote:Prije ce dati McColuma nego Lillarda.
Ne bih se bas slozio. Lillard je i ovaj trejd bio upregovorima dok CJ nije spominjan.
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#6518 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Itsoktobealone »

Tuzla111 wrote:
Tomahawk11 wrote:Prije ce dati McColuma nego Lillarda.
Ne bih se bas slozio. Lillard je i ovaj trejd bio upregovorima dok CJ nije spominjan.
Ocigledno raja ovdje ne razumije, pa da ponovim riječi GM-a: http://global.nba.com/news/olshey-says- ... m:homepage NIJEDAN NIJE NA PRODAJI

@spree: Za Ezelia su vec najavili da sljedece sezone nece biti sa ekipom, tj. da mu nece ponuditi novu priliku. On je imao ugovor na godinu dana = $8.8 miliona i to mu istjece ovo ljeto.

Vjerovatno ce Portland upakovati neki pick za moguci sign and trade jer nisu bas dobri sa Cap spaceom. Imaju 3 pika ove godine i jedan sljedece, nesto se sigurno moze naci.
User avatar
spree
Posts: 7880
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6519 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by spree »

ma dobro neki lupaju, ali naravno da niko iz portlanda nece reci evo ovi su u trade blocku. nisu jebeni phil jackson :( . naravno da su dame i cj gurali ekipu, ali fakat se ne moze napraviti nesto vise od ispadanja u prvom ili u najboljem slucaju u drugom krugu sa njima dvojicom. previse duva u odbrani (primjer bostona koji "krije" thomasa u odbrani). da ponovim mislim da nece nijednog tradeati, ali svakako bi bio dobar potez dati cja (ne mogu damea jer je bolji igrac, veca zvijezda i vise doprinosi), ali pitanje je za koga. steta za ezilija. mislim da bi mogao biti dobar back up nurkicu, ali jbg povrede :( . mogao bi vonleh napredovati, a aminu i harkless nakon toliko vremena mogli bi vala unaprijediti sut. jos ako sta ufate na draftu trebli bi biti puno bolja ekipa sljedece godine.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6520 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

Itsoktobealone wrote:
Tuzla111 wrote:
Tomahawk11 wrote:Prije ce dati McColuma nego Lillarda.
Ne bih se bas slozio. Lillard je i ovaj trejd bio upregovorima dok CJ nije spominjan.
Ocigledno raja ovdje ne razumije, pa da ponovim riječi GM-a: http://global.nba.com/news/olshey-says- ... m:homepage NIJEDAN NIJE NA PRODAJI

@spree: Za Ezelia su vec najavili da sljedece sezone nece biti sa ekipom, tj. da mu nece ponuditi novu priliku. On je imao ugovor na godinu dana = $8.8 miliona i to mu istjece ovo ljeto.

Vjerovatno ce Portland upakovati neki pick za moguci sign and trade jer nisu bas dobri sa Cap spaceom. Imaju 3 pika ove godine i jedan sljedece, nesto se sigurno moze naci.
Pa kad je koji GM izasao i rekao da mu je glavna zvijezda dosupna za trejd. A i u tekstu pise a nije niko nedostupan, al tesko da ce dobiti dovoljno dobru ponudu za njeg. Naravno da ga nece dati za nekog prosjecnog igraca.
Njihov kvalitet nije uopste nikad ni bio upitan, problem je ostatak ekipe, a da bi se pojacali na ostalim pozicijama moraju nesto dati. Pickovi nisu dovoljni, pogotovo ne njihovoj ekipi gdje im trebaju defanzivni igraci, a znamo kako rookiji igraju odbranu. Leonard je igrac manje, a brat brat Moe i Aminu su u rangu treceg igraca u rotaciji u playoff timu. a imaju i previse guardova. Ja se samo nadam da ce se ozbiljne promjene praviti u medjusezoni jer ko god misli da je ovo dobar tim, je totalno lud.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6521 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tomahawk11 »

Vidjeh Nurka kod Vjecne s nekom malom. Sila covjek :thumbup:
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#6524 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Cavendish »

:run:
Pa gdje ove nafata. Da je sepet umjesto obruča teško da bi i tada nešto ubacili.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6525 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

Eno Portland ugrabi novog Leonarda, Meyersa :D Ovaj deseti pick mi bas izgleda kao on. Ovaj drugi sto su ga uzeli izgleda obecavajuce.
Post Reply