Jugoslovenstvo

Post Reply
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1476 Re: Jugoslovenstvo

Post by General War »

LBVIEW wrote: Samo primjer koliko je ono sto su djenerali pricali trebalo uzmati s rezervom.
A za narod su brinuli i to onaj "najstariji", ostalim je bila namijenjena drugacija sudbina. :oops:
Image
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1477 Re: Jugoslovenstvo

Post by Novak20 »

BHCluster wrote:
Novak20 wrote:
????

Četnici, kako god oni zvali svoju vojsku, su do nogu potučeni od strane jugoslovenskih partizana. Koliko ih je spasilo glavu i koje godine su prešli (ako jesu) u partizane ne znam ali mislim da sa tom zastavom nisu daleko dogurali. U svakom slučaju, puno više ih je zaplatilo glavom nego se spasilo.

Ti valjda znaš bolje ko, gdje i kad prelazi u partizane pa napiši cifre. Zašto pitaš mene?
Od kud onda isplivase 90'?
Odgovori na moje pitanje pa ću ja na tvoje.
Us and them
Posts: 379
Joined: 11/03/2017 16:23

#1478 Re: Jugoslovenstvo

Post by Us and them »

Ja se jedva navikavam da Bošnjake Podrinja, Centralne Bosne, Sarajeva, Krajine i Hercegovine osjećam istim narodom kao što sam ja a kamoli da se osjećam istim narodom kao Srbi, Makedonci, Slovenci...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1479 Re: Jugoslovenstvo

Post by General War »

Us and them wrote:Ja se jedva navikavam da Bošnjake Podrinja, Centralne Bosne, Sarajeva, Krajine i Hercegovine osjećam istim narodom kao što sam ja a kamoli da se osjećam istim narodom kao Srbi, Makedonci, Slovenci...
Ja to vise gledam da kada se izjasnim kao bosanac npr. mislim da utvrdjujem svoje porijeklo vezano za zemlju a ne pripadnost bilo kojem toru ili nacionalnosti...ljudi u braku ili porodica pa se lupaju a ne narodi...nigdje ne pise da je obavezno voliti nekoga.
Slicno mislim da se i jugosloveni osjecaju...boli me briga ko je moj..imaju samo losi i dobri ljudi.
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#1480 Re: Jugoslovenstvo

Post by Mohamad Sissoko »

Jugoslovenstvo...prva asocijacija->
Image
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1481 Re: Jugoslovenstvo

Post by Novak20 »

Mohamad Sissoko wrote:Jugoslovenstvo...prva asocijacija->
Image
:lol:

Debil, prva asocijacija.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1482 Re: Jugoslovenstvo

Post by General War »

Sta to je iskustvo u igri asocijacija :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1483 Re: Jugoslovenstvo

Post by uglavnomja »

sve je trosmjerno :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1484 Re: Jugoslovenstvo

Post by madner »

Sta bi tek bila asocijacija da se Drazi zna grob. :D
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#1485 Re: Jugoslovenstvo

Post by orinoco »

madner wrote:Sta bi tek bila asocijacija da se Drazi zna grob. :D
hala :D
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1486 Re: Jugoslovenstvo

Post by hAZNADAR »

madner wrote:
madner wrote:

Bosanci su obrazovaniji u prosjeku i imaju veci IQ

Svi obrazovani su po pravilu Bosanci - ostane skart
.


Nema tu nikakvih uvreda, intelektualna nemoc je dijagnoza. Ne znaci ni da si glup ni pametan, samo da nisi u stanju da prihvatis zakljucak koji argumenti nalazu. Glup se ne sjecam da sam direktno napisao, moguce je da sam konstatovao da sasvim sigurno nije neki veci IQ na osnovu pisanja i argumentacije, ali to ne znaci da spadas u osobe sa posebnim potrebama. Nije to crno bijelo, to sto sasvim sigurno nisi pametan ne znaci da si glup.

Nije problem sto spominjes ono sto sam ja napisao, i treba da citiras pametnije od sebe, problem je kada pokusavas perfidno da stavis svoje argumente ili kvasi analize kao tudje. Recimo ovo
Pljuvanje po Bosnjacima, da su izmisljeni u hotelu ili na seciji, Alijina izmisljotina, pogresno ime jezika, radikalizam opasniji od ostalih i pikantni dodatak genetike(sta je IQ nego genetika)
s sam napisao i pravis se da je to moje. Ja stojim iza svojih rijeci i argumentacije a sasvim mi je jasno zasto pokusavas promjeniti moj argument: ne mozes istom nista.
Samo to je onda vec za osudu, ispod svakog nivoa. Intelektualni kepec - pacenik.
Jah, jah,... pokusao si to sa IQ vrlo nevjesto objasniti - naravno bez argumenata, uz masu uvreda sto je upravo dokaz nemoci. I poceli zuti kartoni - znamo prema kome. Lako je tebi tako diskutovati jarane.
Nezna se samo ko je jadniji ovdje. Lik koji umislja da je intelektualna gromada i iznadprosjecnog IQ, ili bratija koja aplaudira sa tribina a samo zato sto je skontala ko je u diskusiji naš ko njihov. :mrgreen:
Sumnjam da bi oni mogli tako pametni objasniti zasto Bosnjaci imaju nizi IQ, nize obrazovanje, nizi intelekt,.... taj film se nece gledati.
VI ste samo raja koja se ovdje nasla i koja smije da laje stvari koje javno nebi. I to je jedini razlog vjecite podrske i jednoumlja - cak i kada se bizarne stvari iznose. Pljuvanja i omalovazavanja su vam bila i ostala top adut u diskusijama. Pametnom dovoljno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1487 Re: Jugoslovenstvo

Post by _BataZiv_0809 »

Znamo ti si...
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1488 Re: Jugoslovenstvo

Post by Edin H. »

Novak20 wrote:
Mohamad Sissoko wrote:Jugoslovenstvo...prva asocijacija->
Image
:lol:

Debil, prva asocijacija.

Ma ko je ovaj gospodin? :lol: :lol: :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1489 Re: Jugoslovenstvo

Post by uglavnomja »

:D

ovo je haznadaru





a gospodin je intelktualna gromada, kakvih ima i na ovom forumu, samo druge farbe :P
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1490 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

uglavnomja wrote:ovi antijugosloveni se iskljucivo referisu na jednu DESETINU postojanja juge, i to onu zadnju.

sta sa ostalih 9 desetina?

sa opismenjavanjem naroda, gradjenjem skola, bolnica, fakulteta, citavih gradova, puteva i pruga, ... i naravno fabrika.
zemlja koja je proizvodila sve, od igle do lokomotive. (nije bilo nekih stvari za kupiti - nema ni danas u norveskoj masa, ali bukvalno masa stvari, to se zove zastita sopstvenog trzista, monopol domacih proizvodjaca, jedna firma koja kontrolise uvoz svega ... na prste se mogu izbrojati prodavnice koje pokrivaju citavu zemlju, za svaku vrstu robe)
zemlja koja je kao lider pokreta nesvrstanih imala povlasten pristup na ttrzista trecih zemalja. nisu energoinvest, hidrogradnja ... dobijali poslove zato sto su najbolji nego zato sto je politicki mudro odradjena pozicija.
titova vrijednost je dokazana i dan danas najjacom sahranom jednog drzavnika.

dalje, izgradnja zemlje poslije rata - uzaludna prica ovim tamburasima koji misle da je juga nastala sa milosevicem i sanu ...

gdje bila juga 20 godina nakon rata, negdje 65.? u odnosu na 45. a gdje je bosna danas :roll: u odnosu na 92. ?
tito je bio vjerovatno jedini predsjednik koji je koristio 32 kuce/lokacije kao svoje u SFRJ :D

Cerchil je umro ranije i bilo je diploomata iz 112 drzava , a kod Tita, 15 godina kasnije 123 drzave , pa nije velika razlika :D koliko je Chercil imao privatnih rezidencija :D :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1491 Re: Jugoslovenstvo

Post by madner »

hAZNADAR wrote:
madner wrote:
madner wrote:

Bosanci su obrazovaniji u prosjeku i imaju veci IQ

Svi obrazovani su po pravilu Bosanci - ostane skart
.


Nema tu nikakvih uvreda, intelektualna nemoc je dijagnoza. Ne znaci ni da si glup ni pametan, samo da nisi u stanju da prihvatis zakljucak koji argumenti nalazu. Glup se ne sjecam da sam direktno napisao, moguce je da sam konstatovao da sasvim sigurno nije neki veci IQ na osnovu pisanja i argumentacije, ali to ne znaci da spadas u osobe sa posebnim potrebama. Nije to crno bijelo, to sto sasvim sigurno nisi pametan ne znaci da si glup.

Nije problem sto spominjes ono sto sam ja napisao, i treba da citiras pametnije od sebe, problem je kada pokusavas perfidno da stavis svoje argumente ili kvasi analize kao tudje. Recimo ovo
Pljuvanje po Bosnjacima, da su izmisljeni u hotelu ili na seciji, Alijina izmisljotina, pogresno ime jezika, radikalizam opasniji od ostalih i pikantni dodatak genetike(sta je IQ nego genetika)
s sam napisao i pravis se da je to moje. Ja stojim iza svojih rijeci i argumentacije a sasvim mi je jasno zasto pokusavas promjeniti moj argument: ne mozes istom nista.
Samo to je onda vec za osudu, ispod svakog nivoa. Intelektualni kepec - pacenik.
Jah, jah,... pokusao si to sa IQ vrlo nevjesto objasniti - naravno bez argumenata, uz masu uvreda sto je upravo dokaz nemoci. I poceli zuti kartoni - znamo prema kome. Lako je tebi tako diskutovati jarane.
Nezna se samo ko je jadniji ovdje. Lik koji umislja da je intelektualna gromada i iznadprosjecnog IQ, ili bratija koja aplaudira sa tribina a samo zato sto je skontala ko je u diskusiji naš ko njihov. :mrgreen:
Sumnjam da bi oni mogli tako pametni objasniti zasto Bosnjaci imaju nizi IQ, nize obrazovanje, nizi intelekt,.... taj film se nece gledati.
VI ste samo raja koja se ovdje nasla i koja smije da laje stvari koje javno nebi. I to je jedini razlog vjecite podrske i jednoumlja - cak i kada se bizarne stvari iznose. Pljuvanja i omalovazavanja su vam bila i ostala top adut u diskusijama. Pametnom dovoljno.
Nema tu nista nevjesto, nije moje da ti objasnjavam statistiku. Ti si kao Trumpovac kada se buni sto tvrde da sto su ljudi obrazovaniji manje glasaju za istog. I argument mu je da on ne razumije metodu.

I onda pocne lupati gluposti i odgovarati na argumente koji postoje samo u njegovoj glavi. Kao genetika gdje vjerovatno imas neku glupu teoriju koja nije podkrepljena cinjenicama i zelis da je podjelis sa ostalima u nadi da nece izazvati uobicajni podsmjeh. Opet, jedini si ti taj koji spominje genetiku mada izmedju etnickih grupa unutar BiH ne postoje genetske razlike.

Razlog je naravno u preferencijama, zato su ljudi sa manjim IQ religiozniji, vise vjeruju u teorije zavjere i kada ne razumiju sta je napisano koriste izraze kao nevjesto objasnjeno, to je samo teorija i ne zelim prihvatiti zakljucke.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1492 Re: Jugoslovenstvo

Post by uglavnomja »

Connaisseur Karlin wrote:
uglavnomja wrote:ovi antijugosloveni se iskljucivo referisu na jednu DESETINU postojanja juge, i to onu zadnju.

sta sa ostalih 9 desetina?

sa opismenjavanjem naroda, gradjenjem skola, bolnica, fakulteta, citavih gradova, puteva i pruga, ... i naravno fabrika.
zemlja koja je proizvodila sve, od igle do lokomotive. (nije bilo nekih stvari za kupiti - nema ni danas u norveskoj masa, ali bukvalno masa stvari, to se zove zastita sopstvenog trzista, monopol domacih proizvodjaca, jedna firma koja kontrolise uvoz svega ... na prste se mogu izbrojati prodavnice koje pokrivaju citavu zemlju, za svaku vrstu robe)
zemlja koja je kao lider pokreta nesvrstanih imala povlasten pristup na ttrzista trecih zemalja. nisu energoinvest, hidrogradnja ... dobijali poslove zato sto su najbolji nego zato sto je politicki mudro odradjena pozicija.
titova vrijednost je dokazana i dan danas najjacom sahranom jednog drzavnika.

dalje, izgradnja zemlje poslije rata - uzaludna prica ovim tamburasima koji misle da je juga nastala sa milosevicem i sanu ...

gdje bila juga 20 godina nakon rata, negdje 65.? u odnosu na 45. a gdje je bosna danas :roll: u odnosu na 92. ?
tito je bio vjerovatno jedini predsjednik koji je koristio 32 kuce/lokacije kao svoje u SFRJ :D

Cerchil je umro ranije i bilo je diploomata iz 112 drzava , a kod Tita, 15 godina kasnije 123 drzave , pa nije velika razlika :D koliko je Chercil imao privatnih rezidencija :D :lol:
:?

privatnih?

ono djeca naslijedila? on prod'o nekom?


de ba ne lupetaj vise


The funeral of Josip Broz Tito, President of Yugoslavia, was held on 8 May 1980, four days after his death on 4 May. His funeral drew many world statesmen, both of non-aligned and aligned countries.[1] Based on the number of attending politicians and state delegations, it is still regarded as the largest state funeral in history.[2] They included four kings, 31 presidents, six princes, 22 prime ministers and 47 ministers of foreign affairs. They came from both sides of the Cold War, from 128 different countries out of 154 UNO members at the time.[3]

https://en.wikipedia.org/wiki/Death_and ... _Broz_Tito

puna lista drzavnika na sahrani
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#1493 Re: Jugoslovenstvo

Post by orinoco »

Connaisseur Karlin wrote:tito je bio vjerovatno jedini predsjednik koji je koristio 32 kuce/lokacije kao svoje u SFRJ :D

Cerchil je umro ranije i bilo je diploomata iz 112 drzava , a kod Tita, 15 godina kasnije 123 drzave , pa nije velika razlika :D koliko je Chercil imao privatnih rezidencija :D :lol:
Moj tata kaže da ih je imao i 64 ne bi mu smetalo. Ljudina. Moj otac. Nije smeće kao drugi ljudi.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1494 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

uglavnomja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
tito je bio vjerovatno jedini predsjednik koji je koristio 32 kuce/lokacije kao svoje u SFRJ :D

Cerchil je umro ranije i bilo je diploomata iz 112 drzava , a kod Tita, 15 godina kasnije 123 drzave , pa nije velika razlika :D koliko je Chercil imao privatnih rezidencija :D :lol:
:?

privatnih?

ono djeca naslijedila? on prod'o nekom?


de ba ne lupetaj vise


The funeral of Josip Broz Tito, President of Yugoslavia, was held on 8 May 1980, four days after his death on 4 May. His funeral drew many world statesmen, both of non-aligned and aligned countries.[1] Based on the number of attending politicians and state delegations, it is still regarded as the largest state funeral in history.[2] They included four kings, 31 presidents, six princes, 22 prime ministers and 47 ministers of foreign affairs. They came from both sides of the Cold War, from 128 different countries out of 154 UNO members at the time.[3]

https://en.wikipedia.org/wiki/Death_and ... _Broz_Tito

puna lista drzavnika na sahrani
pa ko je koristio doticne kuce, osim Tita :D :lol: nisma napisala privatne , vec da je korsitio 32 kuce :D naavno da su kuce bile vlasnistvo drzave, kao sto je i Cherchil koristio npr. kuce,objekte za privatni dio zivota, no ne bih rekla da je imao 32 objekta za korsitenj kao Tito :D

napisala sam da je Cherchil jedna od presdjenika za takodjer visokim brojem, ne visim brojem posjetilaca-diplomata :) no 15 godina je znatno vazna razlika u politickoj sferi preedsjenika, kao i statusa drzava :D nije status Juge u poltici bio jednak '65 godine ( Chercilova smrt) kao i '80te godine :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1495 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

orinoco wrote:
Connaisseur Karlin wrote:tito je bio vjerovatno jedini predsjednik koji je koristio 32 kuce/lokacije kao svoje u SFRJ :D

Cerchil je umro ranije i bilo je diploomata iz 112 drzava , a kod Tita, 15 godina kasnije 123 drzave , pa nije velika razlika :D koliko je Chercil imao privatnih rezidencija :D :lol:
Moj tata kaže da ih je imao i 64 ne bi mu smetalo. Ljudina. Moj otac. Nije smeće kao drugi ljudi.
pa on je generacija koja je njegovala Kult Licnosti :) kult licnosti je stvoren zahvaljujuci Jugo propagadni i, c e n Z u r i :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1496 Re: Jugoslovenstvo

Post by Edin H. »

madner wrote:
Razlog je naravno u preferencijama, zato su ljudi sa manjim IQ religiozniji, vise vjeruju u teorije zavjere i kada ne razumiju sta je napisano koriste izraze kao nevjesto objasnjeno, to je samo teorija i ne zelim prihvatiti zakljucke.
Pa i ti bi da su te u djetinjstvu isprepadali sejtanima, sotonama ili djavolima. :oops:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1497 Re: Jugoslovenstvo

Post by Fudo387 »

orinoco wrote:
Connaisseur Karlin wrote:tito je bio vjerovatno jedini predsjednik koji je koristio 32 kuce/lokacije kao svoje u SFRJ :D

Cerchil je umro ranije i bilo je diploomata iz 112 drzava , a kod Tita, 15 godina kasnije 123 drzave , pa nije velika razlika :D koliko je Chercil imao privatnih rezidencija :D :lol:
Moj tata kaže da ih je imao i 64 ne bi mu smetalo. Ljudina. Moj otac. Nije smeće kao drugi ljudi.
Pa da, moj tata je najbolji, najljepsi, i najjaci. Ostale tate su smece.
Isto djeca u vrticu.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1498 Re: Jugoslovenstvo

Post by uglavnomja »

Connaisseur Karlin wrote:
napisala sam da je Cherchil jedna od presdjenika za takodjer visokim brojem, ne visim brojem posjetilaca-diplomata :) no 15 godina je znatno vazna razlika u politickoj sferi preedsjenika, kao i statusa drzava :D nije status Juge u poltici bio jednak '65 godine ( Chercilova smrt) kao i '80te godine :-D

ne radi se samo o kvantitetu nego i o kvalitetu, nije isto kad dodje predsjdenik vlade ili kralj i kad dodje ambasador koji je vec u toj zemlji, ili pomocnik sekretara za vanjske poslove ...


i 15 godina je nebitno s obzirom da se radi o zemlji koja drzala najvece kolonije na planeti i imala moc



uostalom :zzzz:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1499 Re: Jugoslovenstvo

Post by _BataZiv_0809 »

Ljubinka totalno pogubila konce :lol:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#1500 Re: Jugoslovenstvo

Post by orinoco »

Connaisseur Karlin wrote:pa on je generacija koja je njegovala Kult Licnosti :) kult licnosti je stvoren zahvaljujuci Jugo propagadni i, c e n Z u r i :D
Tom i takvom "kultu ličnosti", što ne smatram ničim lošim, klicalo je, 40-tak godina, 20 miliona ljudi svih profila, obožavalo ga i cijenilo još najmanje milijarda drugih ljudi. Osim nešto malo jugoslavenskog smeća. Da je živ danas, klicalo bi mu isto toliko ljudi, umanjeno za nešto malo zadrtih klerikala i napokon razotkrivenih fašista, unatoč glupostima koje su počinili ratovima i samostalnošću.

Ali, ubijeđena sam da ti ovo džaba pišem, ti ovo ne razumiješ niti si u stanju da shvatiš :(
Post Reply