juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#6126 Re: juga 1950.-1990.

Post by julisiz es grant »

RJ57 wrote:umro mirko miočić, treći najveći kviskotekaš poslije nedodirljivog radoslava dodiga i roberta paluetića

http://vijesti.hrt.hr/388121/preminuo-mirko-miocic

prošle godine nas je napistio dodig, sada miočić ... ode kviz svijet nizvodu

P.S. zna li ko gdje je i šta radi legenda brojki i slova suad salkić, je li živ uopšte
Bio je i neki Predrag, prezime mu nisam upamtio, koji je razvalio u zadnjoj sezoni jugoslovenske kviskoteke, 1988/89. Bio je ja mislim matematičar ili tako nešto. Ali ga Hrvati ne spominju, jer je bio Srbin.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#6127 Re: juga 1950.-1990.

Post by orinoco »

julisiz es grant wrote:Bio je i neki Predrag, prezime mu nisam upamtio, koji je razvalio u zadnjoj sezoni jugoslovenske kviskoteke, 1988/89. Bio je ja mislim matematičar ili tako nešto. Ali ga Hrvati ne spominju, jer je bio Srbin.
Jebajiga doktore, ti stvarno pretjeruješ :(
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#6128 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

julisiz es grant wrote:
RJ57 wrote:umro mirko miočić, treći najveći kviskotekaš poslije nedodirljivog radoslava dodiga i roberta paluetića

http://vijesti.hrt.hr/388121/preminuo-mirko-miocic

prošle godine nas je napistio dodig, sada miočić ... ode kviz svijet nizvodu

P.S. zna li ko gdje je i šta radi legenda brojki i slova suad salkić, je li živ uopšte
Bio je i neki Predrag, prezime mu nisam upamtio, koji je razvalio u zadnjoj sezoni jugoslovenske kviskoteke, 1988/89. Bio je ja mislim matematičar ili tako nešto. Ali ga Hrvati ne spominju, jer je bio Srbin.

http://www.yugopapir.com/2014/08/predra ... eke-i.html


a zadnja recenica :roll:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#6129 Re: juga 1950.-1990.

Post by julisiz es grant »

orinoco wrote:
julisiz es grant wrote:Bio je i neki Predrag, prezime mu nisam upamtio, koji je razvalio u zadnjoj sezoni jugoslovenske kviskoteke, 1988/89. Bio je ja mislim matematičar ili tako nešto. Ali ga Hrvati ne spominju, jer je bio Srbin.
Jebajiga doktore, ti stvarno pretjeruješ :(
Evo našo sam čovjeka, iz Beograda je...dobro se sjećam fudbalerke :D

http://www.yugopapir.com/2014/08/predra ... eke-i.html

Vidm i da je istoričar, član Dačićeve stranke i danas ima još luđu frizuru nego onda :D
I kakvog bi razloga Hrvati imali da ga pominju kao šampiona Kviskoteke...po njima ispadne da su samo Hrvati u njoj učestvovali :D
Poznato je njihovo prekrajanje prošlosti i zatiranje pominjanja Jugoslavije..npr. kad u prevodu "Mućki" jugoslovenski rizling prevedu kao kutjevački rizling...ili kad Del spomene utakmicu Engleska - Jugoslavija, oni prevedu samo kao "nogomet" :-)
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#6130 Re: juga 1950.-1990.

Post by julisiz es grant »

uglavnomja wrote:
julisiz es grant wrote:
RJ57 wrote:umro mirko miočić, treći najveći kviskotekaš poslije nedodirljivog radoslava dodiga i roberta paluetića

http://vijesti.hrt.hr/388121/preminuo-mirko-miocic

prošle godine nas je napistio dodig, sada miočić ... ode kviz svijet nizvodu

P.S. zna li ko gdje je i šta radi legenda brojki i slova suad salkić, je li živ uopšte
Bio je i neki Predrag, prezime mu nisam upamtio, koji je razvalio u zadnjoj sezoni jugoslovenske kviskoteke, 1988/89. Bio je ja mislim matematičar ili tako nešto. Ali ga Hrvati ne spominju, jer je bio Srbin.

http://www.yugopapir.com/2014/08/predra ... eke-i.html


a zadnja recenica :roll:
Ma lik je prejak. Meni smeta što Hrvati spominju samo Dodiga, tog nekog Pauletića i ovog umrlog (a za ovu drugu dvojicu nisam uopšte siguran da su se natjecali u jugoslovenskoj Kviskoteci, ovaj Mirko se proslavio kao prvi, i zadugo jedini, pobjednik Milijunaša).
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#6131 Re: juga 1950.-1990.

Post by Better Man »

julisiz es grant wrote: Ma lik je prejak. Meni smeta što Hrvati spominju samo Dodiga, tog nekog Pauletića i ovog umrlog (a za ovu drugu dvojicu nisam uopšte siguran da su se natjecali u jugoslovenskoj Kviskoteci, ovaj Mirko se proslavio kao prvi, i zadugo jedini, pobjednik Milijunaša).
Mirko Miočić nije nikad pobjedio na milijunašu. Takmičio se i osvojio je 32000 Kuna.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#6132 Re: juga 1950.-1990.

Post by julisiz es grant »

Better Man wrote:
julisiz es grant wrote: Ma lik je prejak. Meni smeta što Hrvati spominju samo Dodiga, tog nekog Pauletića i ovog umrlog (a za ovu drugu dvojicu nisam uopšte siguran da su se natjecali u jugoslovenskoj Kviskoteci, ovaj Mirko se proslavio kao prvi, i zadugo jedini, pobjednik Milijunaša).
Mirko Miočić nije nikad pobjedio na milijunašu. Takmičio se i osvojio je 32000 Kuna.
Ispravka mog krivog navoda, njega su mnogi koristili kao džoker "zovi" i po tome se proslavio...i tek nakon haj haj vremena se i lično pojavio na kvizu :-D ..znam da je bio ime na Milijunašu, a sad se sjetih i po čemu :) ...bilo je to prije 15 godina, nije ni čudo da se zaboravilo...a nije da sam nešto i razmišljao o njemu :D
RJ57
Posts: 3401
Joined: 10/04/2017 15:12

#6133 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

julisiz es grant wrote:
uglavnomja wrote:
julisiz es grant wrote: Bio je i neki Predrag, prezime mu nisam upamtio, koji je razvalio u zadnjoj sezoni jugoslovenske kviskoteke, 1988/89. Bio je ja mislim matematičar ili tako nešto. Ali ga Hrvati ne spominju, jer je bio Srbin.

http://www.yugopapir.com/2014/08/predra ... eke-i.html


a zadnja recenica :roll:
Ma lik je prejak. Meni smeta što Hrvati spominju samo Dodiga, tog nekog Pauletića i ovog umrlog (a za ovu drugu dvojicu nisam uopšte siguran da su se natjecali u jugoslovenskoj Kviskoteci, ovaj Mirko se proslavio kao prvi, i zadugo jedini, pobjednik Milijunaša).
ne bi trebao pisati stvari o kojima nemaš pojma, ne samo o milijunašu nego i o kviskoteci!

kviskoteka je išla dugi niz godina, i tokom tih godina je bilo puno pobjednika emisija ali su se brzo iskristalisali najveći majstori kviza, i to su upravo dodig i pauletić, pa donekle i miočić. nakon dosta godina kviskoteka je pozvala sve pobjednike da u nekoliko emisija razigraju za apsolutnog šampiona ali tokom cijele serije nije bilo dileme ko će se naći u velikom finalu. i u toj emisiji je dodig izvrsnom strategijom uzeo pauletića za dlaku. miočić i stanišićka su bili statisti u tom finalu.

radoslav dodig je bio genije koji ne samo da je skoro sve znao nego je imao takav moždani sklop da je jako brzo mislio i uvijek dolazio do rješenja. asocijacije su bile njegov adut, a on je jedini kandidat koji je uvijek pogodio zagonetnu ličnost u igri detekcije. u finalu je znao da se u zadnjoj igri pitanja i odgovora ne može mjeriti sa pauletićem i napravio je prije zadnje igre takvu prednost koju je taktički uspio sačuvati do kraja.

robert pauletić je bio (i dan danas je) kratko rečeno sveznalica, čovjek koji je u igri pitanja i odgovora razvaljivao. pojavio se u kvizu kao šesnaestogodišnjak i zaprepastio jugu. u toj prvoj emisiji je tek na samome kraju izgubio pobjedu i bio drugi. onda je nakon kraja emisije (kviskoteka je snimana, nije išla uživo) uključen studio TV ZG i rečeno je da je naknadnim pregledom snimka ustanovljeno da je pobjednik u igri asocijacija rekao telefaks a ispravan odgovor je bio telefon, i pobjeda mu je oduzeta i pobjednikom je proglašen pauletić. taj tip nije nikada više dobio šansu iako mu je to bilo obećano a svašta se pričalo o tome. pauletić je na kraju dobio tu seriju kviskoteke.

mirko miočoć je bio čovjek koji je razumio šta je kviz i kako se isti igra, i sa svojim znanjem i svestranošću je uspio da od toga živi! mislim da je bio jedini koji je to uspio na ovim prostorima.

ne znam da li negdje ima to superfinale da se pogleda, bilo bi interesantno. ja pretpostavljam da HRT to ima u arhivu, ali ne znam da li će to ikad iskopati :D

predrag marković je došao poslije toga, i on je sigurno bio najjači kandidat u vremenu poslije tog superfinala, ali nažalost nije nikada dobio priliku da se uhvati u koštac sa dodigom i pauletićem

bilo kako bilo kviskoteka je bila genijalna, i sa ivanom hetrichom i sa oliverom mlakarom. u ime svih nas iz šezdeset i neke ..... lazo goluža hvala ti!
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#6134 Re: juga 1950.-1990.

Post by julisiz es grant »

A taj Dodig je po sjećanju bio nešto politički aktivan u Hercegovini 90-ih? Neka lijeva opcija, nije HDZ.
RJ57
Posts: 3401
Joined: 10/04/2017 15:12

#6135 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

jebeš politiku. mi pričamo o temi juga 1950-1990

inače, ova tema je bila zamišljena bez politike
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#6136 Re: juga 1950.-1990.

Post by julisiz es grant »

RJ57 wrote:jebeš politiku. mi pričamo o temi juga 1950-1990

inače, ova tema je bila zamišljena bez politike
Samo pitam jeli to isti lik...jebe mi se za njegovu politiku, niti znam šta o njoj.
Poznati ljudi nisu prestali živjeti nakon raspada jugovine...nastavili su svoje živote na raznim putevima gospodnjim. Lijepo je upratiti šta je bilo s njima. Posebno ovim manje poznatim likovima koji nisu bili glumci, pjevači, sportisti...nego onako..poznati :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#6137 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

RJ57 wrote:
...
bilo kako bilo kviskoteka je bila genijalna, i sa ivanom hetrichom i sa oliverom mlakarom. u ime svih nas iz šezdeset i neke ..... lazo goluža hvala ti!

:thumbup:

hvala i tebi :)
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#6138 Re: juga 1950.-1990.

Post by Doda37 »

RJ57 wrote:
radoslav dodig je bio genije koji ne samo da je skoro sve znao nego je imao takav moždani sklop da je jako brzo mislio i uvijek dolazio do rješenja. asocijacije su bile njegov adut, a on je jedini kandidat koji je uvijek pogodio zagonetnu ličnost u igri detekcije. u finalu je znao da se u zadnjoj igri pitanja i odgovora ne može mjeriti sa pauletićem i napravio je prije zadnje igre takvu prednost koju je taktički uspio sačuvati do kraja.
Uvijek uzimao kviska na asocijacijama, za ove mladje dupli bodovi, toliko se odvoji kao sto rece @RJ57 zadnju igru nije se ni javljao
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#6139 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

Better Man wrote:
julisiz es grant wrote: Ma lik je prejak. Meni smeta što Hrvati spominju samo Dodiga, tog nekog Pauletića i ovog umrlog (a za ovu drugu dvojicu nisam uopšte siguran da su se natjecali u jugoslovenskoj Kviskoteci, ovaj Mirko se proslavio kao prvi, i zadugo jedini, pobjednik Milijunaša).
Mirko Miočić nije nikad pobjedio na milijunašu. Takmičio se i osvojio je 32000 Kuna.
da li je ikad iko pobijedio na milijunasu?

sjecam se nekog lika koji nije imao nikakvo obrazovanje, ali svasta znao ... pao negdje pred sami kraj, sjecam se pitanja u kojem hotelu je tesla umro, ali da li je bilo njegovo pitanje iili od nekog drugog :?:



i sjecam se lika, decko 20-ak godina, dole s mora, znam ga :D pao na prvom pitanju, i to konacno :lol: :lol: :lol:

nesto u stilu kako se zove covjek vican moru, plovidbi ...

i on je izabrao nesto kao morski pas umjesto morski vuk :D i jos ga tarik 3 puta znakovito pitao jesi li siguran, je bas konacan odgovor :-)
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#6140 Re: juga 1950.-1990.

Post by julisiz es grant »

Bio je onaj što je pao na predpitanju, da se na tehničkom pregledu auta gleda stanje pepeljara u kolima :D ...ima na YT.
Pobjednik prvi mislim da je bila žena...pitanje je bilo koja je novinarka pobijedila na nekom maratonu. Ja znao odgovor :D ...Sandra Antolić :-D
Možda je poslije još neko pobijedio, odnosno siguran sam da jeste, ali nakon dugo godina iza nje.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#6141 Re: juga 1950.-1990.

Post by Better Man »

uglavnomja wrote:
Better Man wrote:
julisiz es grant wrote: Ma lik je prejak. Meni smeta što Hrvati spominju samo Dodiga, tog nekog Pauletića i ovog umrlog (a za ovu drugu dvojicu nisam uopšte siguran da su se natjecali u jugoslovenskoj Kviskoteci, ovaj Mirko se proslavio kao prvi, i zadugo jedini, pobjednik Milijunaša).
Mirko Miočić nije nikad pobjedio na milijunašu. Takmičio se i osvojio je 32000 Kuna.
da li je ikad iko pobijedio na milijunasu?

sjecam se nekog lika koji nije imao nikakvo obrazovanje, ali svasta znao ... pao negdje pred sami kraj, sjecam se pitanja u kojem hotelu je tesla umro, ali da li je bilo njegovo pitanje iili od nekog drugog :?:



i sjecam se lika, decko 20-ak godina, dole s mora, znam ga :D pao na prvom pitanju, i to konacno :lol: :lol: :lol:

nesto u stilu kako se zove covjek vican moru, plovidbi ...

i on je izabrao nesto kao morski pas umjesto morski vuk :D i jos ga tarik 3 puta znakovito pitao jesi li siguran, je bas konacan odgovor :-)
Jest jedna žena.
RJ57
Posts: 3401
Joined: 10/04/2017 15:12

#6142 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

užasno sam mrzio kad nam neko dođe u goste i donese mi čokoladu sa rižom, to je bilo isto ko da te spuca čekićem u glavu, ono po sistemu ko te jebe jedi ovo govno koje mi je neko donio ili koje sam kupio u samoposluzi jer je bila najjeftinija. ne zna se koja je bila gora, ona žuta od pionira ili neke od crvenih kanditova, kraševa ili zorina :mrgreen:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#6143 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

RJ57 wrote:užasno sam mrzio kad nam neko dođe u goste i donese mi čokoladu sa rižom, to je bilo isto ko da te spuca čekićem u glavu, ono po sistemu ko te jebe jedi ovo govno koje mi je neko donio ili koje sam kupio u samoposluzi jer je bila najjeftinija. ne zna se koja je bila gora, ona žuta od pionira ili neke od crvenih kanditova, kraševa ili zorina :mrgreen:
jel' sajonara :lol: :lol:
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#6144 Re: juga 1950.-1990.

Post by Blek Stena »

gore su one punjene narandzom, cini mi se da ih i danas prodaju.
RJ57
Posts: 3401
Joined: 10/04/2017 15:12

#6145 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

uglavnomja wrote:
RJ57 wrote:užasno sam mrzio kad nam neko dođe u goste i donese mi čokoladu sa rižom, to je bilo isto ko da te spuca čekićem u glavu, ono po sistemu ko te jebe jedi ovo govno koje mi je neko donio ili koje sam kupio u samoposluzi jer je bila najjeftinija. ne zna se koja je bila gora, ona žuta od pionira ili neke od crvenih kanditova, kraševa ili zorina :mrgreen:
jel' sajonara :lol: :lol:
sajonara, mikado i sve ostale ... ne znaš koja je bila gora, ko da jedeš stiropor!
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6146 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

uglavnomja wrote:
i sjecam se lika, decko 20-ak godina, dole s mora, znam ga :D pao na prvom pitanju, i to konacno :lol: :lol: :lol:

nesto u stilu kako se zove covjek vican moru, plovidbi ...

i on je izabrao nesto kao morski pas umjesto morski vuk :D i jos ga tarik 3 puta znakovito pitao jesi li siguran, je bas konacan odgovor :-)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#6147 Re: juga 1950.-1990.

Post by pustopoljina »

uglavnomja wrote:
RJ57 wrote:užasno sam mrzio kad nam neko dođe u goste i donese mi čokoladu sa rižom, to je bilo isto ko da te spuca čekićem u glavu, ono po sistemu ko te jebe jedi ovo govno koje mi je neko donio ili koje sam kupio u samoposluzi jer je bila najjeftinija. ne zna se koja je bila gora, ona žuta od pionira ili neke od crvenih kanditova, kraševa ili zorina :mrgreen:
jel' sajonara :lol: :lol:
O boze, najbolje cokolade!
Kad sam bila dijete i neko donese onu veliku dugacku, taj me kupio za sva vremena. Tetku sam "prodala"za dvije cokolade s rizom :skoljka:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#6148 Re: juga 1950.-1990.

Post by pustopoljina »

Bile su i neke runolist ili/i zlatnih 8, plavo nesto...te su mi isto bile odlicne. I neke sto je u kao ploci cokolada, sto su dolazile male cokoladice sa slicama..skroz male...kao veca postanska markica...ne mislim na zivotinjsko carstvo...ove su bile malecke i deblje i slicica je na omotu. Kao euroblok nekako debljina.
najgore su mi bile neke galeb...sa galebom (dosadna) i one samo ti...volim te...bljak...ne zbog punjenja samo, nego zbog ruzne tvrde cokolade.
poslije su iz austrije dolazile one iz hofera...karton i prozorcic od folije...sa cijelim ljesnjacima i jogurete.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#6149 Re: juga 1950.-1990.

Post by julisiz es grant »

Meni je najbolja bila "Jahorinka" mliječna...ta je čokolada bila čisti seks :D
Imala je neki specifičan okus, koji nikada i nigdje više nisam probao.
RJ57
Posts: 3401
Joined: 10/04/2017 15:12

#6150 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

julisiz es grant wrote:Meni je najbolja bila "Jahorinka" mliječna...ta je čokolada bila čisti seks :D
Imala je neki specifičan okus, koji nikada i nigdje više nisam probao.
da. bila je na svoj način. ko zna šta je tu zora sve utrpala :D

sjećam se da je zora svojevremeno reklamirala neki specijalni kakao, ali ne znam više odakle su to dobavljali, bilo je nešto skroz egzotično
Post Reply